» »

problem s F-UTPjem.....

problem s F-UTPjem.....

gigi11 ::

halo...

pred kratkom sem v Elektronabavi kupil F-UTP kabel....z namenom da zamenjam instalacijo LAN omrezja ker sem imel kabel vmes stukan in mi je slo skoz le 10Mega.....pri 100M se mi je mreza sesula!
Kabl sem zamenjal, problemcek pa je nastal ko sm omenjeni kabel hotel zaključiti s konektorjem vendar zile negrejo v konektor ker so predebele.... :\

mogoče kdo ve ali obstajajo razlicne dimezije RJ45 konektorjev ali so standardni.... ker če ni različnih dimezij bom sou nazaj v Elektronabavo pa jim bom instaliru celih 40m nekam....da ne recem kam! ;((

hvala za odgovor!

lp

Cokolesnik ::

Hmm, 30 ogledov te teme, pa nihče ni odgovoril? :\ Kabel, ki si ga kupil, ima oznako FTP mrezni kabel, prej pa si imel verjetno UTP mrezni kabel. Razlika med njima je ta, da je FTP kabel se dodatno zasciten zoper motnje (ce ga imas recimo napeljanega ob elektricnih kablih in podobno) in tudi debelejse zicke ima, zato pa ne gre v tvoje konektorje. Obstajajo seveda se drugacni konektorji, prilagojeni za uporabo na FTP kablu (lahko so plasticni ali kovinski). Na prvi pogled se konektorji za FTP oz. UTP kabel ne razlikujejo. Na tvojem mestu bi v eni od racunalnisko tehnicnih trgovin poiskal konektorje za FTP kabel, v nasprotnem primeru pa FTP zamenjal s klasicnim (mehkim) UTP kablom. Za montazo konektorjev seveda potrebujes specialne klesce in poznavanje vezave mreznih kablov (barve zick) - clanek.

Tvoj zadnji stavek pa res ni na mestu (z izjemo nepoucenih ter neprijaznih prodajalcev v nasih velikih trgovskih centrih).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

gigi11 ::

hvala za odgovor!

FTP sm potignil ravn zaradi omenjenih morebitnih motenj in bi rad, da mi LAN 100% deluje na 100Mbps! Klesce in potrebno ordje mam saj imamo po bloku razpeljanih okoli 100m UTP! zamenjal sem samo del UTPja med routerjem in switchem, ker je bil na enem mest UTP stukan in mreza dela samo na 10Mbps!
Zadni stavek je bil mal za hec ;)

...nc sibam v pondelk po strcunah v lov za Ftp konektorji!

a mogoce ves v keri trgovini v LJ bi jih najprej imeli!

lp

zee ::

Tech Trade pri hotelu Lev zagotovo
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gumby ::

na konec kabla daj vticnico in na racunalnik povezi z patch-cordom

konektor se nikoli ne daje direkt na kabel, ker so s tem sami problemi...
my brain hurts

gigi11 ::

s tem se ravno nebi strinjal..... najvecje izgube signala so na spojih...zaradi spojev(narejeni iz konektorjev in umestnega člena) mi trenutno mreza deluje samo 10Mbps.....pri 100Mbps se non-stop sesuva! 8-O

Pyr0Beast ::

Mjah, za ftp je tudi dobro, da je ozemljen, vendar to niti ni tako pomembno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTm2H37rqt7B ::

Ce je pravilno zvezano mora delovati na 100Mbit FD. Ocitno je nekje narobe zvezano (vrstni red, slab kontakt). Z FTPjem imas lahko tezave (motec potencial na ovitku). UTP CAT5e all the way baby;)

gumby ::

>>najvecje izgube signala so na spojih...

spoj med "debelim" ftp kablom in konektorjem je ravno najslabsi od vseh

>>Mjah, za ftp je tudi dobro, da je ozemljen, vendar to niti ni tako pomembno.

za vsak kabel z opletom je se kako pomembno, da je pravilno ozemljen... drugace sploh nima smisla uporabljat taksen kabel
my brain hurts

Pyr0Beast ::

Čudna so pota elektronov.
Jah, če uporabljaš kabel z oklepom :) je res priporočljivo, da ga ozemljiš, ker drugače ga ne izkoristiš popolnoma, sam ga moraš pravilno ozemljiti. Vezava na 0 v vtičnici imo ni dobra rešitev. Sicer pa se pozna, tudi če oklepljen kabel ni ozemljen, ker se EM malce zreducira med seboj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežje v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
202921 (2346) ZGI
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322238 (1718) balocom
»

Kateri router ?

Oddelek: Kaj kupiti
121630 (1403) Shkorc
»

Alu folija proti motnjam mrežnega kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
132492 (2219) Azrael

Več podobnih tem