» »

R407 direct die

R407 direct die

OwcA ::

@frenk: Je.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

TribesMan ::

Recimo kakšen petek v kiberpipi bi bil kar ok. Kaj se vam zdi?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Lahko ze kar tega ;)
persona civitas ;>

OwcA ::

No, no. Kiberpipa ni vedno prosta, poleg tega se je potrebno zmeniti z njimi. Kakšen teden po tem, ko se mi dokončno zmenimo, bi pa šlo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

no sej to...čimprej se javte vsi ki vas to zanima in bi prišli, ker kot je reku owca, je treba še počakat da bo sploh prosto

al pa če novico napišemo, da bojo vsi vidl, ker men zgleda da ne vidjo vsi te teme:D

OwcA ::

Najprej se domenimo in zagotovoimo, da nas bo vsaj nekaj, potem novica, ko se bo že vedelo kje in kdaj.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

Tic: Kondenzatorji bodo naslednji teden, o ceni nic specificnega. So pa kar masivni, od klime ;).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

smilyxx ::

Jst bi prišel poslušat.

Lp
Save water.
drink beer.

sharp ::

Bom še jaz prišel,če bo kej placa.
Frenk: bom napisu ko bo zalavfal vse skup,neki se že cel teden zajebavam s tem purpenom,pa se počas suši....
Tle sem naredu še plastično ogrodje iz plastike,nikjer nisem najdu plastike 80x80mm,tako da sem kupil v Astri plastičen valj fi120mm in ga dal postružit na debelino,ki sem jo rabil.

Tle je samo postruženo in obžagano,da sem dobil tistih 80x80mm

nato sem šel k bratrancu Matevžu,ki mi je z rezkarjem za les pofrezu kar nisem rabu,ga morem lepo pohvaliti :)

Med matično in plastiko pride ena fina stvar ki sem jo neki časa iskal povsod,u bistvu sploh nisem vedu za kaj se uporablja in sicer Tekastrip,nekaj podobnega ima prometeia,je podoben čigumiju in ma to dobro lastnost da se ne posuši,drugače se pa uporablja za zatesnjevanje kakšnih splakovalnikov,kadi...


Tle je bilo treba mal ohišje požagat,da sem lahko speljal uparjalnik do procesorja,pa tolk sem dal za njega:P
upam da bo kmalu zalavfal moram še poizolirat....če se ne slišmo kmal,mi je gotov vse skup crknilo..

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

morphling1 ::

Sweet, sweet, sweet :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

FAAAAAK!! Kok je tole lepo... še posebej se mi dopade cev od evaporatorja pa nazaj do kompresorja, NEEEEEEET!

Mislim pa da boš moral še malo izolirat tole plastiko od zunekj, ker drugače bo kondenza k pr norcih... Recimo samo obleci zadevo z neoprenom, lahko pa tudi z armafleksom... pomojem bo precej bolj ziher...

Je pa res lično narejena zadevca. Vse pohvale...

Aja pa dej že zamenjaj cooler na NBju, ker tistole ne hladi nič.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Hvala,sej ni nič posebnega.
Na vrhu pride še pokrov,pod njim pa temp. senzor,samo ga prej nisem upal dati ker bi ga gotovo odrinilo stran.
Upam da nebo kondenziralo.Na drugi strani plošče bom dal armafleks,če pa ne bo dobro pa kakšen grelček.
Kar se pa tiče kulerja,sem pa obupal mel sem že zlo hude rame,pa se je vse ustavilo na 200mhz in kar ne verjamem,da bi v-modal nb in zletu do 230mhz,ker vidim da je vse skup odvisno od plate,ker enim leti stvar z original voltažo visoko..eh,bo že:)

tiborrr ::

Sharp, nevem, kaj ti naj recem - 1A. In to z mastno pisavo velikosti 72 pik! :D Cuj, se lahko naredis kaksen evaporator? Songoko se ne oglasa. Drugace pa bi te prosil, da mi zaupas nacrt. Sicer imam nacrt za neko kaskado, a je bolj tako... 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Glede evaporatorjev, mogoče bi jest lahko kolega prepričal da bi naredil eno serijo na CNC-ju sam bi blo treba vsaj nekaj sigurnih kandidatov... pa seveda en res dober načrt... da bo zakej...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Tibbor:V bisvu ni problem,samo moram nesti skenirat ta načrt,ker je narisan na papirju.Autocad zame ni,ker sem enkrat kracal neke jajca in sem obupal,mogoče se bom nekega dne naučil(upam da pred pokojem,lol).
Kar se pa tiče uparjalnika je pa narejen iz glave,pač sem si predstavljal kako naj bi plin krožil v njem,čeprav nimam pojma kako se bo obnesel,lahko da bo polomija....pa narejen je na okroglo zaradi stroškov izdelave, ker je struženje poceni v primerjavi s kakšnim cnc strojem,ampak če bi delal še enega bi gotovo ostal pri okrogli obliki.

tiborrr ::

Sharp, poglej prosim zasebno sporocilo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

TribesMan: tukaj je en kandidat.:D

tiborrr ::

Nacrtov imam polno, od najbolj enostavnih, do dvonadstropnih kaskad.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Jest sem razmišljal nekaj v smeri baker-jevih odličnih CPU evaporatorjev. zadeva roxxa. Vprašanje kako komplicirana je zadeva za nardit.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Imam Bakerjeve nacrte :D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sharp ::

Tibor:glede ZS sem ti že nekako odgovoril par postov višje
Verjetno ste se vprašal kakšen pošasten uparjalnik ima prometeia,sam sem bil kar malo presenečen

bo treba kupit eno dobro žago:P

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tic ::

Pomoje ta njihova zadeva ni ravno optimalna..

Sicer pa čestitke sharp! Tudi ce ne bo delalo, maš super WoW efekt :D
persona civitas ;>

tiborrr ::

Torej, si pripravljen narediti se enega? 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

SleepLess ::

tudi sam se ZELO zanimam za tole hlajenje pa bi jaz tud enega imel

tiborrr ::

Sharp: Za evaporator mi odpisi na nikson@siol.net ali pa na ZS.

Edit: Sharp, sem ti ze odpisal. Thx. ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

tiborrr ::

Sharp, new ZS in town 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sharp ::

Tibbor sorry,sem bil bolj malo za računalnikom pa izoliral sem spet....imaš ZS:)
Evo z izolacijo sem dobil še bonus 5c,ohišje uparjalnika pa ni mrzlo in tudi kondenz se ne nabira upam da bo tudi v računalniku tako.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

SnakeBite ::

A se da tut naštimat hitrost kompresorja, k me zanima zarad glasnosti.

sharp ::

Ne pri temu kompresorju je hitrost vedno enaka,sej ni tolk glasen.Če bi pa rad da se regulira moraš pa kupiti
kompresor ki si spreminja vrtljaje glede na obremenitev(variable speed compresor) recimo
NLV11K
samo so pomoje dragi.

frenk ::

...sej ga lepo podložiš in zvočno izliraš...lahko pa ga tudi razbremeniš z MXV

TribesMan ::

Glede na to da tile kompresorji najbrž večinoma laufajo na 230V izmenične napetosti, me zanima nekaj. Doma imam več frekvenčnih zegulatorjev, ki so sposobni laufat 500W breme pri frekvenci "omrežja" od 25Hz pa do 100Hz. Teoretično bi potem lahko laufal kompresor na polovični pa vse do dvakratne hitrosti. Zdej me pa zanima kaj bi kompresor porekel na tako posiljevanje z elektriko... Pa tudi kako bi se sprememba hitrosti kompresorja odražala v spremembah temperature...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Malecky ::

Uau na s-t neki dogggaaaajjajajaiijeee:D

A je ze biu meeting v kiberpipi?0:)

frenk ::

alo čičvak a si se končno zbudu pa mal pogledal na s-t:D...jest sm dobu plačo in štipendijo dobim desetga, tko da bom kupu jutr jeklenke za 35k sit pa še v empor bom šu po ventile, sight glass in filter, za evape bom pa zgleda mogu še mal počakat...no ja počas pa bo :))

ne ni blo še nč v kiberpipi, ker ni dost zanimanja...sej se bomo enkrat dobil ob kakšnem pivu pa kšno rekl...pa magar če se sam s sabo pogovarjam:D

mloncar ::

si že kej navil procesor???

še maš kej slik celotnega sistema??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

weishaupt ::

pohvala tebi sharp.
Moj stari je tudi klimaš tako, da so mi te stvari znane.
Verjetno bom tudi jast izdelal kaj takega(kompresor itd.. mam) vendar se mi ne da. 8-)

frenk ::

jest morm samo še evape dizajnirat, oz. po domače ukrast dizajn:D

frenk ::

sharp al pa anyone...kako mate izoliran pine...jest sm razmišlal da sploh nebi izoliral, ker termalno pasto not dajat je problematično, ker pol plato težko prodaš...poleg tega če je dobr izoliran okol socket zrak sploh bliz ne pride:)

dielectric grease se da baje dobr spucat ampak je pr nas verjetno težko dobavljiva:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

sharp ::

Živjo Frenk,a napreduje tvoj dd? Glede pinov je pa tako jaz imam pač narejeno kot neko komoro in če je dobro zatesnjena ,da ne pride zrak med pine ne sme kondenzirat.Sem tudi jaz iskal to dielectric grease in nisem nič najdu pametnega se pa jo da odstranit z nekim sprejem tko da je potem pripravljena za reklamacijo:D,tko no če boš dobro zatesnil pomoje da nebi smelo biti problemov.

frenk ::

tesnjeno bo 100% dobr, tko da bo to zgleda dost :)

...ja dons sm bil u emporju in zapravu 27k :D...jutr bom še cevi in kapilaro nek dobu pol pa gas do fula...evap je že skor narjen more bit pa vse do petka narjen...ker se mudi bom naredu tud samo en evap in ne treh kot je bilo na začetku načrtovano...vseeno pa bom zaporedno kapilari vezal še reducirni ventil kot sem imel zamišljeno že od začetka...zdej ne vem al bi uporabu star kompresor k sm ga najdu na odpadu al bi dal 25k za novga ki je pri -40°C sposoben odvesti cca. 260W, kar je skoraj idealno...dej mi povej še kako si ti spajkal vse skupaj...jest mam tle eno pasto za trdo spajkanje pa še ne vem točn kako to gre...al je ta pasta vse al je treba še kaj dodat...verjetno se pa to pol spajka kar z butanskim gorilnikom ker na pasti piše da rabi od 500°C pa do 800°C


p.s.: kako pa kaj tvoj sistem?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

frenk ::

...a mogoče kdo ve za kšno pocen varianto kšne zadeve za krivljenje cevi?

frenk ::

evo tukaj je ena slikca komponent ki jih trenutno imam...v omari mam še celotno izolacijo



sharp: a si ti kej na ircu?...al si ti švasal al trdo lotal?...če si trdo lotal mi povej s kakšnim gorilnikom...pa povej mi še kolk si pazu da opilki in ostala svinjarija ne pridejo v sistem, oz. kolk filter to dejansko nevtralizira...pa dej mi povej še kje si polnil cel sistem in do kolk se tole polne:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

TribesMan ::

Očitno le ni zamrlo tole phase change hlajenje...

frenk lepo da si se lotil... kaj je pa zdej z evaporatorjem? Pa kir plin misliš nicat?

Sam sem prišel do ene zelo fine ideje. Doma kupujemo klimo zdejle in sem malo raziskoval te zadeve... in sem videl da imajo boljši modeli vgrajen inverter (frekvenčni regulator), ki omogoča da kompresor deluje pri zelo širokem razponu vrtljajev in s tem posledično regulira temperaturo in moč na evaporatorju... No in glede na to da imam doma ene 3 frekvenčne regulatorje (za motorje do moči do 0.5HP) me že zelo drži da bi mogoče probal, ali bi tak način regulacije prišel v poštev tudi pri hlajenju CPUja... Še posebej zanimivo je to, ker lahko frekvenco nastavljaš od 10Hz pa vse do 250Hz... kar pomeni da motor v kompresorju, ki ima nominalno frekvenco 50Hz deluje z 0.2* pa vse do 5* vrednosti nazivnih obratov... kar pomeni veliko veselja... Sicer vprašanje kako bi kompresor to prenesel, sam pri navadnih motorjih je tako, da delujejo nekje do 100Hz... pri 150Hz pa jih raznese... to je šele zanimivo vidt... No če bo kakšen kandidat, ki bi bil voljan sprobat nej se javi >:D Vsekakor vredno probat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

steev ::

Mam en ?

Ker je v Kranju kosovno zbiranj odpadkov (in je veliko hladilnikov) sem uzeu en kompresor. Najprej sem odšraufof dve matici, pol sm pa prerezu tiste dve cevi in jezačel neki vn uhajat (psssssssss). Sm se raj odamknu, da nau kej narobe. Ok, nehal je šumet. Prerezou tist kabl od termostata, pol sm ga pa u klet udensu. In ker sm ga mau nagnu je neki začel vn tečt.

?: Kuga je to za ena tekočina? A morm to vn spravt?

lp, s
:|

frenk ::

steev ne to vn točt...to je olje...tko sm jest zajebal en kompresor...no ja sicer se da olje tud dotankat ampak še bol je pa če tega not pustiš:)

tribesman: jah u petk je deadline...lih zdele je bil pr men en strojnik pa sva mal podebatirala in pršla do zaključka da bo tole zelo težko skup spravt do petka...pol je pa tle še en problem...DaBit iz foruma phase-change.com je zase delal evap za nf7-s in je mal zajebal, ker je prevelzga naredu...jest sm biu pa tud debil in mu ukradu dizajn, tko da zdej še razmišljamo kako bomo loh to pomanjšal in kako bomo pomanjšal še NB hladilnik...drgač mam pa bakrene cevi že doma, pa kapilaro dobim od kolega tud dons zvečer...spodnji dela evapa je že narejen in pr men doma, tko da pridejo slikce zvečer...jah tisti regulatorji bi bli pomoje zlo zanimiva zadeva in bi jih mogl mal sprobat na kšnmu pocen odpadnemu kompresorju...po drugi strani se pa to lahko reši z ventilom s katerim lahko spreminjaš pretok in s tem tudi obremeniš ali razbremeniš kompresor, ter povečaš hladilno moč in zvišaš temperaturo vrelišča in obratno, itd

...zdej morm pa počas pod tuš in na šiht

...se slišmo zvečer:)

sharp ::

Glede lotanja je tko to mi je delu en drug,se pa vari s hard lotom to so pač varilne palice s srebrom,najprej je segrel z mešanico kisika in butana(fina stvar za take stvari) in ko je dost segreto samo pritakneš lot in se sam stopi in zalije pol še mal popraviš s plameno in to je to,pazi samo da ne segreješ preveč.Glede notranjosti je pa tako,reže se
z nožem za cevi ,ki ne naredi opilkov.Drugače se takrat ko se lota,čez cevi spušča dušik tako da je notranjost čista,samo jaz tega nisem delu.Cevi se krivi na roke samo pazi,da jih ne zalomiš.Drugače je pa tiststa krivilna stvar kar draga za hobi.

Kompresor je star kot vidim,zanima me za kakšen plin je narejen?A je bil dolgo odprt,ker bo treba drugače zamenjati olje,ker je verjetno poln vlage in ti bo delal pizdarije pozneje ko boš zalavfal in tud zaradi drugačnega plina,če ga boš slučajno menjal(recimo R22 uporablja drugačno olje kot R404).

Ja glede polnjenja sistem je pa tko,fila se po manometrih potem ko pa imaš na evapu navit procesor se ga pa dofila ali pa spusti in potem skrajša ali pa podaljša kapilara zato je fajn da se začne z daljšo kapilaro ,ker so problemi če jo preveč odrežeš in jo moraš podaljšati.Sistema ne smeš preveč nafilat,ker se plin ne bo mogel ves upariti in ti bo prišel tekoč v kompresor pol bo pa žur,ker ti bo polomil bat in ventile,sej veš da se tekočine neda stisnit.

Tisti okenček za gledat tekoči plin si kupil brezveze,ker je namenjen za sisteme z txv ventilom sam ni nič hudega,če ga daš vmes.Še to ta dušilni ventil sicer še nisem vidu in tud nevem kako deluje samo,če znižuje pritisk potem se ti bo uparjalo že v njem,mi pa rabimo da se uparja plin v uparjalniku.

Grem zdej mene tud šiht vabi,drugače pa še vpraši če te zanima.

frenk ::

nož za cevi mam doma že cel let...sm ga kupu kuj k sm prišel na idejo o phase-change:D...bom probal krivit na roke, ker jo mam itaq preveč in ni problem če kšn konc polomim:D...kompresor je sicer kar star, je odprt že kar nekj cajta, tko da bo treba zamenjat olje...narejen je za R12, nafilal ga bom pa z R22, torej bo olje isto...pomoje da je za R22 mineralno olje:)...samo povej mi če slučajno veš kolk olja pride not, ker not ga že tko mal manjka in bo pomoje problem najdt tapravo količino...sight glass je namenjen tud kot identifikator vlage v sitemu, torej ni brezveze...z ventilom tud nebi smel bit problema, ker bo takoj za ventilom zaporeno vezana kapilara(1.05m, 0.66mm), ki bo obdržala pritisk vse do evaporatorja...DaBit prav da deluje vredu:)...torej morm jest filat sistem med delovanjem?!?!...a me bo serviser gledal vs ta cajt?...a to ni nobenga načina da se to zračuna nekak?...men grejo ful na živce teli sistemi s poizkušanjem...bi blo velik bol fajn če bi se dal to zračunat...sicer vem da ga ne smem preveč nafilat ker tekočina pol pride not, ampak ne vem pa kako naj vem da je sistem dost nafilan

frenk ::

no tukaj so pa še slike evaporatorja









...se lepo vid kako izgleda če je delano z mašino ki ima komaj 2k RPM:D...no ja za prvi PC bo vredu:)...pa baje so bli polomljeni 4-je rezkarji

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

sharp ::

Lep uparjalnik in pomoje tud dober,pa še znan mi je;)
Ja r22 uporablja mineralno olje.Kar se tiče količine olja, obrni kompresor na glavo in izlij olje v kakšno merilno posodo(od praška recimo),pol pa daš isto količino novega olja nazaj pa dodaj še nekaj zraven.Dobro je,če takrat ko ni več starega olja v kompresorju, vliješ noter nekaj novega olja in kompresor tko na izi preklompaš,hm kako naj povem kot bi mešu z njim :)) (tko da ne ropota)
Za filanje je tko,kompresor naj bo ugasnjen in nafili najprej plina da bo kazalec prišel do 5 barov,nato zapri in prižgi kompresor,počaki ene par minut da se temperatura umiri in dodaj plin in spet in spet...Maximalna količina plina v sistemu bo takrat ko se bo led na sesalni strani ustavil 2-3cm od kompresorja.
Za prometeio vem,da ima 60g plina ampak to nemore nihče vedeti koliko ga gre v tvoj sistem in tudi nevem kako ga boš izmeril.
A bo imel uparjalnik luknje za socket?
Aja sem pozabukakšno cev imaš to in kolk je kej fleksibilna??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

Brane2 ::

Ene par vprasanj mam.

- za kaksne pritiske je treba predvidet cevi in uparjalnik ?

- Kako doziras utekocinjeni FR-wahtever v uparjalnik ?
Ocitno je, da ta na sme dotekati prhitro, da ne bi zalila uparjalnik, temvec mora na njemu izparevati...

- kako dihtas stvari v uprajalniku ? Z gumico ? Mislim, ocitno je prikazani uparjalnik dvodelen, torej ga je moc razstaviti. A ne bo freon pocssi uhajal na spoju ?

Brane2 ::

Aja, se to.

- koliko v praxi porabi kompresor

- ali laufa stalno

- kako je z vklopom ? Mislim, ce mashine nisi uporabljal nekaj casa, koliko prej je treba vklopit kompresor itd ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje cisterne za vino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
197519 (6922) drejdrej
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826266 (12811) drejdrej
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622873 (13746) LittleDevil
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419471 (13108) steev
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152026 (1660) morphling1

Več podobnih tem