» »

2500+ M: novi AXP 1700+?

2500+ M: novi AXP 1700+?

1 2
3
4 5

planetparty ::

Jaz bi tudi kupil, ne bi bilo pametno narediti eno novo temo, kjer bi se podpisali tisti, ko bi tole meli in bi potem naročili skupaj.

tiborrr ::

Kot sem ze povedal, pri www.go2shop.at ne mores narociti v Slovenijo (ceravno je na spisku drzav) in denar mores dati vnaprej (vorkasse). That sucks... :\ Ampak, moj in VASkOv je ze na poti :).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

planetparty ::

Lahko bi vsaj rekel, a ne? Preden sta naročila...
Zanimiva povezava iz Japonske ;)

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Phase Change na delu 8-O



To je par izjem, vendar vseeno niso toliko bolši od Klasičnih 2500+, saj lahko naletiš na dobrega desktop ali na slabega Mobile.

TribesMan ::

DjTonic sam tole je daleč od stabilnosti če mene vprašaš... mogoče 3DMarkable na kakšni kaskadi, drgač pa zlo težko. Sploh pa napetost skor 2.3V je čist tu mač.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

mene edino moti,da ma FSB "samo" 266.

TribesMan ::

To ni problem, sej so itaq odklenjeni... tako da se da menjat multi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Bostjan, v notebooku je FSB samo 133 (266 DDR) MHz zato, da porabi manj elektricne energije (northbridge dela pri nizji voltazi).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

boštjan ::

tiborrr,saj razumem,sem samo rekel,da je škoda:))

tiborrr ::

Boštjan: To še ne pomeni, da ne mores dvigniti na 240MHz :D.

TribesMan: " mogoče 3DMarkable na kakšni kaskadi, drgač pa zlo težko. Sploh pa napetost skor 2.3V je čist tu mač." - Eh, tu si pa mimo brcnil. Pomoje je zadeva cisto rock stable. Na internetu poznam tudi primerek Athlona 1400, ki z prommijem dela na 2700MHz pri voltazi 2.72V (voltmod seveda). Nizje ko gres z temperaturo, bolj je stabilno, manjso voltazo rabis za isto hitrost.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Boki_ ::

Ker mamo počitnice in se dolgočasim sm reku, de bom jutri neki nrdu. Pa ker se že dajete o nekuh mobilnih procih. sm sklenu, da tudi jaz neki sčaram. Pa sm sklenu da nrdim iz svojga novgaAXP2200+ mobilnega. O tipu proca odločajo L5 mostički. Mij bi moral imeti :::| mostičke, medtem ko tak mobilen jih ma ||:| Moj ma def voltažo1,6 V tak M pa bi jo moral met 1,5, če so L11 mostički tako povezani. Naj poskusim, al bom uniču proc. Na eni strani so to nekaj probali, pa so napisali, da ni delovalo v redu, ker je neki BIOS jebal. A se bo mojmu procu znižala voltaža za 0,1 V če nardim tisti M mod?
I'm back

tiborrr ::

Ce ti je to edini procesor pri bajti, raje ne poskusaj... ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

joj, pa tu ni fore. za mobilne proce AMD izbira zelo kvalitetne cipe. zdaj pa ce ti mosticke spremenis na M, jedra s tem ne bos nic bolj kvalitetnega naredil. preberi celo temo, da bos vedel, v cem je fora mobilnih procesorjev. ne samo v tem, da so mobilni.

Boki_ ::

Mobilci majo malce nižjo voltažo in se posledično man grejejo, no.
I'm back

Jaffa ::

Duuudd that's aaaawsome... :) Pa ja ne misliš, da ti bo potem delal z isto frekvenco pri manjši napetosti ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

tiborrr ::

Ja valda. :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Boki_ ::

Pa potem spet dvigneš volte na 1,6 al pa 1,65 in če je dobr stepping gre v višave.

Ej, zdej pa še ena kmečka. A bi Volcano 11+ X edition hladil kaj boljše ( 1°C) če bi poglobil rebra?
I'm back

kajzer ::

Tule so primeri stepingov mobile AXP 2500+

tiborrr ::

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

tom, ti ne razumes. ce lahko v biosu spreminjas voltazo, zakaj bi jo hardwersko direkt na procu? samo spremenil bos default voltazo, ne bos pa spremenil OC lastnosti jedra.

Boki_ ::

Voltaže ne upam spreminjati v biosu, to je ku***. Zato je potreben hardware poseg.
I'm back

VASkO ::

Voltaže ne upam spreminjati v biosu, to je ku***. Zato je potreben hardware poseg.


ti se zafrkavas ali kaj?

drugace pa se par dni do sobote, ko pride M2400+, na slepo izbran. malo loterije ne skodi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

Boki_ ::

Zakaj naj bi se zafrkaval?

A si že naroču une Bartončke?
I'm back

Alexius Heristalski ::

drugace pa se par dni do sobote, ko pride M2400+, na slepo izbran
Jutri?

Kako naj kontaktiram ta go2shop.at, poslal sem jim e-pismo na office@menrath.at ter jih povprašal o teh cpujih, pa ni bilo odgovora. Morda me niso razumeli??:P
Kako poteka plačilo vnaprej? Ali res ne gre po povzetju?

Hvala za odgovore!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Jup, procesorcki najini so ze na poti 0:). Komaj cakam, da ga navijem in da vidim, ce sem se zaf*kal :). Alexus, kot sem ze napisal, procesor lahko narocis le v Avstrijo ali Nemcijo, pa se to moras prej denar nakazati. Ko tipi dobijo potrdilo, odposljejo paket s kurirsko sluzbo. Tako je to...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ghostkop ::

tiborr and VASkO a sta že dobla, sm že jst nestrpen. Poročajta takoj ko bodo rezultati.

boštjan ::

koliko sem razumel,lahko pol tudi postlagerd naročiš.plačaš pa lahko tudi preko slo banke,vsaj mislim da gre tako

VASkO ::

glih postlagernd si ne mores narociti, ker posiljajo izkljucno preko paketne sluzbe, ki jo imajo pod pogodbo.

proci pa danes ne bodo :'(
tak je tiborrr rekel. jebat ga, pa glih sem bolan pa moram doma ostat, bo malo tecno.

tiborrr ::

Jebemti, tisti stricek ma proce v rokah, samo se do najudveh niso prisli. VASkO mi ze dva dni tezi, naj ga poklicem in povprasam, kaj pise na majhni crni nalepkici pod jedrom ;). Can't wait monday.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Hmmm. Tile novejši Bartoni pa zgledajo obetajoče. Ne mobilni namreč. Na xtremsystems ima eden bartona z novim stepingom in tednom izdelave 0402, to se pravi letošnji... Steping je AQYHA. Zadeva gre do 2400MHz z deafult voltažo (1.65V, zračno hlajen) in do 2600MHz pri 1.88V spet samo zračno hlajen...

Zgleda da so novi stepingi boljši... in da so jih Mobilne verzije dobile malo prej kot desktop. Zdi se mi da bovredno počakat še kakšen teden da se zadeve skristalizirajo... lahko da nas čaka nov preporod Socekta A...

Še povezava do teme...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mare87 ::

O ja, prebral teme in sline se mi še zdaj cedijo. Ko bi le dobil enga Mobile 2600+ v roke za igrat. Po možnosti z nizko zadjo cifro (033 al pa kaj takega).

ghostkop ::

No tale pa ni mel take sreče z mobilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghostkop ()

TribesMan ::

Sej ni edini...

Verjemte tile mobilci niso nič posebnega, sam nov stepping, ki bo v kratkem dobavljiv tudi v desktop CPUjih... počakte kak teden ali dva.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Upam da bodo res take zveri :D Potem bom takoj nehal varcevati za A64 in zacel za SocketA sistem, ki sem ga ravno prodal ... Hehe
persona civitas ;>

GUFY ::

Ampak mobilni proci so pa odklenjeni. To je pa tudi ena prednost, ki je ni za zanemarit.

TribesMan ::

Jah odklenjeni se mi zdi da so glih tolk da lahko programsko spreminjaš multiplier med delovanjem v winsih... V BIOSu se mi zdi da se še vedno ne da štelat... No eniwej živi bili pa videli. Sej bosta tiborr in Vasko kmalu dobila proce...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

Ampak mobilni proci so pa odklenjeni. To je pa tudi ena prednost, ki je ni za zanemarit.

samo če ti novi proci gredo z 1,88V do 2600MHz,dvomim,da bo tebi šlo do 260FSB,razen če narediš V dimm mod in chipset mod,pa še kako DFI plato moreš met. Tako,da 2600MHz=236X11 in tudi to je very dobro.

VASkO ::

se ar ur pa upam, da bom ze sprobal novega

se pa tiborrr nic ne oglasi, hmmm. da ni on ze v soboto dobo pa pretestirava zdaj... malo je sumljivo to :\

Tilen ::

Hahahaha VASkO, torej ce ugotovis da se tvoj slabse navija potem ves kolk je ura :)))))) hec ! :) Komaj cakamo da dobita te silicijeve zadeve v roke :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Alexius Heristalski ::

Fanta, izkažita se! Karte na plan!

8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

VASkO ::

tiborrr je od sobote dalje izklopo ICQ, na mail ne odgovori, GSM je zgubo. zgleda, da se me izogiba, ker net mu ni crknil, ce po forumih posta.

tiborrr ::

Tiborrr je ziv in se ga ne izogiba. Procesorji so v Grazu, jutri gre en kolega (v bistvu zaposleni pri fotru) iz Maribora v Graz po njih, tako da zvecer ze bodo. Postnina je baje bila 10€.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

Pol bo pa jutri pri vama hada navijalska mrzlica. Smo pa radovedni tudi mi tako, da poročajta o rezultatih.:D

tiborrr ::

Itak, ampak ce jih ne bo, se bom pa razcetveril. Prekleti k?%#"%"* *"&/)"#?&! ;(( 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kajzer ::

Tiborr in vasko, kaj je z vajinima procoma? Sta jih ze dobila?

tiborrr ::

Prekleti k?%#"%"* *"&/)"#?&! ;( :( :'( :| Vrag po falusnih Go2Shop.At! Danes je foter gor klical in jih povprasal po zdravju. Tipi lazejo kot psi. Baje sploh se niso odposlali, samo mejl so napisali, da je ze v Grazu na posti in caka na odposiljanje. Das jim 230 evrov na roko, pa ti v roku petih dni niso sposobni dostaviti procesorja! ;(
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

WinsuckeR ::

Ok --> njvečja fora bi bla da na konc dobi recimo Vasko bolši CPU >:D (sj veste kj u stilu ... ta se odlično navija oni pa je........)

tiborrr ::

O ne, potem vec ne bom nic za njega zraven narocal. Jebat ga, malo egoizma pa le mora biti. No, dobra novica, Go2Shop.at je spravil dva CPUja do Graza. Jutri gresta Tomaz in Foter po njih. >:D Bog (Alah, Bog, Buda, anyone), daj mu OC moci! ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mare87 ::

Good luck:)). Upam, da bosta vsaj do 2700 mhz prišla.

tiborrr ::

Tudi jaz tako upam. Da le ne bi jutri zajebali. Inspekcijo jim na vrat pokliceva z VASkOm! Prasci, v soboto so imeli ze nakazan denar, pa se vedno ni nic! Jutri mora biti, ce ne bo res joj. ;(( ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342824 (15608) peter_ki
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132003 (15608) K0K0
»

barton 2500 M 45W (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604853 (3631) MEDENA

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710594 (7099) kuglvinkl
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493307 (2213) boštjan

Več podobnih tem