» »

Linux krši patente

Linux krši patente

Cr00k ::

torej vsi ki tolk navijate za Linux... (hja tudi jst sm ucas...)

Na 24ur sem zasledil novico...

Linux krši patente

hehe... kaj pa sedaj porecete na open source :D

Lp, Cr00k

Daedalus ::

In zdaj mi nekaj povej - krši patente z uporabo iste kode ali krši patente kot ideje? Za nepoučene - M$ je pred kratkim patentiral dvojni klik, oziroma idejo uporabljanja več klikov na miški za izvršitev neke operacije - se pravi da od zdaj naprej vsak ne-M$ softver, ki za delovanje uporablja dvojni klik krši patente?

V glavnem, nimaš pojma. Preberi še kaj, ti ne bo škodilo...

p.s. - na sodišču nepotrjen patent ni vreden nič, ker ga ne moreš uveljavljati. Tole je pa klasičen primer FUD propagande, ki je sploh znana kot taktika oglaševanja pri M$.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Jst ::

Zelo verodostojen članek, zelo.

Zelo verodostojen medij, zelo!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ješ ::

Še link na originalno "novico" ( Open Source Risk Management): Mitigating Linux Patent Risk

Gre za reklamo za zavarovanje proti morebitnim patentnim tožbam.

Mimogrede, tudi MS je kršil patente (in pogodbo s Sunom), ko je spreminjal javo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ješ ()

Phoebus ::

Ja tole kršenje patentov je tako kot bi si ga jaz vrgu na roko v postli pa bi rekli da kršim patent ker je nekdo patentiral na-roko-metanje v postli. Toliko o teh patentih.

moj_nick ::

In kaj je to zaena firma, Linux?

;P
110111001001010001010000

BigWhale ::

Skoda ker ni tudi en sam patent, ki je bil krsen omenjen... Res skoda...

Brane2 ::

Tole je bilo pričakovano in zato nič novega. In ne "krši" samo 27 patentov, ampak verjetno na stotine ali tisoče.
POd "krši" mislim na to, da ima lasntik patenta zadostno osnov za tožbo in postopek, tudi če bi ga izgubil.

Sledijo zanimiva dogajanja v F/OSS svetu, to je gotovo.

Kar se same kršitve tiče, zelo zelo verjetno prav VSI KRŠIJO PATENTE, TUDI MICROSOFT.

Za tiste, ki niso vedeli... :D

M$ doživi vsake toliko kako tožb, ki jo tudi občasno izgubi. V bistvu si bolj malo ljudi in firm upa izzvati gigante kot je M$, zato tudi tožb ni veliko.

Po moje je to logično nadaljevanje SCOja. Microsoftu s SCOjem ni uspelo, zato jemlje dol rokavice.

A mislim, da se bo tako kot doslej M$ uštel in potegnil tudi tu krajši konec.

jype ::

Ma, vedno lahko dokazes prior art, samo kosta te kak miljon, dva tri. Po moje lahko samo upamo, da bodo veliki, recimo IBM, Oracle, Google in Novell priskrbeli denar za take bedarije.

Najbolj zoprno je seveda to, da je to demotivacija za morebitne programerje prostih programov in kar se mene tice je to isto kot omejevanje svobode govora. Period.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Po moje se bo prej zgodilo to, da bodo tagalvni v OSS ustvarili nek fond patentov v OSS.

OSS bo tako postala entiteta z največjim patentnim portfoliom na svetu in najbolj oborožena za patentne vojne.

S tem bo postala še bolj zanimiva za male razvijalce. Če si majhen in imaš osnovo za patent, priznaš pravice za ozrabo tega patenta OSS communitiju, v zameno gobiš pa pravico za vse njegove.

To bo sčasoma premaknilo večino dogajanja v vode open sourceja.

Lord_Rand ::

Pa kdo so OPEN SOURCERJI ZA ENI:\

Hm sploh pa glede teh patentov je cist brez veze.
What now?

BigWhale ::

Jaz sem open sourcer...

... in zaradi patentov bom kaj kmalu lahko vrtal po nosu. Ko se bo nekdo odlocil, da krsim njegov patent, ceprav je moj 'izum' v bistvu prior art.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft želi 15 dolarjev za vsak Samsungov pametni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6119106 (16452) BlueRunner
»

Odprtokodna skupnost krši 235 Microsoftovih patentov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
589584 (6622) BigWhale
»

Padec direktive o patentiranju softwara (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
24821222 (17098) |ucko
»

Okrogla miza o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26723382 (20158) Daedalus
»

predlog dinamične patentne zakonodaje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19613125 (11049) Brane2

Več podobnih tem