» »

AMD x2 situacija

AMD x2 situacija

L-U-K-A 1 ::

Evo zlo dobr cooler, ni težk ... evo
Pa še testi evo...
Pa poglej test k ni sam bakren testeran ampak tut aluminjast...

Pyr0Beast ::

Tele zalmanove verzije brez heat-pipov hladijo zelo zelo slabo, v nekaterih primerih so bile nižje temperature z BOX hladilnikom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Veron ::

tt je res lahek ampak je težek ko pride na blagajno (težek za denarnco)

Mirč ::

brat ma p4 3.0ghz,pa gor zalmanovega 7700alcu pa na najnižjih vrtljajih pa hladi 100% boljše od box hladilnika tako,da ne govorit da slabše hladi od box kulerja.Po testih sodeč je 7700cu v zlati sredini res pa je,da nem dal zanjega 10.000sit ampak 5.000sit
tets1
lp
p.s. povejte mi ker je boljši hladilnik za 5.000sit

Pyr0Beast ::

Rekel sem, v nekaterih primerih.
Rešuje ga samo velikost, toplotnega upora ima pa ogromno v primerjavi s kakšnim heat-piperjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

VidKo ::

Mirč, za 5000 sit se vsekakor bolj splača nabavit Arctic Cooling Freezer 64 PRO!
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Mirč ::

sem v soketu A imel artica res, da ni bil pip varianta,pa je bil slabši od box kulerja.
p.s.
kaj pa 9500 model

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Jan987 ::

Pomoje je dost boljši do 7700 saj tko je blo zanč v enih testih napisan pa se ne spomnem zdej kje.

Mirč ::

neki mi ni jasno zakaj ma pol tako ceno, če je zanič
lp

Jan987 ::

Sej ni zanič sam pač je e dost star.

Mirč ::

kirga pa naj kupim do 5000sit da bo 100%boljši od tega 7700cu.Ker box kuler je za en k...
lp

L-U-K-A 1 ::

Jst se nebi strinju da je box cooler za en k... sicr nevem kok se kej teli x2 grejejo sam mojga 3000+@2930 zlo dobr hladi...na load negre čez 45, na idle pa 32.. In to je bilo pred mesecom ko je bilo odzuni 35stopinj, v sobi pa nimam klime in je vroče kot svina:D
Mogoče Mirč da imaš slab stik med jedrom in Ihs-jem al pa slab stik med ihs-jem in coolerjem

Mirč ::

sem dol zbrisal tisto nalepko pa novo namazal tanek sloj paste,pa se kar fajn greje,prejle sem mel pa 3000+,pa se ni tko grelo mislim, da se tile x2 bol grejejo od navadnih.
morate vedet,da je vse skupaj navito.
lp

Mirč ::

ja saj pomoje je slab stik med jedrom in ihs.ni pa nujno bom videl ob nakupo drugega hladilnika.
lp

MEDENA ::

katere plate kaj imate za amd? katere se priporočajo do ene 30k max ????

Mirč ::

pa še eno vprašanje, če kdo ve mogoče na kaki princip deluje q-fan.Ker zdaj, ko imam box coler nato opcijo nastavljeno, se full spreminjajo vrt/min.Če recimo pride na 51 stopinj se vklopi na full speed.Drugače pa na 1500-1800-2200-vrt.....odvisno od temperatur.
Torej na kak princip to deluje? z višanjem temparature se viša napetost,posledično višji vrtljaji in obratno.Ali kako drugače.
Verjetno, če bi kak drugi kuler gor vezal bi tud tako to delalo.
lp

Pyr0Beast ::

Enako bi bilo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mirč ::

iz tega tsta vidim,da le ni toliko slab 7700cu za 5000sit.
1 slika 7700cu

2 slika ostali hladilniki

po testih sem izsledil,da vsi blojsi stanejo od 10.000sit naprej
Če ma kdo kako boljše mnenje naj pove iščem pa res tu nekje za 5k sit.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

OChack ::

kaj če bi IHS odstranu in kuler direkt gor dav? bi jedro zdržalo al bi ga zmlev?
sj bi recimo za zaščito dav še kšne gumice al pa pence ob stran
Int€l inside, IDIOT Outside

Pyr0Beast ::

Bi zdržalo, sam če bi kej premikal, bi ga kaj hitro zmlel.
Mogoče z gumicami, pa če paziš da ne zategneš preveč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gajba ::

IHS pa res ni problem dol vzet. vzameš klingico pa odrežeš. pri tem paziš, da ne režeš globlje od 0.5cm. ne vem zakaj bi se mogo nekam zaklepat pa pol ure operirat al kaj sem bral nekaj postov nazaj:\ jaz sem ga mel dol v cca 5min.
All I found were lungs and liver

OChack ::

če je jedro pri X2 vsaj tok trdno k pr starih athlonih in duronih, pol bi verjetno lahko brez problema gor dav kuler na jedro?!
Int€l inside, IDIOT Outside

Mirč ::

GAJBA MI VZAMES DOL IHS

L-U-K-A 1 ::

Medena, za 939 al na am2?
Za am2 bi jst priporočal MSI K9N Platinum

MEDENA ::

Ja AM2 pardon....

dolfi ::

Danes mi je crkjot amd64 3000+ navit na 2808mhz, zdj bi si pa kupo amd64 x2 3800+ in bi ga navil na 2500mhz minimalno. Znima me a bi se poznale kakšne razlike, v testih, hitrosti delovanja.

jest10 ::

Kaj si pa počel, da ti je crknil?

dolfi ::

Med igrco je začel štekat, v bistvu je kr zmrznal.

dolfi ::

A se v igrcah kj pozna, al pa kakih testih.Tk da je bolš če si kupim 3000+ za 15000sit pa ga navijem na 2700mhz pa bo.

Veron ::

Zaenkrat se še ne pozna veliko, vendar s prihodom viste se bo poznalo ornk, torej takoj po novem letu

Pyr0Beast ::

Kupi 3k+, v špilih se X2 pozna samo nekaj %, ker zaenkrat še noben ne podpira direktnega multiprocesiranja. Je pa razlika v kakšnih namestitvah, kjer ti sam namestitveni program žre 100% enega jedra in potem kakšen extractor še drugih 100% :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Cosmo ::

Zaenkrat se še ne pozna veliko, vendar s prihodom viste se bo poznalo ornk, torej takoj po novem letu


Kako konkretno se bo poznalo oz. kaj bo spremenjenega? Kolikor mi je znano obstaja multi-core support že od prastarih NTjev.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Mirč ::

nikjer ni nobene razlike,vsaj zame pa ga mam na 2,5ghz,šel bi do 2,8-3ghz z primernim hlajenjem,ker je steping izmed najboljših.
škoda denarja
p.s. po novem letu se pa lahko zgodi, da bodo drazji ti procesorji. Kolko vem je 3000+ dolgo drzal ceno,komaj zdaj so po 20.000sit,če pa gledamo x2 pa je cena padla,dokaj hitro.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

dolfi ::

KK bi se pa kj obneso opteron 146

Mirč ::

za ta denar je bolje x2
lp

njok ::

Mirč, če ga boš prodajal, let me know (ZS/mail). ;)

kuglvinkl ::

Uporabljajte Male oglase in ZS, vrag vas vzel.

tengo ::

Mene zanima, če se komu da,da bi bolj podrobno opisal kako je navijal svojega Amd x2, ker se pač ne spoznam tok, da bi to sam naredil.Imam plato Asus M2n-E in am x2 4200+.
Upam da se kdo najde...., lp :\
McLaren Mercedes se ve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tengo ()

jest10 ::

Je pa tale moj X2 prav hecen. Na 2340MHz in 1,250V je Prime, F@H, SuperPI32 stabilen, na 2350MHz pa po parih sekundah 100% obremenitve zmrzne sistem. Isto je pri voltaži 1,225V- pri 2290MHz stabilen kot skala, pri 2300MHz zmrzne skoraj v trenutku.
V primerjavi s prejšnjim Athlonom in Duronom, ki sta ob previsokem navitju metala ven napake in zmrznila ko sta bila navita kake 100MHz čez stabilno frekvenco.

Pyr0Beast ::

Emmm, je s HT & rami vse v redu?
Ti komp uporablja obe jedri ?
Kero platko uporabljaš, jst sem z DS2 imel podoben problem, sem malce ponoru in dodal par 20 kondenzatorjev in problem je izginil, pa še bolje se jedalo navit :D :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

HT in rami so čisto ok. Ram gre pri teh nastavitvah do okoli 240MHz, HT je pa trenutno na 936MHz. Ja plata je DS2:D
Jedri pa laufata obe.

Mirč ::

lp
med katerim hladilnikom bi se odločili za sistem x2 3800+ navijanje ca. (30%)
Thermaltake SonicTower
Arctic Cooling Freezer 64 Pro

L-U-K-A 1 ::

Sej ni treba v vseh temah dat istga vprašanja...Drgač je pa blo tem o hladilnikih že triljavžnt!
sam usen glas za Arctic Cooling Freezer 64 Pro

igor0203 ::

Ontopic prosim.

MEDENA ::

Drug teden dobim X2 3800+ :)

jest10 ::

Sej vem, da se na tako vprašanje na da povedati točnega odgovora. Približno pa le.
Trenutno mi gre X2 3800+ pri 1,25V stabilno na 2340MHz. Pribljižno koliko naj bi šel z 1,4V? Da vem če se splača invesitrati v boljše hlajenje in še naviti.

MEDENA ::

Probat moraš.

jest10 ::

Ja reči je to lahko. Narediti pa težje. Ob 2340MHz in 1,25V se mi greje na 50/55 stopinj, tako da na 1,4V ne bi reskirau probavati. Kr tako kupovati hlajenje za 10 jurjev mi je pa tudi brez veze. Zato pa vprašam koga, ki je malo več testiral pri raznih voltažah, kako se kaj v povprečju obnašajo ti procesorji.

sid911 ::

Meni je bila razlika v temperaturi med 1.25 in 1.4V pičlih 3-5 stopinj, ker imam zelo blesavo pritrjen IHS očitno. Koliko bi ti šel na 1.4V pa lahko izveš najlažje na podlagi steppinga.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

jest10 ::

O mojem (LDBFE 0607XPAW) ne najdem skoraj nič. Razen 2 temi v katerih se nekdo pritožje, da se mu nikamor ne navije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623048 (18945) svetetko
»

AMD 64 3200+ vs AMD 64 X2 4200+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624177 (3827) mesoreznica
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321155 (12305) DJ MartiNi
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926416 (4578) Pyr0Beast
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066500 (5074) asus

Več podobnih tem