» »

Prenosni in TV-out težave ?

Prenosni in TV-out težave ?

TiMe25 ::

Pozdravljeni,

Prejšnji teden sem dobil HP NX5000 prenosnik, ki ima s-video out. Ker mi nikakor ne uspeva spraviti videoa na TV se obračam na vas po pomoč. Prenosnik ima integrirano Intelovo 82852/82855 grafično, problem pa je v tem, da med nastavitvami sploh ne najdem TV naprave. To pomeni da so mogoče težave z detekcijo TV-ja. Probal sem že tudi vse npoti, kot so opisane na support.intel.com/ ... vendar ne deljuje.

Ima kdo kakšno podobno izkušnjo ali ve kdo za kakšen nasvet??

Hvala.
TiMe it's always on my side !

nurmaln ::

kako pa si probal spraviti sliko na tv?

glinik ::

Mora bit. Tako biš ziher našel: Na ozadju stisni desni gumbek na miški , nato properties, nato settings, Advanced in nato Display. Tam se malo poigraj in videl boš. Nastavi tako, da bo TV izhod primaren, monitor pa sekundaren. To bi moralo delovati.

Pazi, da boš imel na PAL-B. Ne uporabljaj S-Video konektorja. Klasičen cinch deluje 100%, S-Video rad zajebava in nimaš barv na TVju.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

maticm ::

za info!

Meni je kazalo črno-belo sliko, ko sem imel S-video na činč konektor in potem priklop na činč na TVju (scart preklopnik na video in audio). Potem sem povezal samo S-video->S-video z telefonskim kablom in dvema konektorjema in deluje odlično!

Grafična ATi 9550 z najnovejšimi driverji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

RacMan007 ::

TiMe 25: Jaz mam tudi HP-je prenosnik, pa sem imel podobno težavo. problem je v tem,d aponavadi driverji, ki so zraven sploh niso imeli možnosti TV-ja priklopit - v bistvu niso imeli (pod properties na osnovnem zaslonu -> pod settings -> advanced) sploh vseh možnih oken. Naložil sem si nove grafične driverje (pač pogledaš kera grafa je gor, greš na stan izdelovalca grafe (pri meni je to ati) in si pobereš za tvojo plato točno njihove. Inštaliraš in se pojavijo nove variante na advanced. tam pol klikneš Driver in se ti pokaže okno, kjer imaš možnost preklapljanja med monitorjem, vgrajenim monitorjem od prenosnika in TV-jem.
Meni je lepo delalo že v prvo ko sem priklopil in inštaliral na novo driverje. Aja, če nisi tega še uporabljal, moraš za gledat filme na TV-ju klikniti na ikonce pod TV-jem, ko je aktiviran (tv mora biti prižgan) - takšna, ki ima poln krogec - slika iz playerja je pol na TV, na ekranu računalnika pa je tema.

Upam, da ti je že uspelo rešit težavo.

Vesele praznike vsem...
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

TiMe25 ::

Žal, ne gre in ne gre ... Uporabil sem adapter s-video -> cinch -> scart pa se TV sploh nič ne pokaže. Tudi gonilnike sem nove dol z WEB-a potegnil pa nič. Kot sem že omenil prenosnik ima integrirano Intel 82852/82855 kartico.

LP
TiMe it's always on my side !

TiMe25 ::

Fantje pravkar sem ugotovil da je tudi HP+Intel k...c od računalnika in mi je sedaj že žal sa sem našemu sistemcu insistiral da naj bo HP. Zadeve se ne da urediti in drugga odgovora preprosto nimam.

Vsaka šola je za nekaj dobra.

LP,
TiMe it's always on my side !

neres ::

Saj je nekdo že napisal, ampak...

Meni isto sploh ni "našlo" televizije, če sem uporabljal S-video->cinch ALI S-video->cinch->scart.

Če sem pa dal S-video->scart pa je delalo brez problema.


edit: imam pa prenosnik Acer, ne HP.


p.s. Za 'gladko' sliko brez 'trzanja' na TV-ju uporabi VLC player...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

pviran3 ::

Podoben problem imam v tej temi že dalj časa, pa še ni odgovora

TV-OUT????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564162 (3491) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458304 (7699) opeter
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253119 (2652) romario
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102249 (2104) Gadjit
»

TV-out, S-Video --> scart slika

Oddelek: Zvok in slika
101817 (1586) speedy

Več podobnih tem