» »

Prvi udarec Slovenskim pogajanjem z EU!!!

Prvi udarec Slovenskim pogajanjem z EU!!!

poweroff ::

Juhej! Včeraj me je kolega ki je spisal ustavno pritižbo glede PCPjev res spravil v dobro voljo.
Za kaj gre?
Za to da je Nova stranka vložila ustavno pritožbo glede zaprtja prostocarisnkih prodajaln, ustavno sodišče pa je zavoljo pobude Nove stranke začasno zadržalo izvajanje zakona o preoblikovanju PCP.

Dokler o njihovi pritožbi ne bodo razsojali.

Gre pač za en majhen a simbolno pomemben dogodek v "boju" proti EU. Sama ustavna pritožba je bila pa izvedena zato ker je predsednik državnega zbora Borut Pahor zavrnil njeno pobudo volilcem za razpis naknadnega zakonodajnega referenduma o zakonu in posledično ni določil roka za zbiranje 40.000 podpisov, potrebnih za vložitev zahteve.

Takšno pobudo je stranka nanj naslovila sedem dni zatem, ko je državni zbor po vetu državnega sveta zakon ponovno izglasoval. Sledeč mnenju pravne službe je Pahor pobudo zavrnil, ker naj bi se že iztekel rok za njeno vlaganje. Zato je takoj po ponovnem izglasovanju zakon poslal v objavo in v uradnem listu je bil zakon že objavljen prav na dan, ko je Nova stranka vložila svojo pobudo.

Povedano po domače. Poslanci so sprejeli zakon, Državni svet ga je zavrnil. Sprejeli so ga še enkrat, pa je NOVA vložila pobudo za referendum. Pahor pa ni pustil razpisati referenduma (čeprav je prej v podobnem primeru bil razpisan referendum).
Zato so se pritožili in dokler Ust. sodišče ne odloči ali se referendumski postopek sprozi ali ne, je izvajanje zakona o PCP zadržano.

Juhej!:P;)

ahac ::

A se ne bi rajš pogajal o kakšnih bolj pomembnih stvareh, na pa teh par štarcunah? ;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Ni pomembno. Te trgovine bodo preoblikovane kar hitro.

Ker po moje so bile itak nelojalna konkurenca Mercatorju, Leclercu in mom&pa store, ki vsi plačujejo davke.

p.s.

Matthai ... ne morš imeti odprtih preveč tem na isto temo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frudi ::

JUHU!! dajmo še en referendum met, še pol miljarde tolarjev stran vržimo!
in zakaj? zato da bi lahko folk še dalje čike pa pijačo kupoval ceneje...
gnilo :(
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Joze_K ::

A ste slišali za mešanje DREKA 8-O- to delajo pri Novi stranki (nova - po čem - interesi so stari - trpanje u džep) - KOT DA JIH ZANIMA TISTIH PAR DELAVCEV :8)- če bi to državi bil problem, bi se za kakšne gigante bolj potrudila. Tako bodo pa lahko kelnarčki, prodajalčki - reveži iz Kompasa in sličnih - še dalje nekajkrat višje plače pobirali kot tisti ki pošteno delamo.
PS: Sem kufer kupoval pa sem ugotovil, da ga v Dutiju dražje prodajajo kot naprimer v Europarku v Mb - pa nič ne rabijo davka plačat....
Ajmo met referendum s katerim bi bedake iz politike odstranili - bo kar fejst obiskan.:D

Thomas ::

Joze_K,

Direktorica Kompasa MTS, je imela pred precej leti tako plačo, kot še danes poslanci ne morjo imet.

Samo zakonito neplačan davek + mastna provizija na tvojo torbo je bila samo drobna kopljica v tej mlaki.

(trije zobati zelenci - ampak grafika mi ne prime dons)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Thomas - glede zaklepanja tiste teme je OK. Glede zaklepanja teme ki jo je odprl Ljubavnik ti pa sporočam da to nisem jaz. Vedno nastopam samo pod enim imenom - Matthai.

Glede PCPjev pa tole: Čehi so se odločili podaljšati moratorij za zapiranje za dve leti. Ne glede na plačo direktorice Kompasa - PCPji ohranjajo kakih 300 delovnih mest. Gre pa tudi za to da je predsedik DZ OVIRAL DEMOKRATIČNI POSTOPEK. Zato se je Nova pritožila, ne zaradi same vsebine zakona.

Mislim da je treba enkrat pokazati kje so meje samovolje Oblasti oz. Vlade.

Tr0n ::

Who gives a fuck about EU and politics. 'nuff said.

Thomas ::

Heh Matthai - ko ne bom vedel, da nick "Ljubavnik" ne more biti tvoj - bom za v penzion.

Moj point je v tem, da naredi en anti EU thread - pa se pol debatira not. Tastare teme se pa pozaklene. Pa tudi razne klone, ki jih nekateri tko radi delajo - se zaklepa.

Samo se bojim, da jih bo Luni odpru spet.

Oh ja ...

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OZZY ::

To ne bo ustavilo preoblikovanja. Men je žal, da jih zapirajo. Škoda ker slovenija tok popšča uniji. Na koncu bomo samo hlapci.
Go with the flow.

ahac ::

Ne moreš imeti brezcarinske prodajalne tam kjer ni carine. In ko bo SLO v EU tam ne bo več carine. A je važn kdaj jih zaprejo? Dons al pa jutr, men je vseen. Boljš, da jih prej, da imajo več časa da se preoblikujejo, ker ko bomo v EU bo še več konkurence.

Arrivo ::

AHAC ko bos nekoc velik in se bos mogoce sprehodil po Evropi, bos videl da imajo cela mesta ki so davka proste cone.

Osebno menim da Slovenija nikoli ne bo v EU in prav je tako !

misko ::

hmmm
tole je bilo načrtno narejeno
brezcarinske prodajalne bodo odprte še čez poletje
saj ste videli drnovškovo izjavo (men si ni zdela kje preveč kritična)

Horhe ::

heheh kuuul.. pa vi res mislte da bomo sli kmal v Evropo ???? Nasim dam jz cist prav, tisti dan ko bi slovenija stopila v EU bi jz zapru Duty Free Shops... ne pa da po kolenih plazmo pa prosmo za vstop v EU k itak se dolg casa ne bo nc...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

ahac ::

Arrivo:
Kje?
Jaz tega še nisem videl.
Razen na trajektu med Dansko in Nemčijo, ampak je odprto samo ko je v mednarodnih vodah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izigravanje pravice do referenduma ter drugih pravic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18020132 (18208) Ziga Dolhar
»

Histerija v DZ in medijih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20812698 (8783) Vajenc
»

Izbrisani na Evropsko sodisce v Strasbourg! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20614304 (11289) Daedalus
»

V Avstriji je prenašanje stroškov nadzora na operaterje neustavno

Oddelek: Novice / Zasebnost
342963 (2963) Baja
»

Proti zaprtju PCPjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504101 (3690) poweroff

Več podobnih tem