» »

9500@9700 hardmod Še vedno 4 pipeline?

9500@9700 hardmod Še vedno 4 pipeline?

Boki_ ::

Hardmodal sm svojga radeona 9500, pa sm pognal 3d mark 2003 in dobila samo 2900 in še nekaj 3d markov. S softmodom sm jih dobil prek 4k. Preverim in vidim, da so vklopljeni samo 4 cevovodi. Precinil sm uporček, in elektrotehnik je preveril, da je 100% pricinjen, pa še vedno ne vem, kaj bi lahko blo narobe. Če ga ne bi prav pricinil kartica sploh ne bi delovala, mar ne?



Še slika, po opravljenem hardmodu.
I'm back
  • spremenil: Boki_ ()

VASkO ::

pa si na novo namestil drivere za graficno po tem posegu?
ker imas namescene softmod drivere

Boki_ ::

Sm jih ja. Pa preden sm dal to grafo notr sm odstranil tastaro grafo in driverje. Sedaj mam itaka Catalyst 4.5, prej pa so bli Omega predelava catalyst 4.4.

BTW A mi lah kdo uploada sliko na server, k tista ne dela?
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Boki_ ::

A mislite, da če bi flashal BIOS z 9700np, da bi jih odklenilo. Ker mislim, da jih BIOS še zaenkrat disabla. Ampak ne dobim tapravga BIOSa. Na ocfaq mi ga sicer downloada, ampak z errorji, pa mi potem noče flashat. A bi lahko kdo, ki ma sapphire9700np si naložu flashrom pa naredu bootable disc, pa si shranu trenutni bios?
1. Downloadaš flashrom
2. Ga naložiš
3. Vstaviš disketo, klikneš z desnim na ikono v Moj računalnik, potem daš format in create bootable disc
4. Nato poleg fajlov prilepiš še fajle od flashroma in ponovno zaženeš komp
5. Greš v BIOS in nastaviš First boot device-floopy
6. Greš iz BIOSa
7. Ko se ti prikaže A: napišeš flashrom, nato tisto preskočiš neko besedilo in napišeš flashrom -s 0 9700.bin
8. Ko ti shrani, restartaš komp in pobereš ven disketo

Kdor shrani BIOS, naj mi ga prosim pošlje na mail.

Ne odgovarjam za posledice, nastale pri delu!
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

DjTonic ::

Probaj z 9700 biosem flashat Tukaj imaš nekaj povezav...Slikica
Če so NTSC potem si naloži kakšen editor s katerim lahko spremenit video format v PAL,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Boki_ ::

Bios sm sicer dubu in to od različnih 9700, pa sm probal z vsemi, ampak mi pri flashanju napiše nek 0F.... error.
I'm back

TESKAn ::

Eko, sem dobra dušca. potegni si od tle atiflash in BIOS, dej na disketo, bootaj in vpiši atiflash -f -p 0 R9700.bin. Meni deluje lepo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Boki_ ::

Ole, končno sm flashal. Sm se tok jebal, povsod neke errorje mi je izpisovalo. Tut atiflash mi je izpisal nek STUB EXEC..., flashrom pa 0FL01. Ampak še vedno mam 4 pipe zaklenjene!!! WTF!!! Pi*** mi gra tako n k****. Prow nimam več idej. Ne vem no, tako se še nism jebal s kako stvarco.
I'm back

Boki_ ::

Errorje od flash utillityjev sm popravu, ampak še vedno mi flasha sam z varnostno kopijo otiginalnega biosa in TESKAn-ovim R9700, katerega kartico mi v winsih najde kot 9700 PRO ampak s frekvencami np. In ŠE VEDNO MAM 4 PIPELINEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!
I'm back

The B ::

Ignoriraj...
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

Boki_ ::

A naj tut če mi izpiše error po flashu kar ponovno restartam? Ne bi...
I'm back

TESKAn ::

Frekvence so v mojem BIOSu nastavljene na np vrednost - za spremenit si dobi program radedit. Sicer program javka neke napake, jih lahko ignoriraš.
Glede pipelineov - od kje ti prebereš njih število?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Boki_ ::

ATItool. Pa tut v 3d marku dobim mejhno število. 2xxx 3d markov, prej, ko sm mel softmodano pa 4xxx 3d markov. Bom probal še enkrat, bomo vidli kaj bo.
I'm back

Eddy ::

Mogoče je fora v tem da je ta kartica R9500 zato, ker ni dobro delovala oz. ni delovala na 9700... my opinion
www.ekwaterblocks.com

Boki_ ::

Če se je softmodala brez artifaktov. Pa tut po hardmodu ni odklenilo dodatnih 4 cevovodov, kar tut če ne bi delala vredu kot 9700, bi cevovode odklenilo, sam bi bli artifakti.
I'm back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X800GTO~2 prihaja... (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Navijanje
82840286 (18271) Dragon14
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421997 (1348) mi_c_ho
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442338 (1735) Tilen
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041154 (23552) sharp
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924116 (2980) Tilen

Več podobnih tem