» »

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

semematej ::

Pri tiskalniku so že 1 leto kupljene samo barve in ročno dodane v kartušo. Do sedaj je tiskalnik vseeno printal vredu(mogoče malo slabše ampak še vedno dovvolj dobro). Sedaj pa tiskalnik ne printa več čisto. Probleme ima ko nekje kar naredi belo črto sredi texta, razpredelnic ne naredi in vse je megleno. Z megleno mislim tako, da ni lepe črne črke napisane ampak je bolj sivo in kot da bi bila napisana večkrat prej in potem... Videl sem da so barve pri koncu in jih spet napolnil ampak ne pomaga. Sčistil sem komplet vso glavo in roller za dostavo papirja, če bi on mogoče slabo premikal, ampak brez uspeha. Če v Lastnostih tiskanja nastavim na High Quality print, gre počasneje in naredi brez belih random črt sredi... Ampak meglica ostaja. Da printa počasi me ne moti, moti me le še meglica, ker se texta ne da brati. Ima kdo kakšno idejo kaj naj še sprobam? Kupim original kartuše po dolgem času? Nimam več idej.

Lp

FX6300B ::

čiščenje? glave pa to najprej probaj v printerju head cleaning pa nozzle test pa par takh stvari če ne bo ok odpri pa spucej glavo mogoče bo poj ok

zaradi kartuš dvomim da bi blo sam kakšne pa maš take k majo glavo že na kartuši? ja sem pogledal videti je kot da je glava na kartuši verjetno bi nakup kartuše oz le čiščenje te odpravil težavo
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

semematej ::

Take ki imajo glavo že na kartuši. Vse kar si omenil sem že sprobal. Sem dal fast cleaning al kar je(samo na hitro neki) in tudi Deep cleaning.. vzame več časa. Ampak vseeno isto...

FX6300B ::

porbaj izprazniti kartušo in ali pod toplo vodo še boljše izopranol pač če je možno odpri pa tisto gobco če jo ma sper pa use pol da je suho pa pol barvo notr
May the force be with you!

semematej ::

Je vredu izopranol 96%? Al bo kej uničlo?

FX6300B ::

kokr jst vem bi moglo bit ok sej kaj pa bi lahko uniču sam glej da jo po tem totalno posušiš čip pa to
May the force be with you!

semematej ::

de mi ne stopi kej plastike ali pa kej da čip uniči, ker ma 96%.. ma je uredu.. zdej mozgam vn s papirjem počasi... Jutri ko sprobam povem kakko je na stvari :D hvala zaenkrat

#000000 ::

NIč ti isopropanol ne bo stopil, je v bistvu narejen za čiščenje elektronike I guess.

FX6300B ::

ne stopi sigurno bo vredu sam posušiti moraš pa bo

edino notri gobe če boš razdiral nebi pral z izopropanolom ker lahko rata mal taka čudna bolj mehka pa taka no vsaj pri bencinu je tako
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

madmax173 ::

prvo kartuše čez noč namoči v topli vodi(večkrat zamenjaj vodo). vode naj bo v posodi samo toliko da je spodnji del kartuše v njej. potem pa veslo na delo. meni je to uspelo z mp 250 modelom canona kateri ima skoraj enake kartuše. preden boš polnil kartuše v luknje katere si zvrtal vstavi injekcijsko brizgalko in to šele po nočnem kopanju kartuš (brez igle samo plastiko) ter naredi z pritiskom tlak kateri bo skozi brizgalne šobe potisnil malo barve in jih sprostil. napolni kartušo in prelepi luknjo katero si zvrtal. evo meni dela in sem prišparal 35e. kar se pa tiče reseta samega printerja glede zaznave polnosti kartuš je pa za tvoj tip treba posrfati in najti pravilno kombinacijo pritiskanja gumbov za vklop in reset.





l.p. tomaž

ST-777 ::

semematej je izjavil:

Pri tiskalniku so že 1 leto kupljene samo barve in ročno dodane v kartušo. ... Ima kdo kakšno idejo kaj naj še sprobam? Kupim original kartuše po dolgem času?
Imam tiskalnik Canon, uporabljam kompatibilne kartuše s čipom, ker so poceni (4,40 € ena) in tiskajo dobro, kot originalne. Priporočam kompatibilne kartuše.

FX6300B ::

ja samo te on fila saj je povedal in se je pač al mal zasušila barva al pa kej k to je pr teh kartušah ok sam zaka bi šu nove kupvt če te lahk spuca z izopropanolom al pa vodo sčisti in vidi kar bo pa bo
May the force be with you!

ST-777 ::

FX6300B je izjavil:

ja samo te on fila saj je povedal in se je pač al mal zasušila barva al pa kej k to je pr teh kartušah ok sam zaka bi šu nove kupvt če te lahk spuca z izopropanolom al pa vodo sčisti in vidi kar bo pa bo
Seveda najpre to, če ne bo delovalo, pa kompatibilne kartuše.

FX6300B ::

jup če še to nebo pol pa drug printer al pa mal po netu prebrskat sam mislm da mu bo to pomagal
May the force be with you!

madmax173 ::

evo. za reset kartuš.



ali pa to:
Power off the printer
Hold the stop/reset button then press and hold power (for 5 secs)
Hold Power and release the stop/reset button
Press the stop/reset button twice
Relase power button
Wait until the power button lights a steady/still green, press
the stop/reset button three times with a 3 sec space between each press.
On the 3rd press the inicator should be orange.
Press the power button to set data
To set data remove cartridges then replace.
leave for 20 or 30 secs
Press the power button again to shut down
Then press power button to power up.
The printer will feed one piece of paper through
then set language and counrty.
Then ink should be reset

l.p.

semematej ::

Uff hvala vsem za pomoč. Sčistil sem komplet vse z tisto gobico notr pa glavo in vse kar se je dalo, da je bilo res čisto. Posušilo se je do daske in potem sem naredil vse kot sm moral za barvo. Sedaj printa moram rečt da veliko bolje. Ni kot original na začetku ampak zelo zadovoljivo. Problem pa nastane po par tiskanjih.. Čez 3 tiskanja preneha tiskati s črno barvo :D Kot da tiska, ampak ne tiska nič. Ko sem odprl tam kjer so kartuše, sem videl da je pod črno pod glavo vse zalito z barvo :) Sliši se slabše kot je v resnici.. ampak vse je bilo s črno pokrito(cel spodnji del kjer je glava.). Ko sem obrisal(ena vata zadostuje, da je čisto), spet 3 tiskanja in potem vse zalito.... Kot da bi bila barva preredka in kar curljala ven.. na tak način. Tako da sedaj doma razgrabljamo, ali se splača kupit original spet kartušo z novo glavo(če je ta fuč) in bo spet delalo, ali pa se doda 20€ in se kupi kar nov tiskalnik(barva kartuš kompatibilna s tem), kjer bi potem nadaljno polnili. Tisti reset kartuš naredi samo to, da mi ne utripa več da je prazna barva? ker tisto me ne moti... je ravno tako printalo do sedaj.. ALi je to narobe in bi moral resetirat?

semematej ::

Smo kupili spet novo kartušo z novo glavo in tiska spet brez problemov... Bomo pa to ravno tako polnili dalje :) Hvala vsem za pomoč

FX6300B ::

madmax vrjetno ve kako se resetira če je pa POLNIL kartuše :D ja najbolš sam a s uzgor luknce zalepu pač s selotejpom al pa kej takga

ker ja naslednič k boš printer kupvou glej da so take kartuše k nimajo glave pa da so navoljo ARC čipi al pa da se da notr resetirat
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

semematej ::

Bom ja :) Sej dokler ne prideš do tega problema, se ti zdi neumno... pol pa ne več tolk :)

francek1 ::

Te kartuše lahko polniš 6-7x, potem pa so hin. Niso to stare dobre Pixme...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo tiskalnika Brother

Oddelek: Pomoč in nasveti
81285 (1019) mat xxl
»

Kateri tiskalnik za tiskanje CD/DVD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7211516 (8439) s1m0n
»

nujna pomoč - problem s tiskalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6879 (810) Highlag
»

epson in kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
212916 (2615) bobby
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392682 (2065) Brane2

Več podobnih tem