» »

tezave s pekacem liteon

tezave s pekacem liteon

jurre ::

Imam cdrw pekac liteon 52327s (52x32x52) in imam probleme s pecenjem glasbenih cdjev. Uporabljam cdrw medije (poskusil sem s traxdata, ki podpira do 4x hitrost in s creation, ki podpira do 12x). Pecem z nerotom6, ki mi nikoli ni delal problemov (na oba rw-ja sem pekel BP s starim pekacem), na tem pa vsi komadi praskajo ko cd predvajam, kot da bi poslusal en razstelan radio:\ uporabljam xpje, dma je vklopljen, isto dela na katerikoli hitrosti, ce dam track at once ali disc at once isto...ne vem kaj na naredim, saj ne morem speci niti enega glasbenega cdja. Danes sem se opazil da se na zacetku pecenja pojavi read bufer na polovici potem pa pocasi pada, pride do 0, malo pocaka pa spet na polovico in spet na 0??? zraven ne laufam nobenih programov, odprt je samo totalcmd...;((
moznost ki jo se nisem sprobal je upgrade firmware, samo ne vem, ker je na njihovi strani od novembra, jaz pa sem pekac kupil letos, verjetno ze imam to verzijo?
upam da ima kdo ksno idejo (na ista rwja sem BP spekel use komade s plextorjem v sosednjem kompu, tako da ni s cdji nic narobe)

iskra ::

S kakšno hitrostjo pečeš glasbene CD-je? Kolikor jaz vem, naj ne bi smel iti čez 8x.

Snemi si najnovejši Nero 6.3 -- navadno to zadostuje za rešitev vseh težav.

jurre ::

saj pravim, traxdata podpira 4x, tako da pecem s to, oz sem probal ze nekaj hitrosti pa povsod isto;((

Caligula ::

Ce ti buffer poskakuje mas ze nekaj narobe nastimano. Mogoce bi blo prav probat se s kakim drugim kablom-krajsim mogoce,..
Pa daj pekac na master, ker pekaci so radi na Master,..

boštjan ::

kaj pa če bi pekel na CD-R in ne na CD-RW medije,si probal to

jurre ::

hm..sedajle sem spekel na navadn cd (8x), pa ne praska muska, read bufer pa je skakal celo peko od 52% na 0%, pa spet na 52% pa proti 08-O
zgleda da ga rwji matrajo, ker sem ucer spekel podatke na en rw (benq, to se pravi se tretje firme) pa ga na drugmu kompu ni hotel brati v dvdju, v pekacu pa, vendar je prislo do napake pri kopiranju na disk:\

bom poskusil dvd pa pekac obrnt okol, da bo pekac master, ceprav mi je zadnjic en film spekel bp na 52x bufer pa je bil stalno 98,99%

jurre ::

sedaj mi je uspelo zamenjat pekac tako da je primary master, ena stvar je s tem resena druga pa se vedno ne...buffer je zdaj stalen tako kot mora biti, na rw-jih pa mi muska se vedno praska;(( na navadnih pa ok, me zanima ce ma se kdo isti problem??

DSmidgy ::

Kje predvajaš RWje? Na avtoradiju. Če pogledaš koliko svetlobe se odbije od RWja in od Rja boš videl zakaj RW slabše dela - več svetlobe upije in zato dobi enota slabši signal. Če nočeš praskanja bo treba na R pečt.

Posnem si še KProbe in testiraj kvaliteto CDja (www.cdfreaks.com forum si poglej za link).

jurre ::

ne, predvajam vecinoma v discmanu (nimam mp3) al pa ucasih v stolpu, 2 rwja sta ista kot sta delala na prejsnem pekacu na isti nacin pecenja, oba 2 ne dela sedaj in tudi rw 3 firme ne dela, vse 3 pa bp pece plextor...sedaj al je s pekacem kj narobe al ne prebavla dobr rwjev..?;((

jurre ::

wi, resu problem, flashov sm firmare na verzijo C iz B in sedaj ne praska vec:D

jurre ::

no..tko sm mislil k sem na hitro spekel nekaj komadov ker nisem imel casa...potem specem cel cd pa spet praska;(( ;(( nalozil sem nero 5.5 namesto 6 in praska manj kot prej vendar se vedno...specem 10x,8x,4x isto...popolno formatiram cd (ne quick) spet isto...potem enkrat dela prvih 5 komadov dobro, naslednji vedno bol, zadnjih parih sploh ne prebere?!? format se enkrat...ne bere nc..praska diskmen kot da bi mu ne vem kaj usul not namest cdja:\
ima se kdo ksno idejo oz podobne probleme? ali naj nesem pecko nazaj? ker ne bi rad usake 14dni pekel musko na navadn cd potem pa niso vec dobri:D raje brisem rw

spet nov firmware...tokrat verzija E

probal sem se enkrat speci na prvi rw ki ga imam, ki podpira do 4x hitrost (nisem se flashov se enkrat) pa dela cd?! 8-O prej tud ta ni delal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

MArko ::

mene pa nekaj drugega pri leteonu jebe...
dvd pekac samo problemi so pri audio cdjih... nero 6.onitazadni
ce ne nasatvlam nic mam med stikli 2 sekundi pavze... zacne se stikl 2 npr. pa mi odsteva od -2 do 0 pol zacne komaj spilat
ce dam na roko stran ti 2 sekundi prvi stikl posname vredu... vsi ostali pa so skup... torej track 2 je dolg tolk ko vse ostale pesmi skup brez prve..
ce dam v nero express no pause on tracks mi naredi isto
finta pa je da v kompu na obeh cdromih spila vredu... mam trackov tolk ko jih mora bit... lahko skaces med stikli... vse ok v glavnem
kak pa das v kak drug cdplayer... avto .. stolp.. pa je zjebano.
torej prvi stikl vredu ostalo pa vse skup
zadni firmware, zadni nero
nisem pa se probal pekaca na kakem drugem kompu... mam namrec xpje instalirane ze dve leti pa pol pa je mogoce tu kaka finta.. je pa updatano vse za winse

boštjan ::

s kakšno hitrostjo,pa pečeš audio cd?

jurre ::

mnja..za foro sem nalozil en drug program (cdrwin sem ravno nasel na net) pa dela cd na rwju BP..se prav da ga nero matra:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100894 (25403) nuclear
»

nec nd-2500a peče počasi ali pa še to ne

Oddelek: Strojna oprema
191701 (1470) CaqKa
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656129 (4745) pingo76
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776262 (4173) pingo76
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524455 (3498) sidney

Več podobnih tem