» »

Popotovanje nekega odsluženega čipa

Popotovanje nekega odsluženega čipa

1
2
»

Azrael ::

Občudujem slikce... Ali je vrstna sponka +5V in masa ? Če je temu tako, potem oba kondenzatorja priklopi kar na vrstno sponko, pazi samo na polariteto.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

OwcA ::

Druga sponka je za merjenje izhodne napetosti. Regulator sam nima mase. Kaj je potemtakem boljše, da si jo pripeljem iz istega MOLEX-a, ali uporabim kar kakšno na kartici?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Azrael ::

Vsekakor maso na kartici. dolge vezi v + ali - veji napajanja izničijo ves učinek kondenzatorjev.

LP
Nekoč je bil Slo-tech.

OwcA ::

Zgoraj omenjena modifikicija mi je prinesla še 10 MHz pri GPU-ju za skupnih 295 MHz, za kar je bila potrebna napetost 2,8 V. 3DMark je tako nanesel 4246.

Testiranje seveda poteka v maksimalno "ghetto" okoliščinah ;).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

ru7 ::

..hudo zanimivo čtivo. Upamo, da bo uspelo :D

mare87 ::

Se strinjam :).

GUFY ::

Owca: Zakaj te pa sajko prehiti v 3D mark-u, pa čeprav ima AMD proc.:\

DjTonic ::

Zgleda, da ima boljšo kartico. Sicer pa zanimiv, mod še za tako leno grafikuljo :).

OwcA ::

@GUFY: zato ker ima 5 MHz višjo frekvenco RAM-a (ki je ozko grlo). Procesor se pri teh dih jemajočih hitorstih tako ali tako ne pozna, meni naprimer 150 MHz na procesorju in pripadajočih 12 MHz na FSB-ju ni prineslo niti pike več. Dozdeva se mi, da bi že dobra 2 GHz povsem zadostovala, če bi šel RAM ustrezno daleč.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sajko ::

Ja tut prmen se nepozna nic na CPU, tut ce dodam 100mhz (torej ene 9 vec fsbja), tko da mi je se bolj v veselje benchat :) Zgleda pa da je pri teh grafah zlo pomembno na kolk mas rame; jest mam recimo 5mhz vec kot OWCA, vendar mam gpu 30mhz manj, pa vsen dobim krnekej pik vec. Sicer morm se probat vse driverje, če keri boljš delajo pa še kksno nastavitev pogruntat, sam ni cajta zdele :)

Zgleda bo treba vmodat da pridm do svojga cilja 4,5k :)

PrimozR ::

Ni kej, dobri ste, da vse to znate, pa da se v to spušate

morphling1 ::

Yep, ko gre za sdram kartice, je največje ozko grlo prepustnost spomina na kartici. Navijanje gpu-ja praktično nič ne pomaga če spomin vegetira pri tako nizkih frekvencah. Škoda da nimaš kakega hitrejšega spomina, se spominjam Gainwardove GF2MX kartice, ki je prišla zelo proti koncu cikla in je imela za tiste čase divje 4ns čipe, ki so že v osnovi delovali na 250MHz, če bi dobil kaj takega mrtvega in prelotaš čipe, bi se verjetno dalo delat čudeže :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Vesoljc ::

hard mod z zamenjavo rama? ni švoh ideja ;) "samo" tapravga je treba najdt :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

OwcA ::

Če se kdo z ustrezno opremo in znanjem (menjava ramov je "malo" prevelik zalogaj tako zame kot za moj ubog spajkalnik) z veseljem poskusim. Tako ali tako bi se rad znebil polovice RAM-a (no to lahko naredim tudi sam >:D), imam pa še enega nedelujočega Herculesa z 5,5 ns Hynixi. Ni ravno ubjalski napredek, ampak če drugega ne, bi bilo zanimivo poskusiti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sajko ::

Jest bi tut reskeru mojo, ce mi kdo menja rame :)

morphling1 ::

Treba bit potrpežljiv pa odlotat nogico po nogico in jih lepo dvigovat s kako fino špico zelo previdno da ne poči, pomoje bi šlo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

Huh, sam zadevščina ima mnoooooogo nožic. Že Vdimm na 8RDA, kjer je potrebno dvigniti le dve podobno veliki je packarija. Kako pa to počno profesionalci?
Kakšni predlogi kako bi stvar postala izvedljiva v nekem realnem času so zelo dobrodošli, definitivno bi poskusil, ker to je tisto pravo ekstremno overclockanje. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr_M ::

kako pocnejo profiji?? hm...uzamejo so veeeliiiik casa in se vec zivcev. :)

najhitrejs bi blo pa ce bi nalepu gor tremalni trak pa en kos aluminija, pa na hitr dol potegnu ;) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ok, se mi zdi da bi šlo tudi na ta način, da segreješ nogico in potem z dobro vakuum pimpico potegneš cin dol in tako počasi spucaš ves cin in prej ko slej bi se moral čip losat.
Mislim, da bi veljalo probat. če tak način deluje
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

morphling1: lol tko je men skor regulator napetosti na gf4 dol padu :) :) sm se mal prevec hecu okol. preprican sm, da bi cipe tko kr hitr dol dubu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vesoljc ::

in kolk bi recimo bil top speed sdram v takem formatu?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Gainwardi so imeli 4 in 3.5ns EntronTech Tsop čipe, ki bi lahko pasali semle.

Evo ga, Gaiwarda s 3.5ns sdram čipi:)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

260 mhz? not too shabby ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Yep in to default, tale zadeva bi se ob tako ekstremni modifikaciji, kot se jo je šel Owca, verjetno dala spravit blizu 300 MHz in GF2 bi letel :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

Upošteval sem Azraelov nasvet in dodal na vhod ustrezne kondenzatorje. Ko je bil spajkalnik že ravno vroč in kondenzatorji v moji pesti sem zamenjal še tistega na izhodu z dvema 1000 μF.
Kolikor sem dosedaj škilil na multimeter je razlika opazna, saj napetost bistveno manj skače (ker merim izhodno napetost na nožici regulatorja, do te točke svoje delo opravljata le Azraelova kondenzatorja).







Otroška radovednost - gonilo napredka.

AvAkI ::

btw: RAM-e bi se dalo prespajkat na LAŽJI način. Eno stran čipa, kjer so nogice zaliješ s cinom in nato segreješ vse skupaj. Nato dvigneš čip, da ne ostane niti ena nogica gor, enako ponoviš še na drugi strani.:))

simple right'?
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Pyr0Beast ::

Še lažji. Narediš isto kot prej, sam da dvigneš ram čisto majo in spodaj podložiš papir. V vsakem primeru pa je treba čipke hladit :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sajko ::

No da spet mal obudim tole temo, sm dans (dokaj zalosten dan, ker mi je poginu 9500pro :/) mal probov spet gf2mx v kisto dat (druzga mi ni preostalo :) Ker sm mel še dx9 in 3dmark2k3 gor sm probov mal benchat in po praih rundah dobil rezultat 250 markov. Seveda jaz nebi bil jaz ce nebi pozabu uljat rezultata :) zatorej na orbu ostaja 249 :/

ORB - 249

Zdej nej bi bil kao tretji na orbu z gf2mx/400 grafami, sam še vsen so mi tele rezultati zelo sumljivi, ker model pred mano z dost nizjimi clocki (in proc in grafa) dobi boljsi score (sm probu iste driverje pa ni pomagal).

Kkšna ideja kako nej še izboljšam score? :)

kprija ::

kaj pa kakšen bolj preprost vmod, z potenciometrom?

Geo ::

JA in kolko si na kocu dobu OWCA?
SHIT!!! I did it again...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2003 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32991401 (43339) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070853 (24033) Shark-357
»

3d mark 2003 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
56631464 (15611) R33D3M33R
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456724 (25456) LittleDevil
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633716 (2973) Keki

Več podobnih tem