» »

Tagan TG-380-U01

Tagan TG-380-U01

Mirko5 ::

Pozdrav;

Danes mi je po nenehnih restartih in zmrznitvah naposled le crknil napajalnik:D
Torej bom moral kupiti novga in ker pac nimam ogromno cekinov sem gledal tega
Tagana 380w(15.800 pri jae). Upam, da mi boste lahko svetovali ce se splaca. Vem da je boljsi model 480, ampak je tudi precej drazji. Lc powerja raje ne bi kupoval, ker ne vem ce bi s tem dosegel stabilnost....kljub privlacni ceni.

Sistem:
Asus A7N8X-E Deluxe 2.0
Barton 2500m
Radeon 9800se@pro
2x512mb Twinmos/Winbond
160Gb Maxtor
Nec 2510

Bo dovolj 380w?
Seveda bi bil sistem navit; ne sicer v visave ampak vsaj na 2300mhz.
Za mnenja in predloge ze vnaprej zahvaljujem.Lp

dxx ::

Bo dovolj.

Mulh ::

Ko že kupuješ, daj še tistih 5k več in imaš 480W, moje mnenje 0:)

Caligula ::

Ali pa jurjev manj pa vzames LC power 6550 (550w), ki je odlicen. V JAE ali nekje je celo samo 7500 SIT.

Dr_M ::

velja si tut tole prebrat mal.
vsi boljsi (in drazji) napajalniki majo aktivni PFC, medtem ko imajo ceneni in slabsi pasivni PFC.
aktivni pfc omogoca precej vecje izkoristke in je mn obcutljiv na nihanje AC napetosti.

3x lohk ugibate kasn je LC...:) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

Lahko pa se narediš francoza in se sploh ne oziraš na dr_m-ja. Raje pogooglaj za kakšnimi testi napajalnikov in ne upoštevat pristranskih mnenj tukaj. Recimo glede tagana se bi dalo precej razpravlati ( so razmeroma dragi - glede na LC napajalnike , imajo aktiven PFC in "naj" bi bili bolj kvalitetni). Moj nasvet: glej reviewe na netu obeh napajalnikov!

So recimo naredili en stres test na THGju tukaj : citiram:

"Tagan's weaknesses are not new to us. A total of five power supplies suddenly failed in the labs during the past year. A newly designed and rubberized casing is unlikely to improve the reliability of the devices."

Dr_M ::

al pa ce ignoriras bond007, ki je ocitno prevelik noob, da bi vedel kasn je THG :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Muzo ::

Jts mam tegale tagana in brez težav poganja amd64 3200, nf4 plato, cd-rw , gf6600, 160gb disk, in pci tv tuner.

Napajalnik je tih, učinkovito odvaja toploto iz ohišja in jst sm čist zadovoljen z njim.

lp

cosmos ::

podpišem vse kar je napisu bond007

uporabi tistih 460W (3.3V + 5V +12V) na Antec-u 480W TP in Tagan-u 480W, pust laufat 24/7, pa čez kakšne par dni prid z lopatko po Tagana in ga zakoplji na vrtu, slava mu :P

bond007 ::

@dr_m: heh ti še očitno ne veš da proci=!napajalci :D Pa tko btw je bla live cam ... tko da si lahk gledu ka se z sistemom dogaja.

Če te še vedno moti pristranskost strani, kot je THG, je še veliko drugih strani, kjer si lahko prebereš teste obeh.. Prepričan pa sm, da ti bo tudi najšibkejši LC ali tagan lahko poganjal tvoj sistem brez problemov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

cosmos ::

Anandtech jih je tud moral zamenjat že enih 5 na njihovih workstation/server 24/7 testih, medtem so vsi Antec-i delal

Tagan praviloma zmaga napram Antec-u, ker je cenovno bolj ugoden in ker večina "testerjev" ne zna testirat napajalnika oz. so mulci, ki dobijo na preizkus nov napajalnik iz trgovine, ki ga nato hoče nazaj, celga ali pa ga nato nameravajo uporabit za svoj sistem.
Resni site-i, kot je THG, pa ga resnično spravjo, do konca svoje moči in po potrebi skurjo, zato so tm rezultati povsem drugačni.

Dr_M ::

bond007: moj sistem seveda da lahko poganja tut LC :) :)

trenutno tut sam kupujem en napajalnik za dobrih 10k sit in sm tut o LCju razmislu, sam sm se spomnu da nima aktivnega PFCja, tako da zaveda odpade. :)
z novim compom, bo prsu pa tut malo bolj resen napajalnik. :)
nekak se odlocam med teganom 480 in enermaxom coolergiant 480... :)


btw....ze zadnic sm mal gledu na netu zarad teh tezav z taganom, ampak razn tom nima nihce takih problemov. :)
cudno, mar ne?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mulh ::

Js mam zdj tagana, sm ga zameno, prej sm mel LC-ja, lc je imel celo za nit bolše voltaže, samo kaj ko prideš z multimetrom blizu pa pogori >:D
Sedaj s taganom pa imam voltaže takšne kot so ves čas in težave z nihanjem voltaže so odpadle >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mulh ()

TribesMan ::

Tukile laufa Tagan 480W ze eno leto 24/7... bila sta gor priklopljena ze dva sistema na enkrat... Drgac pa goni sistem Barton @ 2600MHz 512MB RAM Abit NF7-S, R8500, WiFi, TV Tuner, DVDRW, 2* Hitachi 7k250, 4 ventilatorje... Do sedaj nobenih pritozb. Kar mi je najbolj vsec je to da je tih kot miska. Pa tudi napetosti linij so zelo stabilne. Za mene eden najboljsih napajalcev. LC je tud ql... sem LC 550W kupil 14 dni nazaj za backup sistem... sam zadeva je precej glasnejsa. Samih napetosti pa se nisem primerjal, ker zdejle nimam casa. Zadeva je svojega denarja vredna...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CCfly ::

LC je tud ql... sem LC 550W kupil 14 dni nazaj za backup sistem... sam zadeva je precej glasnejsa.

Moja ušesa lahko tole potrdijo. "Super-Silent" morda samo v primerjavi s noname napajalnikom.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

bond007 ::

No sam ga imam na 5V - če ga čuješ iz pol metra dobiš za pivo(upam da se ne bo skuril :) . Je pa res zmerno glasen defoult.

cosmos ::

Problem je v tem, da za to kar vi navajate, je večina teh napajalnikov za od 10k sit naprej, itak sposobna preživet

TribesMan laufat sistem 24/7 ni isto kot laufat workstation/obremenjen server 24/7

torej če je vprašanje ali je Tagan v klasi Antec napajalnikov je odgovor ne

če pa je vprašanje ali je Tagan zadovoljiv napajalnik, ki bo poganju overclockan sistem in zdržal občasne visoke obremenitve, kot naprimer igranje novejših igre, potem je odgovor verjetno ja, pri Antec-u pa sigurno ja, pri generiku pa čista loterija, v večini primerov, ne

CCfly ::

Kar se tiče članka na THG bi bilo pa fer omeniti tudi tole: http://www20.tomshardware.com/cpu/20041217/stress_out-11.html
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Dr_M ::

no, potem je zadeva vsekakor jasna.
s Taganom ocitno ni problemov :) seveda, pri koncnih izdelkih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DominusSLO ::

Mah...jst že več kot 1 mesec:\ zbiram denar za enermaxa noisetakerja 470w, ker ga dobim v trstu za 102EUR(isto kot tagan 480)...

TribesMan ::

TribesMan laufat sistem 24/7 ni isto kot laufat workstation/obremenjen server 24/7


Mogoče ne za tvojo mašino... Pri meni je recimo CPU skoz 100% obremenjen... Folding@Home... Zraven pa še kakšen download in podobno... Sploh pa je moja mašina server za celo omrežje v hiši... Vsi v bajti majo dostop do kište in vsebin na njej... in jo tudi uporabljajo... Si grem stavit da moj sistem v povprečju pokuri več energije kot katerikoli server ki jih mamo v službi...

Antec je cist ql... Sam v primerjavi z Taganom se dere ko kurba.

torej če je vprašanje ali je Tagan v klasi Antec napajalnikov je odgovor ne


Ker?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

timj010 ::

Najboljši napajalnik za navijanje je ocz powerstream 520w v gradcu ga dobiš za 100 eur
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

cosmos ::

ker ne zdrži tolk kot Antec po že prej omenjenih testih

workstation je računalnik, ki ga naprimer uprabljajo v kakšnem arhitekturnem biroju ali za obdelavo videa in grafike ter podobno.
pri takem delu obenem delajo CPU/video/mreža/SCSI RAID kontroler z najmanj 5 diski/chipset na plati vse na ful
Ne pravim da vsak tak računalnik dela vse to 24/7, pravim pa, da ko THG ali pa Anandtech testirajo, tako testirajo in v teh testih Tagan-i ne zdržijo, Antec-i pa

Moja logika je, če sem ravnokar dal 160k sit za plato+proc+video, potem pa res ne bom šparu na napajalniku in bom dal tistih 10k sit več, kot bi dal za Tagan-a

To ne pomeni, da je Tagan slab napajalnik, tudi Enhance in Chieftec niso slabi napajalniki, samo niso pa v klasi Antec True power in Neo power napajalnikov. Cena to tudi odraža.

Pa da ne bo pomote, obstajajo boljši napajalniki, kot je Antec, samo po mojem menju je Antec vse kar bom sam kdajkoli potreboval, zato bi bilo plačevati več, v mojem primeru, nesmotrno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

Caligula ::

Ma koga briga, e ma napajalec nekaj notri ali ne, ce je po testih in mnenjih uporabnikov izvrsten.

Ocitno so drugi potem taka jajca, da za enako stabilnost rabijo notri se stvari, ki jih delajo drazje.
Skratka ta logika mi je tuja. WTF?!

Se dobro da nima tistega sranja notri LC power. Verjetno je zato cenejsi in se manj greje. Deluje odlicno.
Ce lahko jaz svoja jetrca od AMDja 2800+ navijem iz 1800 mhz na vec kot 2500 pri naviti in voltmodani NV6800 in to na plati DFI, ki je znana po tem, da sama povzroca nihanje voltaz, ocitno zadeva deluje zelo dobro.

Ze cisto z vidika nakupa:
Kupis LCja za vec kot pol manj denarja in dobis enakovreden izdelek, cez eno leto pa za enako ceno kupis nov model LCja, ki bo sploh ze boljsi od tega Tagana. Potem mas za ceno Tagana dva napajalca od katerih je en enakovreden en pa boljsi pa se en je spet nov.

Saj Tagan ne more bit jajce. Samokaj boljsi pa tudi ni. Kaj sele, da bi bil vreden toliko vec denarja. Je pa tudi logicno, da vedno folk, ki kupi nekaj drazjega a ne nujno tudi boljsega potem pac vedno na vse pretege razlaga, da je zadeva ziher boljsa...

Na celem netu ni enega testa kjer ga nebi hvalili oz mislim, da je celo na cisto vseh oznacen kot best buy, editor's choice,.. in se v forumih ga povsod hvalijo in se v forumih za navijanje recimo A64 ga ma nekaj tistih, ki so dosegali najvisje FSBje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

timj010 ::

Ja najvišje fsb-je so dosegali s pc power & cooling napajalniki. Drugače pa se strinjam s caligulo.če pa boš kaj navijal oz rabiš stabilne in nastavljive linije si kupi ocz powerstreama 5let garancije in odličen costumer service.
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

DominusSLO ::

timj010
Kje v gradcu dobiš ocz powerstream 520 za 100EUR?? Imaš kakšen link?

TribesMan ::

cosmos svetujem ti da se zbudis... ker si zacel take buce kotalit da je ze kar hudo.

Workstation masine nikoli ne mores primerjat z overclockersko masino. Workstationi niso bili in nikoli ne bodo NAJ mašine, ker si preprosto za zanesljivo delovenje tega ne moreš privoščit. Poglej Xeone (ali Opterone)... a si kdaj ze videl Xeona, ki bi bil po frekvenci mocnejsi od najboljsega P4 na trgu? Ne. In ni sam frekvenca CPUja... je tud frekvenca vodila... Xeoni so dobili 800MHz FSB skor eno leto kasneje kot P4... Prav zaradi zanesljivosti... Ker starejša tehnologija je bolj preverjena in jo zato montirajo v take masine ki morajo delovat 101% zanesljivo. Tud tvoja buča o najmanj 5 SCSI diskih je huda. Nazadnje ko sem videl 5 SCSI diskov v mašini je bilo to v mrežnem strežniku... Pri workstationih pa se stevilke vrtijo od 2 do 4... Redkokateri gredo čez to. Grafika chipset in podobne stvari pa so v Workstationih itaq pol ali pa kar eno generacijo za tistimi "igričarskimi" zadevami... Poraba ene povprečne overclockerske mašine pod obremenitvijo je vsaj 50% višja od povprečne workstation zadeve. Razlika pa se še poveča če gre za extremni overclock, ki vsebuje veliko volt-modov in podobnih reči ki precej obremenjujejo napajalnik... Moraš vedeti, da poraba električnih naprav/čipov narašča z kvadratom napajalne napetosti in linearno z frekvenco delovanja.

Praviš da cena odraža razliko med Taganom in Antecom? Razlike med TruePower in Taganom je nekaj jurjev. Neo ali pa PurePower je pa itaq spet svoja klasa. Prvi zaradi nove "tehnologije" drugi pa zaradi nastavljivih napetosti.

Kar se pa tiče Toms Hardwareovega testa in crknjenega Tagana je blo pa ze v enem linku zgoraj lepo povedano da tisto niso bili serijski napajalniki, ampak pre-production zadeve. In ne boš verjel tudi Anteci crkujejo. Približno eno leto nazaj je morphlingu1 crknil Antec TruePower 380W...

Sicer pa smo že govorili o testu napajalnikov... in ta je že dogovorjen... lotil se ga bom v prvih tednih marca...

In ja OCZ PowerStream je uberhud napajalnik... PC Power & Cooling pa še bolj... Sam kje bi vzel da bi to mel...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

CCfly ::

@TribesMan: Bo v tvojem testu prostor tudi za merjenje glasnosti napajalnika ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

cosmos ::

Buče klatiš ti TribesMan , čeprav zdele mislim, da lih ni sezona

Se strinjam, da workstation mašin ne moreš primerjat z OC mašinami, če obe delata na 100%, ampak ti si reku da, če se ne motim, laufaš SETI (CPU) in server (mreža/disk, kolikor pač ste na netu)

Laufi 3Dmark 2003 24/7 1 leto pa se polj oglasi.

To kar si ti napisu je namreč še vedno manj zahtevno kot pa tipična zahteva (poudarek je na zahetvi) za workstation in testira se zahteve.

Kar se tiče pa RAID-a 5 diskov in to da jih nikjer nisi vidu, če v svoji oklici ne vidiš veliko Mercedesov, to še ne pomeni, da ne obstajajo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

TribesMan ::

Dej get a life... Kater program pa lahko izkoristi grafično kartico ta takega nivoja kot 3DMark 2003? Kokr vem CAM/CAD zadeve še zdaleč ne uporabljajo kakšnih pixel shaderjev in nevem česa še...

Aja pa pokaži mi en brand name (HP, DELL...) workstation z najmanj 5 diski v RAIDu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

cosmos ::

žal sam trenutno bolan pa ga ne morem, ampak vseeno hvala za nasvet

kuglvinkl ::

Sam čakam na ATX 2.0 TruePower serijo, ki ima kmalu iziti. + OCZje se bo dalo verjetno dobiti v Kokoški (inside hint ;).

Ja, tut jest bi imel PC Power & cooling...
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727757 (16303) LittleDevil
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711311 (7453) Alec999
»

Kter napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
352225 (1877) mojcamaja
»

Najtisji napajalnik ?!

Oddelek: Kaj kupiti
442393 (1174) C_maniak
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151240 (1014) DjTonic

Več podobnih tem