» »

Narodna zavest: DA ali ne?

Narodna zavest: DA ali ne?

1
2
»

Thomas ::

Babun ... zbrisal sem ti umotvor.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IR Babun ::

za kaj je blo to dobr??;((
SCREW THE GOVERNMENT

Tomi ::

Samo zamenjaj nekaj izrazov in povej malo bolj kulturno, pa ne bo izbrisano..
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

No, neke evropske fore (v enih groznih režimih v evropi ni pomembna številčnost in avtohtonost) za IR Babunove bojazni obstajajo, bat it ajn't goin to hepen hir. Don't vori IR Babun. No, ampak js bom stal ino obstal.

Na eno nacionalno sramoto bi pa opozoril, probleme Romov. Mater, a se v tej državi res nobenmu za bedo takih razsežnosti ne jebe niti pet posto? Pa je prezidente prekmurc, pa onbutsman bi naj bil dober. Racije po naseljih se pa grejo. V vojski so se celo pohvalili, da so jih pregnali s solzilcem, ko so se naselili na območju vojašnice.

ABX ::

Zelo žalostno, vendar če sem iskren bi storil isto.


Sej ne da sem nacionalist (boli me kurac za Slovenijo) samo nezaželjenih sosedov nočem zdraven.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mercier ::

Policiji pa vojski nima velik smisla zamerit, nista pa sredstvo za reševanje nacionalnega vprašanja v mirni, demokratični državi.

No, država se obnaša, kot da tega vprašanja ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

ahac ::

Kako bi pa rešu probleme Romov?
Enkrat sem gledu na TV kaj so naredil na Slovaškem. Zgradil so jim stanovanja. Ampak, Romi ne znajo živet v stanovanju. Iz tistih bajt so naredil tak svijnak... :O
Pač tko kot so navajeni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mercier ::

Stanovanj jim pa res ne bi gradil, to znajo sami odlično.

IR Babun ::

No bom zej mal pazu, čeprov ne vem ka sm tko narobe napisov, sam kr je res je res. (pa da me nebi kdo imel za kakšnga rasista, sem samo patriot)

ahac ma čist prov, pogledaš novo postavljene romske barake, en mesec pa jih ne prepoznaš več, pa če že tako jamrajo zakaj majo poj na vsaki baraki svojo satelitsko anteno???
Pa delovna mesta bi tut lažje dobil, če bi sem pa tja opravili kakšno bližnje srečanje z vodo in milom, pa seveda, če bi se jim sploh dal delat.
SCREW THE GOVERNMENT

Daedalus ::

Kako bi rešu problem Romov?

Začneš z malo politiziranja, osveščanja in izobraževanja ljudi, da ne bi imeli Romov za nezaželjene sosede.

Ko ti enkrat uspe odstraniti najhujše predsodke, se lahko začnejo Romi lažje vključevat v slovensko družbo. Dokler se bojo pa počutili nezaželjene, se pač ne bojo mogli uključiti v našo družbo.

IR Babun - pejt spat. Me zanima koliko bi tebe zanimala služba v okolju, kjer te imajo vsi, ne glede na tvoje obnašanje in sposobnosti za umazanca, lopova, zabitega...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

ABX ::

Daedalus: a zdaj se moram jaz izobrazit o njihovih navadah, da ne bodo več nezaželjeni v mojih očeh????


Sicer me boli kurac za rome, ker jih ni v moji okolici.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

IR Babun ::

Dedalus: mislu sem, da naj kaj naredijo, da jih ljudje ne bodo imeli za umazance, lopove ter zabite.

Kar se tiče zabitosti se spomnim kaj nekaj primerov, ko romski starši niso hoteli dat svojih otrok v osnovo šolo, kljub socialni podpori.
SCREW THE GOVERNMENT

Mercier ::

In kako bi rešil problem? Nimam pojma! Ampak za reševanje takih problemov nisem poklican. To naj reši država. Se mi zdi, da je najboljši način načelo korenčka in palice.

Bistveno je, da to je problem. Tak za patriote najbližje vzvodom oblasti.

No, še tole: zgražanje pač ne rešuje problemov te vrste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Thrivial ::

rasta: moj obcutek pac.

Globalizacija.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Daedalus ::

@ABX - z izobraževanjem sem mislim odstranjevanje raznih predsodkov do Romov, ne pa poučevanja o navadah Romov. Očitno nisi prebral mojega posta dovolj pozorno.

@IR Babun - Tisti tvoj primer velja samo za nekaj staršev. Tako da ne posploševat tega na vse Rome.

Me zanima, kakšne rezultate bi mela naprimer anketa, v kateri bi spraševal, če so ljudje za to, da država financira program, s katerim bi se poskusil izboljšati položaj Romov v naši državi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pisk ::

Ah no kaj pa bi izboljsal? Tam jim lepo nasadimo njive kjer bodo hrano nabirali, pa bo :D
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Mercier ::

Če se je tale mučna debata izčrpala, bi pa lahko malo napisali kaj si predstavljate kot dom/domovino. Tako čisto subjektivno, ne definicij (ali pa tudi te, če se komu da). Je ta zadeva breg za hišo, ki bi ga pogrešali, če bi bili kje drugje, fuzbal reprezentanca, domača dekleta/fantje, vonj domačega okolja...

dex ::

vse kar me obdaja in ima neposreden vpliv name (prijatelji, okolje)... O sami državi pa nebi govoru. Recimo samo, da trenutno nism najbolj ponosn, na to, da sem slovenc. Jebat ga, sej mam itaq 3/4 švabskih genov>:D. Samo dojči mi gredo pa ponavad še bolj na živce kot SLO populacija.

Mercier ::

No, js se ne štejem za ravno nacionalno zavednega. Lahko bi se opredelil nekako kot Thomas, ampak ena stvar se mi pa dogaja, ko gledam fuzbal se včasih zalotim, da rjovem ko zver, pa nagravžno šovinistišni besednjak mi takrat ni ravno tuj.

MadMicka ::

Kar se tiče Romov, bote vesel, da so tuki. Tko lahko sej rečete, heh, kok smo mi boljši od njih, pa lepši, pa bolj pametni, pa bolj bogati... to dobr dene samozaveti :D

Včasih, še v osnovni šoli so nas spraševal oz. smo pisal proste spise al kako se zdej reče, tut na temo, kot "Ali sem ponosen, da sem Slovenec?". Že takrat sm reku, ponosen? hm, ne vem, a, če bi bil Italian al pa Švicar, a bil kej manj, če sploh?

Pri vsej stvari se gre pravzaprav za pripadnost. Pripadaš eni grupi, tako si močnejši in se boriš proti drugim, moja ulica proti drugim, moj mest proti drugim, moja država proti drugim.... khmm.. moj balkan proti drugim :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927053 (24305) dzinks63

Rasizem okoli nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615138 (5004) Zero0ne

Več podobnih tem