» »

Velike težave!!! ADSL, mreža, statični IP!!!!

Velike težave!!! ADSL, mreža, statični IP!!!!

smrekca ::

OK mam ful velike težave. Mam win 2000. V prejšni temi sem spraševal kako narediš da se ti internetna povezava ne prekinja vsakih 24 h. No zvedu sem da je fora v statičnem IP- ju. Ampak tuki se pa pojavi problem...samo na enem računalniku lahko vtipkaš uporabniško ime pa geslo!! jst mam pa 2 računalnika....no problem sem hotu rešit tako da bi povezavo na enem računalniku vzpostavu prek ta drugega računalnika ampak na žalost mi je kakšen mesec nazaj odpovedala mreža...računalnika se sploh več ne vidta med seboj...na obeh imam naštimane IP pa oba imasta isto Worgropu tko da ne vem zakaj se mi je lokalna mreža sesula...tud če izklopim požarni zid ne dela! Najprej je samo en računalnik vidu druzga, zdej pa še to ne. Kaj nej nardim?

So mi rekli da naj kupim router...pa je baje 20.000 SIT!
tolk dnara pa nimam!

A maste kakšno idejo glede tega. Zakaj pa se mi je mreža sesula?

Aja pa še to...a lahko nazaj zaprosim za dinamičen IP? A bom potem spet lahko uporabljal uporabniško ime pa geslo na večih računalnikih?

Hvala

Gandalfar ::

Lahko zaprosis, placas neki drobiza in potem spet lahko uporabljas socasno 4 povezave..

smrekca ::

Ja sem klicu na info pa so mi rkl da je 2500 za doplačat če želim nazaj dinamičen IP. Dobr to računajo...

Zanima pa me tud zakaj mi je mreža kr naenkrat odpovedala.

Hvala

CCfly ::

Reši te tudi kakšna stara 486-tka in nekaj takega http://www.zelow.no/floppyfw/ ali pa http://www.linuxrouter.org/.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Zheegec ::

Pač težave z nastavitvami, težko je vedeti točno.
Anyway, router za 4 PCje je okoli 12K (+kabli).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548463 (654) Lonsarg
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475842 (2825) OmegaBlue
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st&#8482;3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543312 (18852) imallears
»

problem s F-UTPjem.....

Oddelek: Omrežja in internet
91807 (1673) Pyr0Beast
»

Kako najceneje priklopit 2 kompa v ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181705 (1312) Blond

Več podobnih tem