» »

Alien Isolation

Alien Isolation

1
2
3 4 5

RejZoR ::

A mi lahko en razloži neki, moraš za Nostromo bonus stuff prednaročit Deluxe verzijo al je dost navadna? Ker na Steam piše tko dvoumno, da mi ni nič jasno. Ker samo pri Deluxe ekstra omenja Nostromo dodatek, za navadno pa nič ampak je pa nižje na strani omenjeno, da prednaročilo prinaša še ta dodatek. Torej, kaj zdej?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Če prednaročiš navadno verzijo dobiš Nostromo dodatek.
Če pa vzameš Deluxe edition imaš pa še season pass in Crew Expendable bonus content.

RejZoR ::

Ok. Pa se vsaj okvirno ve če je ta Nostromo del kej dolg al je zadeva čist kratka. Ker če je solidno dolgo, pol bi po dolgem času spet naredil prednaročilo, drugače pa raje počakam,d a vidim, če je zadeva res dobra in ni samo hype.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Počakaj na padec cen pa je.

oo7 ::

RejZoR je izjavil:

Ok. Pa se vsaj okvirno ve če je ta Nostromo del kej dolg al je zadeva čist kratka. Ker če je solidno dolgo, pol bi po dolgem času spet naredil prednaročilo, drugače pa raje počakam,d a vidim, če je zadeva res dobra in ni samo hype.



Nostromo DLC

The DLC contains two missions, both allowing players to relive classic scenes from the original movie.

Everyone who pre-orders the game will get a free upgrade to the ‘Nostromo Edition’, which includes the first of the two DLC missions, entitled “Crew Expendable”. Taking place moments after the death of Brett, it sees players assuming the role of Ripley, Dallas or Parker, as the crew of the Nostromo attempt to flush the alien from the air vents and into the ship's airlock. Depending on which character you choose, you'll have a slightly different perspective on events and will begin with different resources.

The second pre-order mission – “Last Survivor” – will be available through select retailers depending on territory. Set during the film's dramatic finale, you play as Ripley and must activate the Nostromo's self-destruct sequence and reach the Narcissus shuttle in order to escape.


http://www.ign.com/articles/2014/07/09/...

medenko ::

komaj čakam tole

oo7 ::

Kaj je to demo ali že cela igra?

oo7 ::

Če prednaročim tole igro na G2A : https://www.g2a.com/alien-isolation-ste... bo zdraven še Nostromo dodatek sem gledal pa nikjer nič ne piše.

oo7 ::

Sem vprašal na G2A če prednaročiš pri njih ni Nostromo Dlc-ja.

Torej na Steamu pre order z Nostromo Dlc 49,99 eur
Na G2a pre order brez Nostromo Dlc in sicer imajo dve ceni ena je 29,99 eur in druga 34,99 eur in sem vprašal kaj je razlika pa so rekli, da je ni razen 5 eurov.

medenko ::

Sej lahko vzameš brez ddvja, a ne boš na firmo? ;((

http://www.kinguin.net/category/8121/al...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

oo7 ::

Ta je pa še cenejši kot G2a:) hvala

RejZoR ::

Mater sem se zajebal. na CDkeys bi jo dobil za 30 EUR, na Steamu pa sem dal 50 lol. Fail. Anyway, 7 oktober it is. Zanaašč pa ne gledam nobenih trailerjev, da bo izkušnja kar se da pristna. Že tko sem preveč videl v čist prvem trailerju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Jaz sem jo tudi že naročil čeprav ne bi imel nič proti če bi izid igre bil kak teden ali dva kasneje:P, ker moram preigrati še Vanishing of Ethan Carter, Shadow of Mordor in Wasteland 2.

medenko ::

e moj rejzor, ode 20€ brez veze...se vidi, da si poln keša :)

RejZoR ::

Ma čist impulzivno je bilo. Sem kupil Defense Grid 2 pa si rečem, eh kurc, kaj če bi prednaročil še Alien Isolation. Stisnem Buy, pol pa dobim preblisk, kaj če bi pogledal na CDKeys. In vidim ceno 30 EUR haha :D

Ampak lej, če bo res izpadla kot dobra igra se ne bom sekiral, nej dobi razvijalec dinar. Bolj se bom, če se bo izkazala za kadeč kupček govna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Prve ocene :

The Guardian - 5/5
Total Xbox - 9
Xbox Achievements - 9
PCGamer - 9.3
Eurogamer - 8
Metro - 7
Gamespot - 6
GamesTM - 9
CVG - 8
Videogamer - 9
Games Radar - 4.5/5
IGN - 5.9
PlayUK - 9


Zelo različne ocene zanimivo Ign in Gamespot najnižje ponavadi je ravno obratno>:D

oo7 ::

Se več ocen.

The Guardian - 5/5
PCGamer - 9.3
GameFront - 9.2
Total Xbox - 9
Xbox Achievements - 9
GamesTM - 9
GodIsAGeek - 9
PlayUK - 9
Videogamer - 9
Digital Spy - 4.5/5
Games Radar - 4.5/5
The Escapist - 4.5/5
Destructoid - 8.5
Eurogamer - 8
CVG - 8
Shack News - 8
Game Informer - 7.75
Metro - 7
GamerZone - 7
Polygon - 6.5
Gamespot - 6
IGN - 5.9

RejZoR ::

Igre takega tipa so zelo nišne, tko kot so bile vedno npr Thief, Deus Ex, System Shock, Resident Evil itd. Al so nekomu totalen mindfuck, nekomu drugemu pa totalno mimo. Vbistvu je delno to veljalo že za Aliens vs Predator. Še posebej zaradi tega, ko je 3/4 folka vedno imelo grozne probleme z nadzorom aliena po stenah in stropih, ki je v gameplay vnesel zelo radikalen pristop gibanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Samo čudno, da ravno Ign in Gamespot najnižje ocene mogoče niso dobili $$$$ ?:))

RejZoR ::

Hja, ko sem nahitro pogledal samo zaključek razlogov za tako oceno jih do neke mere razumem kaj so hoteli povedat. Sicer nisem bral celega opisa, da ne bi izvedel preveč ampak vseeno. Igra je survival horror in pri takih znaš res crkovat na veliko. Checkpointi so redki, kar po eni strani spet razumem, da ne mlatiš quick save in quick load vsake 5 sekund. Kar pa poem zasabo potegne crkavanje in ponavljanje večjih segmentov igre. Tko da kakor vzameš stvar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

tudi defense grid 2 imaš drugje ceneje :|

RejZoR ::

Defense Grid 2 je izjema kjer sem se zavestno odločil plačat kolikor pač je. Enka mi je bila fenomenalna in sem jo preigral po dolgem in počez, kupil vse DLC-je itd. Tle sem reku, da pač podprem razvijalca v večji meri in ne bom čakal na nobene deale al pa izkal nižje cene. Za moje pojme je DG še vedno najboljši tower defense špil ever. Oz eden najboljših špilov sploh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pesimist ::

grafiks ko v half life 2.

oo7 ::

Zadnji trailer pred jutrnišnjim izidom:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

medenko ::

Igra je že zunaj, tko BTW.

SL-500 ::

kokr gledam streame.. zgleda dokaj dolgolčasno

RejZoR ::

Seveda izgleda dolgočasno, to ni Aliens vs Predator kjer skačeš naokoli s puško in so dejansko vsi ostali plen. Tukaj pa je ravno obratno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Igra je fenomenalna.

oo7 ::

Men se še nalaga na Steam:P
Potem je že možno danes igrat glede na to, da je šele jutri izid?

ahac ::

6 October
Alien: Isolation will go live worldwide on Steam today at 4pm BST / 5pm CEST / 8am PDT!


Torej je zunaj. ;)
Niti nič ne piše na Steamu, da še ne bi bilo unlockano.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Potem bom pa že danes sprobal še kake pol ure in bo naloženo na Steam:)

Mi je malo ratala gužva s temi igrami pa malo časa>:D en kup iger sem samo probal preigral pa še ne Wasteland 2, The Vanishing of Ethan Carter, Shadow Of Mordor danes še Alien Isolation čez 3 dni pa še Ryse son of rome pa še na PS3 me čaka The Walking Dead sezona 2:)) kar ne vem kaj naj prvo preigram bo pa treba pohitet, ker že čez dva tedna pride The evilil Within in konec meseca Lords of Fallen. November bo pa spet divji COD AW, Far Cry 4, Dragon Age, Assassins Creed Unity no potem December bo bolj miren samo z Metal Gear solid Ground Zeros.

gddr85 ::

najhitrej bo, če se zapreš v sobo za par mesecev :D
je pa že nekej gameplaya na yt (mission 1 itd.), zgleda nekam dolgčas :|

DarwiN ::

Si predstavljate tole z Oculus Riftom? ;((

Bi upali igrat brez plenice? :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

oo7 ::

Evo sem sprobal in igral okoli 1 uro jutri nadaljujem.
Grafika je super cutsceni odlični in super vzdušje8-)


Pa še vse ocene od najboljše, do najslabše:

Empire: 5/5
The Guardian - 5/5
PC Gamer - 93/100
Gamefront - 92
GamesTM - 9/10
Gameradar - 9
gamestm 9/10
Gamereactor Sweden - 9
Multiplayer - 9
Everyeye - 9
Eurogamer ITA - 9
GamesVillage - 9
Videogamer - 9/10
TheSixthAxis - 9/10
OXM - 9
God is Geek - 9
Play Uk - 9
The Escapist - 4.5/5
GameRankings - 85.50%
3d Juegos - 8.5
******** - 8.5
[NoSpamPlease] - 8.5
Destructoid - 8.5/10
VentureBeat - 83/100
AusGamers 8.5/10
IGN ITA - 8
Digital Spy - 8
Kotaku - Yes
Eurogamer - 8/10
Shacknews - 8
VandalOnline - 8
Joystiq - 4/5
CVG - 8/10
Metacritic - 79
Game Informer - 7.75
Gametrailers - 7.4/10
Gamepro.de - 73/100
Gamestar - 73
GameZone - 7
Metro - 7/10
Meristation - 7
Polgyon - 6.5/10
Gryonline - 6.5
Gamespot - 6/10
IGN - 5.9

RejZoR ::

DarwiN je izjavil:

Si predstavljate tole z Oculus Riftom? ;((

Bi upali igrat brez plenice? :D


Ga niti ne rabiš. Sam sem imel v sobi relativno temo, samo pod monitorjem imam luč, ki od spodaj navzgor rahlo osvetli steno za njim. Zadevo sem igral kar nekaj časa in aliena sicer še nisem srečal ampak presran pa sem bil ves čas, ker niti ne vem kdaj ga bom srečal. Igram pa na Hard, ker je tam pisalo, da je to priporočljivi način. In sem se strinjal. Nobenega popuščanja nočem, hočem, da je že tko pasji alien res pasji do amena. Bomo videl...

Drugače pa sem nad grafiko zelo navdušen. Že res da ne riše ogromnih planjav kot kakšen Crysis al pa TES:Skyrim, ampak je noro kako se zadeva igra s svetlobo, shadanjem in sencami, lens flari in glarom. Me pa, tko kot vsak špil s softwarskim 3D zvokom rahlo razočara ta plat. Tko kot vsi moderni špili pred njim, zvok deluje preveč plastično in se nikakor ne morem vživet. Madona no, še jebeni špili izpred 15 let z uporabo EAX 2.0 so zveneli bolj resnično kar se tiče zvoka vezanega na same materiale. Ne vem no, enostavno mi skoz neki manjka, ko slišim zvoke lastnih korakov, zvoke v daljavi, kot da vse skupaj ni povezano v okolje kjer se nahajam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Včer sem ugotovil, da ima špil en ogromen designerski fail. Glasba je ustvarjala kar fino atmosfero ko še ni bilo aliena, ko pa ga prvič srečaš pa moraš glasbo izklopit. Visim v zračniku in hočem slišat korake aliena, čez pa mi nabija orkestrska glasba, da nisem slišal pol kurca. Šele ko sem jo izklopil sem vsaj okvirno po zvoku vedel kje je alien in da se potem pametno orientiraš po prostoru, da se mu izogneš.

Drugače je pa kar nora zadeva. Feeling, ko sem se v recepciji (uspešno :) ) skrival pod mizo zraven neke omarice, medtem ko je alien šel mimo je nepopisen. V lajfu še nisem bil tolk prestrašen in živčen naenkrat. Kakšen marinec ponoči v AvP, tisto ni bilo nič. Ko imaš v rokah orožje za katerega veš, da je kos nasprotniku sploh ni isto. Tle pa te s pajserjem vržejo direktno pred šefa. Tko nekako kot bi te v Half-Life špilu vrgli pred Nihilantha s pajserjem. Tak nekak vertikalna je težavnostna krivulja... In ravno to je po svoje fajn, ker ustavri čist drugalno vzdušje in te prisli, da razmišljaš čist drugače.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Uf hvala za informacijo, jo bom dal na tišji....ker včasih mi tudi tracker ni pomagal, ko z stropa prileti :D

RejZoR ::

Tud opazil sem, da ni pametno bit predolgo v enem skrivališču, ker te bo izvohal. Ko ga imaš v nekem prostoru ponavadi za nekaj časa izgine in se vrne. V tem času vmes je pametno poiskat drugo zavetje.

Pa ko je alien v prostoru obvezno uporabljaj crouch walk, če boš hodil normalno ali tekel, te bo zaznal. Ko te enkrat ima na piki pa je bežanje izjemno težavno, ker je alien precej hitrejši. Edino nisem preverjal če lahko zleze v ozke zračnike. Glede na to kako velik je bi bilo to mal smešno glede na to, da se jezst kot drobna ženska komaj zbašem v zračnik...

Aja pa zapomni si kje so skrivališča v prejšnem prostoru, v trenutnem in ko vstopiš v nov prostor hitro poglej kam se lahko skriješ. To precej pomaga preživet...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

medenko ::

Igra je meni huda, zahteva kar malo sive celice...tebi Rejzor?

particle ::

Alt+tab iz igre mi da GPU usage na 100% in posledično tudi fane. V špilu je pa GPU usage 60-70%. Just a bug.

RejZoR ::

Tud na začetku je hecen bug, v oni sobi s truplom, ki v rokah drži maintenance jack orodje. Če na tleh prvo vključiš audio recorder in med predvajanjem posnetka pobereš orodje iz rok trupla bo špil zaštekal. Če pa najprej pobereš orodje in poslušaš posnetek pa vse dela bp.

Prvo sem mislil, da mi sistem kej šteka, ampak mi je po dveh restartih na popolnoma enak način šteknilo, sem pa probal zamenjat vrstni red je bilo pa ok hehe. Moram sporočit razvijalcem...

@adapipika
Ja, najbolj mi je všeč, ker je pristop totalno drugačen od vsehd rugih špilov, ker si v povsem nepravičnem položaju že od začetka. Čist v vseh drugih špilih začneš s švoh orožji in švoh nasprotniki. Tle pa te vržejo s švoh orožjem k najmočnejšemu nasprotniku. Tko da ja, je preklemano zanimivo. Ker mi dogajajo špili ala Thief in Deus Ex mi je tole kar fajn, ko se skrivaš okoli, špegaš čez robove in izza vogalov (tega nisem nikoli uporabljal v nobenem drugem špilu, tole tle je prvič ever).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Alien survival for dummies:
http://rejzor.wordpress.com/2014/10/08/...

Mogoče bo komu pomagalo preživet malo dlje :D Vsaj men zaenkrat kar uspeva če se držim napsianih pravil. Jih pa dopisujem, ko odkrijem nove stvari.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Mah jaz sem spregleda 1 nostromo map itd....ful je teh tagov itd.

particle ::

Drugač tale "70's vision of the future" je neverjeten. Atmosfera je fenomenalna. Včeraj sm prišel do ladje iz alien 1 in prometheusa. Pa potem notri videl še "creatorja" v stolu. Purja kolt pa to...:D Sem zategnil 2 slike, sicer s telefonom, ampak za sample je dovolj dobro.


medenko ::

O čem ti?

wolverine22 ::

To imas tisto dodatno vsebino s posadko iz prvega filma? 8-)

e-marko ::

V čem je bistvo te igre? Samo skrivanje pred enim alienom in to je to? Ali pa jih je več in imaš celo možnost kakšnega pokončati? Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

destroyer2k ::

e-marko je izjavil:

V čem je bistvo te igre? Samo skrivanje pred enim alienom in to je to? Ali pa jih je več in imaš celo možnost kakšnega pokončati? Hvala.

Lp


V čem je pa bistvo horor iger?

RejZoR ::

"Samo"? A si gledal Aliena 1? Film? Imaš opravka tud z ljudmi, s sintetiki, moraš v red spravljat opremo na postaji in sklepam, da nakoncu igre verjetno dobiš tud možnost fentat aliena. Al pa zgolj pobegnit iz postaje.

Btw, če hočete dobro izkušnjo, igrajte na Medium. Sam sem igral na Hard, pa zadeva sploh ni noben izziv, ker je naravnost neumno. Alien skoz ve kje se nahajaš tud če se tiho odplaziš daleč stran. Kar totalno ubije realizem in celotno vzdušje.

Pri Medium pa alien občasno odtava kam drugam, ne visi skoz okoli tebe čeprav te ni nikjer niti zavohal, odtava v zračnike, če se ti uspe bistveno oddaljit imaš kratek čas mir. Skratka mnogo boljša izkušnja, ki deluje dost bolj realistično kot pa Hard.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Danes sem igral malo več in prišel do aliena in sintetikov:)

Zdaj nisem siguren ali sem kje pozabil narediti ali pobrati ion torch ker je povsod polno tistih omar pa jih ne morem odpret.
Se eno vprašanje za naprej ali se sintetika, da ubiti z revolverjem?:P

Druagče pa je igra odlična edino shranjevanje igre bi lahko bilo ročno>:D
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Evil Within (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9513985 (513) oo7
»

Prey [2017] (Prey 2) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
30345410 (8249) oo7
»

Alien (nova igra)

Oddelek: Igre
485731 (1005) oo7
»

PC grozljive igre

Oddelek: Igre
202787 (2127) RejZoR

Več podobnih tem