» »

Piflar

Piflar

«
1
2

G3GANT1C ::

Men grejo ful na j***a tisti ljudje, ki se ne morejo zadržat, da ne bi vsakemu človeku, ki kaže znake inteligence, ima očala(samo nekaj primerov)... skratka, ki je dokaj sposoben razmišljanja itd., rekl piflar.

Kaj pa vam?

Komentirajte.
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

ChiefThunder ::

komentarji takih osebkov itak niso vredni obremenjevanja, saj ponavadi sploh ne vejo kaj dotična beseda pomeni...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Mercier ::

Uf, pa res, kaj pa pomeni? Mislim razlaga besede, če kdo ve?

Dalmatinc ::

O yea......ta beseda je najbolj uporablena u osnovni šoli..jst je na gim sploh še slišal nisem

G3GANT1C ::

Ta beseda pomeni nekoga, ki se uči na pamet (kot pesem). Uporabljajo pa jo predvsem le-ti ljudje proti tistim, ki v bistvu niso piflarji. Kar se zdi ironično.:)
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

ChiefThunder ::

píflar -ja m () žarg., šol. kdor se uči mehanično, brez razumevanja: očitajo mu, da je piflar
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

burekar ::

Jah no. Nekateri ljudje res zajebavajo iz lastne debilnosti, ampak če ti pa reče kak mal bolj pameten človek, da si nerd, pol se je pa treba mal zamislit.
piflar:
človek z očali(90%), zelo bele polti(malo je na soncu), motoriko ima zelo slabo(še ko hodi, se mu to vidi), z očmi gleda izbuljeno naprej, ponavadi nima izrazite brade. Prebere veliko knjig, v šoli uboga učitelje in se jim prilizuje, zaničuje podpovprečne učence. Pa še konformist je.
A si to mislil kot piflar?
Zdravilo:
Širjenje obzorij(osnovna vsakega pravega modrega človeka), šport(pa ne basket), gledanje v ogledalo vsake toliko časa:), izboljševanje drže, druženje z ljudmi, ki radi lovijo punce...
Aja, pa nakup boljšega monitorja(da se postopoma znebijo očal:P
.
kak je men dolgcajt:)....
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Mercier ::

Js sm mislu bolj etimološko razlago

Thomas ::

burekar ni piflar!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tloramus ::

No, jaz sem klasičen primer človeka, ki mu pravijo piflar. Moj opis:
Sem lep, duhovit, dober...:D
ok, ok, mogoče ni čist tko. Neki tacga:
Imam očala, sem suhljat, v šoli sem "odličen", imam en ukor in nekaj(10+) ustnih opominov, poznam osnove kvantne mehanike, relativnosti ipd. , preberem tisto kar je treba, pa še to ne vedno, za šolo na dan porabim ~30min, motorično sploh nisem tak idiot...
Če kšnga še kej zanima, nej kr vpraša. Presodite.

Thomas ::

Po piflarju so naredili tudi reklamo za mobilnega milijonarja.

Bo nekaj na tem - trust me! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

lol.

Spet smo pri definicijah 8-)

Ma sploh nebi o tem.
Besedo piflar lahko definiramo na povsem subjektiven način. Obstaja razlaga, ki drži pri 80% primerih in jo je že navedel burekar...no mogoče bi jo lahko še malo modificiral :D.

Jest osebno rečem piflar nekomu ki se uči vse brez razumevanja in tega ne prizna. Poleg tega se profesorju prilizuje kada je to le možno...ne upošteva večina ampak se drži svojih točno specifičnih, socialnih, bednobednih, vsakodnevno slišanih pravil.
V glavnem piflar je zame en omejen osebek, ki so mu rezultati najpomembnejši v lajfu.
Taki ljudje so ponavadi kasneje nezadovoljni s svojim življenjem, sploh ne morejo doseči tega kar bi radi in so zamudli pol običajnega, najstniškega človeka, ki te naredi bolj družabnega, bolj odprtega in bolj intelektualnega.
Stavit grem da bo človek, ki bo več med ljudmi veliko več vedel in se znal znajti v življenju kot piflar, ki celo mladost preživi za buklami v upanju da bo le imel željeno povprečje.

Mercier ::

Ma sj je OK, ne mislim komplicirat. Sam če kir ve od kod beseda pride, na dan z besedo!

Thomas ::

> Jest osebno rečem piflar nekomu ki se uči vse brez razumevanja

Evo - jest pa pravim, da se "brez razumevanja" uči vsak. Razumevanje je emergent property znanja nastalega s piflanjem.

Ma ... zihru je to tko!

:)

Elemen_T ::

Thomas, jest se vse učim z razumevanjem.
Če se ne učim tako, da vmes vse razmislim in povežem potem ob koncu dneva povzamem in potegnem črto ter povzamem,da sem se pa danes piflal.

Če pa med branjem snovi razmišljaš in povezuješ pa to ni piflanje.

Slednje je namreč branje teksta....branje...branje...in še enkrat branje.
Torej prvotno rečeno: učenje definicij, dejstev,...brez, neposrednega zavedanja kaj elementi v teh definicijah in dejstvih sploh pomenijo.

BC3 ::

Thomas, jest se vse učim z razumevanjem.

Kako se pa Slovenščino, Zgodovino itd. da učit z razumevanjem? Tam so samo podatki ki se jih moraš naučiti tako da večkrat prebereš.like this:
Slednje je namreč branje teksta....branje...branje...in še enkrat branje.
>:D

TESKAn ::

Heh, nekatere stvari se je pač treba napiflat:). Pri kakih drugih predmetih (recimo fizika), lahko pa ali razumeš zadevo - se pravi, da veš, za kaj se gre - ali pa se piflaš, se pravi, da poznaš formule na pamet in znaš podatke dajat not, razumeš, kaj se dogaja, pa ne...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tloramus ::

Oporekam! Tudi zgodovino ipd. se da naučiti brez piflanja. V zgodovini se je vse dogajalo z nekim razlogom. Edina reč, ki se jo je treba napiflati so letnice in kraji, pa še za to se da sklepati kdaj približno in kje se je nekaj zgodilo. Še najboljše pa je, da učitelj/ica tega od tebe sploh ne zahteva(ja, naša učitlca je dobra:D).

Hearya!:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Elemen_T ::

Je že Tloramus napisal namesto mene...

BC3 ::

zgodovino se naučiš s sklepanjem?

OldSkul ::

Jaz imam v svojem razredu imamo enega izrazitega piflarja, ki ima vse znake ki ste ga vi našteli.
Se rezburja ko dobi štiri, ne razume preprostih besed ko je jermen!,hojo ma čudno,...

undefined ::

piflar = nerd, pure and simple. Mislim pa, da nas je več geekov tule, kot pa nerdov. ;)

Thrivial ::

Pri nas je piflar ljubkovalni izraz za tistega, ki dobi dobro oceno.

Thomas: razumevanje ni nujno posledica piflanja. Sprotno razumevanje snovi pomeni, da lahko ob celotnem pregledu snovi znas povezovati posamezne dele v smiselno celoto. Napiflane snovi ne mores(jaz in kemija).

lp

:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Kaboom ::

jaz sem letos v šoli piflar (med sošolci), ker nimam nobene graje, imam višje ocene kot lani, povprečje pa še vedno 2,98 (srednja)... life sux... grem se rajši piflat :D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

R0K ::

jst sm 100% da mene v lajfu nebodo nikol zajebaval da sm piflar....niti ena piflarska točka mi ne ustreza... :)

...opis piflarja (moj sošolec) : vse predmete ima odločno (7. razred je izdelal brez ene 4.vse ocene 5)....ne sledi modi oblačenja...nosi bele štumfe....mu ni mar oz. ne pece deklet....nosi očala....nikdar ne pride na igrišče da bi šli en basket...da bi kdaj spil kak požirek alpa dva oz. da bi potegnil kaj sploh ne....itn.

BC3 ::

...nosi bele štumfe....


to je pa že mal preveč:\
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

R0K ::

po kaki strani ti misliš ?
...da mogoče jst pretiravam ? ker jst ne prenesem folka, da nosi bele štumfe ! zame je to čefurskol.....si nemorem nč pomagat...

BC3 ::

da bi bil piflar oz. čefur ker nosi bele nogavice. pa da to ni v modi?

jst vedno nosm bele pa nism čefur. pa oblačm se tut tko k mi paše ne tko k si en zmeden francoz al italijan zmisl pa nism piflar. he

undefined ::

Ja, ROK, jaz tudi mislim, da je problem pri tebi, in tebi enakim. Samo moje skromno mnenje.

P.S.: Ne vidim, kaj je narobe z belimi nogavicami? Ah otroc...

undefined ::

BC3, enako! Se popolnoma strinjam s tvojim zadnjim postom!

Elemen_T ::

Izbrišete prosim tole.
Mal se mi je sfuzlal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Elemen_T ::

R0K: Svoboda oblačenja?

Jest toleriram vse. Če ima človek svoj stil oblačenja in če mu tako še sede - naj tako bo!

R0K ::

ja ok, jst pa ne ste zdaj happy ?!

...ja BC3..zame je ČEFURSKO da kdo nosi bele štumfe....pač....

....

R0K ::

aja še to BC3 ... se nisem da samo beli štumfi pridaja rasi Piflarjev™ ! je še veliko drugih pomembnih dejavnikov...

BC3 ::

jst jih nosm zato ker so temnejše ponavad iz drugačnega materiala v katerem se mi noge bolj potijo.
in sm zarad tega čefur? pol sm čefur tut zarad tega ker mam ovratnik na bundi vedno pokonc. to pa zarad tega ker mam kapuco notr. haha:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

undefined ::

Ah grow up, ROK.

burekar ::

Beli štumfi:
Za to stvarjo tiči ogromno stvari, mal težko je pojasnit.
Jst nosim sive, črne, in pa temnomodre zokne. Iz nekaj podobnega bombažu narejene. Belih zoknov se pa ne nosi:
-ker naj bi bilo kmečko
-ker delajo to nemški jodlarji(uni v gorah, ki pir pijejo in se derejo)
-ker delajo to čapci
-ker delajo to prodajalci sadja in zelenjave
-ker se jim takoj pozna, ko so umazani
-ker vas nežnejši spol potem čudno gleda
Praviloma se nosijo samo ob fizičnih aktivnostih. Pač ne jih nosit, če pa jih že, jih ne kazat. To je ena izmed stvari, ki se je vsedla globoko v podzavest nekaterih Slovencev, in ne vemo zakaj. Mogoče bo kdaj znanstvena raziskava o tem:)
Drugače oblačenje nasploh:
Kakor vam paše, sam da vas folk ne zajebava preveč(pol vas tud punce čudn gledajo). Pa ne tonit v povprečju, bodte izvirni.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

R0K ::

BC3 - ja ! in če boš mel še lepo nazaj polizano čupco z briljantino in da boš meu gor dres od Mijatoviča z vdignjenim ovratnikom te bom an daleč imel za čefurja....

Ica : Shut up !

BC3 ::

pol sm pa jst edini čefur z bulerji. (v bulerjih pa seveda bele nogavice)
briljantine pa ne nosm (mam prekratke lase da bi se nazaj česu)
BTW kdo je to mijatovič?

Elemen_T ::

R0K: Saj burekar je povedal dejstva. Čista dejstva.
Nikakor pa ni grajal tiste, ki nosijo bele štumfe.

undefined ::

Ok (to leti na ROKa, burekarja, in njima podobno mislečim). Na kaj točno misliš s tem, ko izrečeš besedo "čefur"? Na vso populacijo od Kolpe navzdol? Zaničuješ torej vse tiste ljudi od tam naprej? Če je temu tako, veš kaj to potem naredi tebe? Enega 'lepega' rasista. Si rasist? Nah, dvomim, si še prezelen za to, žalostim pa se predvsem nad tvojimi starši, ki te ne znajo bolje poučiti o teh stvareh in življenju na splošno.

Pa tolk ste stereotipičnega mnenja, da je že RES žalostno (glede nogavic in vsega).

Človeka spoštuj in grajaj po njegovih dejanjih, ne pa po njegovem izvoru in obleki!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Elemen_T ::

IceMan: Meni se pa ni zdelo, da bi burekar tako kritiziral te nogavice kot R0K...
To kar je napisal je v bistvu resnica. Vsi tisti ljudje res nosijo bele štumfe. In res te ljudje čudno gledajo...tako pač je.

Jest, ko vidim modela v belih štumfih ne naredim nič, ampak pri sebi rečem - ma sej je car, da izpostavlja družbeno dokaj nesprejelmjivo stvar >:D

undefined ::

Elemen_T, zakaj družbeno nesprejemljivo? To potem drži tudi zame in BC3-ja (ter še za koga, ki ravno tako ni "čefur", verjetno)?

R0K ::

IceMan : matr kako si pa ti debilen ej !! a si ti že sploh kdaj šol ven iz svoje bajte in šou mal po mestu ? aha nisi dober..pol pa ne devaj čudnih komentarjev ! neboš mi reku da beli zokni ne izgledajo debilno sploh če ima kdo še npr. kratke bele hlače tko da se celi štumfi vidijo....to je zame debilizim al kako naj rečem....zame so to tko mal čudni ljudje...vsak si zadeve razlaga po svoje....

Thomas ::

Kdor se zapiči v nošnjo belih nogavic - je navaden gosak.

Amen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Thomas, točno tako. To so predvsem otroci, in nekateri ozko ("debilno") usmerjeni odrasli (kateri pa so bolj redki, se mi zdi).

Elemen_T ::

IceMan: nenenne. Ne razumeš.
Jest podpiram nošnjo belih nogavic. Oziroma lepše rečeno, nimam nič proti.

Pravim le, da se večino ljudi zmrduje ko vidi osebo z belim štumfi. Le to.

R0K ::

Thomas : če ti misliš da imaš vedno prav se hudo motiš ! si zelo razgledan človek, ampak ne na vseh področjih, sam tko da veš...

...ti IceMan se pa itaq strinjaš z vsakim drugim, tko da tebe sploh ni treba resno jemat, ker očitno sam nisi zmožen nič napisat...

Thomas ::

Ja no, pridejo k pameti z leti ponavad.

Zanimivo pa je kje sem prvič slišal za tole oslarijo proti belim nogavicam. Na TV Srbija kake 3 leta nazaj! Intrevjuali so ljudi pa cesti, kaj si mislijo o onih, ki nosijo bele nogavice, pa če bi jih oni v kakšnem primeru nosili. Ljudje so vsi odgovarjali, da to pa ne pa nikakor pa to.

Misllil sem, da se grejo kakšen Monty Pyton style zajebancijo in prklopil na kanal naprej.

Potem sem pa pred kakim letom zasledil to traparijo še pri nas.

Cepci ali zajebanti?

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Hehehehe, zanimivo, Thomas. :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali ste zadovoljni s srednjo šolo na katero ste se vpisali ali obžalujete svojo odloč (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649824 (1311) AtaŠtumf
»

Študija: potrpljenje je božja mast

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
359162 (7514) ravior
»

Kere nogavice?

Oddelek: Loža
453264 (2651) Mr.G.
»

Zakaj so pametnjakoviči nepriljubljeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
784575 (4575) leinad
»

Waldorfska osnovna šola...

Oddelek: Šola
377583 (6851) DoloresJane

Več podobnih tem