» »

Tv-out help needed pri forceware driverjih!

Tv-out help needed pri forceware driverjih!

Primoz78 ::

Do sedaj sem imel same ATI-jeve kartice in nisem imel problemov z TV-outom pri teh karticah. Mam PC v eni sobi, v drugi pa Tv, ki je povezana z kablom z PC-jem. Na monitorju imam nastavljeno resolucijo 1280*1024 (LCD) ko pa vkljucim funkcijo Clone v gonilnikih, nimam na TV-ju popolne slike ampak le izrez slike v resoluciji 1024*768. A mi zna kdo pomagat, kako bi to lahko nastavil, da bi imel dejansko enako sliko kot je na monitorju tudi na TV...brez da bi spreminjal resolucije na racunalniku?...pa se neki...mam Ati remote wonder, ko sem mel ATI kartice sem si v desktop managerju nastavil, kar shorcut, da sem z dvema gumboma na daljicnu preklopil iz monitorja na TV-out in obratno...a je na kaksen nacin to mozno tudi pri nvidia graficnih?

lp Primoz C.

DanKick ::

Če uporabljaš Clone funkcijo je neizbežno, da boš tudi na TV pošiljal sliko v resoluciji, ki jo imaš na PC-ju. 1024x768 je max, kar lahko TV prebavi, vse kar je več se izraža v neceli sliki. Torej, resolucijo boš moral spreminjati. Jaz sem si nedavno od tega pomagal z nekim multi-desk programov (ne spomnim se imena), ki se je od vseh ostalih razlikoval ravno po tem, da si lahko vsakemu namizju določil tudi svojo resolucijo. Praktično.

Mirko5 ::

TvTool tudi pomaga.
(http://tvtool.info/index_e.htm)

Primoz78 ::

Hvala za odgovore...TVtool je pomagal, sedaj sem si nastavil da ko stisnem gumb na daljincu se mi vkljuci se TV in LCD preklopi na 1024*768...a ni mi uspelo porihtat, da bi delal monitor na 1280*1024 in obenem se TV na 1024*768 pa da bi bla slika enake velicine....tako kot pri ATI kartica. Vseeno zadovoljen z tem kar je uspelo :D

Se enkrat hvala in LP
Primoz C.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564270 (3599) anjica
»

Različne resolucije na TV in monitorju!

Oddelek: Zvok in slika
161293 (1073) CaqKa
»

Ati radeon 8500 TV out problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91049 (865) js
»

TV-out istocasno

Oddelek: Kaj kupiti
292076 (1576) Kawl6
»

res. na TV 800X600 = radeon 8500 = ?

Oddelek: Zvok in slika
141583 (1295) Lucio

Več podobnih tem