» »

Lexmark Z32

Lexmark Z32

greentech ::

Imam tiskalnik Lexmark Z32. Pred kratkim sem menjal kartuše, oziroma sem kupil komplet za polnjenje.

Imam pa naslednje vprašanje:

Ko izberem "Clean Print Nozzles " se to izvede normalno, to pomeni, da so barve v kartušah.

Ko pa izberem "Print Test Page" ali Align Cartridges" ali, če hočem printat kak dokument pa ne natisne nič.

Ali kdo mogoče ve v čem je problem.

Hvala!

Dusko ::

"Clean Print Nozzles " pomeni oziroma to funkcijo uporabiš če ti tiskalnik ne tiska lepo ti po domače maže.In uporabiš to funkcijo da sčisti karušte da je potem spet izpis takšen kot mora bit.

Ja mogoče probaj preverit komunikacijo med printerjem in računalnikom.
Drugače pa ko si napolnil kartuše in jih dal nazaj v printer ti ni printer sam javil da so nove kartuše oziroma da je treba uporabit "Align Cartridges".
Mislim sam imam sicer HP-ja in mi je to vedno javlo ko sn dal kartušo noter.
Lahko pa da si uničil kartuši.Ali pa res kaj kabl zajebava.Kljub temu da ti pač tista prva komanda uspešno dela.
Lahko pa tudi probaš da odstraniš tiksalnik njegove driverje in pol še enkrat vse namestiš.Mogoče pa je kaj narobe pri softweru.
Lahko pa je še ena finta recimo če sta se ti spraznili obe kartuši pa si pol napolnil samo črno tam ko je pa barvna pa ni nobene kartuše noter.Sn mel enkrat tudi ta problem da se mi je spraznila barvna kartuša pa sn jo vzel s tiskalnka pa htel pol neki tekst natisnit pa ni šlo,pol sn pa dal prazno barvno kattušo noter in je printalo normalno.

Alkoman ::

zanima me, ce pri tem printerju, ko menjas kartuso menjas tudi glavo kot pri HP-ju ali samo barvo?

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

Highlag ::

Moje izkušnje pri polnjenju kartuš pri temu tiskalniku so sledeče: po poizkusu polnjenja kartuš tega tiskalnika uporabljam HP3420 :D


Kaj se je zgodilo?
Nimam pojma, samo očitno sem imel predolgo prižgan tiskalnik brez kartuše?
Šlo je približno takole: Po navodilih, ki sem jih dobil poleg tinte sem iztaknil kartušo, zvrtal eno malo luknjico in počasi brizgal kartušo. Potem sem nekaj časa pustil kartušo zunaj, ko pa sem jo le vstavil, se je tiskalnik le še bebavo obnašal. Stalno so utripale lučke in ni pomagalo nič, da bi ga spravil k sebi. Bilo je popolnoma vseeno ali so kartuše notri ali ne, stalno so enako utripale. Pisal sem celo na tehnično pomoč dobil nekaj odgovorov, ki pa niso spremenili situacije. Če bi kupil nove kartuše bi me prišlo več kot nov HP, poleg tega pa nebi imel nobene garancije da bi zadeva delala. In imam nov printer. :D

Stari se mi praši na podstrehi če ga slučanjo kdo hoče?:\ (Dam zraven še set za polnjenje kartuš :D)

In ja pri tem tiskalniku menjaš kartušo skupaj z glavo, zato so tako peklensko drage.

Pa še nekaj: Po možnosti ne inštalirajte gonilnikov, ki pridejo z printerjem. Uporabite raje tiste, ki jih naložijo Okna sama (no vsaj v XP-jih) Ob deinštalaciji gonilnikov gonilniki pustijo dva servisa, ki potem ne služita ničemur, in jih moraš ročno pobrisat iz registra.
Kakšne prednosti razen gobcanja, da printer nima papairja pa itak ni za opazit.
Never trust a computer you can't throw out a window

kuglvinkl ::

Easy!
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Jaz ssem imel podoben problem z LExmarkom in sem ga resil kar po mesarsko.

Kartusi sem naredil lobotomijo. Odzzagal sem pokrovcek stran, svzel ven gobice in jih temeljito opral v vodi, nato pa vodo nalil se v kartuso in s pihanjem potisnil vodo skozi sobe.
Pislonil sem zgornji rob kartuse k ustom in mocno pihal, da je kapljalo skozi sobe.

NAto sem posusil in sestavil vse skupaj, potem pa nalil crnilo in ga na podoben nacin potisnil skozi sobe, da je zacelo kapljati.
Nato je sledilo ciscenje sob s servietom, limanje pokrovcka nazaj na kartuso in testna voznja. Potrebno je bilo veliko ciscenj glave, a stvar se je ustalila in dela.

Z arazliko od Epsona si te stvari ne znajo potegnit crnila do sob, ce je slucajno vmes zrak. Sobe lahko vlecejo crnilo samo s pomocjo kapilarnega efekta, ta pa seveda dela samo, ce vmes sploh ni zraka.

Ce vcasih dobite kak zracni mehurcek v sobe, ga je treba izriniti z vpihovanjem crnila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335870 (26518) Tomi
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514354 (8934) matej5734
»

Polnjenje kartuše

Oddelek: Strojna oprema
144502 (4303) mersol
»

epson in kartuše

Oddelek: Pomoč in nasveti
212923 (2622) bobby
»

*tiskalnik inkjet* kako poceni tiskati?

Oddelek: Kaj kupiti
112298 (2050) nodes

Več podobnih tem