» »

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

smirnof ::

danes sem kupil ta router in se mi je ustavilo pri neki težavi. K v int. explorer vpišem ip od routerja (192.168.123.254) in vtipkam geslo za nastavitve, se mi pri wan statusu ne pojavijo ip-ji, ampak so ves čas nule (tako kot je že tovarniško narjeno). Tudi če dam renew, ne pomaga (nekaj časa išče)


ali je kaka fora? dns mora ali ne sme bit vpisan, je potrebno izklopit proxy (kje se to naredi?)






čist ubupan:(



lp
EJ6

Tomay ::

Kak dostop do interneta imaš?

Če imaš ADSL potem nastavi pppoe.
če pa imaš kabelski internet potem moraš vpisat ip-je.

Poglej, če imaš zadnji firmware.
Voodoo 4Ever

smirnof ::

imam adsl...

a ni prednost rutrja v tem, da ni potrebno met narjene povezave ampak si direktno na internetu?
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

OmegaBlue ::

To misliš nastavitve na routerju ali na računalnikih?

Sicer za računalnike uklopi DHCP v routerju in pri mrežni povezavi na računalnikih označi "Obtain an IP address automatically".

Prvo pa za ADSL v routerju nastavi svoje uporabniško ime in geslo ki ga uporabljaš za dostop do interneta.

Če je še kaj ne jasno vprašaj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

ja tam pise da je treba vklopit obtain an IP address automatically pa ne najdem u xpjih tega- mi lahko kdo pove kje se to nastavi. isto ne vem za ta dhpc kako se nastavi- bi lepo prosil bi mi kdo pojasnil

upor ime pa geslo nastimam v nastavitvah rutarja?


se oproscam, nimam velik pojma glede mrez, router bi pa vseeno rad usposobil
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

OmegaBlue ::

za tvoj računalnik greš takole:

Start-- control panel - Network and Internet Connections - Network Connections - Desni klik na "Local Area Connection" in klikneš properties - izbereš internet protocol (TCP/IP) in klikneš properties - pod zavihkom "general" imaš te opcije - obe "pikici" prestavi na višjo nastavitev se pravi na avtomatsko. Če nisi našel povej ti dam slike.

DHCP je ponavadi že vklopljen v routerju, geslo in uporabniško ime greta v router ja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

zdajle sem v slu~bi (je treba izkoristit se zadnje dneve za zasluzek:))


ti potlej ko domov pridm, sporocim! tnx
EJ6

smirnof ::

zdaj sem nastavil tisto avtomatsko, sam mi ni jasno kako bo imel računalnik svoj ip, pa kje je določen gateway.


kam se pa geslo vpiše pr routerju vpiše pa tud ne vem
EJ6

jurre ::

IP bo racunalnik dobil avtomatsko od ruterja, zato ker je vklopljen DHCP. Za gateway gres v tiste nastavitve, kjer si obkljukal obtain adress automaticaly, spodaj klikni advanced, pod default gateway daj add in napis notri IP od ruterja.
Za vpis imena in gesla za net isci po ruterju za WAN, tam izberi adsl oz ppoe in vpisi ime in geslo.

smirnof ::

glede ip-ov: to sem mel že prej, zdaj sm pa dal zgornjo možnost, tko kot je svetoval omegablue
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

smirnof ::

zdaj sem vse tako naredil kot ste rekli (dal avtomatik obtain ip pa dns, vpisal gateway pod advanced) pa še zmeraj ne dela

se pravi težava je, da v tistem oknu v iont. explorerju, k vtipkaš ime routerja (192.168.123.254), ne prikaže ip compa, gatewaya (piše da je unreacheble), se pravi da zato tudi ne bo delalo



nimam pojma kaj bi lahka zaj****:(
EJ6

OmegaBlue ::

No ker si zgleda nekje zamočil v postopku greva lepo korak za korakom.

Kot prvo nastavi si mrežo pri sebi da bo izgledala takole:


Potem v naslovno vrstico svojega brskalnika vpiši http://192.168.123.254 - to naj bi bil tvoj router.

Zdaj pa namestitev povezave v prvo:


Klikni zgoraj z rdečo obkroženo - "Wizard" se pravi - dobiš tole:

Zoped klikni/označi obkroženo z rdečo. Na žalost nisem našel zaslona s PPPoE nastavitvami lahko ti pa povem kaj narediš :)

  • PPPoE Username: Tvoje uporabniško ime za SiOL ADSL

  • PPPoE Password: tvoje geslo

  • PPPoE service name: pustiš prazno

  • Maximum idle time: Nastavi na 0 in spodaj vklopi avto-reconnect opcijo

  • MTU: nastavi na 1492 ali pusti na miru :)


In shrani nastavitve.

Zdaj pa DHCP strežnik:


Zgoraj z rdečo obkroženo klini Basic setting in na desni strani v meniju DHCP server

  • DHCP server premakni na enabled

  • Primary DNS: 193.186.160.11

  • Secondary DNS: 193.186.160.12


Klikni Save - ostalo ne šlataj.

Zdaj pa premakni omrežne nastavitve na svojem računalniku nazaj na avtomatsko in stvari bi mogle stečt.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

K0K0 ::

Probaj si ročno nastavit ip na 192.168.123.5 pod subnet mask daj 255.255.255.0 pod gateway pa vpiši 192.168.123.254 potem pa še spodaj vpiši dns serverja 193.189.160.11 in 193.189.160.12

OmegaBlue ::

Še kakšni problemi - kar prašaj :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

evo, zdaj smo že bližje cilju:)








sedaj je stanje tako, vendar internet še zmeraj ne dela. mogoče zato ker ni bilo pri wizardu za pppoe teh nastavitev:

PPPoE service name: pustiš prazno

Maximum idle time: Nastavi na 0 in spodaj vklopi avto-reconnect opcijo

MTU: nastavi na 1492 ali pusti na miru :)

?
EJ6

OmegaBlue ::

Super internet ti deluje na routerju. poglej zdaj v Start-run-cmd-ipconfig če ti DHCP avtomatsko dodeli ip. probaj obiskati kak IP in ne URL če ti deluje potem samo nastavi DNS strežnike pri sebi ker ti jih zgleda router ne dodeli (upam da si vklopil DHCP).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

smirnof ::






tole je vredu?
EJ6

OmegaBlue ::

ahm ne :) si prepričan da si uklopil DHCP?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

enable je, ja
EJ6

OmegaBlue ::

Kaj pa če kar nastavitve daš kot na tej sliki.


Ti internet dela?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

tudi ne


tale gateway v routerjevem statusu me moti, pa tudi ip- neke čudne cifre...
EJ6

OmegaBlue ::

V router statusu je vse v najlepšem redu - se poveže in je na internetu, zdaj pa ne vem kje je problem pri tebi - nastavitve so pravilne a tebi internet ne dela. Daj malo povej kako imaš zvezano vse to skupaj in upam da ne sprobavaš tole med tem ko si sam povezan na internet z računalnikom. Če hočeš da ti bo internet deloval za routerjem poizkusi tako (če že nisi) da modem vštekaj v WAN vtičnico v modemu svoj računalnik pa priklopi na nasledne vtičnice za LAN omrežje, premakni use nastavitve nazaj na avtomatsko in ponovno zaženi računalnik. Nastavljeno je vse pravilno tako da od tukaj ne vidim problema.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::












taka je situacija, net pa ne dela. BO treba po switch:(
EJ6

jurre ::

na 2. sliki vidim da imas MTU napisan 0, tam napisi 1492.

Microsoft ::

Pa kak swithc to?! Ce je router, katerga imas, ze sam po seb na LAN strani switch.

Mas sicer malo bolsi router, kot jst, samo dokaj podoben. Na routerju nastavis tist geslo pa uporabnisko za PPPoE, da se ti router poveze na internet. Ta se ti morem povezat, brez da imas ti kaj prikljuceno na LAN strani od routerja.
Vse, kar rabis, je ADSL modem, potem kabel od modema do routerja, ki pa ga vstekas na WAN strani od routerja. Vse skupaj vstekas v strom in neka lucka more zasvetit ali kaj drugega na ADSL modemu, ki pac kaze, da je povezava vzpostavljena. Tudi na routerju ti more svetit lucka in kazat hitrost 10/100.
Potem, tisto z DHCP lahko imas, vendar je nepotrebno. Jst tega nimam. Na vsakem client PCju nastavis IP na 192.168.123.1-253, SM na 255.255.255.0, gateway na 192.168.123.254, DNS na 193.2.1.66 in 193.189.160.11. To je vse, kar rabis.
Preversic, ce ti dela ping dou routerja: ping 192.168.123.254. Ce ne dela, je lahko kaj narobe s kablom ali pa ti firewall na tvojem PCju kako blikirat ICMP promet. Potem, ko ti ta ping dela, pingas DNS od Arnesa: ping 193.2.1.66. Ce ti to dela, potem vse skupaj ze nekaj miga.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OmegaBlue ::

Joj saj tako je vse lepo nastavljeno samo ne imet MTU na 0 nastavi na 1492. (pri povezavi) ostalo je uredu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

evo dela, sem napisal u mtu 1492, v properties od mrežne pa tisto kar je "microsoft" napisal. HVALA VSEM!!! še posebaj omegablue-u



zdaj me zaenkrat samo še zanima če je potrebno firewall kako usposobit ali dela sam od sebe in na kak način..., pa še, kaj moram narediti, da mi bo delal dc++
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

jurre ::

e bravo:D firewall pusti, dela po svoje, za dc++ moras pa porte odpret. Poisci v nastavitvah ruterja port forwarding, in potem vpises port in IP tvojega racunalnika. Zdle na pamet ne vem katere porte uporablja, mas pa tudi tole temo pa si mal preber

smirnof ::

tnxx


še en problem- moram naštimati net še pri sestrinem računalniku. Povezal sem preko crossoverja in zadeva dela (lučka na mrežni in na routerju dela), na njenem rač. lahko pridem na stran od routerja, nastavil sem tud ip rač., gateway ,sub. mask, dns, vendar internet ne dela. Ima pa windows 98 in moram pri dnsju nujnp nek host name napisat (jaz sm napisal kar siol)



ima mogoče kdo kako idejo?
EJ6

smirnof ::

zdaj sem to usposobil. zanima me še kako dostopam do datotek na drugem računalniku, imata pa oba isti me (workgroup) če je to kej važno
EJ6

Microsoft ::

Lahka dostopis dirket do diska tako, da v explorer napises \\192.168.123.1\C$. Pri tem mores potem vpisat uporabnisko ime in geslo. Drgace pa do vseh sheranih datotek verjetno lahko prides tako, da napises \\192.168.123.1\.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

smirnof ::

se da kaj narediti glede zamrzovanja routerja? običajno po kakih 4-5h prkeine povezavo in se ga ne da zbudit drugače kot izklopom iz elektrike:( pa tud pri poslušanja int. postaj (stream) mi velikorat zmankuje buferja (tudi če je samo en komp na routerju)



naj grem vseeno zamenjat za switch?
EJ6

Tomay ::

Meni je delal podobno dokler nisem firmware posodobil.
Voodoo 4Ever

OmegaBlue ::

Nažalost je to značilnost level-one routerjev :/ - prekinjanje se pravi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

smirnof ::

sedaj sem update-u firmware in pustil racunalnik prizgan cez noc in zjutraj spet ni bilo povezave:(

z switchom ni teh tazav ali pac? vzel bi pa linkisys za ceno tam nekje 9k



lp
Miha
EJ6

OmegaBlue ::

Ne switchi ne delajo tega.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

YoSKo ::

A kdo ve a mi odpre in UDp in TCP protokol na forwarding rules/virtual servers?! ker mam feeling da im BitComet dela full bl počas...mislm helth je full nizk pa peers so full nizki...al je fora v čem drugem kot odprtih portih?!ker un listening port sem odpru za moj IP sam ševedno mi dela full bl počas pa full mam manj peersov, heltha itd. kot kolega ki se istočasmo oz. še kasneje od mene logera na Bitcomet.

TNX

petek113 ::

Kak dostop do interneta imaš?

Če imaš ADSL potem nastavi pppoe.
če pa imaš kabelski internet potem moraš vpisat ip-je.

Poglej, če imaš zadnji firmware.


kaj naredim če imam isti ruter in mam kabelski internet???
mi lahko prosim pomagate in me vodite skozi nastavitve?

Tomay ::

Od ponudnika si dobil nastavitve uporabniško ime in geslo ter pri nekaterih kabelskih operaterjih še ip-je. Če imaš te ip-je jih vpišeš pod wan nastavitve.
Voodoo 4Ever

mmorph ::

petek113: ponavadi je treba tvojemu ISPju sporočiti še mac naslov usmerjevalnika.

atair ::

Ne vem, no. Zmešalo se mi bo. Imam ta router (LevelOne FBR1418TX), ki je povezan z modemom. V nastavitvah na routerju so prikazane same ničle (0.0.0.0 pri IP adress, Subnet mask, Gateway, Domain name server), zraven Gateway pa mi utripa še Unreachable. Poskusil sem nastaviti vse na avtomatsko, kot piše v navodilih in kot piše v tej temi, pa še vedno ne deluje. Prosim za pomoč! Je možno, da probleme dela UTP kabel ali konektorja? Na routerju mi sveti dioda pri WAN.
Mitja

atair ::

Poskusil sem še neposredno pri modemu z 1m dolgim UTP kablom, pa dela. Obstaja kakšen način, da ugotovim, če je kje preščipnjen kabel ali pa so krivi konektorji?

Tomay ::

Če imaš kak tester za mrežo, lahko pa tudi multimeter. Prevodni morata biti zelena in oranžna parica.

Lahko pa daš kolegu, ki to obvlada za pivo in ti bo rešil. :)
Voodoo 4Ever

atair ::

Problem s kablom in konektorji sem rešil, potem sem se nekaj časa špilal z nastavitvami na routerju, ki se je povezal z internetom, vendar na računalniku še vedno nimam interneta. Obkljukano imam obtain adress automaticaly, pa ne dela. Ko pingam 193.2.1.66, mi izpiše Packets: Sent=4, Recived=4. Ko naredim tako, kot je napisal microsoft, je rezultat pinganja takšen Packets: Sent=4, Recived=2.
Nimam več pojma, kaj naj spremenim, da bo delalo. Ima kdo kakšno idejo? Če jo ima, sem mu hvaležen, če jo bo delil.

atair ::

Uspelo mi je vzpostaviti mrežo, toda ne deluje tako, kot rabim. Na spodnji sliki je shema.
 Shema

Shema



Torej, računalnik A dostopa do interneta preko routerja A, računalniki 2,3 in 4 sedaj dostopajo do interneta preko routerja B. Računalniki 2, 3 in 4 se med seboj lahko povežejo, problem pa je, ker računalnik 1 ostalih treh računalnikov ne vidi. Masko podmrežja imam na A in B nastavljeno na 255.255.255.0, na vseh računalnikih pa imam vklopljen DHCP. Iz 2, 3, ali 4 lahko pingam router B, če pa pingam router A pa ne dobim odgovora.
Kje je težava?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: atair ()

OmegaBlue ::

Tako si zvezal mrežo, router efektivno loči mrežo na svoj del, ki z računalnika 1 ni dostopen. Imaš kakšen poseben razlog, da si tako vezal? Če imaš takšno vezavo moraš pazit da routerja ne upravljata enakega naslovnga prostora, npr. router A 192.168.1.x, router B 192.168.2.x, drugače boš imel zanimive posledice.

Če bi rad imel samo eno veliko mrežo, poveži router A na router B LAN port ne WAN in izklopi DHCP na routerju B.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

atair ::

OmegaBlue je izjavil:

Tako si zvezal mrežo, router efektivno loči mrežo na svoj del, ki z računalnika 1 ni dostopen. Imaš kakšen poseben razlog, da si tako vezal? Če imaš takšno vezavo moraš pazit da routerja ne upravljata enakega naslovnga prostora, npr. router A 192.168.1.x, router B 192.168.2.x, drugače boš imel zanimive posledice.

Tako sem zvezal, ker sem menil, da bo tako delovalo. Nisem strokovnjak za mreže, zato tudi nisem vedel, kako sploh drugače zvezati.

OmegaBlue je izjavil:


Če bi rad imel samo eno veliko mrežo, poveži router A na router B LAN port ne WAN in izklopi DHCP na routerju B.


Naredil sem tako, kot si opisal. Sedaj lahko iz 1 dostopam do 2, 3 in 4,vendar sedaj pa na routerju B nimam interneta.

OmegaBlue ::

S takšno vezavo router B opravlja samo vlogo switcha. DHCP od routerja A pa bi mogel postaviti računalnike 2,3,4.

Zdej pa samo še definiraj "nimam interneta" na B, kaj bi rad počel?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP naslov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
116581 (6463) Slowenc
»

problem pri postavitvi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
151651 (1551) Meamoto
»

LevelOne router FBR-1409TX

Oddelek: Pomoč in nasveti
101555 (1406) ToniT
»

D-link mrk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101020 (860) alex32
»

Router in IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
141597 (1448) Mercier

Več podobnih tem