» »

hladne katode nevarne ????

hladne katode nevarne ????

iNN ::

na slo modu sm zasledu novico da so hladne katode nevarne nasim racunalom saj tisti inventer lahko eksplodira in zazge racunalo, sam mam dve notr zanima me kako je s tem ?

mr1two ::

Večja možnost je da ti gre prej kaj drugega v maloro, tko da je strah, da ti bo kišta zarad tega zgorela, odveč. Pa ponavad tale inverter crkne, ne da bi se samovžgal(frend je že dva vrgu v smeti.)

iNN ::

uf, odleglo mi je, ponoc sm mel sanje da je slo use u kurac :D :D :D, tnx

TribesMan ::

Ravno zaradi takih primerov, ko bi kaj lahko zgorelo, so ljudje pogruntali varovalke... :D

Bolj nevarno kot da se kaj vname je to da te tisti inverter stresne, saj proizvaja napetosti preko 100V izmenično... tok da zna kar fajn požgečkat >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

iNN ::

jap, ampak za to sm poskbel da me ne more ravn strest, ampak sm vidu slikce ki so me mal sokirale8-O 8-O
Pa poglejte kaj je nardil modelu :O :O 8-O 8-O jest ne bi biu rd na njegovmu mestu

mikimisek ::

A mi lahko pove kaj je hladna katoda.:8)

swar ::

Hja kaj pa tlacte not vse kar se sveti in kuri strom.

PARTyZAN ::

mikimisek ... neonka :)

mikimisek ::

Aaaaa! Hvala partizan.
Drugače se mi je zdelo da je nekaj podobnega samo nisem bil sigurn al so ledice al neonke.
A ledice pa potem niso nevarne?

iNN ::

am, partyzan hladna katoda NI neonka, drugace mikimisek pa ledice niso nevarne, pr hladnih katodah pa je scena to da se v inventerju transformira napetost in 12V enosmerne na nevemkolk voltov pomojeda izmenicne napetosti . in tista zadevsna naj bi nekako bila nevarna
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

PARTyZAN ::

link..in kako bi mu ti drugače razložu kaj je hladna katoda? :D

iNN ::

ja sej stekam :D ej sej tut jest natancno ne vem kaj je hladna katoda :D :8) :8)
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

Pyr0Beast ::

Hladna katoda = neonka v plastični cevi.
Resnična hladna katoda = luminiscenčni kristali
hladna katoda - vroča anoda = kr neki

Tisto mu je pa spalilo zaradi kurtzshlusa, ampak ne ni mogu vidt da gori :)
Proizvajalci šparajo pa dajo navadn PVC namesto negorljivega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

iNN ::

aha, to je bla pol fora, ja no maybe res ni mogu videt da gori ker ga mogoce ni blo zraven >:D
==

Pyr0Beast ::

Sm zgleda da se je požar zečel pri neonki. Kaj čš če jo je človk lavfal na 230V >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SSH ::

Pač daš 1 gasilski aparatpoleg kište odpreš ventile namontiraš elktro ventile + rele, naredišpžarno zaščito {v praksi: vzemeš dve žici ki se za vsako ceno "" povrneta v svojo stanje na eno natopis vosek ko se ohladiz drugo, močno pritisneš polegin fiksiraš} ko bo požar zagrel vse skupna dovol vroče, bo se stvar sprožla inp ožar je pogašen

>:D

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

So tudi lažje stvari. Kupiš jeklenko CO2. Jo lepo položiš v računalnik. Ko zagori jeklenko raznese in voila ognja ni več, no računalnika tudi ne >:D >:D >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

iNN ::

al pa v sobo nastimas hidrant pa takrat ko kista zagori se sprozi alarm in odpre hidrant ki pr ene 10 barih spusti vodo v kisto >:D >:D pozar je pogasen >:D >:D
==

SSH ::

Pa obvezno poskrbiš da bojo ventilarorodlali v vsakem primeu, priskrbiš externonapajanje,dabo zračenje kot je v vseh tunelih...... :)
{v hidrantu je v povprečju 4-6bar pritiska = PREMALO!!!}
gasilni aparatpa sem izbral ker beli prašek ki je not ne prevaja :):D :D :D >:D >:D >:D

Pyr0Beast ::

Ni vsak aparat na prah, cenejši so pe še to na 1000V max
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Grimlord ::

LOL, ali pa uporabljate preprosto osvetlitev z led diodami.. kot je to naredil avtor članka, ki je reko da se neonk ne bo dotikal več :D :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(LCD) inverter za neonke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92648 (2429) Azrael
»

kabl za neonke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321746 (1335) jest135
»

Težave z neonko

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131719 (1450) Cranchi
»

Risanje po grafični kartici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61245 (1079) dela
»

Nahaaaaah(vdih) za mod...haaam(izdih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171635 (1183) matias

Več podobnih tem