» »

Kvaliteta DVD medijev - vaše izkušnje

Kvaliteta DVD medijev - vaše izkušnje

waters ::

Doma sem pekel domači video in ga hotel predvajati v hišnem DVD ju. Zabil sem mnogo časa, nekaj praznih dvd jev ter živcev in ni delovalo. Proti koncu dvd-ja je štekala slika po 2, 4, sekund in dokončno zaštekala. Šele nasvet o spremembi proizvajalca DVD mi je rešil težave.

Mogoče bo koristilo še komu, ki bo hotel gledati doma narejen DVD v domačem ne računalniškem DVD-ju.

Moje izkušnje so sledeče kaj pa vaše?

Smartbuy DVD-RW ne dela

MMORE-R ne dela

Philips DVD+RW deluje odlično

asPeteR ::

Kaj pa ce ima tvoj predvajalnik samo probleme z "-"? In je pac namenjen predvajanju "+" specifikacije ...?
http://blog.stegnar.com

Law_Enforcer ::

Zelo težko verjento, da bi tvoj predvajalnik imel probleme z - standarnom, ki je na splošno bolj kompatibilen kot + (sicer za kak procent ali dva, ampak vseeno). Večja verjetnost so meidji, ki si jih uporabljal. Sam sem pekel tako na Smartbuy kot tudi MMore DVD-R ploščke (pekač Pioneer DVR-104) in pri obeh je NeroCD speed pri koncu plošče kazal čudne fluktuacije... Priporočam ti, da poizkusiš z Fujifilm DVD-R (ki se jih v MB dobi za 750 SIT/komad v Powerplusu).

MadMicka ::

moj DVD predvajalnik za TV bere sam "-", DVD pekač pa mi podpira oba "+" in "-".

Drugač pa mi dobr dela Nashua DVD - R, ... in tut na vsaj še treh različnih DVD predvajalnikih dobr delajo posneti DVD-ji.

Dr.SmaSh ::

V Hr reviji VIDI so testirali DVD in CD medije in ti bom tu napisla neka jnajboljsih:

Najboljsi CD-R: Verbatim datalife crystal - ocena 4.66 (5 je najboljse)
Najboljsi CD-R 90 min: Platinum - ocena 4.40
Najboljsi CD-RW: Verbatim - ocena 4.56
Najboljsi DVD-R: Maxell - ocena 5
Najboljsi DVD-RW: Verbatin - ocena 4.20
Najboljsi DVD+R: Verbatim - ocena 5
Najboljsi DVD+RW: Maxell - ocena 4.82

Za info. testirali so 50 DVD in CD medijev...

Ce bi imel skener prikljucen bi skeniral teh par strani.
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Tr0n ::

Wox ::

Ja, zanimiv članek. Na preizkusu je bilo 40 medijev, od tega žal precej takšnih, ki jih v naših trgovinah še nisem zasledil.
Od petih DVD-R medijev je bil najboljši Maxell-MXLRG01 (4,7 od 5), tesno mu sledi Verbatim-MCC00RG200 (4,69), nekaj slabši a še vedno zelo dober medij je Traxdata-RITEK, najslabša dva pa sta Discrite-Princo (3,26) in MMORE-EuroDigital Disk (2,6).
Od treh DVD+R medijev pa je bil najboljši Verbatim-MCC002 (čista 5), drugi Traxdata-Ricoh (4,59), tretji pa Infinity-Ricoh (4,1).
Če koga zanimajo še drugi mediji:

DVD-RW:
1. Verbatim-MCC00RW11N8 (4,2)
2. Dvision-Princo (4,04)
3. Optodisc (2,6)
4. eProformance-Prodisk (2,0)

DVD+RW:
1. Maxell-MCC A01 (4,82)
2. Infinity-Ricoh (4,8)
3. eProformance (4,8)
4. Ricoh (4,74)
5. Verbatim (4,2)

zile ::

Pečem Nashua DVD z 1x speed. Delajo, samo bi rad vedel če so čez cel dvd dobro posneti.
MadMicka: Daj probaj program ADVDINFO pa povej kateri proizvajalec je naredil medij. Meni ga ne zažene.

MadMicka ::

men se tud noče zagnat advdinfo.exe, mi jav eno napako, pa se mi ne da ukvarjat s tem..

drugač, dosedaj sm zapeku prek 50 DVD - filmov (backup svojih) , in čist vsi so delal..

pa tud, tele Nashua sm dobu za manj kot 500 sit, ker je res mega

zile ::

Jest sem jih dobil za 340 sit :D , zarad tega sem tudi "prešaltal" na dvdje. No potem bomo pač počakal na novo verzijo progija.

waters ::

zile!!! kje pa si dobil tako lepo ceno ???

in pa asPeterR definitivno podpira oba standarda ( preveril )

LP

zile ::

Jae s popustom. Drugač so 9.800 25kom. spindle pack.

SasoS ::

Verbatim je baje zamenjal supplyerja iz MCC na CMC (ki je crap). Tako da se je za pazit plošč ki so Made in Taiwan. Drugače pa uporabljam samo priznane znamke (Pioneer, TDK, Verbatim, Maxell)...ako že pečem hočem da je uredu.

Wolverine ::

Kaksna pa je kaj kvaliteta Sony-jevih dvd+r plosc 1-4x speed?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

vili ::

pribljizno vsak cetrti smartbuy DVD-RW je zanic (kupljeni v INTERSPARU po 790 sit)
p.s. snemano na LG MULTI recorderju z NEROTOM8-O

waters ::

Wolverine men Sony lepo dela

Tr0n ::

Jaz zdaj pecem na eProformance DVD-R 2x (4.000 SIT 10 komadov) in dosedaj se nisem imel tezav.

zile ::

Testiraj s programom DVDinfo, prosim.
DVDinfo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Tr0n ::

Vecina zadevo uporabljam za DVD-ISO backup, vcasih tudi za DVD-Video.



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

zile ::

Dobro tole, dobro ? Kje si jih nabavil. Prodajajo tudi spindle 25kom ?

CaqKa ::

predvidevam da so eproformance iz rolana.
rolan

Tr0n ::

PC Sistemi. Samo Rolan jih tudi ma se mi zdi.

tomaxxx ::

a je mogoce kdo tudi opazil kaksno bistveno razliko med DVD pekaci ... recimo isti medij na enem slabo posnet, na drugem vredu??
Sam imam namen kupit NEC ND-1300 (podpira "+" in "-" peko)

Tr0n ::

Koliko sem slisal, ima NEC kr nekaj problemov z mediji.

MadMicka ::

Kokr jaz vem, naj bi imel Nec probleme z določenimi mediji le v povezavi z določenim software, sicer pa moral zadevo še sprobat. Od npr. http://www.dvdxcopy.com/ so mi poslal dopis, v katerem so naštel medije, ki imajo oz. nimajo problemov z NEC DVD recorderji. Nism pa še probal, ker mi s tem, kar mam zdej, v velki večini zadeva dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297262 (26364) pingo76
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389893 (7046) reber
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009159 (6783) AtaStrumf
»

DVD mediji

Oddelek: Kaj kupiti
292070 (1446) TheHijacker
»

Katere DVD-R/+R medije ?

Oddelek: Kaj kupiti
231459 (1164) Wolverine

Več podobnih tem