» »

XCOM Enemy Unknown

XCOM Enemy Unknown

«
1
2

ABX ::

Po 12 letih od originala končno dobimo naslednji mesec (9.10.2012) novo verzijo te kultne igre.





Original iz leta 1994.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
  • razdelil iz: ahac ()

Kiborg ::

Super! Za enkrat izgleda, da bo precej zvesta originalu a vseeno korak naprej. Samo baza v 2d mi ni všeč, kaj ne bo bojev v bazi?

Zmajc ::

Roke se mi že tresejo od pričakovanja...

Vesoljc ::

bo kak demo?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ABX ::

Če bo, bo po izidu igre.

Kiborg je izjavil:

Super! Za enkrat izgleda, da bo precej zvesta originalu a vseeno korak naprej. Samo baza v 2d mi ni všeč, kaj ne bo bojev v bazi?


Baje da ne.

V glavnem razvijalci so hardcore fani prve igre, zato zelo optimistično čakam na njo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

Če koga zanima, na http://www.greenmangaming.com/ s kodo GMG25-1BW0K-K1A3G dobite igro in DLC za 27E.

Cd key aktivirate na Steam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Magic1 ::

hmmm
33€ izpiše meni.

Dodano: 33$ :D
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ABX ::

33$ mogoče?

Edit: :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Magic1 ::

Damn, i am tempted.
Magic

detroit ::

best game ever to make it to the sufrace^^:D where can i sign in

bmk za ceno tudi če je isti kot original sa mučo štorije....effing drool
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Pesimist ::

turn based sux

opeter ::

UFO serija od Altar Interactive je bila čisto OK. Dobi se za male pare skoraj vsepovsod.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

detroit ::

Pesimist - ravno turn based je zakon, ko so šli v xcom apoc na pick your way (real time, semi, pa turn based) go figure kaj so noobi izbral:D
Skero

ABX ::

apocalypse je bila narejena za real-time. Si lahko šel turn based, ampak se je toliko vleklo da se ti enostavno ni dalo več.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Magic1 ::

Real-time, s možnostjo prekinitve, je čist fajn.
Magic

ABX ::

Jebeš ti RT, iger v tem stilu je že ogromno. Komaj čakam na en spet dober turn-based.

Demo: http://store.steampowered.com/app/20051...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Red_Mamba ::

Jst mam naroceno.
Glede po vseh youtube videih ki sem jih videl se mi sline cedijo ze cel mesec.

Se par dni :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

ABX ::

Jaz že igram. :)

VPN FTW!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

detroit ::

hrrmmm.... a je potezni?
Skero

ABX ::

pa da
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pesimist ::

Je kr dober. Zgubo sem prvega vojaka. RIP :'(

ABX ::

Strateški del je še težji od taktičnega. Igra je zajebana.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pesimist ::

Kak se panic level reducira?
Igram na Normal-Ironman tako da ni experimentiranja.
Je sploh mozno drzati vse drzave pri volji?

detroit ::

moji kreteni ne buildajo nič scope mi visi že par dni pa piše no current project...

uh oh i'm retard...
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Mr.B ::

A obstaja kak hex editor , kot včasih, ko si moral editirati vojake, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

detroit je izjavil:

moji kreteni ne buildajo nič scope mi visi že par dni pa piše no current project...

uh oh i'm retard...


Kot si verjetno že ugotovil, nekatere male zadeve naredijo instantno.

Drugače je pa igra zelo omejena, kje je dobri stari apocalypse ki te je zasuval z izbirami :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Končno probal ... prvi vtisi so zelo pozitivni. Skoraj taki feeling kot ko sem igral originalnega UFO-ja :).

Ne morem verjet da leta 2012 igram AAA turn based igro.

Furbo ::

Saj s turn based sistemom ni prav nič narobe. Razen morda v očeh kakega ekonomista, ki pojma nima o igrah, pa pametuje avtorjem iger.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Senitel ::

Zmajc je izjavil:

Končno probal ... prvi vtisi so zelo pozitivni. Skoraj taki feeling kot ko sem igral originalnega UFO-ja :).

Se vidi, da je original že zelo zelo star špil... >:D

Mr.B ::

Tako tako :
- Malo so poenostavili
- Ne moreš pošiljati ladij na patruljo. Morda by design, toda bistveno bolj enostavneje nadgrajuješ orožje...
- Samo eno bazo imaš od koder pošiljaš okoli...
- MAlo me moti, ker so spremenili razvoj vojakov
- Nimam pojma, ko raziščem nekaj v foundary, kako to izdelam. Scope je še vedno scope...
- Reasearch tree, je nepregleden.
- Pri raziskavah, imam vedno bolj problem, zaradi kosov opreme, ki mi manka, kot naprimer weapon fragment.
- Skoraj zagotovo, se ob kill-u razpade orožje, oziroma granate, tako da moram orodje izdelovati. Weapon fragment-ov je pa premalo..
- Zelo malo pridobim, ko zajamem recimo ladjo, ali pa recimo supplay ship.
- Kaj dosti od živega aliena ne pridobiš, razen zagotovo da bo šel tvoj vojak na bolniško. Pa preden zajameš aliena živega, ga moraš zagotovo vsaj raniti, drugače itak ne deluje, nikoli. Poizkusil 3x na istem alienu istočasno.

Rad bi kdaj editiral vojake, kot je zdravje ali podobno, ali pa kaj je na zalogi itd. Toda kar se tiče vojakov, je stvar glede na način nadgradnje irelavantna razen zdravja, kaj je pa na zalogi, pa ?.

Drugače pa je stvar ok, mnaj je zateženosti, kot pri prvem XCOM-u, kjer sem pizdil in shranjeval skoraj vsak korak. Drugače mislim da je fenomenalna. Verjetno po dolgem času špil ki ga bom kupil..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

Kar v foundry nadgradiš je nadgrajeno. Avtomatsko.

Ko napadaš ladjo ne streljaj vsepovprek in pazi, da ne poškoduješ opreme (flight computer, power source...)

Aliene je bilo vedno potrebno mehčati preden jih lahko uspavaš, saj ti tudi v opisu stunerja to piše..

Isto kot v apocalypse se ne splača razvijati laserska orožja, jaz preskočim kar na plazmo.. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

To da opreme na ladji ne smeš streljat, je ok. Poglej, ko fentaš aliena, v večini primerov na desni strani napiše, da je oprema kaput.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

Ja to je pač normalno. Sama se uničijo, ko ga pobere. Big deal, pač narediš nove. Tistih max 6 vojačkov se pa že opremi.

Če koga zanima kako izklopiti filmčke ob zagonu, potem igra starta 10x hitreje :)
http://forums.steampowered.com/forums/s...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Saj imate suport vojake, ki lahko grejo zelo daleč. Raniš aliena in tečeš k njemu in ga uspavaš. Suppress zelo pomaga, da se alienu približaš, ne da te nafila s plazmo. Prav tako flanking...
Magic

ABX ::

Včeraj sem imel rage-quit.

Normal - Ironman.

Vse je šlo super, končan drugi mesec in že 50% satelitov gor. Najhujši panic level na 3, nisem zgubil niti enega vojaka in pogumno se lotim Alien Base.
Ubijem vse nasprotnike ki srečam, 2 celo stun-am, samo še zadnja soba in vsi moji vojaki na 100% HP. Že lepo študiram kako bom stunal commanderja.

Katastrofalno se postavim na zadnjih vratih (nisem pričakoval te sobe), prepozno naredim fall back, na vse strele imam miss in dobim wipe. 20 nasprotnikov od 22 ubitih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Furbo ::

Očitno dobiš orožje v enem kosu, če aliena stunaš...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

S snajperco ga šicneš, v načinu da mu odvzameš potezo. Potem pa se v prvi potezi približaš kolikor se da bljizu aliena. Narediš turn, ter ga stunaš. Seveda pod pogojem da je pedhodno ranjen. Drugače no go. Sicer pa, ali je kdo poizkušal kakšnega mehanskega drona stunat ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Yohan del Sud ::

Ma kolikor vidim, edini način za celo orožje dobit je stunanje (ja itak more imeti tri ali manj zdravja) in edini način za zihr orožje uničit je bombardiranje in roketiranje. Vse ostalo je vmes, odvisno s čim in s kakšne razdalje ga šicneš. Ampak vsaj na začetku običajna smrt s pušo/pištolo da v 95% zgolj fragmente, ki jih pa itak spet krvavo rabiš. Treh se ne da stunat, vsaj ne z začetno verzijo. Grdega diska in njegovih dronov in pa une beštije, ki dela iz ljudi zombije. Nisem pa še probal na zombijih.

Je pa res svinjsko težek špil. Po ene 25 urah lahkotnega igranja sem lepo pušnil na normalni težavnosti. Osem uporov na globalni ravni v enem tednu in tutto finito / game over. Če bi ga radi špilali za užitek, raje pogoltnite ponos in preklopite na easy raven.
www.strancar.com

MIHAc27 ::

Jaz sem dobil sedajle v Foundry opcijo, da nadgradim Arc thrower tako, da stuna tudi drone. Oz ne stuna jih ampak prevzameš nadzor celo.

Furbo ::

Pa tudi upgrejd za povečanje moči Arc-a obstaja.

Jaz jih kar pridno stunam, se nabere lep kup orožja.

BTW plasma sniperji rulajo :P
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zmajc ::

Yohan del Sud je izjavil:

Je pa res svinjsko težek špil. Po ene 25 urah lahkotnega igranja sem lepo pušnil na normalni težavnosti. Osem uporov na globalni ravni v enem tednu in tutto finito / game over. Če bi ga radi špilali za užitek, raje pogoltnite ponos in preklopite na easy raven.


Ne vem no že od začetka igram na normal difficulty pa zaenkrat ne vidim nič grozno težkega. Je pa res da ne igram ironman.

ABX ::

Imaš dve plati, strateški in taktični.

Taktični del postane težek če ne load-aš, zelo težek. Normal Ironman >> Classic

Strateški del je tudi težek, ampak samo prvič ko igraš, ampak enkrat ko ugotoviš kaj moreš naredit prva 2 meseca, potem vsa težavna stopnja gre stran in s tem vsa zabava pri ponovnem igranju, ker te sili da delaš zadeve zelo linearno.


Jaz zdaj igram na classic in nimam nobenih težav, ampak to je zaradi tega ker sem igral normal 5x (samo 1x do konca, ker prva 2 meseca sta bistvo) in zelo dobro razumel strateški del. Ohranit vse države ni več izziv. Zdaj študiram okoli razvoja za uredit prioritete, ko bom imel to urejeno bom šel nazaj na ironman, ker bom imel določene orožja bistveno hitreje in ogromno denarja ker bom preskočil nepomemben razvoj za prve 3 mesece.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

MIHAc27 ::

Ja, jaz že obžalujem razvoj laserskih orožij in izdelavo le teh. So plazme boljše, in če stunaš jih dobiš še zastonj.

Manjka opcija, da bi cela orožja razbil na fragmente, ker več kot toliko jih ne rabim, prodat jih pa tudi ne gre (razen če dobiš misijo kot eni omenjate)

Furbo ::

Od mene so Japonci odkupili 6 lahkih plazem za slaba dva tisočaka. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MajorM ::

Če koga zanima imam eno PS3 kopijo viška. Še neodprto.
Prodam za 50€ + poštnina. Možna je menjava za Dishonored PS3 (nov).

Povpraševanja na ZS.

Furbo ::

V bistvu razočaran nad igro. Kaj ni bil v enem promocijskem filmčku tudi vesoljec velik kot hiša?

Igro lahko preigraš samo enkrat, v drugo je vse isto.

Zemljevidi kjer se odvijajo bitke so stezice, skozi katere se pač sprehodiš, nič posebnega...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

Ogromno so poenostavili, kar je slabo. Taktični del je ok.
Ostalo zelo šepa.
Ufopedija, se mi zdi zelo kiksana. Verjetno bo en velik popravek kmalu, ker par stvari je enostavno pre....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Red_Mamba ::

Men gre pa trenutno kar vredu.
Nisem vedel da moras ujeti aliena, da prides do plazma orozja.

Amapk tudi z laresji nisem imel velikih problemov. Sploh so mi vsec sniperji, ko jih enkrat napimpas do maximuma in lahko ustrelijo 2x v enem turn-u. Streljajo lahko pa na vse tarce v vidnem polju ekipe. Deadly :)

Ravno kar napadam podzemno alien bazo, bom videl kako se bo izslo.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Laserji so že fajn v primerjavi z tistimi default, ki jih imaš. Je pa plazma najbolje kar lahko raziščeš. Ko enkrat dobiš za nasprotnike elite mutone in sectopode pa še koga.. pride vsaka točka dmg prav. Osebo mi sniperji niso tolk ušeč kot heavy. Daš mu bullet rain, HEAT ammo in rocketeer. Če imaš dva taka v squadu, je sektopod mrtev preden sploh ustreli, saj HEAT poveča dmg raketam (namesto 6 dela 12 robotom).

Pogrešal sem to, da ko sem uničil en alien base, drugih ni bilo več na spregled. V originalnem xcomu so jih alieni kar pridno delali. Pa bile so 3x večje kot so tu.

blackbfm ::

Kul špil za kakšen dan, samo žal hitro postane ponavljajoč...manjka malo več svobode in zgodba..mogoče nekaj v smislu fallout tactics.

Kar se pa tiče na poteze ali realtime..takega špila na taki zahtevnosti ne moreš v realtime špilat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Iščem igro (RPG, MMORPG, FPS, RTS, ...) (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Igre
1422433732 (1616) WalkerR
»

Alien Isolation (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
24142269 (875) oo7
»

XCOM 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
568794 (2039) FireSnake
»

X-COM Terror from the deep, UFO enemy unknown

Oddelek: Igre
10878 (755) Sims
»

UFO: Aftermath

Oddelek: Igre
221403 (1047) antonija

Več podobnih tem