» »

Nevidna moč

Nevidna moč

«
1
2

spelic ::

Pozdravljeni

Pred kratkim sem gledal po televiziji oddajo, ko neki tip (kao bioenergetik) premika svojega pacienta z rokami, brez da se ga dotakne.
Zanima me ali je že kdo to doživel, če je to mogoče ali se vsi samo pretvarjajo da bi zaslužili.

Nimam namreč nobenih zdravstvenih težav a bi rad preizkusil, kako me lahko tip premakne če jaz tega ne želim.

A je tu kakšen znanstveni dokaz al je pa to pač ....

.:joco:. ::

bioenergetik ali hipnotizer?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

_marko ::

Čimprej boš pozabil te bedarije boljše bo za tebe.

-> A je tu kakšen znanstveni dokaz al je pa to pač ....
Ja, obstajajo 4 fundamentalne sile. Peta je pa tista namišljena od bioenergetika.;((
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Samo en kozmetični (nikakor bistven) popravek markovega posta.

Peta sila je repulzija ali antigrvitacija, ki se pozna šele na intergalaktičnem nivoju.

Bioenergetikova sila je potem že šesta in nedvomno namišljena.

Itak ma Randi zanj (bioenergetika) pripravljen milijon dolarjev, če mu (bioenergetik) uspe pokazat, da dela brez finte.

Poldi112 ::

To da je znanost ne uspe dokazati se ne pomeni da ne obstaja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Še precej manj pa, da obstaja!

spelic ::

Pozdravljeni

Hvala za vaša mnenja.
No tudi jaz sem ne verjamem v stvari, ki se jih ne da znanstveno dokazati, problem pa je da pa vendarle obstaja nekakšna notranja nit, ki pravi ja kaj pa če je res.
Namreč bil sem pri bioenergetiku (zgolj iz radovednosti), ki mi ga je priporočila mama in ko je on začel z njegovimo rokami, kao bioenergetsko zdraviti, bi naj čutil nekakšno toploto. Jaz pa sem se začel samo smejati, saj nisem čutil nikakršne toplota ali bilo kaj drugega. Pri tej stvari pa gredo še korak dlje, da naj bi ta oseba lahko kontrolirala tvojo telo, kar se mi zdi totalno "OUT". Zato bi tudo to teorijo rab ovrgel, to pa lahko najlažje če sam sprobaš.

Aja link tega dr. Tasića je : http://www.drtasic.com/html-sr/gal/page...

Bil pa je baje tudi na A-Kanalu reportaža o tem. In naj bi novirarka (novinarji naj ne bi lagali), priznala da ni imela moči nad njegovimi početji pa naj se je še tako trudila :).

Glede zdravilnih učinkom mislim da sploh ne rabimo diskutirati, ker so stvar vsakega posameznika.

MOgoče pa ta dr. Tasič obvlaga kontrolirati magnetno polje in ustvarja gravitacijo z svojimi rokami :)
V matrici bi to šlo :)

LP in hvala za vaša mnenja

Thomas ::

Gre, da te nekdo obvlada. Migne z roko, ti pa padeš.

Če se mu pustiš nekako hipnotizirat. Ampak to deluje preko elektromagnetne sile. Praktično izključno. Ti vidiš (EM), tvoji možgani dajo signal po živih v nogo ki klecne - spet samo čisti EM.

No magic. Hipnoza ali nekaj temu analognega pa vsekakor.

TO je treba skapirat.

spelic ::

Se pravi ta dr. Tasić te hipnotizira (z primeru da te lahko, da se mu postiš), nato pa manipolira z hipnotizirano oseba, katera misli da jo zdravi. Zanimiva in dosti bolj logična razlaga.

Thomas ::

Sugerira, hipnotizira, placebo-ira .. kakor pač hočeš reči.

Hipnoza (sugestija, placebo ..) je naša evolucijska dediščina. Povsem na racionalnih osnovah, zelo podobno kot rast las ali pihanje vetra skoznje.

No magic. Or Randi gives you a million.

BigWhale ::

Hipnoza v bistvu ni manipulacija...

drejc ::

MOgoče pa ta dr. Tasič obvlaga kontrolirati magnetno polje in ustvarja gravitacijo z svojimi rokami :)


A to je un Tasič z feri?
>:D
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Poldi112 ::

No ja, na magnetna polja se ziher spozna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

spelic ::

Ne ta dr. Tasić je nekje iz Srbije, zgornji link lahko uporabiš, da prideš do njegovs strani.

Hypno ::

Hipnoza je bolj kooperacija obeh osebkov kot manipulacija.

Velik vpliv pri raznih bioenergijah in subjektivnih občutenjih le-te ima sugestija v stilu:"What mind expects, tends to be realized (somewhere in the future)." Za boljšega/uspešnejšega/"mogočnejšega" kot recimo tega dr. Tasiča dojema tista oseba, toliko močnejša je "placebo tabletka".

P.S. Pozabite bedarije iz filmov v stilu Svengalija, recimo tudi stage hipnoza deluje pač na povsem znanih principih socialnega vedenja in skupinske psihologije. Nobene mistike, magije ...
Great are mysteries of the mind ...

Thomas ::

> No ja, na magnetna polja se ziher spozna.

Ma kje pa! Oziroma če se, je to povsem druga stvar.

Naj se preciziram. Vsaka komunikacija med ljudmi, se fizikalno gledano, prenaša "preko elektromagnetizma". Zvok tudi. Odbijanje molekul in posledično nihanje gostote zraka, vodi EM sila. To kar vidiš, prenašajo fotoni vidne svetlobe. EM. Kemični procesi v telesu.

No ja, če te kdo prebrne, je treba vračunati zraven še gravitacijo, mogoče bi bilo pametno upoštevati tudi masno inercijo ...

AMPAK TO JE VSE.

Preko teh instrumentov se vmešavamo v svet in ljudi. Tudi hipnotizerji.

.:joco:. ::

Jah, jst sem še vedno navdušen nad tem česa so človeški možgani zmožni.
Mislim, tko, brez "nevidnih moči".

Ampak kako delujejo misli, um. Začenši s placeboti,...
Pravzaprav pa je vse skupaj hipnoza.

Kaj nek stavek sproži v glavi nekoga drugega?
Lahko nič.
Če pa "ujame" njegovo domišljijo, pa lahko marsikaj.
Tudi spremeni življenje.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

carota ::

Zdravo!

Bom se jaz svoje dodal. Vsak zase misli, da je pameten. Tudi jaz zase. :) In tudi sam sem mislil, da so to neumnosti in do neke mere to se vedno verjamem. V neki knjigarni pa sem dobil v roke knjigo o Shiatsu v kateri je pisalo med drugim tudi to, da chi ol. ki (orientalska izraza za bioenergijo) lahko zaznajo vsi. Napisan je bil celo test kako to preveriti. Nisem verjel, a sem iz radovednosti hotel preveriti.

Poizkus: sprosceno sem stal in parkrat globoko udihnil in izdihnil. Roke so visele ob telesu. Nekaj sekund sem jih tresel, kot je pisalo v knjigi. Potem sem pred trebuhom zacel pocasi priblizevati dlani, kot da bi hotel zaploskati. Na razdalji nekaj centimetrov ene od druge sem zacutil nekaksno odbojno silo. Podobno kot bi drzal en baloncek med rokami. Poizkusil sem dajati roke bolj narazen in skupaj, da vidim koliko jih se lahko razmaknem in se vedno cutim to odbojno silo. Ko sem bil bolj zbran sem lahko roke razmaknil tudi 70 cm.

Poizkusite se vi. :) Za poizkus sem povedal tudi nekaj prijateljem in vsi so to cutili na enak nacin.

Naj poudarim, da sem kot naravoslovec mocno skepticen do skoraj vseh "alternativnih" zadev. Dejstvo pa je, da sem nekaj cutil. Ce znanost tega ne zna pojasniti (no, vsaj jaz ne znam in nimam instrumentov da bi kaj izmeril), ne pomeni, da pojava ni.

Randi je car! :)

Vikking ::

martins še en bolj cheap trick za tebe:

Postavi se med podboje se opri z rokami za cca 45sekund, nato daj roke ob telo in voila: super extra ultra magic chi force ti bo dvignu roke.

Sicer pa le delno verjamem bioenergetikom. Sicer imam strica ki se z tem ukvarja že 20 let (predvsem ljubiteljsko) in je uspel pomagati že kar nekaj ljudem. Ponavadi je dosti že drugačno mišljenje osebe ki se ji pomaga, dovolj da ozdravi. Saj vsi vemo koliko jo namišljenih bolezni, ki so predvsem psihičnega in ne fizičnega izvora.

Alexius Heristalski ::

Potem tvoj stric pravzaprav ni bioenergetik, ampak bolj psiholog.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Thomas ::

Poskusil tisto, kar svetuje martins.

Ja no, težišče rok moraš pri tem nekoliko dvigati (proti gravitaciji). Rezultantno odbojno silo potem lahko doumeš kot balon, ja. Če si pustiš sugerirat to.

Thomas ::

In kaj ima pri tem Shiatsu?

Kaj ima Shiatsu pri tem, da petelin skoči na kuro?

Že dva Shiatsu čuda?

Vikking ::

Potem tvoj stric pravzaprav ni bioenergetik, ampak bolj psiholog.

Pravi da je pri veliko ljudeh že zadosti, da jim prikažeš drugačen pogled na bolezen, pozitivno mišljenje....

Pa ni magija, ampak kozmična energija, ki jo bioenergetik, z preusmerjanjem spravi skozi tvoje telo.

Včasih pozimi hodi bos po snegu, pravi da more energija priti skozi telo....

Je pa res da bioenergetik zelo neradi iščejo izgubljene osebe (preko zemljevida ter nihala). Ponavadi vedno falijo, znajo pa recimo povedat ali je v bliži kakšna voda (potok, reka)..... Za točno lociranje je pa precej teško in ponavadi falijo. Pa vendar kakdar iščeš izgubljeno osebo ti vsakak pomoč pride prav, samo ne pustite se nategnat ter plačat.

Thomas ::

> Pa ni magija, ampak kozmična energija, ki jo bioenergetik, z preusmerjanjem spravi skozi tvoje telo.

Bluz, totalen bluz.

Ampak placebo bolj prime, če verjameš vanj, to pa ja.

.:joco:. ::

No jst načeloma mislim, da nekej "skritih" zadev bi znalo bit na teh zadevah.

Ne samo kot placebo.

Skozi stoletja so pač probaval eno ali drugo, pa je mogoče komu kaj pomagalo, komu pa ne. Pa so nekako izluščili nekaj dobrih zadev. Večino plevela je sicer še ostalo notri.
Pa ne govorim samo o bioenergetikih, ampak vse od joge, feng-shui-ja, pa tja do kakih šamanskih in kitajskih metod.

Seveda gre večinoma za bluze, ki niso kaj dosti več kot placeboti. Pa vseeno:

Eni dečkoti so pogruntali, da si večina ljudi dogodke ali ljudi memorizira slikovno in jih postavi v nek prostor.
Ponavadi so dobri dogodki postavljeni pred tabo, slika je svetla, velika, morebiten zvok pa glasen.
Slabi dogodki so nekje na strani, bolj daleč, slike temne, zvok "zabluran"...
Različno pri različnih ljudeh.
In če (v glavi) sliki dodaješ/odvzemaš kontrast, brightnes, jo večaš/manjšaš in oddaljuješ/približuješ, se s tem povezano tudi spreminja občutek (spomin) glede na ta dogodek.
Recimo kak slab dogodek samo odmakneš (sliko) kakih par kilometrov za sabo in jo orenk pomanjšaš. Pa je že tako daleč, da je kot kaka štorasta pripetija pred leti, ki se ji danes samo še smejiš.

Tko da fino bi blo, da bi se nekdo lotil razlagat te "vede" malo drugače. In verjetno bi se lahko izluščila kaka koristna zadeva.
Škoda je samo, da tisti, ki se s tem ukvarjajo gledajo na to tako, kot je napisano v 500 let starih bukvah in se ne vprašajo, zakaj bi lahko nekaj delovalo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Grey ::

Sej ne da bi, ampak...zakaj so se potem stanja teh težko obolelih ljudi izboljšala? Je res vse v umu ali je to posledica t.i. bioenergije?

Tiste ki(chi) krogle sm tud js neki časa delu. Ne vem, če je še koga, ampak ko sm se že dobr biu natreniru v temu, sm občutu nek flow energije iz sredine telesa v roke..tako neko čudno toploto sm čutu pa tisto odbojno silo, ki je postajala čedalje močnejša.
Ni blo podobno tistmu triku z vrati.

V bistvu bi za te zadeve morali preučit tibetance pa tiste kungfuiste tm na kitajskem.

neoto ::

Naj vsak verjame tistemu, kar pač verjame.
Če mislite, da teh pojavov ni, jih pač za vas ni. [pika] :)
Za tiste, ki pa dvomite, sprobajte pa boste potem videli kaj je na tem. Glede tistega, ki je šel k bioenergetiku, pa se je začel smejat... :) pač zajebant (ne mi zamerit, amapak če bi šel tja z resnim namenom, se ne bi smejal). Večina teh bioenergetikov zna 'kvazi' nadzorovat energijo, bla bla bla... Ni pa rečeno, da tista peščica, ki ostane, tega ne zna :)
Da malo spodbudim debato, zakaj se zarodne celice začnejo deliti? Zakaj jih morajo v umetnem okolju spodbujat z energijo (električno :)?
Pa tukaj lahko vpletemo še vprašanje o bogu :) Znanost še ni dokazala obstoja, zakaj potem toliko ljudi po svetu verjame, da nekje nekaj je? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

nicnevem ::

> Naj vsak verjame tistemu, kar pač verjame.
> Če mislite, da teh pojavov ni, jih pač za vas ni. [pika] :)

Napačen oddelek foruma, če hočeš potegniti takšen zaključek.

> (ne mi zamerit, amapak če bi šel tja z resnim namenom...

..v tem grmu tiči bioenergija, ja ;)
Resen namen ter trdno zaupanje v magično moč gospoda bioenergetika.

> zakaj se zarodne celice začnejo deliti? Zakaj jih morajo v umetnem okolju spodbujat z energijo (električno :)?

Po pravici ne vem. Gre za molekularno biologijo o kateri nimam pojma, vem pa, da zagotovo ne gre za kako bioenergijo, razen če k temu prištevaš tudi razne celične mehanizme, ki pa (kot je že Thomas rekel) delujejo na principu elektromagnetizma.
Aja, spodbujanje z elektriko...elektrika je kolikor vem != magic. Mislim pa tudi, da se delitev in rast celic spodbuja z raznimi hranili, ki jih pač potrebujejo za svoje delovanje. Zapleten strojček, ni kaj.

O bogu pa teče debata tule
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

nicnevem ::

Offtopic:

@.:joco:.
Že kar nekaj časa je minilo odkar je tekla debata o NLP-ju pa me zanima, če si našel kako knjigo, stran..bilo kaj, kar se ti zdi vredno prebrat. Že nekaj časa študiram da bi po malem zagrizel še v to smer, časa sicer ni, ampak bom dal na bralno listo za poletje, če boš kaj priporočil. Pls! :)

End Offtopic

Sicer pa se strinjam, da bi bilo treba gledati na razna dela yogijev in ostalih meni sicer precej neljubih oseb v drugačni, sodobni znanstveni luči. Med vrsticami in kupom plev se včasih skriva tudi kaka resnica. Mene recimo zanima ustroj našega memplexa gledano z zgodovinske plati. Kaj vse se skriva v podzavesti, kaj je tja v tisočletjih vklesala evolucija...
Kakšno reč so pogruntali tudi tibetanski menihi, recimo to da imamo vsi enako zavest...Tri sobe, ja. Problem je v tem, da je ugotovitev zapisana kot nekaj obrobnega, in nasploh kot kaka čarovniška bukva vsakemu znanosti naklonjenemu človeku. Zato se s tem ukvarjajo takšni ljudje kot pač se...

@Grey
Vse je v umu. Ne verjameš? Prav. Ampak pojasnevanje in zagovarjanje alternative je...težaven posel.
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Poldi112 ::

A ti custva cutis v umu?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

.:joco:. ::

Poldi112 -> Levo roko cutis vecinoma na levi roki. Desno na desni. Custva v trebuhu, prsih, kjer koli pac...

Vse pa se dogaja v umu, ja.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

OrlyTM ::

A ti custva cutis v umu?


brez uma, ti nebi cutil nicesar!

------
Tele "bioenergetiki" so skoraj po pravilu precej dobri psihologi in se boljsi bleferji ... njihov nacin dela je sugestija .. ce jim verjames, ti lahko marsikaj "pricarajo" ... tut "ozdravitev" od hude bolezni. Vsaj za nekaj casa, it iz ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

nodrim ::

jst verjamem, da je verovanje samo nekakšna nagonska oblika uporabe "bioenergije", ki je pa samo drugo ime za eno od fundamentalnih sil, ki jih je nekje zgoraj linkal Thomas .. mogoče še za kakšno, ki je še nismo odkrili ... še bolj mogoče je, da gre za poljubno kombinacijo teh sil ..

vse te sile so pa podmnožica EM ... kao uporabljamo samo desetino zmožnosti možganov (to desetino sem rekel na pamet, da se ne bo kdo obešal nanjo) .. možgani delujejo itak samo na principu električnih signalov, torej EM .. verjamem, da se da z možgani precej bolj vplivat na okoliški EM, še posebej pa na EM v naših telesih ... ker je pač povezava bolj direktna .. (UTP napram wi-fi :D )

zdej pa lahko temu rečete "bioenergija" al pa kakor koli drugače .. ta izraz "bioenergija" je itak samo zato, da označuje nekaj, kar nam ni ravno jasno ... mislim da s "slepim" varovanjem lažje vklopimo dodatne centre v možganih, če poskusimo namensko in s pomočjo racionalnega uma, se nam vse skupaj upira, ker smo pač navajeni in ne verjamemo, da je to mogoče... oz. "slepo" verjamemo, da to ni mogoče ... kar je popolnoma ista stvar, samo na nasprotni strani ...

vsi "bioenergetiki", ki nekaj bluzijo tralala imajo še vedno lahko učinek, ker lahko dosežejo "slepo" verovanje pacienta in to je dovolj, da si lahko pacient že sam pomaga ... nekateri pa mogoče res znajo tudi vplivati na EM druge osebe ... fora je v tem, da ne rabiš met neke znanstvene podlage ali kar koli .. oz. jo rabiš samo, če jo rabiš, da začneš verjet ... vse kar je pomembno, da v nekaj verjameš .. takrat to zate postane resnično ... nekdo bo verjel kar tako .. drugi bodo rabili "znanstvene" dokaze, da bodo začeli verjeti ..

tisti, ki se je smejal pri bioenergetiku ... lahko, da je s svojim odporom, ki ga je prinesel s seboj, vplival na svoj EM in "bioenergetiku" onemogočil njegove poskuse ... lahko pa da je "bioenergetik" bil bluzator ...

zakaj je nekdo nor? ker verjame v nekaj kar ne verjame večina ljudi? to vse skupaj ni tako enostavno .. vsakdo ima svojo preslikovalno funkcijo, ki mu preslika zunanji svet v njegove občutke in verovanja itd. ... norec nekaj verjame in zanj je to res, dokler ne bo nehal verjet v to, se te "norosti" ne more znebit ...
enako je s to "bioenergijo" .. če verjamem vanjo, kul, če ne verjamem, bom zahteval meni edinstvene dokaze, da bom začel verjeti ali pa bom še bolj verjel, da ni mogoče ... Thomas bo npr. zahteval številke v razpredelnici, ki bodo povedale kakšne in kako močne sile delujejo .. meni bo dovolj, da bom samo začutil "nekaj" ... pač ne bom zahteval več podrobnosti ... nekak se mi čedalje bolj zdi, da se je treba vrnit na uporabo svojih "občutkov" .. če jih ne bomo uporabljali sprva tako "na slepo", se jih ne bomo mogli navadit in jih sčasoma začet zavestno uporabljat in preučevat ... dokler jih sami ne bomo občutili, nimamo kaj iskat z nekimi instrumenti in meritvami ...

to so seveda samo špekulacije ... nobene prave znanstvene podlage nimam za to .. vendar v to verjamem ... tak je .. preveč sem že doživel in videl in slišal o takšnih stvareh, da bi si upal reči, da ni nič na tem ... seveda ne gre za nikakršno "magijo", ker je to spet ena takih besed, ki označuje stvari, ki jih ne razumemo ..

če kdo želi, lahko sam preizkusi ta EM ... lahko mu rečete "bioenergija" ali magija ali ne vem kaj ... potreben je samo drugačen pogled na to ...

gzibret ::

A verjameš, a ne verjameš je problem vsakega posameznika. Prepričevanje drugih v svoj prav je brezpredmetno. Če nekdo energije zaznava in to pove drugim, ki teh energij ne zaznavajo, je isto, kot bi slepemu razlagal Picassov stil slikanja ali pa kako izgledajo ekspresionistične barve. Po drugi strani zakaj bi tisti bioenergetiki lagali ljudem? No nekaj jih je že fake bioenergetikov, nenavadno pa bi se mi to zdelo, da je to klan ljudi, ki nategujejo druge ljudi.

Marsikatera ljudstva prakticirajo te zadeve že z več tisočletno tradicijo in IMO je malo verjetno, da niso nič pametnega pogruntali v tem obdobju. Jaz nisem imel nobenih stikov s temi energijami, niti ne poznam nobenega bioenergetika, sem pa prebral že nekaj literature iz tega področja (čist tak, iz firbca in zavoljo splošne izobrazbe) in moram reči, da je notranje konsistentna. Kot je konsistentna algebra npr.

En moment se mi tukaj zdi vredno omeniti, ker je to Z&T in ne loža.

Zamislimo si da živimo v svetu, ki je superprevoden za elektriko. Kaj bi to pomenilo? Ali bi lahko z napravami odkrili nabite delce? Nekateri elektronenergetiki bi sicer trdili, da naboj obstaja in da se s tem da delati čudo stvari, a večina znanstvenikov pa bi jih imela za neke bebce, ki nategujejo ljudi.

Morda mi živimo v superprevodnem svetu za takšne energije, zato jih tudi ne moremo zaznati? Kdo ve. Morda so nekateri ljudje bolj občutljivi. Morda lahko nekatere bioenergetike primerjamo s seizmografom, ki je narajen tako, da vsak tresljaj ojača. Morda pa mi merimo potrese tako, da na ravna tla postavimo kamen ali skalo in jo gledamo 5 minut in pridemo do sklepa, da če skala miruje, potem potresi zagotovo ne obstajajo.

Kdo ve?

Jaz osebno v te energije ne verjamem, vseeno pa puščam tudi malo prostora za njih.
Vse je za neki dobr!

Poldi112 ::

> Vse pa se dogaja v umu, ja.

In kako to ves?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OwcA ::

Do sedaj sem očitno živel v zmoti, da so razlago, da čutimo s srcem, opustili tam nekje v 19. stoletju. :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

.:joco:. ::

// offTopic
Tachyon, ja NLP je poln samooklicanih strokovnjakov in kvazi znanstvenikov, zato je tezko najdet dobro ctivo. Veliko avtorjev namrec zahaja ravno v te 'magic' vode in pozabjo da je bil NLP zamisljen kot znanost. Torej brez magij in nevidnih moci ipd.
Klasika so 'the structure of magic' v 1 in 2 in 'frogs in to princes', drugace pa poglej na nlpstore
// End offTopic

Drugace pa ljudje itak zelo hitro verjamemo raznim komplimentom in stvarem, ki nam vlivajo voljo, upanje ipd.
Kar se tega tice, je bioenergetika cist fajn zadeva.
Gre bolj za to, da je treba locit med stvarmi, ki delujejo kot placebo in tistim, ki imajo dejansko nekaj vpliva na clovekovo stanje/zdravje. Z "preusmerjanjem vesoljne energije" pa ne bomo ugotovili kaj zares deluje in kaj ne.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Thomas ::

Kar se eksperimentalne znanosti tiče, je vse čisto. Narediš nek double blind eksperiment, ki potem izkaže nek zanimiv (npričakovan ...) rezultat, pa ga lahko tudi vsi ponovijo in pridejo do istega rezultata - si že zmagal!

Če je bilo kaj "okultnega" (bioenergija recimo), ti Randi izplača še milijon dolarjev na roko.

That simple.

Ampak to ni simple. To je nemogoče, tale drugi del. Ker noben eksperiment se doslej ni v kontroliranih pogojih (goljufije, sistemske pomote onemogočene ...) izšel, če je bil v bistvu kakorkoli "okulten". Enostavno ne dela.


Če dobite eno Ciganko, ki bo vedela vnaprej nadpovprečno napovedat random številke ki jih generira računalnik - naprimer - vas Randi vzame gor za tisto nagrado.

Ampak ne gre. Nikoli vsaj še ni šlo, ker enostavno ni mehanizma, ki bi kaj takega omogočal. No way.

.:noir:. ::

Ker v tem znanost ali šarlatanstvo ni nihče odgovoril, glede na to da se nahaja v Loži, bom prilepil tu....

Vprasanje..kaj je gangrena? Kake vrste gangren poznamo in kako se jo zdravi? Jo je mozno sploh pozdraviti dokoncno?

Link
Link_Wiki

Sedaj pa, ali je mozno katerokoli obliko gangrene ozdraviti s pomocjo bioenergije in bioenergetikov? Oz. drugace postavljeno vprasanje...ali je mogoce pozdraviti gangreno s pomocjo placeba, oz. psiho ker vemo da naj bi bila bioenergija nek larifari? Ja? Ne?

.:noir:. ::

No ocitno nebo nic...

Pac zelel sem zadevi prit do dna, da kako to da sta dva razlicna kirurga zelela nekemu mojemu sorodniku amputirati prst na nogi...zaradi gangrene. 11 mescov so se trudil, pa niso najdl resitve, jemal je antibiotike zaradi bakterijskih vnetij.

Probal je ze vse, zato so mu bliznji svetovali da pa naj vseeno proba bioenergetika, a on tega nikakor ni zelel, ker je blo to zanga larifari.

Na dan amputacije, ga je hcerka prepricala naj gre do bioenergetika, poklciali so v bolnisnico in rekli da je prislo nekaj resnega vmes...odsli so do bioenergetika in po 4ih dneh/terapijah je bil ozdravljen.

Odšel je k svoji zdravnici in ji pokazal zdrav prst, ona se nasmejala in rekla da so skupaj resili prst....hkrati pa pozabila da ga je ONA poslala na amputacijo.

Tukaj sprasujem to zaradi tega, ker me zanima na kaksen nacin bi se dalo gangreno ozdraviti, glede na to da jaz ne verjamem in nisme verjel v bioenergijo, ker dejansko naj nebi mogla obstajati.

Btw: predno sem karkoli predpostavljal sem se sam pozanimal pri temu mojemu sorodniku. Tko da vmesnih clenov ni...sam sem pa dost skepticen, da predno karkoli recem premislim vse moznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:noir:. ()

_marko ::

Naklučje.
Najbrž bi tudi brez bioenergetika takrat ozdravel. IMO.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Luka Percic ::

Je pa res, da uradna medicina=! naša medicina.

Uradna napak skorej nedela, medtem ko jih naši venomer

.:noir:.
možne so vsaj dve varjanti
- napaka uradne- napačna diagnoza, napačen ukrep (amputacija).
- al pa se je prepričal da mu bioenergija pomaga. Mogoče postopoma; naključno se počuti boljše, verjame, posledica da se počuti še boljše.

_marko ::

Placebo ne more ozdravit gangrene.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

hamax ::

po cem to sklepas?

_marko ::

Ker ne more izzvati fiziološke spremembe tkiva.
Lahko pa pomaga pri glavobolu, astmi, alergiji, bolečini...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

hamax ::

js sicer temu nebi reku placebo, ampak mislm, da lahko s psiho spreminjamo tkivo.
verjetno, pa to ne more bit rezultat stirih obiskov bioenergetika, ampak produkt lastne odlocitve in prepricanja, pri tem pa ti lahko pomaga bioenergetik.

kot dokaz spreminjanje tkiva z psiho, lahko dam namisljeno nosecnost.

_marko ::

Nevem sicer kaj je namišljeno nosečnost. Lahko bolj podrobno razložiš?

IMO pa gre za bolezen, izločanje hormonov v nepravem času. Zaradi teh hormonov se vse te spremembe naredijo.
Daj kak link za to nosečnost, sam nimam ravno časa iskat.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

.:noir:. ::

Uradni diagnozi: 1.Osteoarthritis art.MPII. pedis sin
2.Ulcus plantae pedis sin diabetes millitus

Zaradi operacije v mladosti, zaradi tezkega dela, zaradi sedecega dela se mu je oslabil kriz in ozilje, prekrvavitev. Naredile so se krtice.Vse to pa se dogaja s pomočjo živcev v križu, ki so stisnjeni ob poškodovane križne ploščice, v ledvenem delu.

To naj bi bili delni vzroki za bolezen...ki je (ne)uradna slovenska medicina ni mogla ozdraviti, ozdravil pa naj bi jo ta bioenergetik. Mozno je da je bilo nakljucje...vendar je verjetnost zelo majhna, a se vedno obstaja.

Zanima me tudi kaksne tehnike bioenergetiki uporabljajo...nekaj se je omenjalo tudi limfno drenazo, kot nacin zdravljena, vendar ne v tem primeru.

Ali obstaja moznost, da je uporabil nek drugacen nacin, ki ni osnoven nacin zdravljenja pri bioenergetikih?

hamax ::

http://www.vestnik.szd.si/st4-7-8/st4-7...

ne mene sprasvt podrobnosti, ker pojma nimam, js sm samo slisu za to :D

nastyboy ::

Sicer ne vem če je to kaj v povezavi z bioenergijo, sem pa bral v knjigi Visoka šola hipnoze da se da z hipnozo pozdraviti veliko večino bolezni /izboljšati stanje bolezni/zmanjšati negativne učinke, so pa odsvetovali zdravljenje z njo pri alzhajmerjevi in pri epilepsiji (zdej pa ne vem a to sam ne izbljšuje al pa celo poslabša )
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bioenergija verjamete ali ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53864819 (23740) Unknown_001
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18439237 (19630) next3steps
»

Bioenergija in radiostezija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9211161 (8826) PROTOTIP
»

Znanost ali šarlantansvo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
975892 (4196) .:noir:.
»

Reiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816212 (5243) Elemen_T

Več podobnih tem