» »

Smartbuy - nateg?

Smartbuy - nateg?

1
2
»

||_^_|| ::

smartbuy rulez:



:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

BigWhale ::

SmartBuy 52x 700MB 80min Modro/Sive barve
in
LiteOn 48x/12x/48x


Niso glih najboljsa kombinacija. Na 32x poteka zapisovanje se ok. Ce je hitrost visja, potem je CD malo cez polovico pokvarjen in se ga ne da vec brat...

... learned the hard way... 50 CDjev za v smeti...

*sniff*

nodes ::

Nekateri so zgoraj omenili da se bolj splača snemati pri nižjih hitrostih (tja do 16X). Sam a ni tako da se moč laserju pri nižjih hitrostih avtomatično zmanjša?
kaj pa programi s katerimi lahko reguliramo moč laserju?

jest10 ::

To z manjšanjem moči laserja ne vem ali je res ali ni.
Je pa 100% da cd pri manjši hitrosti manj vibrira in se zato bolj točno zapisuje nanj.

Sims ::

Sem pekel skoraj samo na Smart buy 48x modri ... Enega mi še ni uničlo, ali da ga nebi mogel brat ...

Je pa tak, če je pekač 48 peči na 32, če je pekač 24 peči na stopnjo manj ... Ne pečt na polno zmogljivost pekača. Tak pač je. Sicer pa, je od pekača in od CD-ja odvisno. Najdite keri CD ugaja pekaču in pečite na tiste.

LP,

Sims

AndrejS ::

Jaz pa sem že mislil novi writer kupit, ker mi je zadnje čase ful CDjev zjebalo. Bom probal druge medije kupit pa bom videl ali je writer (TEAC) ali smartBuy

BaRtMaN ::

SmartBuy so mediji tvrdke CMC Magnetics, ki proizvaja največji šrot na tem svetu.
Če želite kvaliteto, kupujte tvrdke Mitsui, Taiyo Yuden (v Sloveniji sem videl samo Plextorje) in Fujifilm.

Lime ::

Smartbuy so Prodisc.
Disc Type, Material = CD-R, Phthalocyanine
ATIP Lead-in = 97m 32s 19f
Norminal Capacity = 702.83MB (79m 59s 72f)
Disc Manufacturer maybe = ProDisc
SMART-BURN Speed Limit = 48X

flipflop ::

Smartbuy pri meni dela vse BP,tudi syrotka,princo,... Praktično vsi CD-ji ki sem jih imel,so mi delal brez težav in to na Sony-u za 10k oz. na staremu Creativu.

ddeben ::

JS uporablam tudi te Smartbuy sivo/modre 700mb 52x- pecem jih pa z Sony 24x10x40! Pa se se ni zgodil de mi kterga cd-ja nebi bral oz. de bi blo karkoli narobe!:8) :D

Fury ::

men vsi delajo tko kot je treba. noben se ni crknu, nobenga ni zasral pri peki.

BaRtMaN ::

Lime: so zgleda zamenjali s slabega na malo manj slabega. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

inferno666 ::

Smurtbuy cdji so največji krš. Jez sem ene 14dni nazaj kupu pack s 50cdji. Od tega je bla vsaj oplovica neuporabnik. Zapekl mi jih je, ampak nekje od 50-60minute so bli vsi sfukani.

gamer ::

smart buy sucks... učer sm jih kupu... zapečem gor vse filme... sm biu že vs veseu da sm mal disk spraznu... pol pa hočem gledat en film... pa ne dela sploh... in sm šu zdele še enkrat preverjat in lohk rečem da po tem k sm jih pregledu 13 od 25 sploh ne bom več gledu ker je biu samo eden od tistih uporaben.... tko da bom kr use stran vrgu... pa kupoval druge cedeje!;(( SMARTBUY SUCKS ASS!!!!!!!!! pečka stara 14 dni... napajalc je 550W(sm mal topic prebrau pa je en neki omenju, sej se mi je zdel butast ampak vseen)... tko da so cedeji krš...

P.S.: ta črni smart buyi so tud zanč!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gamer ()

Jux ::

@pajo:

Men plx 48x peče na smart buye z manj kot 48, bi reku da clo pod 32x (pismo nimam nobenga doma da bi ga sprobu) in mam zadnji firmware (1.05) naložen.

@ostali:
tisti ki pečete smartbuye na 16x se itak nimate česa bat, oz. če vam nit na 16x ne dela peka tko kot bi morala sam v smeti z njimi! Ne razumem, kako lahko sploh kdo še prenaša peko na 16x, če ima doma 32 - 40 - 48 - 52x pekač. Jst pečem vse cdje nastavljeno na 48 (tud glasbene) in čim vidm da mi en cd zapeče z manj kot 40 (dobr, 32 še toleriram) jih ne kupm več. Ker če ga ni zmožen plextor zapečt pr 48x (pa na cdju piše 52x) pol si lahka prepričan da neki ni uredu s cdjem.

Glede katastrofalnih serij cdjev: 1. smartbuy, 2. VIJOLČNA PISANKA - kupu 25 in ene 60% jih je neberljivih po peki.
Kul CDJI (to kar jst kupujem):
1. Ultra ali ZELENA pisanka - plx mi jih peče z 40 - 48x hitrostjo, le redko z 32x - vsi delajo v vseh bralnikih
2. Traxdata - ta cede ma še ni razočaral never ever
3. Mmore - vrhunski cdji, do sedaj sem mogoče dva pokvarjena dubu (pri 200-300 mmorih zapečenih je to mal)
4. plx originalni - po mojem mnenju ekvivalent mmorom ali še boljši, vendar so itak oboji noro kvalitetni.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Sims ::

@Jux: A si ti probal dak kak tvoj glasbeni CD v kaki navadni hi-fi, ali pa v kako še bol krš CD varijanto? Jaz glasbene pečem na minimalno kolko lahko, da mi vsi navadni CD prevajalniki sploh preberejo CD-je ...

LP,

Sims

T(he) Boss ::

SBji na tulcu 25 ali 50, modro srebrna varianta so popolnoma zanic. Predvsem serija, kjer gor pise 48*, ti peceni na 24x niso berljivi, peceni na pekacih plextor 24/10/40, teac 40/24/40, sony 24/10/40, pa tudi liteonovem dvd+rwju. Oni, ko pa gor pise 52* so pa na 24x pecenje pogojno berljivi (tisti, ki so malo boljsi). Kar se pa tice ideje o tem, da je vse, kar je vec kot 16* pecenje brezveze, pa potem je res povsem idiotsko kupovat writerje, ki pecejo vec kot 16*. Se bolj pa me jezi, da na medijih pise 52* al pa 48* pa jih potem ni mogoce brati, ce so zapeceni na vec kot 24x, to je zavanjaje kupca in bi morali vse te medije odstranit iz prodaje. No, ce smo ze pri zanic cdjih, tudi LGji 48* na tulcu so zanimive oblike. Spodnjih 10 je zvitih, tak da ce das na ravno podlago, je rob cdja 1mm v zraku, tudi takih cdjev ne mores zapisovat, kaj sele brat. Jaz imam tudi dobre izkusnje z mmore cdji in tudi z syrotkami, pisanke pa me tudi niso najbolj navdusile, ko sem testiral in jih 24* plextor ni hotel pecti na vec kot 16*.

jest10 ::

Pravite zakaj da kupujemo 52x in podobne zapisovalnike, pečemo pa na 16x?
Ja kakor vem se počasnejšega snemača od 40x ne dobi več.:D
Pečem pa zato počasneje, da sem lahko 100% da bo cd dobro zapečen in berljiv povsod kjer ga bom uporabljal.
Sej pečem tudi 20x in 24x, ampak to samo na preverjeno dobre cdje.
Na max hitrosti pa ne vem če sem spekel 5 cdejeu(teac 40x)
Rezultat pa je tak, da po več kot 800tih cdjih nisem imel še niti enega zjebanega ali slabo berljivega.8-)
Ni slabo ane?:D

MEDENA ::

res so se SMARTBUY IN LGJI poslabšal

TRAXTDATA 40X ali 52X pa itak RULES p defaultu :))))

BoBi ::

V PC Hand v Trzinu majo Plextor Cdje 48X (Taiyo Yuden Company Limited; Medium Type A, high Beta category (A+)), 50 tortica je manj kot 5 jurjev. To ni drago. Pa veš, da bojo vsi dobro zapečeni.

Brane2 ::

Ko rabim te zadeve, kupujem Smartby (obvezno črne) v Slim ohišju.

Čeprav tega kupujem bolj malo. Ravno sedaj sem recimo nabavil ene 500 kosov (in jih tudi večino zapekel) brez problema.

Par vzorcev sem tudi prebral za šalo (recimo nekaj več kot deset) in ni blo nobenega problema.

Drugače kupujem na par tisoč kosov "v klobasah" po 100 kosov noname srebrne CDje brez oznak in mi tudi dela B.P.

Pravzaprav se od vseh tisočev CDjev zadnje čase ne morem spomnit, da bi kdaj kakšnega uničil (a ne po svoji krivdi).

Drugih Smartbuyev ne kupujem, samo črne. Delajo B.P.

Je pa res, da je jeba med premetavanjem CDjev po mizi na uč pogledat, a je blo kaj na smartbuy CD že zapečeno... >:D

Zheegec ::

Ravno včeraj sem 3 Smartbuje strran vrgel ;(

Btw: Pozdrav z INFOSa :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mercier ::

Še moja praksa:

1. Pusti programu naj izbere hitrost peke.
2. Ne kupuj plavih smartbuy-ev.
3. Čuvaj Mitsumi 4x ko zenicu oka. (to bi še na iverko peklo, če bi mu dal)

Brane2 ::

Saša:

Hehe. Tastar Mitsumi 4x rulez. :D

T(he) Boss ::

4x mitsumi je bil res vredi, samo v tistih casih je bilo fajn, ce si rac pustil na miru, da ni cdja unicil, zaradi pomanjkanja toka podatkov. Hja, z crnimi smart buyi v slim skatlici pa mam jaz tudi kar dobre izkusnje, posnet na 40* dela povsem lepo.

ian wolf ::

Lep pozdrav vsem !

Še moj komentar; do sedaj sem imel 2 pekača. Obakrat TEAC, 8x in 40x. Modro sivi Smartbuyi so zanič. So polni napak, hitrost branja niha, na koncu naredi tisto znamenito žago (Nero cd quality check, Nero transfer rate test). Kar sem pa kupil črnih Smartbuyev, pa je zadeva drugačna. Moj izbirčni Pioneer DVD104 jih bere brez problemov in tudi testiranje v Neru ne pokaže napak. Ne morem verjeti, da je pri istem izdelovalcu takšna razlika v kvaliteti.
Errare humanum est...

Rousseau ::

Smartbuy je ZANIČ - vsaj zame!
Sm jih kupu 25, pa mi jih je nasnelo sm 10 uspešno. Pa še ena stvar: sm gor posnel film za 2 CDja, pa mi je na prvi CD posnelo sm 3 sekunde, na druzga pa sm 34 sekund filma. Sm za foro probal še enkrat, pa mi je čist isto nardilo (3 in 34 sekund). Tako da s Smartbuyi nimam kej preveč prijetnih izkušenj, pa tut kupujem jih ne več.

pingo76 ::

Lastim si še vedno 12x plextorja (prvi writer ki je imel burn-proof) in je kot švicarska urica. Zapeče vse tudi najbolj ogaben medij. Razlike v berljivosti po nekaj mesecih pa so kar velike:
- TDK reflex ultra (super)
- TDK d-view (zmerno)
- Traxdata črno/sivi (zmerno)
- Smartbuy rumeno/modri (zmerno)
- Smartbuy modro/sivi (bolj slabo)
- Princo (srednje slabo)
- intenso (bolj slabo)
- Sony 16x (super)
- Kodak 12x (super)
- Marantz ?x (super)
- verbatim 48x (super)
- BASF Emtec (zmerno do slabo)
- eProformance (zmerno do slabo)
Drugih pa nimam. Osebno si rad kupim TDK-je za pametne stvari in traxdata za junk zadeve...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978410 (6656) Zheegec
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382172 (1421) LeQuack
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515183 (4496) wilecoyot
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524436 (3479) sidney
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168406 (5821) City

Več podobnih tem