» »

2500+ M: novi AXP 1700+?

2500+ M: novi AXP 1700+?

«
1
2 3
...
5

kuglvinkl ::

Iz warp2search:

One major feature of the XP-M, is it's power management. Now this is useless for 99.9% of desktop systems, however is has one MASSIVE impact on the enthusiast market... It's UNLOCKED!!! and what also is a bonus for the enthusiasts, is that this core is identical in speed and fuction to the desktop 2500+ Barton XP.

Another feature of the XP-M series is that it runs with a much lower CPU core voltage of 1.45Vv instead of the 1.65v used in the desktop varient.


forum.

Your focus determines your reallity
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Vesoljc ::

opa opa
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kuglvinkl ::

Sej ne, da bi jamral nad mojim AXp 1700+, ki gre z 1.5V na 2100 MHz (zračno), samo takole zadevco bi blo dobr imet na zalogi :).

Zdej, koga bomo našli, da jo uvozi?
Your focus determines your reallity

GUFY ::

O tem na Xtreme forumu že dolgo debatirajo.

Ta proc bi pa še mene zanimu. Kdo se bo ojunaču pa tu proce v Slovenijo prpelu.:D :D

ghostkop ::

Hudoooo, upam da jih res kdo uvozi:D
Bolj berem tiste komentarje bolj se mi očke svetijo8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

Dr_M ::

ene par moznosti je...
1. tej procesorji so dragi kot hudic.
2. prej jih bo zmankal predn bodo do nas prsli
3. hmal jih bodo zacel zaklepat.
4. prslo bo par vzorcev v slovenijo in bodo takoj posli, folk bo pa joku kje se jih da kupt.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GUFY ::

Dr_M: Kot vedno si poln optimizma8-O 8-O 8-O

Dr_M ::

jah...pr men ni tega "je sanjala svinja o kukuruzu" :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GUFY ::

V Avstriji je MP 2600+ FSB 133 149 EUR.>:D

kuglvinkl ::

Kolkr je bilo meni razvidno, na neweggu ta proc. košta 90$.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Mi rabmo 2500+ :) .
Your focus determines your reallity

Nizmot ::

Vceraj sem bil v Italiji lih zaradi tega in cene se res gibljejo med 140 in 150 Eur vendar nisem glih 100% da je to res ker lih en tolko stane 2500+ ampak ne xp-m ampak MP-multi proc.

To ni res v ZDA je mobility za 98$ pri nas in okolica pa najmanj 148Eur to ni normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nizmot ()

kuglvinkl ::

MP je čist drug proc za te potrebe.
Your focus determines your reallity

Nizmot ::

Sej sem napisal multi proc. in vem da tej v trgovinah v katerih sem bil al ne prodajajo al pa mi ne zgledajo neki tipi ki obvladajo sceno procesorjev. Mi zacne iskat po njihovem ceniku kot MP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nizmot ()

GUFY ::

Tole sem našel na netu. Mislim da je to pravi proc, če ni me prosim popravite.:D

Pa še ena povezava bolj na koncu spiska so tudi proci, ki nas zanimajo.:D

kuglvinkl ::

Ja, je pravi.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DjTonic ::

Copy/Paste

2.6 ghz @ 1.9v 200 x 13, temp 42.5c namazan z AS3

DjTonic ::



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boki_ ::

Za kaj se sploh gre? Če prav razumem, dobiš bartona mobility? Mislm de neki štelaš z L5 mostički(desktop,-M,MP). Mislte, de bi ratalo z AXP2200+ modanim v bartona tako kot je na xbitlabs, pa da bi nardu barton m? Kaj pa tisti k že laufate to foro, a so temp kaj nižje kot ponavadi?
I'm back

kuglvinkl ::

Nič ne štelaš z mostički. dej, bodi tolk in poglej vsaj celotno temo.

Temperature MORAJO biti nižje, ker je wake up V nižja za 0.2 V kot pri navadnih bartonih.
Your focus determines your reallity

Boki_ ::

Sorry ampak še vedno ne razumem. Ampah a mi lohk plis poveš v enem stavku za kaj se gre? Mam net sam ob kuncu tedna, ker je trenutno komp doma sf**** pa sm prav trd ta zadnji mesec.

V bistvu pa se mi neki sveti. Iz AXP-M 1700+ Zmodaš dodatnega 256k pa dobiš Bartona-M al kaj. Sicer pa mi povej naravnost.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

kuglvinkl ::

Ne ne. Glej, veš da AMD dela CPUje za prenpsnike ne? Zdej, zgleda, da se jih da kupit v prosti prodaji. In to Mobile Bartone. Kot veš Bartoni štartajo z 2500+. In ta model, ker je cenovno za nas najbolj primeren je za nas seveda najbolj zanimiv.

In vse kar rabiš je okrog 140 € (razen, če se najde junak, ki jih uvozi, firma, da ne bo pomote), uheblaš proc. v plato in uresničijo se ti najbolj mokre overclockarske sanje, ker je unlocked, in se na stock MHz začene že s 1,45 V. Nekaj takega kot pri 1700+.

OK?
Your focus determines your reallity

frenk ::

če bo tole res tako, bo to kot izgleda moj naseldnji proc...pa sem še mislu da bo treba na pentiuma:D

Dr_M ::

sam tole more bit noro kvalitetno jedro, da ze po defultu dela na tok nizki napetosti. drugac se mi pa zdi tale cpu bolj primeren za ksno multimedia masino, po moznosti se mal downcloackano (npr 7x200@1.4V ali se mn), pa s pasivnim hlajenjem (ali pa ksn minimalen prepih cez hladilnik) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Boki_ ::

Vedno sm si želi spravt mobilni proc v desktop, ko pa pride nekaj o tem, pa ne razumem. Ampak sedaj mi je jasno. Pa še neki čist off topic. Ker sm z zajebavanjem z mostički sfuku že dva prova, me zanima, če bi bla uporabna ta fora, da bi tam, kjer je treba mostiček povezat, enostavno v luknjice v socketu dal tanko bakreno žičko z ene v drugo. Pa kje na netu bi dobil razlago kaj je kaka luknjica?
I'm back

kuglvinkl ::

Dr_M: če mene vprašaš, na 7×200 ne rabi 1.45 V, pač pa manj. ;) Da ne strasam tole iz rokava al pa iz vetra, je se ve narejen test na silenpcreview(s?).com, ker so testirali, kdaj se začene AXP 1700+.

Prosim prosim.

+ če daš gor SK7 (nekje jih bomo morali ponucat čez let in pol ne? :), + Papsta na na 1500 RPM, vse ostalo brez vent. in Enermaxa ali Anteca (ja, tudi ti bodo zelo verjetno z BTXom neuporabni s S.939), ki so izredno tihi, dobiš ultimativno, noise free MM mašino.
Your focus determines your reallity

ZaFo ::

U Nemciji je okoli 125eurov. Ce bo kateri zainteresiran, naj mi pise na mail. Veliko sem u nemciji.

TribesMan ::

Teh procesorjev kot prvo pri nas nikoli ne bo, če pa bojo je pa velika možnost da bodo pripeljali napačno pakiranje, ker obstajajo dve paknge, ena je standard Socket A, druga pa je posebna samo za prenosnike, z drugačnim pinoutom.

Skratka pozabite, razen če ga mislite kupit prek ebaya ali česa podobnega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

pocakajte en teden :)
bomo videli, ce se tako dobro navijajo

ferdo ::

nekdo je omenu:) sanja prase kukuruz:D

Jzt mislm, da vsake tolko cajta da ven AMD neko serijo zelo dobrih procesorjev, da se potem tako govori o njihovih procesorjih, in temu se reče LOTO :D eni bodo srečneži, eni pa poraženci, važno da se kupuje procesorje, ni boljše reklame kot je TAKŠNA !

LP


PS: sanja prase kukuruz:D

GUFY ::

Tribes: Kdaj si pa ti postal tak pesimist?!
BTW sem danes mal okol poklicu pa so mi pri ANNI rekli, da nimajo 2500 mobilnega bartona, ampak imajo pa 2400 sam ta pa ni barton.;((

TribesMan ::

GUFY pa si vprašal za katero podnožje je ta barton? Ker če je Desktop replacement je OK, če pa je čistokrvni mobile procesor si pa z njim ne moreš nič pomagat.

Od kdaj sem pesimist? Hmmm povej mi koliko dobrega OC hardwera je dosedaj sploh ugledalo Slovenijo? Primeri:

DFI NF2 Infinity Ultra
Mushkin Level 2 Black RAM
Prometeia
.
.
.

Da ne naštevam še vse ostale robe ki k nam pride z pol letno zamudo. Ali še več. Recimo Corsair XMS PRO.

Pa še bi se dalo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

slovenija je enostavno premejhn trg za take stvari. ce je ze v nemciji ta procesor 130€, bi biu pr nas min 200€. pa za tistih 5 ki bi jih prodal pr nas, dvomim da se komu splaca to uvazat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ghostkop ::

Evo sej verjetn ste že vidl, tuki sm ga najdu
KLIK
Ne vem če je desktop varianta, žre sam 45W. Pa kokr sm bral na forumih še nobeden ni dobil slabega primerka (če kdo najde naj pove).

VASkO ::

ta 45W razlicica NI desktop varianta. desktop je 72W.

GUFY ::

Vasko: Kako to misliš 45W razlicica NI desktop varianta. desktop je 72W?8-O

Na Xtreme forumu mislijo drugače. Link:D

TribesMan ::

45W različica je "Desktop Replacement" varianta. To pomeni da je mišljena za notebooke katerih primarni namen je čepenje na mizi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Ali to pomeni, da so ti proci potem slabši ali kaj?

VASkO ::

ja vem, sem se ocitno zmotil ko ni zanesljivih virov

nekje pise, da je 45W samo v micro PGA formatu in ne socketA, nekje pise obratno
zdaj gledam AMDjev pdf

VASkO ::

...kjer pa seveda nic ne pise za mobilne procesorje (ni pdfja, je samo za desktope)

do zdaj sem pac videl, da obstajata 45W v socketA in v microPGA izvedbi, na go2shop pa nic ne pise, kaksen format je. oni 72W pa ni dober?

edit:
zdaj mi pa ni vec jasno, kaj so vsi XP-M proci SocketA? ker v nekih press releasih pise, da so low-voltage microPGA mobilci socketA pin kompatibilni

edit2:
zdaj pa sem prebral se tole . tu pise, da so low voltage proci z 1.25V maksimalno voltazo, ostali pa z 1.45V maksimalno. nic vec jasno. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

GUFY ::

Bo zgleda treba iti osebno v Avstrijo in kupiti pravi procesor, ki bo pasal na socket A. :D

Jaffa ::

ZaFo: Jaz bi bil eventuelno zainteresiran, če bo res tapravi...

BTW, nekaj časa nazaj sem videl 2000+ z Barton jedrom, se pravi isto vlko jedro kot Barton, sam je pa pisalo, da ma samo 256kb cache-a... Niti nisem mel časa nič testirat. Je že kdo zasledil kaj takiga ?

Verjetno bo to thorton jedro...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

GUFY ::

Jaffa: Že sam si ugotovil, da je to thorton jedro.>:D

DjTonic ::

Procesor izgleda v real lifu takole.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jaffa ::

GUFY: Da... :-) Kje bi jih pa imeli v AU oz. kje jih imajo ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

ganzi ::

Tiho pa hitro uhh to pa je neki>:D Se enbi branu:D
LP

VASkO ::

www.go2shop.at
nic ne bo fantje, so mi odpisali tole:

es tut mir leid Ihnen mitteilen zu müssen, dass aus organisatorischen Gründen keine Möglichkeit besteht Produkte an das Ausland zu verkaufen. Durch die maschinelle Abwicklung ist nur ein Verkauf im Inland zulässig.


Lokacija stacune pa je blizu Linza, to pa je predalec :\

skoda, skoda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

VASkO ::

drugace pa, kateri procesor je pravi?

CPU AMD Mobile Athlon XP 2500+ 45W
ali
CPU AMD Mobile Athlon XP 2500+ 72W

kje je razlika? oba sta socketA? AMD nima nobenih pametnih dokumentov o teh procesorjih.

TribesMan ::

Pravi je 45W. To pomeni samo to razliko da je sposoben delovat pri manjši voltaži (mislim da 1.45V napram 1.65V kolikor rabijo desktop procesorji). Pač boljša kvaliteta jedra.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342806 (15590) peter_ki
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131992 (15597) K0K0
»

barton 2500 M 45W (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604852 (3630) MEDENA

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710591 (7096) kuglvinkl
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493307 (2213) boštjan

Več podobnih tem