» »

Katero digitalno video kamero do 150K SIT?

Katero digitalno video kamero do 150K SIT?

Trancedeejay ::

HI
Ogledani imam kameri Panasonic NV-GS180 in Sony DCR-HC94E. Bistvena razlika se mi zdi, da ima Sony vec pixlov (3,3Mpix), je drazja, Panasonic ima 3CCD in je cenejsa.
Katero bi se splacalo vzet. Recimo Panasonicovo bi lahko staknil za okoli 120 jurjev, Sony pa okoli 140.Ima kdo katero od teh kamer doma. Sony sem danes nekaj sprobaval, s Panasonicovo pa se nisem prisel v stik.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

aljazh ::

Osebno bi raje izbral kamero, ki ima 3CCD. 3.3 MP za video tako ali tako ne pomeni nič, ker je resolucija PAL videa okoli 0,4 MP. Ta presežek pikslov lahko koristi edinole pri fotografiranju s kamero in pa seveda kot magnet za kupce. No, nekaj dodatnih pikslov se uporabi tudi elektronski stabilizator slike. Na piksle se torej ne oziraj kaj preveč; 3CCD je tisto, kar bi pri meni odločilo, seveda če so ostale lastnosti približno izenačene.

K0K0 ::

Kakšna je razlika med kamerami z 1x ccd in kamerami z 3xccd?

Trenutno se odločam med:
Panasonic NV-GS37 cca. 80k in NV-GS180EG-S okol 110k.
Se splača doplačat za NV-GS180EG?

Trancedeejay ::

Kje dobis 180tko za 110 jurjev? Pod 100 jurjev se mi zdi da je sploh brezveze gledat kamere.
Danes grem 180tko sprobat.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

K0K0 ::

Trancedeejay ::

Se mi je zdelo da bo kaj takega, pol pa dodas se postnino in si takoj na 120 jurjev.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

K0K0 ::

No ja poštnina malo nabije ceno sam je še zmeri cenej kot pri nas in če se ne motim imajo v Avstriji/Nemčiji kamere 24 mesecev garancije ne tko kot pri nas 12.

aljazh ::

Kakšna je razlika med kamerami z 1x ccd in kamerami z 3xccd?


3CCD kamera ima vgrajena 3 CCD tipala, za vsako barvo (rdeča, zelena, modra) svojega, medtem ko 1 CCD kamera zajema vse tri barve z istim tipalom. Razlika v kakovosti slike v prid 3CCD je občutna. Mimogrede, vse profi kamere so 3 CCD.

prodan ::

jaz tudi gledam za kamerami in sem se odločil za panasonic nv-gs180, ker me je 3CCD preprical...
kje pa jo sploh prodajajo da bi jo probal v lj?
sel bom verjetno kupit v klagenfurt

K0K0 ::

Mislim da jo imajo v Harvey normanu.

Trancedeejay ::

HI
Je ze kdo kupil 180tko od Panasonica, kaksna je slika. Sem jo imel v roki in priklopljena je bla ne en LCD, pa je bila slika bolj tako tako, bi mogu na racunalniku sprobat, tam se res vidi kaksna je. Drugace pa mi deluje nekam plasticno, recimo ko sem vzel Sonyevo 94tko v roke, je cisto druga zgodba, ekran kot se zagre, kvaliteta materiala.... A je kdo pogruntal kje bi lahko imela Panasonicova kamera za priklopit DC in?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

prodan ::

180 ima DC-in na desni strani pri gumbih za vzgat...
meni pa se je zdela kr v redu...

tista sonyjeva 94 pa je res malce boljsa pomoje, samo nevem ce ima 3CCD ali samo 1CCD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD ali FULL HD KAMERA

Oddelek: Zvok in slika
285348 (4372) JOKER
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483991 (3142) nodes
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
162257 (1816) roscha
»

Katero digitalno video kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
72316 (2177) branko73

Več podobnih tem