» »

NEC2500A + Nero6 + Hasan = burn 2x??

NEC2500A + Nero6 + Hasan = burn 2x??

Thanatos ::

verzija nerona je 6.3.0.3, DVD je povezan kot primary slave z UDMA 3 vendar sem ga dal tudi na Primary master brez slave-a pa se stanje ni izboljsalo. Nero mi dovoli CDje pect samo pri 32x hitrosti popolnoma brez izjem medtem ko mi dovoli pect Hasane samo pri 2x hitrosti. Ce dam hasana iz traya dobim nove moznosti 2,4x in max vendar se vedno ne vem kje sta 4x in 8x ???

Dr_M ::

zakaj pa misls da ga bos lohk peku na 4x in 8x'? to niso neki high quality mediji btw...
kup kej druzga..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Noben pekac ti ne bo vseh medijev pekel pri najvisjih hitrostih. 8kratno ti bo pekel kake Verbatime, Sonyje, in se kakega.

Thanatos ::

zanimivo. torej se pekac sam odloci da bo pekel samo 2x te DVDje in konec ali to zraste na nerotovem zelniku?

Highlag ::

Pa imaš sistem dovolj hiter za peko z višjo hitrostjo?

Gre predvsem za prenos podatkov iz diskov. Nero ima orodja za preizkus hitrosti. Si katero že zagnal?

Drugače pa je hitrost pečenja odvisna še od kvalitete medija in samega medija. Če je medij deklariran za peko pri neki hitrosti potem bo nero to prepoznal in ponavadi ne peče pri višji kot jo medij dopušča. Imaš tudi možnost, da ti nero to stestira.
Never trust a computer you can't throw out a window

Dr_M ::

Thanatos: pekaci ze majo neki casa razne sisteme za ugotavljanje kvalitete medijev in za optimalno pecenje.pa tut na samemu mediju je zapisana najvecja hitrost, ki jo se lahko dopusca sam pogon.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thanatos ::

hasani (jokerjevi DVD-Rji) so deklerirani pri 4x hitrosti. Disk ki ga ima trenutno vprezenega je WD 40 BB z 7200 obrati in 2 MB cacheja. povezan je preko SATA adapterja na sata controler. plata je abit nf7-s, CPU 2500 barton navit ter 512 DDR rama. za DVDrw mas zgoraj napisano kako je priklopljen.

preden sem kupil tale DVDrw sem bil lastnik CDRW liteona kateremu je nero 5.5 popolnoma dobro sluzil in ga ni omejeval pri hitrosti peke CDjev. to kar se sedaj meni dogaja mi je popolnoma novo. bom dal vsakega se enkrat na svoj master samo dvomim da bo to pomagalo :|

Dr_M ::

no ja, teli jokerjevi dvdji res niso nek visek kvalitete. uni prejsni so mel najvisjo hitrost celo 1x... tej majo 2x tok :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

baysiji pri meni na nec1300a sploh niso delali.
pol sem firmware updejto pa so se pekli na 2x.
predvidevam da je pri tebi isto in pač updataj firmware. v kolikor je sploh na voljo.
lahko pa poiščeš "herrie"-ev neorginalni fw.
novi fwji imajo ponavadi dodatne strategije za pisanje določenih medijev.
hasan so pač... sej ime že pove :)

dexterboy ::

HOJ!
Nej dodam še moje izkušnje s Hasani; tri dni nazaj sem jih kupu 60! komadov pri Mlacomu in jih že ene 6 zapeku gor, zaenkrat samo filme z "123studio" programsko opremo, in ko sem jih nato hotel preveriti na Pinerrju 116, mi jih preprosto ni hotel prebrati! Ko poženem Power DVD, mi javi neko napako, ki si je nisem zapomnil oz. zapisu. OK, sem si reku, važno, da mi bojo delovali na moje "linijskem" SONY 433 predvajalniku.
Ampak tudi tam mi zadeva deluje "u podnu"; DVD prebere, zazna use prou, samo, ko začne predvajat film, cuka, trese, preskakuje po par sekund... Prebere mi ga normalno samo v zunanjem DVD-R pekaču - TEACu (alias Pioneer), s katerim sem tudi zapeku use DVD medjie, in teh je blizu 120, tko da nisem glih en "zelenc" - pa ne da bi se hvalil .
Torej, še dobro, da nisem potrgal folije z ostalih dveh pakiranj, ker jih bom vrnu nazaj in zamenju za kej druzga!
Do sedaj sem testiral že ostale vrste DVD-R medijev; BENQ, SKY, MMORE, MEDIANCA, SMARTBUY in moram priznati, da še z nobenim nisem imel težav tako v računalniškem DVD-ROMu kot v SONY-jevem predvajalniku DVP-NS433, prav tako pa pri sodelavcu, ki ima pa 300 serijo Sony dvd pleyerja, ni blo problemov pri medijih.

Mogoče bi bilo vse normalno, če bi jih zapeku z enokratno hitrostjo, vendar je nažalost pri 321Studio to nemogoče - nikjer ni te opcije, ker se program sam prilagodi hitrosti pekača in vodila (USB 1.1,2.0). Vsekakor bom poskusil še z NEROtom 6.0 in 6.3 verzijo, če lahko dobim vsaj podatkovne DVDje, čeprav je to bolj slaba tolažba.;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Thanatos ::

vceraj sem ravno zapekel 2 hasana pri 2x hitrosti in oba mi delujeta tudi v pioneerju 106. juhej :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100919 (25428) nuclear
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912934 (8255) Caligula
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
301957 (1398) Caligula
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656134 (4750) pingo76
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009169 (6793) AtaStrumf

Več podobnih tem