» »

Vse za Radeon 9800SE!

Vse za Radeon 9800SE!

1
2
»

Fury ::

na 380mhz GPU men se r9500 @ 9700 dela :) 9800 mora it do 450. 0:)
no ram pa samo 320 k je 3.6ns :P

Caligula ::

Ne vem, ce nima ta 9800 SE lih tak GPU k tvoja grafa.

flisko ::

če bo mel kdo kake probleme da ne bo zaznal tunerja,jaz sem imel je terba dodat en file.tak da me lahko kontaktirate

Caligula ::

Ja, daj se meni povej.

Vem za keri file gre pa sem ga takrat nekaj dodajal kot je pisalo samo se vedno ne dela, pa microsoft patch mi tud ne prime.
Povej mi kam ga vrzem.

K drugac bom 9xb vn vrgu pa dau 9x notr.

Skatka men tist takrat z izmenjavo filov ni delal al sm pa kej narobe naredu.

Povej mi se enkrat ker file pa kam ga dat.
Spet mi kr poslji na endurance@email.si

LP

Jackass ::

Js pa ne vem točn ker DirectX mam gor! Mam verzijo 9, sam več pa ne!

Bom dal zdele dol dx9b dol, pa bom pol vidu! Aja a "b" pomen slučajn beta?
jAcKaSS

Caligula ::

Ne, popravljen je samo rped eno luknjo, k bi jo hackerji potencialno lahk izrabili-si varen.

Priporocam ti, da ce ti tuner dela, da ne spreminjas nic.

Pa nasploh se navadi-ne spreminjaj stvari, ko delujejo dobro.

LP

dady ::

Danes sem kupil AIW 9800se, navijem, RivaTuner kaze 8x1 (:D :D).

Dela brez artefaktov, ampak imam isti problem kot Jackass - po slonu skacejo bele pikice, pa pri nature testu so v vodi pikice, ki niso take barve kot bi morale biti, ampak drugacen odtenek.

Drugace pa dobim 5381 pik. A je to dobr za amd 2400@2139 in 512mb ddr 333?

cdflip ::

Kje si ga pa dobil? Po mojih inf. jih v nasi SLO od ponedeljka ni in jih ne bo do januarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cdflip ()

flisko ::

jaz sem tud mel bele pikice sam pri frekvenci jedra 464mhz ,zdaj ko sem spustu na 450 pa ram na 360 ja pa brez pik

Caligula ::

Dady, a dobis pikice, ko navijes? To je pol normalno.
Ce pa ze po defaultu, polmas pa malce bolj defektno kartico sam ni pa pac tista huda dokoncna okvara.

dady ::

Pikice dobim, ko odklenem ostale 4 cevovode, frekvence ostanejo kot na zacetku. Glede na to, da pikice niso bele barve tudi niso prevec motece, ampak vseeno jih ne bi rad imel na vsakem naslednjem spilu. A se da to odpraviti? Poizkusil sem ze odviti kartico na nizjo frekvenco kot je default, pa so se vedno tam.

boštjan ::

to je zaradi tega,ker so cevovodi,ki si jih omogočo defektni.zdaj če maš pikice samo v 3dmarku03 pru slonu,pa v igrah ne,pol se ne sekiraj preveč. pa probaj malo navit,ta 15MHz,da vidiš če se bojo artifekti še povečali.

Jackass ::

dady: Zakon o varstvu potrošnikov ti nudi 8 dnevni preizkusni čas za katerikoli izdelek (se mi zdi). V roku 8 dni jo lohk vrneš in zahtevaš ali da ti jo zamenjajo ali pa da ti vrnejo denar!

Tako, da jo brž ne si zamenjat.

Drugače pa: Kakšne pa imaš kaj frekvence jedra in ramov?
jAcKaSS

cdflip ::

dady
prosim ,ce mi poves kje si ga dobil
thx

Jackass ::

Zdej sm sprobu še Quality s Pixel Shader-jem! In če nastavm na 2xAA ali več, se pojavljajo spet une pikce glupe na nosorogu! Sicer ne glih tko množično kot k jo prenavijm! Morm jutr sprobat še na sodobnem kompu kakšne so kej zmožnosti te grafe, pol bom pa vidu kako pa kaj!

Aja Caligula, a se teb tut kje kdaj kšni artefakti pojavlajo (npr. če vklopš AA...), pa si se pč sprijazni z majhnimi odstopanji ali si kupu brezhibno?
jAcKaSS

Caligula ::

Ne, moja jih dobi, ko jedro prevec navijem.
On je pac dobi tako z malo bolj defektnimi cevovodi, ne pa s ppolnoma poskodovanimi.

Ce jih imajo tam kjer jo je kupil veliko, se splaca nest se malo menjat.
Ce pa ne, pa tudi ta ni slab nakup. Vprasanje ce, kdaj, kako,... se bo v dejanskih igrah to zaznavalo.

Je pa verjetno da bodo pri vklopljenem antialiasingu v kakih specificinih situacjah tezave.

Jackass ::

Sam men se zdi dost bedno met tako drago grafo (men se zdi 66k ful za grafo) in mi je dost bedn, da ne bi mogu vsaj zdej na začetku špilou poganjat z AA.

Ubistvu sm js kupu to grafo sam zato, ker dobim zdej 17" LCD, kjer maš pč resulucijo 1280×1024 in pč morš na tej resuluciji poganjt špile! In itak da čez 2 let bom sam srečn da bo še kej delal na full performance, sam zdej bi pa lohk kšn GTA, UT2003 pa vseen gonu z AA!
jAcKaSS

boštjan ::

kje pa piše da moraš na 17" LCD gonit igre pri 1280X1024? jaz ga mam,pa igram na 1024X768,mi je dovolj

Caligula ::

Pa sej ce nenavita nagaja se ti splaca menjat, ce majo se kako k ne.
Meni ne nagaja nic in sem vec kot zadovoljen. Ce pa nagajajo pipelini ze v defaultu pac ni dobil dobro odklenljive.
Skratka ima artefakte.

Menjat.

dady ::

Sej fora je v tem, da se pikice poznajo tudi v spilih. Ce bi se samo v 3dmarku pol mi je vseeno. Recimo v NFS:U so samo v menijih in ima oranzen avto gor zelene pikice, v kaksnem drugem pa so tudi med igranjem.

Frekvence so na default 380 jedro in 340 ram.

Meni se tud zdi tolk dnarja prevec za grafiko, ki je na pol defektna. Dam rajs 70k pa dobim 9800 proja.

cdflip: dobil sem jo preko vez, tako da ne vem kje jih se imajo

Fury ::

zamenjaj dady... ker bos znoru od pikc k jih bos skos vidu :)

na konc bos samo se pikce vidu :\ :)

Caligula ::

Tocn0 tako.
To pomeni, da nisi imel srece. Ni vazno ce je malo ali ful artefaktov. Tvoji cevovodi:D so poskodovani>:D
Menjaj. Pa ne bomo zenskam povedali. Tistega o tvojih cevovodih.>:D

Jackass ::

Js mam en resn problem! Zdej sm dubu nov LCD in mi ne dela več TV! Kako je to možno?

Ali ga priklopim na DVI ali z navadnim kablom! TV je sedaj postal kar Video In. Predvajalnik ali karkoli že je, se je pomanjšal (ima manj funkcij), ne morm določt več antenskega vhoda ampak samo "Composite" ali "S-video"! Kaj naj storim!

Stvar sem zbrisal in ponovno nasnel pa ni spremembe! Sploh me ni že ko sem prvič kliknil spraševal po raznih vhodih, vhodih v zvočno, samodejnem iskanju kanalov - popolnoma nič. Postal je kar "Video In" namesto "TV" kakor je bilo včasih!

Na pomoč, prosim!
jAcKaSS

Tilen ::

dobil sem jo preko vez


mislim da potemtakem si jo dobil tudi ceneje in zdaj vidis zakaj si jo dobil ceneje?
in pa ponavadi ko se zadeve takole preko vez urejajo pa brez DDV in brez racuna ni garancije na kupljen izdelek ane? pomojr bo kr v tem tezava kaj pravite =)

flisko ::

če ni tvja me kontaktiraj privat,ti bom pomagu ker rabiš en patch. bojan@flisko.com

dady ::

Rexi ne govori traparij. Kdo pa je rekel da nimam racuna? Ta kartica je prisla direkt iz trgovine, kot bi jo kupil ti ali pa kdorkoli, s tem da je bilo nekaj popusta. Zdej samo se cakam en navaden delovni dan, potem pa jo nesem nazaj.

Fury ::

ce tam koga poznas ti jo itak lahko zamenja za se kaksno in mal probavi dokler ne najdes delujoce ;)

dady ::

Mah, ne vem ce se mi da je**t s tem. Dam raj se 10k pa dobim 9800proja al pa vzamem clo 9600xt.

Caligula ::

Mimogrede, ce koga ze zanima, JAE ima Hercules 9800 PRO za 84k. Za gotovino mogoce se par cukov manj. Ce ze hoce kdo prav kupit PRO.
Je kje se cenejsi PRO za dobit?

boštjan ::

kolko sem jaz čitalna enem drugem forumu,tisto ni 9800pro,ampak "samo" 9800.

Caligula ::

Meni so na JAErekli, da je PRO..
Bo pa verjetno vsak, ki ga zanima prej tudi poklical tja pa preveril,.. pa ce je na zalogi.,..

Jackass ::

sm pogledu na net in sm ugotovu, da mam za svoj proc kr dost pik! Sam dons sm bil pr bratrancu in sva hotla sprobat grafo še pr njem, se pa komp ni hotu zagnt!Venti so se obrnl enkrat počas in pol konc. Pol sva ji pa odklopla štrom, se je pa komp zagnou! A je to kriv napajalnik? Sam ma mudel glih tko 300W napajalnik kt jst, pa še diske, pa cd-rome je izklopu!

Aja a č nalepm na rame rebra, s tem zgubim garancijo?
jAcKaSS

Caligula ::

Ne limaj nic gor!

V JAE so sicer face sam se vedno-vsak prav isce izgovore, da nebi stvari v garancijskem roku nazaj jemal.

Lepo daj gor tanko plast termalne paste na zgornji strani cipov pa lepo potisni hladilna rebra nanje. Sej se ti kista ne vrti in ne poskakuje in nimajo kam it. Tista termalna packarija ravno prav prime, da ostane zadeva na mestu.

Pa probaj cim manj pacat po kartici. :D

Za kolega pa pojma nimam.

Jackass ::

Ok glih sm bral decembrsko izdajo revije Moj mikro in sm not najdu test oz. opis Saphire R9800PRO AIW. Pa je pisal, da ma teletekst. In ker sklepam, da je verjetn R9800SE AIW samo malce defektna verzija R9800PRO AIW, me zanima, če je tut na SE teletekst?

Aja pa če mi lohk en pove kje nej dobim tist patch za TVtuner, ker mi flisko ni odpisu na PM!
jAcKaSS

Jackass ::

Ok kako se popolnoma zbriše vse driverje za grafo?

Ker men nč več ne dela, k sm ga neki s temi driverji lomu. In zdej mi vsakič k zaženm komp meče "found new hardware" in če dam naj najde driverje jih ne najde. No teh napraj je kao 6. Sklepam da so to TVtuner, DVD dekoder...

Kako nej vse skp zbrišm in dam na novo gor?!
jAcKaSS

flisko ::

Ja maš tud teletekst ki dela odlično,za odstranitev driverjev pa klikn ati-softwarre uninstall utility

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

boštjan ::

al pa driver cleaner;)

Jackass ::

Ok driverji na novo nameščeni!

Zdej me pa zanima še PATCH! Prosm, prosm...
jAcKaSS

dady ::

cdflip: ce se se zanimas za aiw 9800se sem jih vceraj videl v jaetu vsaj se 5, pa lahko poskusis sreco

kiros ::

našel sm ta patch: ati2mtag.sys

mislim da je ta pravi....

Jackass ::

Men gre ful na živce, da zravn te grafe ni nobenih dobrih navodil!

A mi lahko prosm kdo pove kako se pride do teleteksta!

Še bl lepo bi pa prou lastnike te R9800SE, če mi lahko poveste kako naj nasnamem driverje po vrsti. Ker men to ne gre kej preveč od rok! Ker v unem paketu, k je vse not (na priložnem CD-ju) ti zravn avtomatsko naloži še Catalyst driverje (česar pa nočmo). Če pa nameščam te komponente posebaj pa nič ne dela. Zato bi prosil nekoga, za nasvet!

V naprej hvala!
jAcKaSS

cdflip ::

dady Hvala lepa. Ampak sem ze nabavil in sicer Ati 9700pro pri Mlacomu ampak ne dela sploh:(

Tilen ::

Mlacom pač..
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389200 (5175) Tilen
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442338 (1735) Tilen
»

Radeon 9800se softmod (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674423 (3194) Tilen
»

hercules 9800 SE AIW (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
923689 (2302) Tito
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010455 (6947) flisko

Več podobnih tem