» »

Zaščita proti vlomu - 220 na kluko?

Zaščita proti vlomu - 220 na kluko?

1
2
»

Tody ::

ah če je neumen lastnik pesa bil... mi imamo kravjega pastirja (12 al pa 24 voltov?) pa če se čez kavbojke nasloniš gor potem te kr mal vžge, si predstavljaj kaj se zgodi ko pes postavi gor curaka :D

Gandalfar ::

Tic: opekline tretje stopnje .. se ti ne zdi to upraviceno?

Dr_M ::

khm...da si sploh upajo na sodisce s takimi pridt. jest bi jih poslov za ene 3 leta na hladno, zarad neumnosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

zato, ker ima kava skoraj 100C in te na to nikjer ne opozorijo?

Dr_M ::

ja kava je ponavad vroca.

no...uno staro bi dau samo za 2 leti na hladno.sej bi jo itak tm pobral.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gumby ::

hmm... kako je definirana "opeklina 3. stopnje" in ali je možno, da uboga skodelica kave sploh povzroči kaj takega?

Gandalfar ::

http://www.lectlaw.com/files/cur78.htm

McDonalds also said during discovery that, based on a consultants
advice, it held its coffee at between 180 and 190 degrees fahrenheit to
maintain optimum taste. He admitted that he had not evaluated the
safety ramifications at this temperature. Other establishments sell
coffee at substantially lower temperatures, and coffee served at home is
generally 135 to 140 degrees.

http://www.centerjd.org/free/mythbuster...

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Če se lahko malo vrnem na tisto prej; 220V te lahko čisto mimogrede ubije. Recimo, napelješ 220V na kljuko vikenda, ponoči je nevihta in en debel nemški turist je imel v kraju, ki nima signala za mobitel nesrečo, žena je ukleščena v avtu, model je premočen od glave do pet, dež lije kot iz škafa, na vratih desetkrat pozvoni, nič, si misli, Tja, vielleicht hören sie es nicht, ich werd' mal rein schauen. Pa prime za kljuko in potem ga preblisne.

Razlog zakaj krave in konje lahko fenta že manjša napetost/tok/whatever je v tem, da imajo 4 ude, v neposrednem stiku z zemljo, konj ima še celo železne čeveljce, tistega, ki pa je natipkal, da ga je parkrat streslo 220V verjetno ni stal bos na mokri zemlji, a ne da?

Če je past nastavljena tako, da je nemogoče, da bi se vanjo ujel ne-zlikavec, je po mojem mnenju čisto upravičena.

Po netu je nekaj časa krožila zgodbica o tipčku, ki so mu večkrat ukradli avtoradio, potem je pa namontiral not eno zlobno giljotinasto stvar in je lepega dne v avtu našel nekaj prstov in obilico krvi. To podpiram.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

freserovski ::

Se popolnoma strinjam z Microsoftom, če jaz koga zalotim (vlomilca) v bajti ta nalomim, ni važno s čim, z kijem ali pa ga počim (če bi seveda posedoval takrat ustrezno stvar), če bi mi grozila nevarnost. Samo verjetno bi ga samo nalomil >:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

BigWhale ::

Eye for an eye se nikoli ni bila prava resitev..

darh ::

BigWhale - kaj pa predlagaš v Cobrinem primeru?
Excuses are useless! Results are priceless!

Ziga Dolhar ::

No dajmo vse v en žakel metat.

Zlabo:

> Še en dokaz kok je pravosodni sistem neumen in je čudno da spoh deluje.

"Pravosodni sistem" je poljudno tako elastičen pojem, da jaz nanj lahko zvalim krivdo, da mi je danes počil mozolj.

xbite: koga gre krivit -- odvetnike ali sodnike -- je težko rečt, dokler ne vidimo kakšne konkretne obrazložitve sodbe. Brez obrazložitve tudi ni mogoče dojet "fore", da nižja sodišča v aferi Orion razsodijo drugače kot je to storilo Vrhovno sodišče. In na tistih "stella-style" straneh še nisem opazil besedil sodnih odločb. Še nekaj -- kombinacija "dober odvetnik - neumen sodnik" bi dala ravno obraten rezultat :-).

--

Ampak metanje vsega v isti žakelj se nadaljuje:

> Se popolnoma strinjam z Microsoftom, če jaz koga zalotim (vlomilca) v bajti ta nalomim, ni važno s čim, z kijem ali pa ga počim (če bi seveda posedoval takrat ustrezno stvar), če bi mi grozila nevarnost. Samo verjetno bi ga samo nalomil

Seveda -- če bi ti grozila nevarnost je precej drugačno stanje kot če ga preprosto "zalotiš". Tako kot on ne sme tebi krasti, ti ne smeš njega napasti. Razen, če gre za obrambo, "... ki je neizogibno potrebna, da storilec ["ti"] odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad" [KZ 11/2]. Če se te torej storilec loti s pištolo -- streljaj nazaj. Če pa v svojem stanovanju najdeš tatinskega otroka, ki ima plastično krepelo, se ga ne smeš lotiti, ker ne bi šlo za silobran: nisi žrtev istočasnega protipravnega napada; če bi se te otročaj lotil s plastikfantastikom, ti pa bi mu vrnil s sekiro prek vratu, bi bil prekoračil mejo sorazmernosti. To se zdi celo logično.

--

Ja, mlad študent prava -- starejši kolegi me po mili volji popravite :=).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ziggga: ti si lohk 100x pravnik, ampak ksn kriminalist ti bo reku, da sam obracuni s "storilcem", samo nobenih pric ne sme bit, da nima dokazov.
tako je nek kriminalist odgovoru moji matki, ki dela v trgovini in ga je uprasala kaj nardit, ce koga zaloti pri kraji. :)

na sreco, pr nas nimamo tok neumnega pravosodnega sistema kot ga majo v ameriki. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Tega načela sorazmernosti ne razumem najbolje.

Saj intuitivno ga razumem, a kako ga racionalno določiti ?

Kaj je sorazmeren odgovor ? Da vrneš z isto mero ? Če to storiš, napada ne boš preprečil, ampak obtičal z napadalcem v pat poziciji ! Da uporabiš N-krat večjo silo, da bo torej tvoj odgovor sorazmeren N krat napadu ? Koliko je potem N ?

Ali lahko usrteliš tipa, ki ti grozi z napadom s pestmi ? Kaj pa, če veš, da je tip npr. karateist ali boksar ?
Če ga ne smeš ustreliti in bežanje ne pride v poštev, kaj lahko storiš ?

Kaj pa je recimo s tistimi ugrabitvami, ki so se končale z razrezanim truplom v Savi ?

Recimo, da imaš pištolo in pričakuješ tovrsten razvoj dogodkov. Bliža se ti nekaj silakov in te prijazno vabijo na razgovor. Kdaj je tu pravi trenutek za uporabo orožja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tic ::

Gandalfar: Bluziš. Sploh pa si se opru le na en primer. Kaj pa ostali?

General problem with America is stupidity. Why dont we just take the safety labels off and let the problem solve itself. [ To je imel nekdo v podpisu na forumu btw ;)]
persona civitas ;>

Gandalfar ::

Tic: ostali primeri so izmišljeni. Zadeva je verižni mail, ki se ga je nekdo zmislil, ker se mu je zdelo zabavno.

Samo prvi primer je resničen. Pa še ta je karikiran. Vsekakor je bila kava prevroča kakor sem podal v linku.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Tic: ti bluziš

Tody ::

Gand nažalost je veliko takih primerov resničnih, spravi se brat kaka navodila za kuhinjske pripomočkje, kjer ti piše da v pralni stroj ne smeš dajat živali, ker ni namenjen pranju živali, nesmeš jih sušit v pečicah ali mikrovalovnih in podobne smešne stvari, ki so proizvajalce prisilile zaradi tožb da to napišejo

Gandalfar ::

Najdi mi par _resničnih_ primerov. Pa še tole si preberi o McDonalds primeru.

A vascular surgeon determined that Liebeck suffered full thickness burns (or third-degree burns) over 6 percent of her body.


Liebeck suffered burns on her inner thighs, perineum, buttocks, and genital and groin areas.


She was hospitalized for eight days, during which time she underwent skin grafting and debridement treatments (the surgical removal of tissue).



Plaintiff's expert, a scholar in thermodynamics as applied to human skin burns, testified that liquids at 180 degrees will cause a full thickness burn to human skin in two to seven seconds.


Other testimony showed that as the temperature decreases toward 155 degrees, the extent of the burn relative to that temperature decreases exponentially. Thus, if Liebeck's spill had involved coffee at 155 degrees, the liquid would have cooled and given her time to avoid a serious burn.

McDonald's also argued that consumers know coffee is hot and that its customers want it that way. The company admitted its customers were unaware that they could suffer third-degree burns from the coffee and that a statement on the side of the cup was not a "warning" but a "reminder" since the location of the writing would not warn customers of the hazard.






Tic: preberi si moj link. Tam notri piše, da je večino teh primerov izloči sodnik in da samo upravičene pridejo skozi. Prav tako se spreminja zakonodaja, ki daje vedno več možnosti sodnikom, da take primere izločijo.

Vsekakor pa ljudje NE zmagujejo v glupih tožbah

pingec ::

Čakajte a če me en z nožem napade, ga smem ustrelit al ne? Sej v bistvu ogroža moje življenje?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Tic ::

Verjemi kar hočeš.
persona civitas ;>

tigrr ::

Brane: Mera za samoobrambo je pomoje (N=) taka, da nisi več neposredno ogrožen. Če izberes premočno sredstvo (npr. pištolj proti nožu) in ga fentas, moras odgovarjat (si kriv), ker ne znaš ravnat z orožjem in ga zadet samo v nogo.

Ziga Dolhar ::

Brane: preveč zame. Bo treba počakat še par mescev, pa si bom morda upal odgovorit :).

Enivej -- jaz silobran razumem kot obrambo pred napadom, ki pa ne sme sam postat napad; kot jaz razumem, se ima tudi "napadalec" pravico branit pred _prekoračenim_ silobranom. Pištola proti nožu seveda gre v določenih okoliščinah. Ampak razlika med jeznim boksarjem z mačeto in frocom s plastikom je pa verjetno dovolj očitna, da mi ni potrebno zopet razlagat že povedanega (in point ni v tem, da se s pištolo ne smeš spravit nad nož -- beri zgornji post še enkrat).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ko te zabode, ga lahko ustrelois, ce si se tega sposoben. >:D Ce te ne zabode ali poreže pa ne, saj v primeru da ga ubijes ni razvidno ali je z nozem hotel si olupiti jabolko ali tebe malo razmesarit. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

freserovski ::

saj če ga pa recimo ti z nožem... lahko tudi rečeš, da si hotel narezat krompir on je pa slučajno nanj skočil >:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Dr_M ::

jao ste vi eni morilci.
sej ga ne rabis glih u glavo ustrelit. samo v nogo ga pocis, pa mislm da bo kr odnehu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Cobra, lol, good 1. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

> da si hotel narezat krompir on je pa slučajno nanj skočil

Aha, tko k mujo... a, ne?

"I to tako, pet, sest puta..."

poweroff ::

Kolikor jaz razumem (nisem pa pravnik), smeš uporabiti tako silo, da odneha. Če on stopnjuje silo (najprej se te loti s pestmi, potem z nožem, na koncu potegne ven protiletalsko strojnico :D ), lahko ti njemu "slediš".

Ampak recimo, da ga potem razorožiš, in nemočen leži na tleh. Sedaj ga ne smeš ustreliti.

Če je nasproti tebi državni prvak v karateju in ti to več, potem najbrž lahko uporabiš večjo silo.

Ne moreš pa kar "domnevati", da ima črn pas.

Sicer se pa pogovarjate tako, kot da ima doma vsak najmanj pet pištol, od tega vsaj eno vedno za pasom. In seveda vsi znajo odlično streljati - ponoči, miže, in direktno v premikajočo tarčo na 200 metrov.

Se kdo spomni primera, ko sta dva mulca zažgala eno klošarko, ki jima je vlomila v avto?
sudo poweroff

pingec ::

To se pravi, da če se me en loti s pestmi in se mu ne morem upret s pestmi, morm čakat tolk časa, da vidim do kod bo šel, in ko me 10min še vedno tolče, vzamem pištolo in ga ustrelim? Ker glupo je če mu ti fizično nisi kos, potem se ga lahko rešiš samo z veliko večjo silo.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317967 (12052) T-h-o-r
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242354 (35179) solatko
»

Pravni vidik in morebitna kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20218929 (14443) alsb
»

[pravni nasvet] Ali lahko zadržim osebo... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11210878 (8693) hruske
»

"I kill him becouse i felt threaten!" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1456209 (4020) poweroff

Več podobnih tem