» »

Današnja specialiteta: Migrirajte iz Linuxa na Okna!

Današnja specialiteta: Migrirajte iz Linuxa na Okna!

Slo-Tech - Pisanje lastnih novic in čiščenje poštnega predela hkrati se ne obnese najbolje, zato sem se odločil, da bom še nekaj časa (dokler malo ne sprostim svojega nabiralnika) objavljal prispevke bralcev, potem pa se bom spet usmeril na svoje prispevke. Medtem, ko sem si jaz po precej delavnem poletju privoščil končno malo dopusta, pa lahko uživate v odličnih novicah našega bodočega novinarskega talenta Žiga:

Med vsemi t.i. "migration guide"-i, oz. po naše "priročniki za prehod" na druge operacijske sisteme, je največ takih, ki opisujejo prehod iz "grdih" Oken na "lep" Linux. Pač, rezultat fanatične skupine zagovornikov odprte kode, zanesljivosti ter Linuxa na sploh. Ravno zaradi tega pa me je danes zelo pritegnil Microsoftov vodič za prehod v obratni smeri - iz "nekega" Linuxa na tisto pravo - Windows 2000 seveda! V vodiču so opisana vsa pomembnejša dejanja, torej prehod iz Apache-a na IIS (Internet Information Services), prenos in upravljanje skript ter SQL-a in ostale pomembnejše naloge adminov. Pravici na ljubo se mi to zdi popolnoma logično ter celo potrebno (vodič namreč). Žal pa imam občutek, da bodo nekateri zagovorniki Linuxa to vzeli kot še en napad na Linux ter bodo to Microsoftovo stvaritev jemali kot nekaj... hmm, 'slabega' in 'monopolotvornega'. Z njimi se pak tukaj ne strinjam. Po mojem skromnem mnenju bo ta izdelek Velikanu iz Vemokje na ramena nakopal še veeji srd, in to bolj po krivem kot ne.

Po mojem skromnem "linuxaškem" mnenju, pa je to samo reklama za Microsoft, da bi vsaj malo omilil popolno prevlado Apacha. Windows 2000? Operacijski sistem ima svoje odlike v prijaznem vmesniku, lepemu videzu, dokajšni stabilnosti in splošni prijaznosti do uporabnika, ki je Linux (še) nima. Vendar tisti pravi programi še vedno delujejo na uporabniku "neprijazni" Linux ali vsaj na UNIX platformi.
Sicer pa ima vsak pravico do svojega mnenja, kajne?

4 komentarji

lordgreg ::

kaj čem rečt druga. link ne dela:




Page not Found


Sorry, there is no Microsoft for Partners Web page matching your request.




It's possible that you typed the address incorrectly, or that the page no longer exists.




As an option, you may visit any of the pages below for information and resources available through Microsoft for Partners.




Microsoft for Partners Home




Microsoft for Partners Search - Search Microsoft for Partners using keywords or categories.




We apologize for the inconvenience.

slycer ::

Se opravičujem, moja napaka

Huey P ::

Se pridružujem LORDGregu

dr.J ::

Hahaha, to je tako kot če bi LaTeX dokumente pretvarjal v Word... Nihče, ki je normalen, tega ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428337 (24557) Ashrack
»

Londonska borza prešla na Linux, rezultat zmeda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12824939 (20117) denial
»

Bo 2010 končno leto Linuxa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
22254057 (49304) Icematxyz
»

Francoski oui za Linux (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
18214533 (9986) thezerox
»

Microsoftov odnos do Linuxa

Oddelek: Loža
251420 (1159) zetko

Več podobnih tem