» »

kratek stik na hdd-ju ?

kratek stik na hdd-ju ?

enota13 ::

Zanima me, ce je se mozno usposobiti nedelujoc trdi disk, in sicer:

Disk ni bil fiksiran na ohisju med delovanjem racunalnika. Zadevo sem nekaj premikal in se po neumnosti ocitno z delom vezja trdega diska dotaknil ohisja, tako da je disk dobesedno pobralo. Slisalo se je tudi precej agresivno zaustavitev glave v disku. Ali je mozno, da bi disk se deloval, ce bi zamenjal vezje, ali je preko kratkega stika (- vsaj zdi se mi da je bilo to to) prislo tudi do same mehanske poskodbe?

Ali je menjava vezja kaj vec kot odvijaciti starega in privijaciti novega? Na elektroniko se ne spoznam najbolj...

Disk je pa diamondmax plus9, ce bi slucajno kdo imel vezje na razpolago...

LP in hvala za odgovore.

bluefish ::

Lahko vsekakor poskusiš z zamenjavo vezja. Je pa pri tovrstnih zamenjavah problem, da potrebuješ vezje točno določene serije, ki je še najbližje tvojemu. Torej iščeš disk, ki ima kar se da podoben S/N in datum izdelave.
Zna biti kar težko. Sem sicer sam imel podoben problem in so se oglasili trije ponudniki, eno vezje bi se verjetno ujemalo, pa je disk prej privolil v sodelovanje.

Pa ti ga v BIOS-U zazna?

enota13 ::

Ja, se zavedam tega, glede serij.
Ce se prav spomnim, je bil disk v biosu viden, bi pa moral se 1x preveriti.
Ampak, ce ga pa v biosu ni, naj bi to bil definitiven znak, da se trud ne izplaca?

bluefish ::

če v BIOS-u ni viden, potem poskusi z iskanjem vezja. V nasprotnem primeru pa lahko uporabiš program Spinrite, ki zna disk obuditi za vsaj toliko časa, da kopiraš pomembnejše podatke.

Pyr0Beast ::

160G sata ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

enota13 ::

diamondmax plus 9
120GB ATA/133
CODE: YAR41BW0
SN: Y3JJ4B5E
6Y120L0131011

19MAY2003

Azrael ::

Predlagam, da spiseš mali oglas, mogoče kdo lahko ponudi tak disk. Seveda je to apel tudi za morebitne ponudnike, da se z avtorjem teme pomenijo preko zasebnih sporočil.

Če ne bo uspeha preko malih oglasov, povprašaj tudi v rač. trgovinah, mogoče se kaj najde. Disk, ki bo posodil elektroniko ima lahko tudi slabe sektorje in če uspe boš iz dveh pokvarjeni dobil enega delujčega.

Žal pa pred menjavo ploščice elektronike ne boš vedel ali je bila uničena samo ta ali je okvara hujša.
Nekoč je bil Slo-tech.

bluefish ::

Je res, sem tudi sam zbral ponudnike s pomočjo oglasa tukaj na ST.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skurjen hard disk

Oddelek: Strojna oprema
51412 (1105) BlueNik
»

Maxtor disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
5857 (787) nezavest
»

Lega diska v računalniku.

Oddelek: Strojna oprema
111292 (1074) DominusSLO
»

Maxtor 80 GB disk čez 55°C. Je to nevarno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9875 (681) Hux
»

Izginil disk - ne vidi ga niti bios!? -> kako rešiti podatke

Oddelek: Strojna oprema
171864 (1603) tebodi

Več podobnih tem