» »

nec nd-2500a peče počasi ali pa še to ne

nec nd-2500a peče počasi ali pa še to ne

JXS ::

Imam problem z nec nd-2500a, cd-rje peče brez problema (32x), prav tako cd-rwje z max hitrostjo. Problemi pa nastanejo z dvdji, peče mi jih z nižjo hitrostjo kot jo podpirajo mediji. 1x, max 2,4x. Preiskusil sem več programov za peko, pa ni nikjer bolje. In še največji problem, ko probam zapeči kaj na Smartbuyev DVD-RW mi nero napiše "Power calibration error". DVD+RW istega proizvajalca mi je zapekel.

Kdo pozna rešitev tega problema?

Dr_M ::

krivi so mediji. znebi se smartbuy-ev takoj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Jp Smartbuy DVD RWji zaudarjajo. Se ce ti jih bo normalno zapisalo jih marsikje ne bo bralo,.. Probano z Liteonom in NECom.

Kupi si traxdata RWje v BOFu po 650 SIT ali Verbatim RWje v JAE po 850 SIT. To so dobri Rewritabli pa pekel ti jih bo 4kratno.

CaqKa ::

pa preglej če obstaja že novi firmware.

boštjan ::

osebno si lastim tega pekača in zaenkrat pečem samo na verbatim DVD-R medije in dokler jih bo za dobit bom pekel samo na njih.

JXS ::

"Kupi si traxdata RWje v BOFu"

točno to sem naredil in si kupil dvd-rw. pridem domov, vstavim v pečico in za razliko od smartbuyovih dvd-rw mi ga je peklo, a ponovno z 1x hitrostjo, dobrih 52min cel dvd!!!!!

še 1x ponavljam da mi cdje peče brez problemov na 32x, kaj je pa narobe z dvdji pa sprašujem vas???

boštjan ::

posodobi firmware ali pa si nabavi verbatim medije

Dr_M ::

ni mi jasno, zakaj uporabljate dvd-rw, ce so pa ista cena kot dvd+rw, ki pa so svetlobna leta pred dvd-rw... jest vem da nikol u lajfu ne bom kupu nobenga dvd-rw, ker vem da so z njimi sami problemi. pa se vecina pekacev pece samo z 2x...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Traxdata -RWji so 1x speed, to je tvoj problem, ne pa pekač. +RWji so pa 4x speed, pa še cenejši so. To da se pa splača kupovat samo + medije je pa tako in tako jasno, pač bolj kvaliteten zapis. -R medije bi kupoval samo če bi hotel svoje DVD zapise gledat na kakem starem DVD playerju, ki bolj ali manj berejo samo -R
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JXS ::

sam pri meni ni problem samo v medijih, jaz ko zaženem neroto in je pečica prazna mi ponudi največ 2.4x !!!???? to je problem, zakaj mi ne ponudi 8x?

Dr_M ::

to na vseh medijih??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Jp -RW so sranje sam je dobr kakega met, ce ma kdo kak laptop,.. k bere sam -R. Sam res so podn. In traxdata in Smartbuy.
Drugac je pa to normalno, da ti napise 2,4 kadar v pecki ni DVDja. To men tud pa vse lepo normalno pece, ko je stvar v pecki. ti bo ze pol ponudil hitrost, ki jo z dolocenim medijem podpira.

Se pa prav pozna kvaliteta medija tudi po poteku peke. Ce so bedni-aka Smartbuy DVD-RW ali +RW ful bolj disk melje, RAM kuri,..
Ce pa je medij bolj kul-recmo Traxdata +RW pa je vse lepo normalno in fajn in nic ne melje. Ali pa z Verbatim RWji,..

Sumo ::

In po kakšni logiki bi disk pri slabših medijih bolj mlel? :\

Caligula ::

Vprasi moj disk pa racunalnik. Tko je. Ce dam not gnil medij se matra. Ce je dober lepo vse gladko. Vedno enaka zadeva.
Neglede na hitrost pecenja.

Ce dam not Smartbuy DVD+RW dostkrat zacne mlet, RAM nerazlozljivo goltat tko,da prsil sistem v cuzanje pagefila. Ce dam notr Traxdato tega ni. Pr verbatimu tud ne. Pa je oboje stirikratna hitrost, Smartbuy pa 2.4.
Ce dam pa Smartbuy DVD-RW al pa Traxdata pa je pocasnej peka pa ful melje.

To je blo ze z Liteonom enako.

Pa Smartbuy -RW je neberljiv in ne opravi verifikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

CaqKa ::

in takrat ko ti disk melje.. kolki časa se peče dvd?
verjetno ti disk zato melje ker se nenehno vklaplja burnproof.. pač slab medij
sam uporabljam +rw medije in -r medije...
na +rw snemam oddajo ali pa kaseto.. nakar na kompu uredim menije in zapečem na -r
uporabljam pa princo -r 4x pa neke verbatim +rw.. pa sky-r 4x.
smartbuye vem da komponenta ni sprejela.. pa sem fotra poslal z 20 dvdji nazaj v trgovino pa sem ga še natulil kaj si misli da kupi tolko dvdjev brez da enga prej sploh sproba.
aja.. pa tudi pri meni so bli sami problemi z -rw

Caligula ::

Jp, burnproof se takrat vklaplja,.. skratka matra se.

globoko grlo ::

a potem so +Rji bolj kvalitetni al kako, nism vedu

a je kdo že probal pečt CDje večje kot 700 mb na necu2500, men ni še nobenga hotu, je zmeraj eno napako javljal (s ne spomnim kero), tko da sm obsojen na 700 mb cdje. Mam pa nerota in overburn opcijo enejblano.

drgač pa vse ok špila

Dr_M ::

a potem so +Rji bolj kvalitetni al kako, nism vedu

kot dvd podstandard je dvd+ precej boljsi, ampak je pa ocitno medije tezji nardit, ker jih je bl mal zelo kvalitetnih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Za RW je + prakticno edina pametna opcija.

Za navadne DVDje pa sta tako- kot +OK.

CaqKa ::

caligula: če ti burnproof vklaplja potem je čisto logično da ima disk več seek ooperacij. nič nenavadnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297282 (26384) pingo76
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389896 (7049) reber
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912925 (8246) Caligula
»

DVD mediji

Oddelek: Kaj kupiti
292071 (1447) TheHijacker
»

Kvaliteta DVD medijev - vaše izkušnje

Oddelek: Zvok in slika
241782 (1402) MadMicka

Več podobnih tem