» »

Začetki modifikacije... (slike)

Začetki modifikacije... (slike)

Tribal ::

Torej tole so slike začetka modifikacije na mojem novem računalniku, stranica se pride, pa sprednja stran tako da zaenkrat notranjost in ventilatorji zgoraj... znotraj neonke še niso porihtane tako da ne takoj grajat tega... kabli pa vodno je pa končano.


Slika od strani...

Bližja slika notranjosti...

Slika radiatorja in na srebrno lepo pobarvanega napajalnika...

Slika od zgoraj kjer so luknje izrezane BY ME za ventilatorje. pod luknjami se nahajata 2 ys-tech ventilatorja moči 10W po komadu tako da resno naredita prepih... >:D

Še ena slika mojih zaščitnih mrežic za ventilatorje kateri sekajo prste >:D >:D

Torej tole je zaenkrat vse bo pa update kmalu ko izrežem še stranico in dodam plexi... nato sledi še modifkacija sprednje plošče... Slike kmalu

Še specifikacije računalnika če koga zanima:
P4 2.8GHz @ 3.7GHz prescot (1MB L2)
ASUS P4C800
512MB DDR400 rama (zaenkrat)
Radeon 9800se ---> 9800PRO
2X120GB sata diska
2 ventilatorja Revoltec UV modra
2x neonka UV
vodno hlajenje je sestavljeno iz:
Aqua-Computer Airplex EVO 240 Radiator
Hydor Seltz L20Pro, centrifugalna črpalka
2x YS-Tech NFD1212389B-2F - 120x120x38mm
Blok je pa od zalmana :\

temp. so sledeče:
Pri obremenjenem procesorju (igranje Enemy Territory 3h) 46 stopinj
Pri idle 39 stopinj...

Če vas kaj zanima kar povejte rad pomagam

Lep pozdrav vsem tole je moj prvi post.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Boki_ ::

Zakon kištica. Najbolj se mi dopadeta mrežici na vrhu.
I'm back

Tribal ::

Hvala :D Sej pravim počakaj še malo da pride stranica, na stranici bo izrezan motiv leva...

MEDENA ::

sam sorry za vodno 46°C je kar preveč...drugače pa lep chieftec a ne ? ker model ?

Tribal ::

Sorry ni chieftek ampak nek ponaredek ki je iz aluminija. Nek scorpio al neki tazga. Pa 46 stopinj je merjenih iz jedra Procesorja tako da je cisto lepa temperatura. plus še to da je to prescot procesor kateri se pri 3,7GHz greje zelo zelo zelo, prescoti se ze na splosno grejejo kot nori.

Tribal ::

Aja pa ventilatorji so na minimum na okol 5V se komaj vrtijo, če dam pa ventilatorje do konca pa pod obremenitvijo ne preseže 41 stopinj... Sam ventilatorji do konca so kot reaktivci v sobi...

MEDENA ::

kakor vidim je razdalja med plato in napajalnik več kakor 10 cm ?

ker model točno je...ni slab ohišje....kok placa ima za vente ?

4x 80mm? kam vi to vtaknete za 5V no ????????????????? a te 3 pinske navadne, k maš za proc ?

jaz bi tudi raje tišino !!!

Dr_M ::

jao...a tut to neves da je rdeca zica za 5V???
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

sej ste 1x razlagal samo jaz nisem kak tehnik LOL

pingec ::

medena na molex pride po mojem 12 v in na dugi strani 5v ti vtaknes + pa - na lukne v molexu s 5 volti pa je tretja je pa za obrate zicka

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

QuickShot ::

Mrežice so hude, pa temperatura je tud kul sploh pa za navitega prescota.

Macro ::

Offtopic:
Kaj pa ce mas 4 pinski molex? Pol pa zamenjas rdeco pa uno crno ki je zravn nje, ne? Al kako?

Loving ur mod! Dej se kako nocno sliko!

K0K0 ::

Lej na propelerju imaš 3 žičke (rdeča+, črna-,rumena služi za prikaz obratov) na molexu pa imaš 4 žičke rdeča +5v,rumena +12v, črene pa sta obe minus.Rumene z ventilatorja ne priklapljaj nikamor!

Tribal ::

Jest mam kr fan controler pa je... dal sm 7500 sit v bofu in ima moč 20W na kanal... sunbeam je pa firma nora zadeva...

Upam da bom ta vikend dokoncal stranico tako da bodo fotke še prišle tudi nočne slike...

pingec ::

zakaj pa ne jah lej napajanje vzames z napajalca tretjo zicko pa povezes na matično da veš obrate pa je :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

kihc ::

Mene pa zanima kje si dobil tiste mrežice? A to sta dve po 80 x 80 ali imaš "ploščo" ki prekriva obe luknji?
x

steev ::

Kok je pa premer cevi? Se mi zdi da ne glih preveč, ali pač.
:|

MEDENA ::

torej če sem prav zastopil ....imam Zalman Multiconnector...

molex na eni strani ter štirje 3 pinski konektorji za ventilatorji...

2x bela - 5V
2x črna - 12V

piše na navodilih tako..torej do sedaj sem prikljopil ventilator na črne konektorje z 12V...če hočem tišji dam na belo pa je ? Ne bo nobenga kurčslusa? LOL |O

Tribal ::

Premer cevi je 8mm notranji. dosta da dobr hladi :D

Mrežice dobiš pa v astri v jami in jih pobarvaš na črno pa so, pdrežeš si pa itak kolikor ti paše.

steev ::

Omisli si neke druge cevi, 10 mm ali 12 mm je standart. Tudi to bi ti pripomoglo k temperaturi proc. Odločitev je tvoja :).

se vidmo
:|

Tribal ::

Meni so temperature čisto vredu. Se ne sekiram zaradi temperatur...

QuickShot ::

Pri temu radiatorju so širše cevi odveč.

Jaka83 ::

Lepo ohišje, ni kaj. Aluminij se fino reže kaj? :D Jst sm se pa matral z navadnim Chieftec-om. Aja, glede firme ohišja: Chieftec ima serijo ohišij, ki se imenujejo Scorpio. :)) In tole je definitivno Chieftec, ali Antec. http://www.chieftec.com/products/produc... Tule si poglej.

Glede 5v na molex konektorju ali recimo 7v:
Modri_zob je čisto lepo povedal. Črni sta pač minusa, rumena je +12v rdeča je +5v, če hočeš 5v lepo vežeš plus od ventilatorja na +5v, minus pa na minus, če pa hočeš +7v pa lepo logično vežeš plus od ventilatorja na +12v in minus od ventilatorja na +5v, kar potem znese +7v, če znate kaj matematike. :D

Glede cevi je res brezveze debelejše v tem primeru, ker radiator vse skupaj zavre, da o bloku sploh ne govorimo. Pač, hladi kolkor pač hladi, uporabnik je vesel, mi pa se ne sekirajmo preveč. ;)

Si rezal z dremlom ali kako drugo pripravo? Res je lepo izrezano in izgleda čisto identično (če primerjaš eno in drugo), kot bi bilo naštancano. :) Res bi rad videl kako sliko ponoči. Barva mi seka, ker je pač SILVER.

steev ::

Že večkrat sem slišal za izraz dremel. Kaj je dremel?
:|

Tribal ::

Bodo slikce ponoči in s stranico in vse tale vikend se spravm na stranico in pol bodo slikce... Rezal sem z "dremlom" ni glih te firme :D je pa identična napravca.

.
.
.

ok nardim zdele na hit eno nočno slikco pa jo dobite čez 3 min :D

Tribal ::

Evo dve nočni slikci, naj vas opozorim da niso dobre kvalitete, ne vem zakaj ampak digitalc očitno ne pobira dosti svetlobe od odboja , katode se preveč svetijo, v real lifu je čist drgač vidt, se cela plata svet pa vse kartice klele na sliki pa sam ventilator mal, no ja mogl bi vidt u živo, je čist drgač :'( :'(

zalonka dalj časa odprta...

in zaslonka manj časa odprta

Tribal ::

Dremel je tole poglej si...
cel članek o dremlu

Jaka83 ::

To je vedno tako pri slikah ponoči, nikoli ni isto kot zares, ker pač zaslonke ne moreš priredit tako kot ti vidiš zares. :'( Zgleda pa kr QL.

Dremel je majhen vrtalnik, na katerega namestiš rezalne ali brusilne ploščice. Nekako fleksarca v malem/drobnem. Z njim lahko delaš zelo natančne zareze, ker je pač majhen. Men je to nekako tko, kot če bi primerjal debelega alkoholca s tehničnim svinčnikom. (alkoholc je recimo fleksarca, tehnični svinčnik pa je dremel) Vem, da je Dremel samo firma, ki dela take rezlanike/brusilnike, ampak nekako se je to navzelo širšega pomena.

Tribal ::

Lepo povedano :D

steev ::

Hvala fantje!
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

ZaFo ::

Končno še en, ko ma Zalmanov blok. A ni ful zakon. A si že dal dol tist zgorn del. Zavrti ga. Pol pa sliki pa tu objavi sliko, ker usi dvomijo u ta blok.

Tribal. Kak svetita te neonki. A je lepa rdeča barva, al vleče na roza?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaFo ()

SleepLess ::

ZaFo tale zalman je sicer res cisto ql (se sploh ce mas take temp. ko jih ima on), ampak sem ga imel tudi sam pa morem reci da zdajsni eddyev blok opravlja svojo nalogo vsaj 2x boljse pa se lepse zgleda (no vsaj meni).

no drugac pa back on topic: tota kista zgleda cist hudo, se posebaj tiste mrezice na vrhu kiste, ful dobro si to zrezal pa se tak svetovno izgleda. Sam razmisljam o necem podobnem, le da si jih ne bom vrezal na vrh, ampak na strani. Koliko casa pa ti je vzelo, da si jih izrezal ?

Jaka83 ::

ZaFo: Katodi sta UV katodi in ne vem, kje si ti videl rdečo barvo. :P

SnakeBite ::

Vidm da maš kr lepo navitga. Dej puvej kok ti pukaže pr 3DMarku, k me res zanima!>:D

Tribal ::

Heh radeona nimam se nič navitega ker še čakam na hlajenje tako da zaenkrat rezultat 18800 pik v 3Dmarku 2001 in 5800 pik v 3Dmarku 2003... glede na to da je radeon 9800se modan na PRO sem vesel :D

Vzelo mi je okol 4 ur da sem izrezal une luknje za ventilatorje. to pa zato k sm si izbral preveč okroglin... Drgač pa mislm da je tale zalmanov blok prov dobr za svoj denar... sem pa vzel ta blok ker je edini ki ne potrebuje lukenj v plati :8)

Jaka83 ::

To se pa motiš. Eddy ponuja bloke za tvoj socket tudi brez potrebe lukenj. :D

Tribal ::

Za ceno 8000 sit?

Jaka83 ::

Good point. Ampak tisti bloki so tudi vredni svoje cene.

Tribal ::

Cist verjamem ampak so mi temperature zelo vsec :) tako da se ne pritožujem, delal sem na tišini in ne na zmogljivossti :D

Eddy ::

Super modifikacija!

Sem že nekaj časa nazaj gledal, pa imam šele danes čas pohvaliti!

Super delo!
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171541 (1212) steev
»

ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
844684 (3129) goku :)
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312218 (1804) frenk
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82041 (1772) DSmidgy
»

ventilatori za hlajenje sistema.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161447 (1116) Tomi

Več podobnih tem