» »

Kaj menite o Maxtor 80

Kaj menite o Maxtor 80

simon200 ::

Zanima me kaj menite o disku maxtor 80GB 133/2 - 6y080lo. A se res greje too much?8-O

rap3r ::

Ja res se grejejo, kkšni IBMi se grejejo najmn sam majo salb sloves čeprov so 120Gb 7200RPM serija zelo uredu!
Drgač pa premisl da uzameš seagate al pa WD.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

KuhaR ::

Mam dva maxtor-ja DiamondMax Plus 9 80G vendar sta si različna en ima 1 plato (80G) in dve glavi drugi pa 2 plati (60-66-68G se ne ve) in 3 glave. Prvi je tišji in hitrejši hkrati pa za 10 stopinj C hladnejši. Meru pa sem ju na mizi brez hlajenja prvi je dosegell pri kopiranju particije z enega diska na drugi okoli 40-41C drugi pa okoli 51-52C. Meritve sem delal na MB monitorju in tudi na otip je bila velika razlika. Zdaj imam prvega v kišti in ga hladim z 8cm ventilatorjem na 5V in ima max. temp. 26-27C normalno pa se vrti okoli 23C (soba 21-22C). Ločiš pa ju samo po verziji firmware-ja, prvi ima verzijo YAR41BW0 drugi pa YAR41VW0. Pazi če boš kupoval Maxtorje mora imeti na koncu označbe firmware-ja obvezno BW0 (80G plate), prodajajo pa tudi še stare VW0.;(

@ljash ::

jest mam dotični Maxtorjev disk, k sm ga pred kratkim kupu, pa lohk le potrdim, da se res kr greje. Če maš npr. 48 ur skoz pržganga, je že full vroč. Pa še ropotou je pol k se je preveč segreu. Dej sm dau pa en Cd-Rom vn, tko da mam sam CD-R/RW, pa sm dau disk ke k je biu CD-ROm, nad njega pa ventilator (12V). Morm rečt, da dej dela bp. Lepo hladi pa dela zlo dobr(hitr). (bom dau še kšno sliko na forum)

aja, pa tud ropota ne več kt kavn mlinček.:))
tko da če ga hladiš, ti bo čist OK delu.

Matek ::

Naj mi en pove, a delajo 120 serije IBM & Co. lepo al se kvarijo kot stare? Baje da so porihtali pri Hitachiju stvari.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

@ljash ::

baje majo eni slabe sektorje, pa crkujejo uni k so made in china.


"Trije veliki proizvajalci trdih diskov - Seagate, Maxtor in Hitachi Global Storage Technologies so začeli s projektom zamenjave nekaterih trdih diskov z okvarami. Diski so prišli iz njihovih kitajskih tovarn, gre pa za 40- in 80-GB različice. Diskov z okvarami je po prvih ocenah okoli 15.000.. "
vir: racunalniske-novice.com

@ljash ::

sorry, sam 80 giga pa 40 giga diskom se to dogaja. 120-ke so zgleda ok.

rap3r ::

BMW-f1 120tke od IBMa delajo zelo uredu ne skrbet!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

seagate je najbols, tih, hladen, in mogoce minimalno pocasnejsi.. (1%)

@ljash ::

še neki, kok je"normalna" temperatura za disk? Zadnč brez ventilatorja se je pregrel do 60 stopinj C.:( Dej je pa 30-35. Je to OK?

matrix2 ::

hmmm bil sem na WD-ju in sem presedlal na jajca, ki se jim reče Maxtor, nikoli več ne bo tako kot je bilo!!

tx-z ::

men je zaenrat še čist uredu, sam ga mam sam od petka. Če se pa preveč greje pa ne vem,, v računalniku je isto toplo k skos(isto k sm mel IBM-ovga)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939099 (6054) dela
»

Še enkrat nekaj o diskih

Oddelek: Kaj kupiti
171675 (1390) zile
»

WD ali Maxtor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583100 (2370) Caligula
»

maxtor vs wd

Oddelek: Kaj kupiti
361752 (1254) boštjan
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310053 (7238) Keyser Soze

Več podobnih tem