» »

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

kuglvinkl ::

Ok, punci moram zamenjat par stvari in ena izmed njih je PSU.

Zdej, moči seveda ne rabi blazne, samo kakovost in stabilne voltaže (še posebej, če se bom jaz kdaj vsedel za njega >:D ).

Tko da, okol 300W (pravih) bo dovolj.

V mislih sem imel že prej Enhanca 360W, zdej se je pa pojavil đe Tagan, ki ponuja 330W PSUje. Cena obeh je približno enaka.

Zanima me, al ma kdo od teh dveh kakšnega. Je zadeva glasna? Kabli dolgi? V kvaliteto izdelave recimo, da ne dvomim.

+ Enhanca je definitivno ta, da ima drug vent. spodaj, da spelje topel zrak iz provesorja ven, kot pa Taganova rešitev, ki je dokaj neprimerna za mini-tower (DG serija).

+ se da komu od teh štimat hitrost vent.?

In jih imajo še kje razen "tam"?
Your focus determines your reallity

cbelica ::

Pred prib. 3 tedni sem kupu Enhancea 400w, pa nisem bil zadovoljen - je glasen (ok, to je za diskutirat, kaj je komu glasno), pa Vcore mi je precej nihal... lahko da ni kriv napajalc, samo zamenjava mi dela boljse (LC Power bla bla bla)...
Mislim, da sta si model 360w in 400w precej podobna.
Je pa bila sama kvaliteta izdelave boljsa od tega LCja - tale ma porazno slabo izdelane tele (molex?) prikljucke - tejle pincki notr gledajo vsak v svojo smer, tako da je tesko karkoli priklopit - je treba silo uporabit:|

Aja, enhancu se ne da stimat hitrosti venta.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

MadMax ::

Enhance 360, kupljen "tam": zadeva je dokaj tiha, ima pa temperaturno krmiljenje ventov, tako da pri "toplejšem" računalniku zna bit slišna-hladi pa tudi. Po moji oceni je med tišjimi. Kabli nekak standardno dolgi.
Ravno tadrugi vent pa se je začel "oglašat" po cca 3 mesecih neprekinjenega delovanja, vendar se da zadevo popravit (zamenjava je težja, ker gre za nestandarden vent-tanjši je).
Drugi - pa je ta, da je bilo vsaj 10 dni po vgradnji v sobi skor neznosno (vonj po novem). Ampak to sčasoma izgine :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kuglvinkl ::

Cbelica: o kakšnih pseudo kao trafah v obliki LCja se sploh ne mislim pogovarjat, tko da hvala.

Pred prib. 3 tedni sem kupu Enhancea 400w, pa nisem bil zadovoljen - je glasen (ok, to je za diskutirat, kaj je komu glasno), pa Vcore mi je precej nihal... lahko da ni kriv napajalc,

Kakšen je bil sistem, da je Vcore nihal? KER ravno ta ne niha običajno.

MadMax:

No, tako poročilo sem si želel. :)

Ok, ma kdo Tagana? Al pa njegovga najmočnejšega brata, ker me zanima kolk je glasen.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tic ::

TribesMan ga ima. Baje je mega.
persona civitas ;>

Moonman ::

Jaz imam Tagana 380W, pa je za moje pojme izredno tih (precej tišji od Chiefteka, ki sem ga ieml prej). Celo malo preveč tih, saj postane celoten napajalnik kar topel na dotik. Ampak glede tišine je to dobro. Oni že vejo, koliko se lahko segreje.
Kabli so lepo prepleteni, precej dolgi.
Notranjost me je presenetila. Nisem zdrav, če takoj ne pogledam, kako je notri. (Navada iz otroštva, ki me na žalost še ni izučila:8) )
Hladilna rebra so po celotni notranjosti ... Vsi kabli lepo speti ...
5V in 12V linijo lepo drži. Sem preveril z multimetrom ob polni obremenitvi.
Ni mi pa všeč postavitev drugega ventilatorja, kot si že sam omenil.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Black Dragon ::

Moonman zakaj pa nič ne googlaš? Inside Tagan 480W
However opening a PSU not only void its warranty, you may also hurt yourself if your capacitors are not discharged properly. Therefore, DO NOT TRY THIS AT HOME! >:D

Jah kuglvinkl jst imam Antec 480W pa lahko rečem da je zelo zadovoljen, je zelo tih ampak kokr je že reku Moonman je tudi ta topel ampak glavno da je tišina..
Linije zelo malo nihajo okli 0.01-0.02V (sem meril z voltmetrom) in tudi v biosih kaže zelo malo nihanja in visoka stabilnost (nihanje sem meril po OC na 1917@2150)
Razen urejenost te bo zmotila saj so kabli čudno postavljeni oz. niso urejeni tako kot pri taganu.
Jaz osebno ti priporočam ogled Anteca 430W ali še boljše Tagana 380W.
Tagan vs Antec 480W PS test

Moonman ::

Jep, tak je kot tisti na slikah.:D Vem da se bom enkrat tepel po glavi s tablo na kateri bo pisalo: "Don't fix it, if it is not broken!!!"
+ ni tako drag


TribesMan ::

Jest mam Tagana 480W... zadeva je TIHA ko sam hudič. Če naslonič ušeso na ohišje napajalniko komaj kaj slišiš... Dejansko tišji od Hitachi 7k250 diska v idle... Huda reč. Kar se pa napetosti tiče pa je brez vsakih modifikacij bolj stabilen od modificiranga Anteca... Res toplo priporočam. Aja pa teža tega stvora je čist 2 mač... res je TEŽAK kar ne pomni nič slabega...

Edina slabost ki se jo lahko spomnim je ta, da se ventilatorji vrtijo prepočasi in če imaš kišto ki je brez dodatne ventilacije bi to znalo biti premalo... Če daš roko direktno na izhodni ventilator komaj čutiš kakšen pretok zraka, vendar to mene ne moti, ker mam odprto kišto...

Sicer ti gledaš 330W sam razlika na zunaj je samo v tem da nima 24pinskega BTX konektorja in 8pinskega konektorja za +12V linijo... pa malo švohejši je... Mislim da je vsekakor boljša izbira kot Enhance, ki je ubistvu bolj leva firma kot ne...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Kewl. Tagan za punco then.


Samo, nekaj me moti pri 480W (recimo zame, ko bom menjal sistem, in dvomim, da bo 20W, ki jih ipljune moj Enermax dovolj, with SLi in mind ;).. Nima ločenih 12V linij. IIRC, to zahteva Intel pri BTXu. Najdražji Enermax to ima, samo zadeva je peklensko draga.
Your focus determines your reallity

misso ::

Mene pa zanima kje se da kupit v slo napajalnik
TAGAN TG330-U01

TribesMan ::

V Mlacomu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

The B ::

Eno off topic vprašanje:
Zdele mam chiefteca 420W in ma kot verjetn veste en potenciometer za reguliranje 12/5 linije. Zanima pa me če ma tagan tud kej podobnga (predvsem me zanima 480W različica).

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

DjTonic ::

The B Tagan ima, podobne Vsense žičke na vsaki liniji, kot Anteci in to je še boljše, saj je možno povečevati vsako linijo posebaj, je pa treba lotat.

TribesMan ::

DjTonic... ne bo držalo. Tudi jaz sem prebral v enem reviewu da kao ima vsense žičke za vse linije, sam jest jih ne najdem, tako da nmore bit kak potenciometer v kišti... Bo treba odpret pa prešnofat zadevo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Aha ja to je nekje pisalo, sicer pa če imaš ta PSU potem že veš. Drugače pa me ta Tagan že ves čas spominja na OCZ Powerstream serijo (Po notranjosti).

OCZ PowerStream
Tagan 480

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung CLP-500N printer (Ima kdo Izkušnje?)

Oddelek: Strojna oprema
71374 (1267) boštjan
»

Q-TEC ATX NAPAJALNIK 650W, SILENT, 3 VENTILATORJI...25.000??

Oddelek: Kaj kupiti
141265 (1029) LittleDevil
»

Antec me je negativno presenetu.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543435 (2918) Black Dragon
»

Kater napajalc in ohišje do nekje 60000sit?

Oddelek: Kaj kupiti
201249 (1028) Black Dragon
»

napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
462120 (1480) Trdi

Več podobnih tem