» »

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot...

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot...

«
1
2

SaS ::

Nova Ceramique hladi slabše kot stara Arctic silver III.

Temp mi je večja za 2-4 stopinje večja, po navodilih piše da začne optimalno hladiti po 12h! Ko bo minil ta čas vam javim kako je z temp.

Imate podobne izkušnje!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

StarY ::

po vseh testih na inetu hladi boljse, tok da... :\

asPeteR ::

SaS zakaj govoris, da hladi slabse kot AS3? Ker na vseh testih je bila boljsa od AS3 ... A si ti imel prej AS3 pa je zdaj Ceramique slabsa? Kje si jo kupil?

Fury ::

al pa ce si slabo nanesel? 8-)

SaS ::

Tja, jaz sem pravkar gledal testein ugotovil da je ASIII boljša od Ceramique!!!!

KLIK in taki so vsi testi!

STESTIRAL SEM NA TREH MAŠINAH IN JE TEMP VIŠJA! NANESEL PA JE SIGURNO NISEM SLABO (POLNO PRAKSE)!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Pudding ::

ne prevaja pa elektrike... poleg tega ni 12 ur ampak 100 do 300 ur...

SaS ::

Na njihovi uradni strani piše za Ceramique:

Important Reminder:
Due to the unique shapes and sizes of the particles in Ceramique, it will take a minimum of 12 hours to achieve maximum particle to particle thermal conduction and for the heatsink to CPU interface to reach maximum conductivity. (This period will be longer in a system without a fan on the heatsink.) On systems measuring actual internal core temperatures via the CPU's internal diode, the measured temperature will often drop slightly over this "break-in" period.


Ampak je še vedno slabša od ASIII. Mi pa je čist vseeno če prevaj tok ali ne!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Matek ::

ASIII tudi ne prevaja...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Pudding ::

z arcticsilver.com:

During the system's initial use, the heat from the CPU lowers the viscosity of the compound to enhance the filling of the microscopic valleys and ensure a minimum bond line between the heatsink and the CPU core. Then the compound thickens slightly over the next 100 to 300 hours of use to its final consistency designed for long-term stability.


While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 3 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. The compound is slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridged two close-proximity electrical paths.

morphling1 ::

Kolk ste eni smešni če mislite da vam termalna pasta pridobi 3 ali več stopinje. Če imaš dober stik (res dober ne nekaj da ti misliš da je dober) ne bo več kot stopinje razlike med AS3 in najcenejšo silikonsko pasto. Verjemi mi da v manj kot tisočinki milimetra debeli plasti ne moreš pridobiti toliko. Enostavno preveč paste uporabljaš. Dober pokazatelj dobrega stika je pa ko snameš hladilnik in vidiš da na mestu jedra procesorja ni skoraj nič paste, ampak vidiš samo čist odtis jedra.

AS3 pa definitivno je potencialno nevarna za prebijanje, zato ga ne dajat na razne ddr čipe in podobne zadeve kjer lahko odvečna pasta, pride v kontakt s pini, kar se lahko pozna v kakih artifaktih in slabšem navijanju.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

Jst sem tud prebral nekaj razlicnih testov pa je tale qeramique slabsa od ASIII...drugje pa je obratno...bolsa od obeh pa naj bi bila OCZ ultra II pasta za katero pa se nisem slisal da bi jo kje prodajal pr nas...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

SaS ::

morphling1 točno tak stik kot si ga opisal imam. Vendar je razlika zaradi past vseeno velika (2-4 stopinje)!

OCZ ultra II je nekaj malega boljša zato če bo kdo zvedel kje se da dobit naj napiše!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

tiborrr ::

Morph: Vceraj sem na (sicer narobe obrnjenem bloku) videl, da sem potemtakem idealno namazal pasto (AS2), ker je jedro bilo skoraj, ampak ne povsem cisto (jedro se je lepo svetilo), na bloku pa so bile sredi robov jedra. Res, ne splaca se mi dati tri jurje za novo pasto, ce pa ni razlik med pastami.

Dober dokaz je Zalmanov Thermal Grease, ki se nic slabse (niti stopinjo ne) ne odreze od AS2. Je tako? :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

morphling1 ::

SaS, teoritično ni mogoča taka razlika, kaj šele praktično, verjemi. Sicer pa meriš verjetno z ultra natančnim senzorjem na plati, temperaturo vhodnega zraka cpu ventilatorja pa verjetno z še bolj natančnim zunanjim senzorjem. Je tako ?
Procesor imaš na verjetno bolj malo navit in overvoltan, se pravi bi to na mojem procu (ki garant odda vsaj še enkrat več toplote) zneslo že 4-8°C. Aleluja, kaj se sploh zezam z designom bloka, če se pa da na tako lahek način pridobiti toliko :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

Sas: ma taka razlika nebi bla tut ce bi dau termalni trak umes, kaj sele pri termalno prevodni pasti...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SaS ::

Prosim, pol pa mi pojasnite zakaj imam z AS3 2-4 stopinje nižjo temperaturo kot pa z Ceramique!!!!
Pravtako so vsi testi ( Test) ki sem jih najdel na netu pokazali da je temp AS3 nižja kot z Ceramique!!!!

Imam plato NF7 v1.2 in XP 1800 pri 1.275V! in imam temp CPU 39 pri 4000 obr/min, system 35 pri 33 sobni (pasji dnevi)!
Temperature sem meril tudi z zunanjimi merilniki!!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Fury ::

jest samo vem da bo proc mel vec kot 4°c nad case temp z zracnim hlajenjem pa ce ga se tako undervoltas...

Pudding ::

@morphling1

a ni pri vecji temperaturi razlika med pastami manjsa? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

TribesMan ::

SaS mensezdi da vem kaj je tebe zmedlo. Namreč temperature so se v zadjih dneh precej povišale. Zunaj je 36°C če še nisi opazil! Jaz sem opazil da mi proc v Idleu laufa zadnje dni na 3-4° višji temperaturi kot pred tednom dni. Če pa ne verjameš pa uzemi še enkrat AS3 in namaži pa boš videl če bo reš 3° hladnejš kot s Ceramique. Jest pravim da ni mogoče.
BTW: morphling1 v dveh tednih dobim 3 MAX1617A čipe (berejo termalne diode) če boš rabil mogoče mi bo kakšen ostal, če rabiš za branje Athlonove diode.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SaS ::

Merjenje temperatute je bilo izvedeno isti dan v isti sobi pri enaki temperaturi sobe!!

P.S.: Nisem tako butast da nebi vedel da je temp CPU-ja in systema odvisna od temp zraka!!

ko bom mel čas bom poizkus še enkrat ponovil! Samo ne vem zakaj so na testih dobili tudi višjo!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

SaS ::

Pravkar sem prišel s servisa in smo na dveh različnih mašinah dobili enake rezultate. Na obeh se je temp z Ceramique povišala!
Z AS3 je bila 2-3 stopinje nižja (idle), v full loadu pa nekje enaka. Temp smo zmerili tudi z diodami in dobili enake razultate! Test je potekal v klimatiziranem prostoru in temp sobe je dokaj konstantna!

Pa prosim ne rečti da pasta vpliva na senzorje ali kake take bedarije!!8-O

Zdaj pa mi prosim razložite zakaj je to tako, če pa pasta "ne vpliva" na temperaturo!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

pele-on ::

Dones sem v Mlacomu vzel Arctie Silver 3 in me zaniam če je ta pasta električno prevodna, ker če je bo kriza če bom dal na mosfete in bo lahko ....... sej veste.

slawc ::

je prevodna
LP, Slawc

SaS ::

guzman 123 AC3 je prevodna 100%.

Jaz prodajam ceramique (neprevodna) po 1500 SIT in je čisto polna (1 namaz CPU-ja)!!

Če koga zanima mi naj napiše na forum ali pa na MAIL !
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

pele-on ::

Pol je najbolj da okol čipa dam silikon da ne bo prišlo do stika???

frenk ::

nč ne rabš...ti sam pazi da bo dost na tenko namazan, da nau pr straneh vn pogledal

Golden eye ::

Naj eden poslika kako na se mu jedro procesorja odtisne na hladilnik, ker zdej pa že mene zanima kako je prav?!:D :8)

planetparty ::

Jao, jao kaj tu pišeš Sas!


Jaz in kolega sva skupaj kupila ceramique in stvar je malenkoet boljša od paste, katero sem dobil z AX-7-na hlajenje mislim.

SaS ::

robibrk malo bol specifično opiši kaj te moti!!!8-O

Nisem rekel da je Ceramique slaba pasta, ampak AS3 je "hladnejša" od nje! Sigurno je Ceramique boljša od kakih navadnih past!:D

Probaj nekje dobit AS3 in sprobaj oz. naj kdor koli sproba in sporoči mnenja-rezultate!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Clemento ::

Tako je AS3 je zagotovo boljsa od ceramique katere prednost je le neprevodnost(sicer mi ni se
nikoli prebilo nic tudi z AS3 ne)...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

SaS ::

No končno eden, ki se z mano strinja! Zaupaj še mi ali si stestiral kremi ali kako veš!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Clemento ::

Stestiral sem(v bistvu sem kupil) vse tri(oziroma 4ri ce stejem se as lepilo) paste
ASII, AIII in tanovi AS cramique in se vedno se mi najboljse obnasa AS3 na zalost pa
lahko rece se kdo kar hoce...ceramique mam za south pa nordbridge zdej
za mazat AS3 pa sam za proc...pa tudi teoreticno ceramique nima vecje toplotne prevodnosti kot AS3....tko da je ze tle logika...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

morphling1 ::

Ok, zgleda da nekaterim res ni jasno, da se v tako tanki plasti ne more ustvarit takih razlik.
Pa gremo po vrsti Fourierov zakon pravi sledeče: gostota toplotnega toka (W/m2) je enaka koeficientu toplotne prevodnosti (W/mK) *temperaturna razlika (K) / debelina plasti katero mora toplotni tok premagati (m). Iz te enačbe mi iščemo temperaturno razliko, ki nastane na debelini plasti nanosa termalne paste. Delta T je potem debelina plasti * gostota toplotnega toka / toplotna prevodnost.
Če vzamemo za primer nek vroč procesor, ki na površini 100 mm2 odda 100 W toplote (podatek, ki ga ne dosežeš v skoraj nobenem pogoju, saj tipično procesorji oddajajo dosti manj). Termalna pasta ena ima toplotno prevodnost 9 W/mK (podatek AS3), termalna pasta dva 4 W/mK (arctic alumina, ki je slabši kot arctic ceramique), debelina termalnega nanosa ob dobrem stiku med procesorjem in hladilnikom 0.001 mm. Torej za prvo pasto sledi da je temperaturna razlika, ki se ustvari v kontaktni plasti enaka: Delta T = 0,000001(m) * 1000000(W/m2) / 9(W/mK) = 0.11 K, v primeru druge paste pa 0.25 K. Torej zaradi razlike med pastami pride do 0.14°C razlike v tremperaturi.
Kot se vidi je poleg seveda toplotne prevodnosti paste, važna predvsem čim tanjša plast in edino zaradi tega imate nekateri večje razlike pri temperaturah. Predebelo namazana pasta in nezadostna pritisna sila je razlog za višje temperature. V pratičnem primeru je dosti lažje 10x zmanjšati debelino nanosa termalne paste, kot pa 10x povečati toplotno prevodnost termalne paste. Najpomembnejšo vlogo pri vsem pa igra predvsem ravnost (ne toliko gladkost) stikajočih se površin.

ps. realnih 100 W/100mm2 (ne tistih po raznih html heat kalkulatorjih) večina tudi že močno navitih procesorjev ne bo nikoli dosegla, torej se razlika še, ki se ustvari v debelini termalne paste še dodatno zmanjša.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SaS ::

morphling1, ker študiram strojništvo in imam narejen izpit tako iz termodinamike kot iz inženirskega prenosa toplote, poznam te teorije do dobra in se z njimi popolnoma strinja!!:D

Pozabil si naslednje:
Večja je površina večji je prevod toplote! Z termalno pasto, ki zleze v "neravne" dele povečamo površino in s tem posledično tudi prestop-prevod toplote. Prestop pa je odvisen tudi od materiala (Cu je boljši kot Al, Ag je pa spet boljši od Cu...), ker termalna pasta AC3 vsebuje srebro je prevod veliko boljši kot tisti pri Ceramique, ki vsebuje okside od raznih materialov!!

Moja zadnja:
Z najbolj natančnim senzorjem, ki sem ga imel na razpolago sem ugotovil (pri meritvi na istem mestu CPU-ja), da je temp na moji in na 4 drugih mašinah z AS3 za 2,5 stopinje nižja kot z Ceramique pri konstantni sobni temperaturi 25 stopinj (klima) vsi ostali pogoji obratovanja so enaki pri obeh pastah!!

P.S.:
Če pa nočeš investirat v pasto in hočeš imeti optimalno nizke temperature ti priporočam, da si narediš blok iz srebra in ga daš na mestu kjer bo sedel na CPU dodatno obdelati (poliranje, superfiniš in še nekateri eksotični postopki zmanjševanja hrapavosti površine se bi dali najti)! Teh sicer ne uporbljajo niti v industriji. Sigurno pa veš zakaj ($)!!!!:D Zdaj pa si preračunaj koliko te bo to stalo!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

morphling1 ::

Nisem trmast hočem ti reči da imaš slab stik oz. predebelo plast. Seveda pa ne trdim da je zdaj ceramique boljša kot AS3, ker to ni. Kar se pa tiče testov po netu pa jih je premalo takih na katere bi se zanašal, ker niti en ni bil narejen v dobrih pogojih, kjer bi bili merilni pogoji natančno definirani, predvsem pa definirani konstantnost postopka namaza in sila pritiska.
Govorim pa iz lastnih izkušenj (poleg teoretičnega znanja) da recimo pri sebi kjer imam vodni blok in pritisno silo večjo od tistih, ki jih priporoča AMD, nisem opazil niti stopinje razlike med AS3 in najbolj navadno belo silikonsko pasto, pa imam verjetno malo bolj navit proc, kot povprečen uporabnik.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SaS ::

Stik pa je takšen kot mora biti!!

Pa tudi če je slab, je ta slab pri obeh pastah (enako slab) in je z AS3 še vedno nižja temp kot pa z Ceramique!!!

P.S.:poglej moj prejšnji komentar, ker sem ga popravil!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

TribesMan ::

OK jest sem še zmeraj na morphlingovi strani. Ker ne teoretično in ne praktično ni mogoče. Tud če si že 3* gledal matrico.
Drgač ti pa svetujem da izmeriš temperaturne razlike na sledeč način.
1. namaži z AS3 izmeri temp proca (on-die dioda) v full load in temperaturo hladilnika (z nekim zunanjim senzorjem, ker praviš da ga maš)
2. namaži z AC in ponovi vajo.

Potem pa izračunaj koeficiente C/W za 1. in 2. kombinacijo. Glede na tvoja pričevanja vi mogla bit razlika že na prvem mestu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Česa nisem dovolj jasno napisal v prejšnem odgovoru ? Seveda je AS3 boljši od AC. Napisal si če je stik slab, je enak slab v obeh primerih, to pa samo pomeni da je debelina lahko takoj za faktor 10 večja kot pri zelo dobrem stiku in v tem primeru postaja razlika med pastama seveda večja.
Nič nisem pozabil na površino, zajel sem jo v podatku gostote toplotnega toka. Večja površina vpliva samo zaradi večje verjetnosti neravnin ter manjšega pritiska med jedrom in hladilnikom.
Prestopa toplote se tu nisem šel, ker gre v bistu samo za prevod toplote med različnimi plastmi in osredotočil sem se samo na del kjer igra vlogo termalna pasta, ker predpostavljam, da se ostale zadeve ne spreminjajo. Napisal si recimo da je prestop toplote odvisen od materiala, to tudi ne drži, prestop toplote je odvisen samo koeficienta toplotne prestopnosti alfa, ki pa je odvisen od marsičesa, le od materiala ne in v tem primeru ne igra nobene vloge. Prestop je važen v končni fazi ko moraš toploto odvesti na okolico. Naprej govoriš o najbolj natančnih senzorjih, mi lahko poveš kako si meril temperaturo jedra z nekimi zunanjimi senzorji pa naj bojo še tako natančni ? Dobra meritev bi bila lahko z uporabo interne diode jedra procesorja ter nekim senzorjem, ki zna to diodo natančno odčitavati, naprej rabiš program, ki dobro (predvsem konstantno obremeni prosor (tega še nisem našel), zaradi vseh teh odstopanj, lahko hitro pride do par stopinj razlike med še tako (po tvoje) natančnimi meritvami. Za kako konkretno analizo termalnih past, bi potreboval sledeče: cpu simulator ogrevan z elektro upori, kontroliranimi z natančnim usmernikom (brez nihanj) naprej zelo dobro izolacijo celotnega bloka le del ki predstavlja jedro procesorja bi bil izpostavljen, na ta način bi večina toplote lahko izstopala samo skozi ta del in ne skozi izolacijo. Temperaturni senzor postavljen v center jedra, se pravi ozka luknjica izvrtana skozi katero bi postavil senzor ter vse skupaj zalito v celoto, nato pa zgornjo površino zelo natančno obdelati, senzor bi odčitaval s kako natančno zunanjo enoto. Zagotovitev kontantnte temperature ambienta oz. vstopnega zraka (vode) v hladilnik (to ni temperatura sobe, pač pa temperatura merjena recimo tik pred vhodom ventilatorja. Zagotovitev konstante sile pritiska ob večkratnih montažah hladilnikov (nekaj kar sigurno ni mogoče z serijsko narejenimi mehanizmi) ter na koncu še določiti postopek nanašanja termalne paste na jedro. Če mi boš rekel, da si vse to upošteval in še vedno trdil, da pri tako tanki plasti lahko prihaja do takih razlik potem dam kapo dol.
In za konec, ni mi problem investirat v AS3, zadevo imam doma, prav tako imam narejen tudi srebrn vodni blok in površina je natančno obdelana in glej ga zlomka kljub 2600 MHz Bartonu (ob 2.1V) ne opažam razlik pri mojem nenatančnem merjenju med AS3 in belo silikonsko zadevo. Seveda prej poskrbim za kvaliteten stik. Na tvojem mestu bi jaz naredil modifikacijo hladilnika (ali pa kupil slk900), da boš imel možnost pritrjevanja prek štirih lukenj, nato dobi kake kvalitetne vzmeti in zadevo pošteno pritisni na procesor, garantiram ti da boš pridobil vsaj še par stopinj z katerokoli pasto pri tem pa ne boš opazil niti slučajno tako očitnih razlik med pastami, kot jih ti omenjaš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

monster-x ::

Zdej sm pa že jst zmeden:( Kaj je torej bolje? Arctic Ceramique ali Arctic Silver 3?

C_maniak ::

hmmm, ASIII, ampak vseeno ni razlik.
WTF???

frenk ::

c_maniak: razlike so ampaqk so zanemarljive:)...asIII je pa bolš kot ceramique...sej to je že zgor napisan:D...razlika je sam prevodnost

Pudding ::

@morphling1

A ti vztrajno trdis, da je pri nizji temperaturni razliki razlika med pastami manjsa?

@frenk

Kapacitivnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

morphling1 ::

Pudding, ne vem kaj si hotel s tem povedat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Pudding ::

Ce je pri 100W razlika med pastami minimalna... kaksna je razlika pri 50W, 25W?
Kaksna je razlika ce je okolica 30C proc pa 40C, 50C, 60C in tako naprej...

morphling1 ::

Temperatura okolice in proca zdaj tu ne igra vloge, razen če bi govoril, da se s temperaturo spreminjajo fizikalne lasnosti termalne paste, kar pa se ne bi smele, oz. vsaj ne očitno.
Razlika je seveda pri manjšem toplotnem toku, tudi manjša (glej enačbo zg.) Tu gre za prenos toplote čez plast termalne paste, vse ostalo kar vpliva na temperaturo procesorja nas v tem primeru, ko govorimo o razliki med pastami ne zanima. Temperaturne razlike se samo seštevajo in razlika, ki nastane v plasti termalne paste, se pokaže v temperaturi procesorja višji za tisti delta T, ki nastane v kontaktni plasti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Saladin ::

Pozdravljeni, moj prvi post tukaj.
Nameravam kupiti novo termalno pasto za moj 2600+ AMD in SLK800 hladilnik. Gledam teste in v skoraj vseh je ceramique premagal AS3 z 3-4 stopinje.
A ste sploh pogledali navodila za inštalacijo z njihove strani? Nanos ceramiqe se malo razlikuje od ostalih past.
In poln efekt hlajenja se bo poznal najmanj 15 ur ur po instalaciji.
In kolko sem ugotovil, pasta pride do največjega efekta po 12 urah uporabe, ker se njene značilnosti spreminjajo z temperaturo in ob določenem času toplote začne delati z polno paro.
Ne me preveč resno jemat ker nikoli nisem uporabljal termalnih past, ampak ne verjamem, da se tolko folka moti o kvaliteti Ceramiqua.

frenk ::

ubistvu sploh ni OPAZNE razlike...sicer pa vemo da more pasta stat en cajt in je ASIII še vsen najbol

p.s.:pozdravljen na forumu:)

dxx ::

Če tole povzamemo pridemo do zaključka da če nimaš dovolj zbrušene stične površine bo res malenkost boljša AS3, drugače pa naj bi bila ASC boljša ker ni prevodna in so v njej tudi mnogo manjši delci kot pri AS3.

Torej SaS najprej zbrusi, tanko namaži in uživaj v nizkih temp. Sicer pa res nevem zakaj si šel kupit ASC, če si mel že AS3???
Zapomni si da s pasto kot ti je opisal morph ne boš veliko pridobil-bolj je pomembna ravnost stične površine!

root ::

Pomoje pa se razkika med pastami pojavla samo zaradi tega ker je pri testu težko zagotovit konstantno debelino paste. Ena pasta se lažje nanese v tanši pasti kot druga. Kakšna druga razlika se tukaj nebi smela poznat.

Jaka83 ::

HMMM, pravte, da je AS3 elektro-prevodna? Sem šel prav z voltmetrom prevert in ne prevaja el toka. WTF??? Test sem pa opravil tako, da sem probal najprej na papir poštrihat s svinčnikom in izmert, pa je prevajal, pol sem pa še AS3 namazal na papir in izmeril, pa ni blo nič. WTF??? Men tud ni jasn, ampak pasta ni fake, lohk tud slikco prlepm, da boste vidl.
O temp. razlikah med pastami se pa popolnoma strinjam z morphlingom.

PS: Na tubi od paste piše: "Arctic Silver 3, Premium Silver Polysynthetic Thermal Compound, See instructions at: www.arcticsilver.com Keep out of reach of children, Made in U.S.A., Net Wt. 3.0 grams.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
285344 (763) fujtajksel
»

Katera termalna paste je najboljša??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
244193 (2536) boolsheat
»

Katero termalno pasto uporabljate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282190 (1616) _Dejan_
»

Artic Silver termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171782 (1465) Tic
»

Presneta temperatura, kako je to mogoče???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211208 (772) krucymucy

Več podobnih tem