» »

Narodna zavest: DA ali ne?

Narodna zavest: DA ali ne?

«
1
2

dobaluka ::

Narodna zavest: Da ali ne?:)

Zanima me kakšen imate vi odnos do narodne zavesti. Se zavedate pripadnosti slovenskemu narodu ali bolj pripadnosti kaki drugi skupini?

V sodobnem času je trend narodne zavesti kar zelo prisoten, kljub govoru o globalizaciji in poenotenju. V Italiji imamo desno usmerjenega Berlusconija, ki zaničuje manjšine in je zelo proItaljansko usmerjen. V Avstriji je že kar nekaj časa prisoten Haider, ki ga tudi motijo manjšine.
Povsod po Evropi in drugod v razvitih državah se srečujemo z zaničevanjem manjšin in poveličevanjem svojega naroda. Kar pa sploh ne bi bilo potrebno, mogoče je biti domoljub ne da bi škodoval manjšinam v svoji deželi. Vendar nekateri domoljube enačijo z nacisti in rasisti, kar je zelo narobe. No dovolj nabijanja...

Zanima me ali ste domoljub in ali vas motijo priseljenci v Sloveniji?
Kakšen odnos imate do svoje narodne pripadnosti?

(Zdi se mi, se nekateri Slovenci premalo zavedamo svoje narodnosti in nam je to nekaj nepomembnega. ali je to prav?)

*****(ne mislt da sm js nevemkak domoljub ker tukaj take stvari govorim, zanima me samo stanje in odnos do tega v družbi)****

Ikarus ::

Zanima me ali ste domoljub in ali vas motijo priseljenci v Sloveniji?


Tendenciozno vprašanje sicer, ker sugerira izključenost enega ob nedvoumnem odnosu do drugega. Na kratko: ja in včasih ja (kadar se obnašajo, kot da so še vedno v svoji domovini in se ne prilagodijo nam in našim navadam - to je pa tudi vse, kar lahko zahtevamo od priseljencev).

Kakšen odnos imate do svoje narodne pripadnosti?


Podobnega kot do domačega kraja - z veseljem in domačnim občutkom se vračaš, hkrati te pa iritirajo vsa čudaštva, ki jih še predobro poznaš. Mešanica ponosa in zavedanja realnosti. Shizofreni razkol med čustvi in razumom :-)

Zdi se mi, se nekateri Slovenci premalo zavedamo svoje narodnosti in n


Po moje to ni res, ampak tega ne znamo spontano pokazati, ker smo zavrti in zaprti, tako kot še marsikje drugje.

ali je to prav?


Ne vem, bolj neka lastnost, ki se opazi, kot nekaj, kar bi na silo spreminjali.

ne mislt da sm js nevemkak domoljub ker tukaj take stvari govorim, zani


Govoriš, kot bi bilo domoljubje nekaj slabega. Za zamisliti se...

Thomas ::

Slovensko znam najbolje od vseh jezikov. Toliko sem Slovenec in čisto nič več. Kar pa nekaj že je.

;)

Drugače sem pa kozmopolit. One brezdomske vrste, kakršne je Kardelj preziral. :))

Union hočem Belgijski - in ne Laški. Kar v tem kontekstu pomeni slovenski. (laški=slovenski - LOL!)

To pa zato, ker bo cenejši za zmerne pivce. Ali pa bo vsaj Slovenska država več pobrala od njega.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kaboom ::

ikarus - "kadar se obnašajo, kot da so še vedno v svoji domovini in se ne prilagodijo nam in našim navadam - to je pa tudi vse, kar lahko zahtevamo od priseljencev" vsak človek ima pravico do svojih "navad" dokler s tem ne krši zakonov... samo zakonu se morejo priredit. (en 16letnik ki je imel v ameriki izpit, ko pride v slovenijo več nima izpita...)
sem slovenski domoljub, čeprav sem pol hrvat...
sicer ne skačem okrog z zastavo, bi pa podpisal peticijo da bi slovenske zastave na nekaterih objektih, oz. v njih, visele celo leto (šola, občina,...).
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Binji ::

Sm ponosn da sm Slovenc - v nasprotju s tabo, Thomas - in nimam nic proti pripadnikom drugih drzav/ras/manjsin, dokler nimajo oni kaj proti meni al pa se zacnejo obnasat kot da je vse njihovo. Sam to je pa ze druzga zgodba.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Mercier ::

Ja, res fino, da ste nekateri tako (pogojno) strpni.

Tudi ona definicija čefurja, ki predvsem izraža "stanje zavesti" je pomenljiva. Intresanten je namreč prvotni pomen besede in "stanje zavesti", ki ga s to besedo opisujejo strpneži.

Thomas ::

Vsota mojih ASCII znakov imena in priimka je sestavljeno število. Nimam pa nič proti tistim, ki imajo praštevilo.

A sem ponosen na to sestavljenost? Zeh. To da sem ravno Slovenec - zeh!

Vsak dan bolj irelevantna tema.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Narodna zavest ja, dokler se ne izrodi v tisto, kar podpira kake Haiderje...

Sicer se pa strinjam s Thomasom - narodna pripadnost skupaj z nacionalno državo zgublja pomen. Če hočeš biti v EU, te ne smejo motiti ostali narodi, ali pa izpadeš kot Avstrija in Italija - nazadnjaški.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krucymucy ::

jebeš slovenc - vsi smo balkanci...:D

Thomas ::

Avstrija in Italija - dvoje problematičnih držav v EU.

Nemci so (praktično) vzgledni - tile njihovi sledilci v WW2 pa tkole.

Ker jim niso bile oprane glave, kot bi bilo treba? Nemcem so bile.

Slovenci pa ... imamo in "avstrijske" in "nemške" tendence.

Avstrijska tendenca je naprimer "koga vas priga kaj smo počeli (po) WW2!". Nemška tendenca je strogost pri norih kravah in kostni moki. Naprimer.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Vprašanje, kje je večji probem eno đamijo scimprat, v Italiji in Avstriji, ali pri nas. V naše okolje se nekako ne more vklopiti, pa da jo *ebeš. V Italiji pa Avstriji pa se.

Thomas ::

kruci ... ne me jezit!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krucymucy ::

Tomaž: sej te ne, sam tko je ... bili smo balkanci ... smo to je sigurno... zakaj kar naenkrat ne bi bili več???
konec koncev pa smo potomci slovanov - ali pač ne???

Ikarus ::

Kaboom

Če priseljenci ne upoštevajo naših zakonov, jih zaprejo ali izženejo.

Če pa se ne prilagodijo našim navadam, jih večina izloči. Seveda se jim nič ne zgodi, vendar niso uspešni.

Če premisliš, za integracijo spoštovanje zakonov še zdaleč ni dovolj. Če pa se v nasprotnem primeru nočejo integrirati v našo družbo ali celo izvajajo nasilje v svojem mikrookolju, ki naj se prilagodi njihovim specifičnim navadam, potem je vprašanje "Kaj tu počnejo?" in ne "Zakaj se jim (čeravno čudaška) večina ne prilagodi?".

Takšnih presenečenih in neuspešnih marginaliziranih priseljencev vsepovsod kar mrgoli.

Thomas ::

Teleh Slovanov pa Venetov pa podobnih mam poln kufer!

Genetska podobnost Rusov (Slovanov) in Švedov (Germanov) pa je največja v Evropi.

Ne men hodit z zastarelimi jezikovnimi koncepti. Samo z analizo DNA - ostalo ročno popluvam!

Ko bo narejen genetski zemljevid Evrope - se bomo pa o tem pogovarjal naprej.

Doslej vem le, da so nam (Slovencem) najbolj sorodni Hrvati in Italijani.

"Čudno" ane?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dobaluka ::

jebeš slovenc - vsi smo balkanci...

zelo pametna replika, res bogat besedni zaklad.

Glede podobnosti italianom pa hrvatom pa ni čisto res.

Mercier ::

Thomas, a tole s Hrvati in Italijani misliš genetsko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Thomas ::

SEVERNIM Italijanom. Južni so druga zgodba.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krucymucy ::

Če je pa res - sej nisem mislu glede naroda kot takega - samo poglej politiko, obnašanje, pa še računalniki so dragi .... sam tko btw!!!

Thomas ::

Genetsko, seveda. Ostala biološka merila nimajo smisla. Jezik so Madžari sprejeli od tistih,od katerih imajo samo par odstotkov genov. Klasične jezikovne delitve so nesmiselne.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Naša ekonomsko politična balkanskost ne pomeni, da smo "po krvi" balkanci. Tako balkanski znajo biti celo ... Britanci naprimer.

Ampak tudi vse biološke razlike znotraj človeške vrste so manjše, kot znotraj 56 random izbranih šimpanzov.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Koliko so si pa Finci pa Madžari blizu (genetsko), ako imaš kake podatke pri roki?
So v isti jezikovni skupini, geografsko pa ločeni.

Thomas ::

Sej pravim - korelacija me jezikom in genofondom je za Madžare zelo slaba. Tako, da njihova žlahta s Finci ni bohvekaj bližnja.

Kar se pa Nemcev tiče - je pa sploh hec. Čez sredo Nemčije gre ena najglobjih genetskih delitev v Evropi.. Če bi Hitler to vedel - bi sebe poslal v kace.

:D

Vsi Zemljani smo pa bolj v žlahti z nekaterimi črnimi Afričani, kot so oni z ostalimi črnimi Afričani!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Amejzin!

Sm dobu idejo. Hecn bi bilo, če bi lahko zvedel komu je posameznik najbolj podoben, razen mami in ati seveda. Italijani imajo bazo, v kateri lahko npr. pogledaš koliko sodržavljanov ima isto ime (poznam osebo, ki je ugotovila, da je ena izmed dveh).

Thomas ::

Bratcu pa sestrici! :D

Da bi pa kot posameznil našel kakega genetsko bližjega - je pa po mojem sila sila težko. Ne bom pa rekel, da nemogoče.

Zanimiv problem ....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Psiholoska finta. Strah pred neznanim. Odganjanje tujcev. Prilascanje "svojega". Human nature.

Tr0n ::

Aja, pa se tole sem pozabil. Sem dokaj toleranten clovek in imam mnenje oz. vsaj mislim da me manjsine ne motijo.

Kaj bi pa bilo, ce bi se kaksna taksna manjsina naselila blizu mojega domacega kraja? Verjetno mi ne bi blo vseeno. Ali pac?

sketch ::

Thomas:

A sem ponosen na to sestavljenost? Zeh. To da sem ravno Slovenec - zeh!
Vsak dan bolj irelevantna tema.


Vsak dan bolj _relvantna_ tema. V naraščajoče globalizirajočem se svetu bomo svoje različnosti med kulturami lahko ohranjali samo z čimvečjo narodno zavestjo - in s prepuščanjem drugim, da ohranjajo svojo narodno identiteto. Različnost pa je vedno dobra.
Ta ko da se mi zdi ravno obratno. Veliko lažje je rečt "jaz sem pa svetovljan" kot pa resno razmišljati o svoji kulturni dediščini in jo ne samo ohranjati, ampak tudi predati naprej svojim potomcem.

Ne men hodit z zastarelimi jezikovnimi koncepti. Samo z analizo DNA - ostalo ročno popluvam!
Ko bo narejen genetski zemljevid Evrope - se bomo pa o tem pogovarjal naprej.

Genetsko, seveda. Ostala biološka merila nimajo smisla. Jezik so Madžari sprejeli od tistih,od katerih imajo samo par odstotkov genov. Klasične jezikovne delitve so nesmiselne.


Večjega kupa bedarij pa že dolgo ne. Že v osnovni šoli so nas učili, da je človek kot osebnost sestavljen iz genotipa in iz fenotipa. Nisem pa zasledil nobenih modernih odkritij, ki bi pravila, da je fenotip 100% zanemarljiv?!
Nazadnje boš pravil, da sta naš jezik in kultura zasnovana izključno glede na genotip? Saj vem, saj vem, memplexi in Dawkins in vse, ampak hej... naj najprej vidimo malo dokazov...
Lahko ti našteje vsaj 15 primerov, katere poznam, ko se je v družbi razvilo samosvoje fenotipsko obnašanje, ki ni bilo v nikakršni zvezi povezano z genotipom. 0%. Nix. Nada.
Thomas, mogoče si dober evolucionist in utopist, ampak tole je pa bolj svohotno.

lp
s.
Adapt and overcome.

ahac ::

Če bi imel iste starše kot jih imam, pa bi celo življenje živel v Nenčiji, ZDA, Afganistanu...
Kaj bi bil? :\
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Mercier ::

sketch, ampak raziskave Slovenci - Veneti ips, bi pa bile nedvomno manj smešne kot so, z enim ornek genetskim suportom, ne?

Thomas ::

SORODNO pomeni SORODNO! S svojim bratom si v sorodu in to je genetski pojem. Pojem genotipa in nikakor fenotipa. Fenotip je lahko čisto različen. Tudi z bratom, ki se je takoj po rojstvu preselil na Japonsko. Ampak v sorodu pa sta.

Ko govorimo o sorodnosti ljudi je to mišljeno po genotipu. Fenotip za pa pomeni kvečjemu kulturno podobnost.

Razčisti te pojme Sketch.

Odklanjanje genetske podpore pri teh raziskavah - je pa iracionalizem in zavestno sledenje starim pravljicam.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

ahac: kozmopolit oz. slovensko svetovljan.

dex ::

Kar se dvojčkov tiče, je sestra v eni knjigi našla sliko enga tipa, ki mi je katastrofalno podoben. Človek naj bi bil Anglež, več pa ne vem.

BTW->za ljudi z istim imenom in priimkom se gre gledat v TIS.

Mercier ::

Js sm seveda mislil genetsko, ampak tudi to je bol kot entertejment, torej ne resno.

Nekako: kupiš nov geđet za v PC vtaknat, spustiš noter kapljico krvi, klikneš prosid, ...grind, grind, magija se zgodi, na monitorju se izpiše: najbližje genetsko vam bitje je nosorog z imenom Fredy, trenutno @ LA Zoo, mu želite poslati imejl?

TIS, ja, ampak prepričan pa nisi potem, ne? No tudi ne vem kaj imajo točno v Italiji, tisto je bil smoltok, ampak punca mi je povedala, da sta v Italiji le dve osebi s tem imenom (brez priimka).

sketch ::

Thomas:

Ko govorimo o sorodnosti ljudi je to mišljeno po genotipu. Fenotip za pa pomeni kvečjemu kulturno podobnost.


Sorodno nikakor ne pomeni nujno genetske sorodnosti (Pomeni tudi to, brez dvoma). Ampak če se že pogovarjamo v temi o narodni zavesti, jaz pod sorodnostjo razmem podobnost v etnoloških značilnostih določenih kultur.
Jaz imam pojme kolikor-toliko razčiščene (but I can always be wrong :3 )

Ampak sedaj pa že slovnično cepidlačiva in sva zašla izven smeri debate.

Torej, jaz pravim: Narodna zavest DA. Ampak ne na škodo drugih narodov.
Različnost je ključ ^_^

lp
s.

Adapt and overcome.

Mercier ::

Evo, da bom malo narodno zaveden.

sketch, sj si arhitekt, ne? Maš kak link do kake slike hiške, ki bi se lepo vključila v okolje - Zgornja savinjska dolina. Taka čist povprečna, za živet not pač.

sketch ::

No, tole je scer offtopic... ampak saj dva posta izven serije ne bosta škodila :>

Ojej... Nekolme, glede hiš pa tega - to ni tako enostvano. Je to pobočje? Gozdnato? Nizka podrast? Kakšna so tla? Prodnata? Ob reki, ilovica? Kako je z urbanizmom - je hiša osamljena ali je v vasi? Kolikšno parcelo ima na voljo? Okoliške živali? Vremenski pogoji - je veter močan, ga ni? Koliko je dežja letno? Za kaj bo namenjena (vikend, stalna naselitev)? Koliko ima lastnik pod palcem (=kolk je pripravljen dat)? Naj bo hiša eko-hiša (sončne ceilce, lastni vodni zbiralniki) ali ne? Bo dal več denarja za izolacijo ali ogrevanje?

Vse te stvari določajo obliko hiše.

Ljudje velikokrat delajo to napako - dobra arhitektura je namreč taka, v kateri ljudje udobno živijo in je ponavadi _ne_ opazijo. Je pa treba apsolutno na vse mislit, drugače se nekaj zalomi (Murphy itd).
Tako da ti s tako malo podatki ne morem baš jako pomagati ^_^ Žal.

lp
s.
Adapt and overcome.

Mercier ::

Jao! Pa še prav imaš. Mislil sem bolj, kake so osnovne karakteristike hiš tam, ne cel projekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Yohan del Sud ::

Evo, tipičen primer hiacked teme. c c c

Mercier ::

Če priseljenci ne upoštevajo naših zakonov, jih zaprejo ali izženejo.

Če pa se ne prilagodijo našim navadam, jih večina izloči. Seveda se jim nič ne zgodi, vendar niso uspešni.

Če premisliš, za integracijo spoštovanje zakonov še zdaleč ni dovolj. Če pa se v nasprotnem primeru nočejo integrirati v našo družbo ali celo izvajajo nasilje v svojem mikrookolju, ki naj se prilagodi njihovim specifičnim navadam, potem je vprašanje "Kaj tu počnejo?" in ne "Zakaj se jim (čeravno čudaška) večina ne prilagodi?".

Takšnih presenečenih in neuspešnih marginaliziranih priseljencev vsepovsod kar mrgoli.


Evo, js se matram z asimilacijo, pa čuvanjem SLO kulturne dediščine, z enim takim srednjeročnim projektom. Pa celo čefur sm.

Kak hajđeking?

ahac ::

Folk, ki se naseli na nekem območju naj bi prevzel navade tistih, ki tam že živijo (če je teh več), ampak v SLO imamo pa južnjake za vzornike.
Še v hribih v planinskih domovih slišiš dalmatinsko glasbo...
Pa raznim srednješolcem se zdi kul, če govorijo z naglasom.
Keri l4m3rji smo!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mercier ::

Seveda, večini se je pa treba prilagoditi, šur. Kako bi pa zgledalo, če bi si bili različni, živ dolgcajt.

Ve kdo za kak dober tečaj jodlanja?

dobaluka ::

No moje mnenje je da jodlanje ni bilo nikoli prav slovenska stvar. To je prvzeto od severnjakov.

Ikarus ::

Ne, Nekolme, narobe si me razumel - in ne potrebuješ tečaja jodlanja.

Z navadami sem mislil na neka nenapisana pravila obnašanja, ki so pač specifična v določenem okolju.

Če boš kdaj recimo poslovnež, se boš takoj naučil, da na poslovne sestanke ne moreš hoditi v kavbojkah ampak v obleki - karkoli si že misliš o kravatah :-).

Če boš gradil hišo v Savinjski dolini, boš moral predložiti načrt, ki ti ga bodo požegnali kot (ne)primernega za v tisto okolje - neke ekstravagantne arhitekturne dosežke ti pač ne bodo dovolili zgraditi, ker bi kazili pokrajino.

No, nekaj podobnega pa velja tudi za prilagajanje priseljencev večinskemu gostiteljskemu življu.

Samoumevno pa je, da v prostem času lahko nosiš kavbojke in v hiši prebarvaš stene na zeleno, če ti je to všeč.

Samoumevno je tudi, da priseljenci negujejo svoje kulturno izročilo (in celo zaželjeno) in se recimo doma pogovarjajo tudi v materinščini. Nekoliko manj samoumevno pa je na drugi strani, da morajo v stikih s Slovenci uporabljati slovenščino (zadnjič sva v trafiki skupaj s prodajalcem dešifrirala, kaj neki hoče kupec, ki je govoril srbohrvaščino in očitno že dlje časa živel pri nas - to je aroganca, nasilje).

Če se ne motim, se je tale nit začela ravno zaradi takihle razlogov.

Mercier ::

dobaluka: hvala, da si me opozoril. Sm si kr oddahnu. Jodlu pa res nebi. :D

Aja, naj opozorim nekatere: Janez Belina je mišljen komično.



Ikarus: ja. Če greš v Afgan (trenutno je sicer bolj primerno maskirno odelo), seveda oblečeš dolge in ne kratke hlače, or else :(.

Ja nasilje v trafikah tis dejs, grozni časi so prišli.

prilagajanje priseljencev večinskemu gostiteljskemu življu.
Pih, aj rn for livin majself!

Samoumevno pa je, da v prostem času lahko nosiš kavbojke in v hiši prebarvaš stene na zeleno, če ti je to všeč.
No ja, vsa fora čefurstva je drugje, zabavno je le če koga moti, takrat sem čefur, drugač sm pa kr js, NekoIme :).




Drugače pa:

Narodna zavest: Da ali ne?

Najbrž je ima nekaj vsak, je del vsakega posameznika. In dokler bomo te ali one narodnosti, bo tu, globalizacija gor, globalizacija dol. Vzporedno, ali posledično, z globalizacijo, pravzaprav ibungami z EU pa se dogaja tudi ena manjša "pomlad narodov", tako da se za domoljube ni treba bati.
Kaki boji za jezikovno "staro pravdo" se mi pa zdijo odveč in cca. deset let prepozno. SLO je samostojna, suverena in kar je še teh zadev in slovenščini gre prav dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

ahac ::

Ikarus: Točno tako. Če greš v ZDA ne moreš pričakovat, da se bo prodajalec zaradi tebe naučil slovenščino. Če pa nekdo z juga pride v SLO pa hoče, da ga vsi razumejo, samo zato ker se on noče / ne zna naučiti našega jezika.
Veliko je takih, ki tukaj živijo večino življenja, pa vse razumejo, ampak nočejo govoriti slovenščine. Takim lahko rečeš samo: "Ne razumem." Potem se bo pa hitro naučil.
Ampak Slovenci smo pač taki, da se radi prilagajamo drugim...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mercier ::

Ampak Slovenci smo pač taki, da se radi prilagajamo drugim...

Malo več nacionalnega ponosa, pa bo bolje.

Ko bom šel naslednjič v trgovino po pol kile kruha, deset dek špeha, liter slivovice in zavojček 57, bom vse v tekoči slovenščini povedal, obljubim!

Thrivial ::

ahac: saj v praksi je (bilo) tako, le razlogi niso pravi.

V obstoju Jugoslavije so bile velike tendence po poenotenju drzave s primarnim centrom v Beogradu in sekundarnim v Zagrebu. V ozadju je ze vela ideja o Veliki Srbiji. V ta tem smislu se je tudi delalo na temu, da bi bil edini(!) jezik srbo-hrvascina, ostali pa naj bi se smatrali kot narecja. Zato tudi ni nihce priseljencev prepriceval, da bi morali znati slovensko, ker je bila srbo-hrvascina (pomoje) eden izmed dveh uradnih jezikov. To pomeni, da si lahko prisel na katerikoli urad in govoril: ali v maternem jeziku ali v srbo-hrvascini.

Krivde torej ne mores valiti le na neprilagodljive "juznjake", ampak predvsem na vladno usmerjenost tistega obdobja.

Sicer pa...ali ves, da se v ZDA osnovnosolski ucitelji mnogokrat ucijo sleng ali drug jezik, ki ga govori mladina getov in slumov, zato da jim sploh lahko razlozijo osnove matematike.

Sicer pa menim, da pojem narodna zavest postaja vse bolj stvar preteklosti.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Mercier ::

Po moje bo zavest dokler bo narod, naj bo torej z njo vse kot je treba.

Ampak par čefurjev, ki ne govorijo slovensko je pa za narodov blagor pomembno NE! Jao, pejte pogledat mal v London, al pa tut kam bližje.

rasta ::

> Sicer pa menim, da pojem narodna zavest postaja vse bolj stvar preteklosti.

narodna zavset stvar preteklosti? 15 taužnt folka na brniku zaradi slovenskega fuzbala ... ves bullshit okol nacionalnih zavesti ... pa vse okol zastave ... pa haiderja ... pa še kaj bi se našlo ...

meni pa se zdi še hudo aktualna. ali se ti zdi pomembno, ko srečaš tujca, da mu poveš, da si slovenec (iz slovenije)? gledaš na svoje sonarodnjake kot na ljudi, ki pač obvladajo isto "narečje" jezika kot ti? navijaš za kakšno slovensko reprezentanco, pa čeprav so "zanič"?

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927042 (24294) dzinks63

Rasizem okoli nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615138 (5004) Zero0ne

Več podobnih tem