» »

Preveliko segrevenje procesorja

Preveliko segrevenje procesorja

sk8er ::

Nabavu sm novo plato (Epox8 rda3+) in na tej plati mam na procesorju za cca 20 stopinj večjo temperaturo kot na prejšnji (nek QDI shit). Procesor je athlon xp 2200+. Prej sm mel v winsih temp okol 40 stopinj zdej pa okol 60. Sej sm mislu da je problem v slabo mazani pasti sam sm bil presenečen ko sm potipu kuler(vulcano 7+) in je bil čist mrzu, tut rebre čist uspodi pr procesorju so ble čist mrzle, to mi je ful sumljivo.
A je kaka možnost da senzorji ne kažejo prav al je problem "sam" v pasti?
Flip that sh*t!

[_MW_] ::

Te bo neke narobe z senzori na matični če praviš da so rebra hladna:\
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Desk-Star ::

Ja sej si prov sumu potlej.Če je slab stik med proc. in hladilnikom se hladilnik ne segreva tako dobro še enkrat poglej stik med obema.Ker da bi se za 20 motili senzorji ne verjamam.8-)

pviran3 ::

Pokvarjen senzor se komot zmot! Men kaže 20 stopinj premal!!!, tak da mi kaže včasih pozim 0 stopinj!!! :D
Pomoje fouš kaže senzor, ker če se ti je na un plat segrevou do 40, ni razloga zakaj bi se mogu na drugo 60.
Če maš garancijo, vpraš na servisu, sam men so rekl, da mam pač tok dobr hladilnik:D; mogoče bodo tebe kej bol poslušal :))

sk8er ::

a se mi pol splača "švicat":D in jemat dol tega vulcanota ter še enkrat pasto mazat, al pa kr probat plato menjat?

Sam je problem da ko se mi segreje na okrog 68:\ mi začnejo winsi tk čudno brejkat, vse se upočasni,ne vem...
Flip that sh*t!

Grimlord ::

Poglej če maš kuler prav obrnjen (tista stopnička na kulerju mire bit an stopnički na soketu).

Mogoče pa je tusi to, da vse plate ne kažjo isto temperatur... verjetno so tudi kakšna odstopanja al pa kaj..močno pa dvomim da bi bla odstopanja za 20°:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Pyr0Beast ::

na prejšnji plati za 10C manj, na tele za 10C več pa je 20C več
možno je da si premaknu hladilnik in je not všel zrak
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
729015 (6414) Vuli
»

E8500 ali E8400?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555099 (3709) JIM22
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321981 (13131) DJ MartiNi
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917836 (10579) OChack
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
656337 (4929) Keyser Soze

Več podobnih tem