» »

Iščem elastično cev/trak/ipd -frača

Iščem elastično cev/trak/ipd -frača

HyperKiller ::

Morda kdo ve kje bi dobil čim bolj elastično cev, oziroma kaj podobnega za izdelavo -- BigAss-- frače.
Slišal sem za "medicinsko cev", mislm da sta jo uporabila Mythbustersa pri "poskočnem odvetniku".
Hmm, dva drevesa, 5 metrov pravega materijala, vodni balonček, malo potenja pri napenjanju,
in zbombardiram lahko sosednji hrib:)) . Dekleta na kopališču so pogubljena>:D
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Dr_M ::

to kar isces je cev iz naravnega kavcuka.
naravni kavcuk je edina guma, ki se lahko raztegne za 3x in se potem vrne v prvotno stanje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Naravni kavcuk ni guma... ;)

Gavran ::

Vprašaj kakšnega ponudnika bungee-jumpinga.

Dr_M ::

BigWhale: no ne se, dokler ni obdelan :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HyperKiller ::

Nekje, ko sem brskal za to zadevo sem prebral da lahko gumo iz kavčuka raztegneš 5 krat svoje dolžine.
In kokr sm opazil se da kavčuk obdelat z vsaj 10 stvarmi, prva je žveplo - aka vulkanski pepel - vulkanizacija - invented by?? Michelin morda Bridgestone? Niti nevem. Verjetno ne Sava
No, če ne bom nič našel, bom pa zaporedno vezal 20 extra long & extra strong kondomov.
Pa še kondome polnjene s vodo bi streljal. Kondo-rampage.
No, če smo glih pri kondomih; lahko bi osemenil samostan.:D

(sej ne da bi lahko uporabil cenejše rokavice iz latexa:) no fun - no nothing)
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

MadMax ::

Laboratorijske cevke znajo bit solidna zadeva.
Jih je nekaj vrst in dimenzij, včasih so tudi prevezovali roko pred odvzemom krvi z njimi ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

iso2000 ::

Laboratorijske cevke so cool za fračo manjšega kalibra, za takšno mega zadevo bi rabil pa verjetno več vzporedno vezanih. Problem je, kje bi jih dobil? Moja ideja je guma za podvodne puške, ki je močnejša od laboratorijskih cevk, pa še naprodaj je v trgovinah s takšno opremo. Vprašanje je le, kakšne so kaj cene.

LP

perci ::

Heh, pa si ze kdaj napenjal harpuno? Ne gre to tko z eno roko - tiste gume so hudičevo močne.
Načelom se puško napenja tko, da kopito prisloniš na prsi oz malo nižje, potem pa z obema rokama napneš gumo.

MadMax ::

In se zadeva zmakne, pa dobiš direkt šus v čelo :\
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

iso2000 ::

Jah lahko rečem, da sem jo nekajkrat pa res že napenjal - par sezon se že ukvarjam s podvodnim ribolovom. Imam dve puški na gumo, tako da neko približno predstavo o tem imam.
Glede na to, da govori o vodnih balonih in podobnih zadevah bi pač potreboval gumo takšne moči. Z malo gumo od lab. cevke pač ne bi dobil potrebne moči. Če pogledam gumo, ki jo imam na lovski frači več kot za kakšen srednje velik ležaj/kamen pač ni primerna. Kako bo potem streljal vodne balone, ki vsebuje recimo 2-3 dcl vode kar znese 200-300g, ali več? Sicer pa so za podvodne puške gume različnih dolžin in premerov in mislim, da s kakšno šibkejšo zadevo bi se dalo izdelati mega fračo.

LP

perci ::

No, jst tut mal ribe strelam, pa mi v bistvu ni jasno kako bi gumo z eno roko tok napel (varno), da bi kam neslo.

potem je pa tu se vidik madmaxa, ki ni za zanemarit >:D

iso2000 ::

No. zgleda da imamo sedaj poglede na tole različne, oz. nekdo napak razume kaj ta človek hoče. Ker kakor si jaz tole predstavljam, bi morala zadeva biti v bistvu manjši katapult. Se pa definitivno strinjam da to ne bi šlo napenjat z eno roko. Jaz si predstavljam napenjanje nekako tako, da vlečeš s celotnim telesom takšno zadevo, vpeta bi bila pa v neko fiksirano zadevo - rogovilo, med dve drevesi... Če hoče pa klasično fračo je pa najlažje iti v lovca pa kupiti gumo za fračo - stane ca. 1.500 sit z usnjem na sredi in potrebuješ samo še rogovilco. Vendar je to za streljat ležaje pa kamne ne pa vodne balone.

LP

perci ::

Pa misliš, da ne bi vodni malonček taka makina lepo razturila še preden bi sploh odletel?

HyperKiller ::

To je en problem, ja.
Če bi uporabill močno gumo od harpune, bi bili pospeški preveliki (razen če bi naredil popolno "posteljico" za balon) in bi balon počil.
Torej rabim gumo ki se zelo raztegne, in tako ustvari manjše pospeške, v daljšem času.
Bi blo pa treba vse probat. Po drugi strani pa lahko izstrelim manj napolnjen balon ali pa dvojnega (en v drugem- traja 10 minut da zbašeš enega v drugega, ampak so pa močnejši).
Za izredno dolg domet (veliki pospeški) lahko uporabim kondome(-cena) ali latex(-oblika) rokavičke -odd bombs.
Frača v ideji je velika, morda neuporabna ker rabiš dva drevesa da jo napneš, ampak bi blo pa zanimivo. In predvsem: Preprosto je, samo gumo rabim.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158488853 (20150) Leko
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534809 (32402) GrimReaper
»

A ste kej ribiči tuki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708407 (5015) Meizu
»

Zakaj ima formula 1 tako visoko presečne gume?

Oddelek: Znanost in tehnologija
354567 (3351) OwcA
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402894 (2289) Jaffa

Več podobnih tem