» »

Kter napajalnik?

Kter napajalnik?

ddeben ::

Ok, moj bodoci sistem (v petek grem po njega je takle:

GA-K8NF-9
AMD ATHLON 64 3200+ BOX (939pin)
1gb rama
dvd pekac
graficna gf6600gt ali px6800gt ko pride v slo
pa se ene 4 ventilatorji
pa na procu bo zalman 7000b


Glede na to, da je tole nekak mocen sistem bo verjetno rabil tud dovolj mocen napajalnik.

Kupoval bom pri cool-pc.org.
Limit mam nekje do 17.000sit oz. res najvec 20.000sit.

Predvsem mi je pomembna tišina in pa da bo sistem stabilno deloval.

Kaj priporocate?

Lp:)
  • spremenil: ddeben ()

AnWar ::

LC Power LC6550 550W (1x120mm) silent črn
[Asus ROG Strix SCAR III]

Sami ::

Še en glas za LC Power 550W, je odličen napajalnik.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

TommyLee ::

LC Power LC6550 550W. Mislim da za ta denar najbolši nakup!
www.dornik.si

ddeben ::

Lahko se kdo pritrdi, da je to tih napajalnik? Ke kisto imam cca. 50cm stran od glave in pac mi je tisina se posebej pomembna.:)

A je to ta napajalec klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

_Dejan_ ::

Pol pa raj vzem tagana ker ta lc 550 ni tih - tišji je od Chiefteca 360W vendar ob obremenitvijo tut začne pihat.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mato22 ::

Poglej tega na tej strani, čisto na dnu klik
Drugače imam pa sam tudi LC-ja 550W in je pri meni zelo tih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

ddeben ::

Hmm...malo pare malo muske ja....ker nocem met problemov, sm se odlocu, da povisam za napajlc do 25.000sit. Zdle gledam Tole Tole in pa Tole


Kateri je tisji oz. tthe best?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Wox ::

Zakaj pa Tagana ne vzameš?
Commodore 64

ddeben ::

saj pri polnem številu vrtljajev ventilatorja ne presežeta glasnosti 28 dB(A).... Ce je tole res... potem raj neki drugega kupim.:\

_Dejan_ ::

Pol pa kup en Fanless napajalnik.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

ddeben ::

To je pa ze mal predrag...:\

Sami ::

Pol pa raj vzem tagana ker ta lc 550 ni tih

Trenutno je moj LC 550W najtišja komponenta v compu, je praktično neslišen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

_Dejan_ ::

Pr men pa žal ni najtišja komponenta:D noben ventilator nima večje napetosti kot 7V večina pa na 5-6V lih tolk da se vrtijo.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MadMax ::

Pri meni je LC550 praktično edina zadeva v PCju, ki jo še slišim.
Je pa tudi res, da ko vstavim CD se sliši kot bi reaktivec vzletal.

Sicer pa, relativna zadeva tole. Vsekakor pa dvomim, da dva 80 ali 92mm venta ustvarjata manj hrupa kot pa en 120mm fan v notranjosti PSUja.
Itak pa so danes že vsi venti v PSUjih temperaturno regulirani, tako da neslišnih pri obremenitvi pač ni.
Pri fanless PSUjih se pa hitro zgodi da crkne kaj drugega v pregreti kišti.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Jeronimo ::

Samo tale LC550 ima pasivni PFC .... kot vem je aktivni PFC bolši oz. bolje vzdržuje stalno napetost.

LP

J.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Mulh ::

Tale lc550, je res tih, vendar kaj ti to nuca, če je nestabilen....

Vzemi tagana če si pametn:
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Tudi 400W bo popolnoma dovolj...

MadMax ::

Jeronimo:
PFC nima čist nobene zveze z napetostmi.
Je le en sistem na primarju, s katerim dosežeš boljši izkoristek samega PSUja.
Razlika med brezPFC in pasivniPFC je velika, medtem ko med pasivnim in aktivnim v praksi zanemarljiva (razen če nimaš recimo 64 ali več PCjev v clusterju:D ).

Zivcek:
Nestabilen?
Od kje ti to?
(/edit: btw, glede na test ki so ga delali z intel vs. amd, sej link sem nekje tle na S-T pobral, ravno Tagani umirajo iz neznanih vzrokov. Če izrecno želiš ti tudi link poiščem, ker ni bila glih ena leva stran, morda se kdo drug spomni...)

Sicer pa je moj sistem (p4 2.8@3.1, 1GB RAM, 5xHDD, R9600/256, SBLive, CDRW...) čist lepo 24/7 delal z 360W PSUjem, pa so mi vsi "pametnjakoviči" govorili da rabim vsaj 600W... Za koga boga, prosim lepo? Rač. v idle ne kuri niti 90W, pri full load pa recimo da smo nekje na slabih 200. In dvomim da imate vsi extrahude grafične, ki požrejo več kot moj radeončk in 4 diski skup.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Mulh ::

Tagana nimam da bi povedal, le slišal sem da so dobri.

Lcja imam sam, in lahko povem iz lastnih iskušenj da je nestabilen, voltaže ima dokaj dobre, celo odlične zame, vendar voltaža skače, da to ni za verjet, posebno ko imam proc čez 2400, in 1.825V mi že v CPU-Z skaže iz 1.825 do 1.808 včasih tudi čez 1.825, ko sem pa izmeril z multimetrom, je bilo to pa seveda še bolj očitno :\

Sami ::

Lcja imam sam, in lahko povem iz lastnih iskušenj da je nestabilen

Imaš pač nesrečo pri nakupu, moj je bolj stabilen kot pa prijateljev Tagan 480W in pa kot moj stari Enhance 300W, linije mu praktično ne nihajo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Wox ::

@MadMax: A bi lahko dal oni link do strani kjer Tagani crkavajo?
Commodore 64

Wox ::

Sem najdo: http://www6.tomshardware.com/cpu/20041217/stress_out-01.html
Zanimivo tole. Pravijo da jih je kar pet odpovedalo v enem letu. Pa tako dobre recenzije so ble od teh napajalnikov:\ .
Commodore 64

Sami ::

Viharnik: Tole, da Tagani crkujejo sem slišal tudi jaz na tem forumu, to naj bi se zgodilo pri nekem testu, ko so P4 gonili več dni ali nekaj podobnega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Kaufmann ::

Mislim da je bilo govora samo o 330W Taganu.
Ste napisal da ni dobro da voltaža niha, meni pr nastavljeni 1.45V niha od 1.38-1.43.
A bi bilo fajn zamenjat napajalnik, ane?:8)
ni podatka

Sami ::

A bi bilo fajn zamenjat napajalnik, ane?

Če ti sistem dela stabilno je brezveze menjat.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Mulh ::

Potem sem mel pa nesrečo pri nakupu ali pa ti tako srečo, vem sm da je moj u kurcu ;(

Tic ::

Jst mam enga Antec TP 380w za prodat. To ti bo laufal brez problema tvojo kišto.

tic@owca.info
persona civitas ;>

ddeben ::

Sm se ze odlocil... hvala vseeno!:)

MadMax ::

Viharnik:
Ja, tapravi link si našel 8-)
V glavnem, za ceno enega Tagana mi lahko crknejo 3 LCji, pa ne bom nič jezen :D

Glede nihanj napetosti pa tole:
Ste napisal da ni dobro da voltaža niha, meni pr nastavljeni 1.45V niha od 1.38-1.43.

Pa dobro ljudje, kaj je vam?
1. Od kje vam sploh ideja da je za Vcore odgovoren napajalnik? A napajalnik daje na kakem izhodu 1.45V? Ne. Za ta nihanja se zahvalite vašim mamaplatam.

2. Ste si kdaj ogledali dovoljena odstopanja/nihanja napetosti napajalnika? 5% sploh ni krize, celo za 5 in 3.3V linijo, za 12V tudi 10% ni nič posebnega.

3. Se vam sploh sanja kaj je padec napetosti reda stotinke volta na vodniku, skozi katerega teče lahko tudi nekaj 10A ?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tic ::

1. Od kje vam sploh ideja da je za Vcore odgovoren napajalnik? A napajalnik daje na kakem izhodu 1.45V? Ne. Za ta nihanja se zahvalite vašim mamaplatam.

S tem se le delno strinjam. Osnovna plošča napaja procesor iz ponavadi iz 5V(8rda+) ali 12V (abit nf7 IIRC). Posledično nihanje napetosti iz psuja vpliva na regulacijski čip in mosfete na osnovni plošči. Torej če boš mel ti stabilejšo napetost na PSUju boš imel stabilejšo na CPUju.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

MadMax ::

Zagovarjaš torej dvojno stabilizacijo?
Useless, če tazadnji stabilizator (v tem primeru na plati) ne stabilizira zadovoljivo.
Po tej logiki bi bilo dobro imeti še stabilizator omrežne napetosti (230V), čeprav današnji sodobni napajalniki prebavijo nihanja od 100 do 250V brez da bi se to poznalo na izhodnih napetostih. Pa vsi vemo, da omrežna napetost velikokrat niha do 10% ali več...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tic ::

JoooJ no.

Zagovarjaš torej dvojno stabilizacijo?
Useless, če tazadnji stabilizator (v tem primeru na plati) ne stabilizira zadovoljivo.


Ampak ti pa si en maher. Tvoja "dvojna stabilizacija" pomeni, da je napetost na na CPUju odvisna od dveh elementov. Katero lahko izboljšaš tako, da imaš zelo kvaliteten psu, dvignene linije so tudi vredu (jaz imam 3.3 5 in 12 vrail mode, vse rahlo divgneno). Potem pa praviš, da je stabilnost napetosti odvisna od zadnjega. To je to kar jaz pravim. Le da je odvisna od zadnjega in od prvega ;) Če ti bo napajalc nihal za 10%, ti čip ne bo kaj veliko manj. ;)

Kaj naj rečem, Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo. :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

MadMax ::

Le da je odvisna od zadnjega in od prvega

Torej je po tvojem pač _nujno_ stabilizirat mrežno napetost, kajti _prva_ napetost je 230V na vstopu v PSU. (torej za dobro stabilnost sistema in boljše navijanje nujno rabimo UPS za 100+kSIT... ja seveda...)
Ti imaš napetosti dvignjene iz meni neznanega razloga.
Sam sem namreč na prejšnjem napajalniku (Enhance 360W) imel spuščene napetosti, cca 0.15V (torej cca 4.85 in 3.15, ostale me itak ne zanimajo kaj dosti), ker sem s tem pridobil na manjšem segrevanju osnovne plošče (_tazadnjega_ regulatorja, ali po tvoje mosfetov).
Pa je še vedno tebi poznan P4 2.8 lepo laufal na 3.1 pri default Vcore brez ene napake pri minimalnem vrtenju ventilatorjev.

Potem pa praviš, da je stabilnost napetosti odvisna od zadnjega. To je to kar jaz pravim.
Lepo da se strinjaš, kajti zadnji stabilizator je PWM regulator z MOSFET-i na osnovni plošči. Če bi procesor dobival Vcore direkt iz PSUja, bi tvoja teorija o PSUju vzdržala, tako pa... Lahko vztrajaš pri svojem, tako kot jaz vztrajam pri svojem, koneckoncev gre za izmenjavo mnenj in izkušenj.
Škoda da se Brane2 še ni vključil v debato, me zanima kaj bi porekel na tvoje teorije8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tic ::

Nekdo naj ga zbudi, da se kaj naučim? ;))
persona civitas ;>

TribesMan ::

"Kvaliteta" napetosti, ki pride do napajalnika precej mocno vpliva na samo napetost procesorja, kljub temu, da je napajalnik CPUja na sami plosci. Na naihanje napetosti CPUja vplivajo ze sami dovodni kabli iz napajalnika na plato. Sam sem pred priblizno enim letom predeloval en crap napajalnik (400W 4 jurje) in sem poleg obstoječega +12V kabla, ki gre na plato, dodal še 4 žice, 2 za maso in 2 za +12V... zadeva se je tako poznala na stabilnosti napetosti CPUja da nisem mogel verjeti.
Po predelavi izhodnega filtra napajalnika (mocnejse dusilke, vecja kapacitivnost kondijev, boljse usmerniske diode..) se je nihanje napetosti CPUja se dodatno znizalo, sam overclock pred in po modifikaciji pa je bil celih 100MHz visji...

Potem sem pa kasneje kupil se boljsi napajalnik... bil je 24kSIT... 480W... in opaziti je bilo precejsnje izboljsanje stabilnosti sistema med navijanjem z pozresnimi graficnimi karticami (ala GF FX5900)... In to se je poznalo tako na stabilnosti same graficne kartice, kot procesorja...

Mogoce se ti zdi neumno, sam moras upostevati, da tisti regulator na plati vsekakor ni vsemogocen. Sicer pa izkusnje overclockerjev govorijo svoje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mojcamaja ::

Zanima me vase mnenje glede teh napajalnikov, za (AMD 64 -754, 512RAM, 160GB HDD, DVD-RW ) mislim da zadosca;NAP P-4 400TM ATX s 120mm Super Silent ali morda;
NAP P-4 300 ATX -120mm Super Silent PFC
NAP P-4 450 ATX s 120mm Super Silent
NAP P-4 450 CWT 120mm Črn-SATA

Kakšno mnenje pa imate o NAP. ZA CHIEFTEC HPC-4200-302 420W?
Ali je v vsakem primeru boljše kupit posebej napajalnik ne v kompletu z ohišjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerstream vs. Modstream (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
633664 (2807) GUFY
»

Be Quiet napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101674 (1328) franci
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351497 (1095) bogii
»

Najtisji napajalnik ?!

Oddelek: Kaj kupiti
442431 (1212) C_maniak
»

Kateri PSU?

Oddelek: Kaj kupiti
111110 (944) b4d

Več podobnih tem