V sredo, 12. januarja ob 16.00, vas vabimo v Kiberpipo, kjer boste lahko pokukali v ozadje računalnikovega ustvarjalnega procesa: dr. Andrej Bauer bo otvoritev spletne razstave na www.random-art.org in njene inštalacije v Kiberpipi pospremil z zanimivim predavanjem o algoritmih, s katerimi se generirajo slike.
Internetna razstava "Random Art" ("Naključna umetnost") teče neprekinjeno že od leta 1998. Iz naključno generiranih formul program generira slike - popularne se ohranijo, ostale pa se zamenjajo z novimi.
Ko je nastala razstava, je bil Andrej Bauer doktorski študent na Univerzi Carnegie Mellon v Pitsburghu, ZDA, zdaj pa je zaposlen kot docent na Fakulteti za matematiko in fiziko na Univerzi v Ljubljani, kjer predava računalniške predmete. Raziskovalno se ukvarja z matematično logiko in teoretičnim računalništvom.
V Kiberpipi bo prvič predstavljena posodobljena različica naključne umetnosti. Samo za sladokusce, "naslov" mojstrovine zgoraj desno:
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
Takele smo mi delal na tečaju Loga v osnovni šoli .
(Zdi se mi, da je blo par let nazaj o tovrstni grafiki nekaj napisanega v Kliku. Tam je bilo kot primer podano zanimivo vprašanje, "Kako bi ta [neskončna] slika izgledala v Zagrebu?")
Owca: kaj niso te slike take, da se nadaljujejo v neskončnost, medtem ko se fraktali sicer nadaljujejo v neskončnost, vendar so nenehno ponavljanje istega vzorca?
Ziggga brezveze neki nabijaš. Kaj ima da vinci veze z Random Artom? Noben tukaj ne piše formule, ki bi rekreirala sliko da vincija ali picasoja. Umetnost se razvija, če se teb ne uspe, ne klikaj na "Komentar"
Men tudi tole ni všeč, pa vseno dopuščam možnost, da komu je.
Meni se zdi fascinantno, kaj lahko naredimo z aplikacijo nekaj preprostih formul in random izbiro njenih parametrov V bistvu pride ven že kar (ne tako redkim) všečna zadeva.
o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
Zdaj treba samo se program popravit, da bo 'znal' razloziti, tako kot ka impresionist, kaj je na sliki, das bo pac nametal nekaj random umetniskih izrazov, dal zraven se nekaj metafor in to je to... ;)
drejc... fredi je pa edino dokaz, da majo ljudje dost naše 'estrade'. hočejo kaj bolj zanimivga.
drugače pa... hmm če že mamo poem for echelon, potem tudi z razlago tehle slik ne bo... surealizem itd... :)
sicer pa -- stvar je treba jemati kot celo instalacijo v kateri udeleženci glasujejo itd... ni point v samih slikah. point je v celotnem postopku, evoluciji slik itd