» »

Water chiller!!!

Water chiller!!!

1
2
3 4 5

frenk ::

jah sej prometeia je tud tolk velka...to ubistvu sploh ni tolk velko...daš loh pod ohišje:)

frenk ::

SoNgOkO: dej povej kako je zdej z direktorjem...sicer pa zdej tud moj tadrug frend dela tm pa bom mau uprašou če se da dobit...sam povej kolk kosou bi ti uzeu pa kere pa bom jest prašou pa ti povedou...loh tud prek privat mesiđ

Nacek ::

Fanatiki>:D

SoNgOkO ::

Pozdravljeni!

Naj povem, da je ohisje skupaj okoli 10cm sirssi od povprecnega big-towerja. V dolzini pa je skoraj enak. Tocnih mer se ne morem podat ker eksperimentiram z deli tako da mere variirajo.

Zadeva pa bo sla v resno produkcijo k prfoksi v sol nehajo morit:D !

FRENK: jst te bom mejlal, da se mal dogovoriva

C_maniak ::

Ok, zdle bo konc s šolo... Že kej napreduje zadevca??

frenk ::

važn je da moj dnar napreduje:)...lih dons sm začeu delat sam bo pomoje kmau dela zmankal:'(

C_maniak ::

gremo loto špilat!!!!!;)

frenk ::

kva je zdej to...ni več une slikce;(

pele-on ::

Šla je.Kam pa nevem:D

Stratus ::

Slike, slike, slike, slike, SLIKE, SLIKE, SLIKE, SLIKE,....Uf prsti me že bolijo:D
Slik ni več na tistem linku, dej nove slike pliz, pliz,>:D pliz>:D. Daj nam kruha in slik

Jaka83 ::

No, jo bom pa jaz prilepil.
Stara slika:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

hillman ::

Za prisilno hlajenje ptrbujete sledeče:
1 Primerno ohišje midi tower,bolje maxi ali kaj podobnega
2 Kompresor 120-230W
3 Kondenzator-hlajenje plina
4 Kapilara 2m
5 Filter- dehidrator plina
6 Uparjalnik-narediš iz bakrene cevi ,spirala
7 Termostat-diferenca 5 stopinj-zaradi zagona kompresorja
8 Pumpa 12 V-najbolje 1000-1200 L/h ,zaradi gostote tekočine pri nišji temperaturi
9 Termometer-nadzor hladilne tekočine
10 Rele 12 V-Zagon kompresorja
11 Ventilator 2.kom 120mm
12 Posoda za uparjalnik in pumpo- lahko tudi pretočno
12 Silikon cevi 10-12mm
13 Grelec procesorja-ni nujno,odvisno od ohlajene tekočine
14 Izolacija- cevi,posode za tekočino,vodnih blokov
15 Antifriz
16Hladilni plin cca 60g-R12, R507,R134a


Pri kombinaciji z vodnim še dodatno

17 Stikalo preklop kompresor- voda
18 Hladilnik tekočine
19 Magnetni ventil 2.kom-za preusmeritev tekočine kompresor-voda


Tekočino sem z podobnim sistemom ohladil max -5stopinj 100W kompresor , 600l pumpa .100%ob.remenitev procesorja Athlon 1700Tb,Epox 8k5a2,512 DDR 2700,GeForce4200Ti

Z močnejšim kompresorjem in pumpo bi dosegel max -15do-20 stopinj se testira ,odvisno od zunanje temperature.
Za nižje temperature-extremne overclocke je bolje narediti direct die -uparjanje plina na proc,gpu, nb.Ta izvedba je veliko bolj zahtevna .Teški problemi z kondenzom ,izolacijo,gretjem proca.Se pa da naredit-veliko volje in potrpljenja
kaj mislš

SoNgOkO ::

Pozdravljen!
1. racunalnisko ohisje ni primerno je preozko, ohisje more biti narejeno po meri!
2. kompresor mora bini najmanj 5000-6000 BTU
3. kondenzator 3 vrste po deset cevi
4. kapilara ni efektivna, bol je TXV
5. OK
6. ni dosti efektiven, bolj se splaca kupt evaporator ze narejen
7. se ne rab
8.OK
9.OK
10. odvisno od kompresorja
11. Ok
12. OK
13. ni potrebe
14. nujno
15. premalo je mocen najmanj 50:50 metanol/voda
16. R22, R404a, R507;0,3kg

Lista je narejen bolj v "grobem" ampak dele dobit se ni tako tezko. System je treba se nastelati. Treba pa je se imeti vakumsko pumpo, komplet za filanje kompresorja, ter varilno "baklo" najbolje kar na acytilen/kisik.

S sistemom, ki ga ravno kar delam se temperatura sekundarne hladilne tekocine (to je tekocina, ki hladi CPU) spusti pod -40. Na zalogi bom v kratkem imel dva taka sistema. Vendar bo cena visja kot omenjena, saj deli za tak sistem stanejo vec kot nacrtovano. Prav tako pa bo v kratkem na zalogi sistem, katerega temp sekundarne tekocine znasa od -20 do -25. Prav tako bo na zalogi se kak direct-die cooler. Za vec info mi pisite na mejl. Zbiram prednarocila. :D

SoNgOkO ::

Pozdravljeni!

Danes dopoldne sem naredil zelo primitivno stran, na kateri se dobi nekaj informacij o delovanju hlajenja s spreminjanjem faze. Prav tako so na strani informacije v kolikor bi kdo rad narocil tako enoto.
STRAN
BTW: dobr bi blo, ce bi me opozoril na ksne napake (tako slovnicne kot tehnicne)

Lp!

SoNgOkO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SoNgOkO ()

Golden eye ::

A lahko že poveš kakšne bodo cene za water chiller??8-O

SoNgOkO ::

Glede cene je najbolje, da mi pises na mail.

Lp!

Golden eye ::

Zakaj pa nebi na forum povedal d abi vsi vedli kok kaj ta zadeva stane. To bi lo boljmzanimiv in ne da t vsak pošilja e-mail. Sej ne misim slabo samo govorim v prid Foruma in o informacijah.:D

VASkO ::

mislim, da zaradi davkarije :)

morphling1 ::

GoldenEye, dej že enkrat pokapiri da forum ni namenjen, oglaševanju, za to imaš male oglase. Če si tako len da se ti ne da poslati emaila, ti pa ni pomoči.
SoNgOkO, je tisti direct die na slikah tvoj ali od Bowmana ? Drugače pa zelo cool :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SoNgOkO ::

Direct-die je bowmanov, drugac pa je moj cista kopija tega. Sam po sirini in dolzini je za okol 6cm manjsi. Pa kompresor mam za 500 BTU-jev mocnejsega.

Lp!

Golden eye ::

Se opravičujem!!:8) Sem pozabil na davkarijo MY MISTAKE

Shkorc ::

Zakaj ma to veze z davkarijo? Lahko bi npr. povedal koliko so te na koncu stale posamezne stvari... :\
Razn če bo kasnejši seštevek zlobno večji in ti je neugodno to povedat :P
Drugače pa zelo pohvalno in komaj čakam kakšni bodo končni rezultati 8-)


/edit: Ah sm smotan...:8) pa mal tud tist k sprašuje po $$$... na prvi strani prvi post... doh...
Je suis tres desole :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shkorc ()

hillman ::

songoko

tale tvoja mojstrovina ima 80 decibelov

SoNgOkO ::

Hmm zelo rad bi vedel kako si tako siguren, da ima moja "zadeva" 80 dcb?

frenk ::

What is BTU?

A professional term rating an air conditioner. BTU stands for British Thermal Unit - the quantity of heat required to raise the temperature of one pound of water one degrees Fahrenheit.

mene pa zanima kva ma to veze s kompresorjem:\

frenk ::

ja pa še nekj me zanima...zakva folk ne pozab na vodno hlajenje in ne grejo vsi na hlajenje s spremembo faze:\...sej vodno je že tolk razširjen...no ja sej ni:8)...ampak se vid kako je vodn zmer bl komercialn način hlajenja in ni nč posebnga, poleg tega pa tud sestavt vodnga ni problem...folk zdej je obdobje podničelnihtm temperatur>:D

frenk ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

SoNgOkO ::

Frenk na svoja vprasanja si si že sam odgovoru. Tm k si gun link podal dobr pise kaj je TXV.
Glede BTU pa ko kupujes kompresor glej da jih ma tm okol 7.000!

frenk ::

SoNgOkO: ja sej za txv sm sam gor nalimal da še ostali vidjo...ampak ne štekam kva ma BTU veze s kompresorjem...s kompresorjem ma veze tlak in moč ane:\

p.s.: poglej PM

madmitch ::

Evo vam strojniki, to je to!

Convert from _________________To________________Equation
Watts_______________________Btu/hour__________Watts x 3.413
Btu/hour_____________________Watts____________ Btu/hour x 0.293
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

SoNgOkO ::

Madmitch a si se ze kej pozanimal za guno firmo, ki izdeluje kondenzatorje v eni izmed Benelux držav???

frenk ::

songoko: 7000 btu je 2kWatt-a...ke bi pa loh dobu tak kompresor:\

Reso ::

Mene bi zanimalo kako waterchiller napreduje?
Je kdo kupil zadevo in kako se je obnesla?
Kot sem prebral naj bi zelo hudo ohladila procesor..

frenk ::

jest delam chiller trenutno ampak je taglavn problem kompresor...trenutno ni dnarja:\

Reso ::

Sem ugotovil da mi bo najbolje ustrezal hladilnik, ki ga bom naredil sam. Kot sem sedaj preletel izdelavo in delovanje hladilnika mi je jasno skoraj vse razen "nekaj" malenkosti :D.

Začrtal sem si malce predelano staro ohišje big tower, ki se mi praši nekje na podsrtrešju :). Napajalnik bi odprl in ga postavil spodaj desno od plate (prišravfan pokončno kot je plata). Zgornji predelek kjer je sedaj bil napajalnik bi uporabil za montažo kompresorja. Za razliko od dragih vodnih blokov in črpalk za vodo... bi kar hladil celoten spodnji del (plata, procesor, south bridge, north bridge, graficna, napajlanik, vse ;) ) tako da bi spodnji del ohišja toplotno izoliral in na stranico ohišja ali direktno nad plato zmontiral hladni del hladilnih reber. Topla hladilna rebra bi postavil izven ohišja ob stranico ohišja.

Ni mi jasno pa kakšna morjo biti ta hladilna rebra. Ali je dovolj da so kar rebra od kakšnega yugota ali jih moram sam narediti iz bakrenih cevi? Morajo biti morda ravno pravšne dolžine...
Ni mi tudi popolnoma jasen del med hladnimi in toplimi rebri. Ali je dovolj da uporabim TXV člen ali pa pol metra dolgo tanko cev (ki naj bi imela nekaj več izgub)?
Cevi moram skupaj zašvasati ali lahko uporabim kar kakšne močnejše objemke?

frenk ::

radiator ne sme bit od jugota ker je prešvoh oz. ne zdrži takih pritiskov...radiatorju se reče kondenzator...namest txv pa daš loh kapilaro ampak jo morš na tapraumu mestu odrezat...mogoče boš mogu tud večkrat nafilat sistem, kar pa ne bi bilo potrebno če maš txv...cevi raj švasej skupej ker objemke ne bojo držale

Reso ::

Potem bi moralo zadostovati približno 3 metre ukrivljenih bakrenih cevi za hladen IN topel del skupaj? V kleti sem našel neke cevi ki so debele 13 mm in debele 1mm (notrani premer je 13mm). Ali bodo zdržale pritisk? Za kompresor se mislim odpeljati malo po ljubljani v času odvoza kosovnega materiala in oropati nič hudega slutečo zamrzovalno skrinjo (ber: največjo skrinjo, ki jo bom videl :) )

Za švasat pa najbolje da grem k nekomu, ki to dela ali lahko to sam naredim doma brez smrtnih žrtev? Imam nek gorilnik, ki naj bi to delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reso ()

frenk ::

to so verjetno cevi za vodovodno inštalacijo ampak pomoje bi mogl držat...ponavad se uporablja 6mm al pa 8mm...švasaš tud loh doma ampak morš pazt da ko režeš cevi da ne pridejo opilki v kompresor ker ti loh zajebe vse skup...pa kondenzatorja ne delat sam...dvomim da bo dost močn...če pa evaporator ne bo dost vredu ti pa loh razgon kompresor tko da ti jest svetujem da kontaktiraš songokota pa greta na pir(loh fremo tud skup) pa mal predebatirata...tko sm jest naredu:)

SoNgOkO ::

Hej hej!

Vidm Frenk, da si opravu domaco nalogo in ze kr dost znas sam se bom se jst mal v debato zravn vklucu. Zej te dni sploh nism nc sledil dogajanu v forumih.

Fantje, fantje zadeva ni tako preprosta. Navadno racunalnisko ohisje ponavadi ne zadostuje (razn ce kups ksn res mini kompresor k jh majo v dispanzerjih za vodo, sam pa njihova moc ni omembe vredna.) Cevi se nabavjo standardne za hladilno tehniko 1/4". Pa potrebno je met se cel kup orodja (manometre+cevi, vakumsko pumpo, orodje za svasanje...)

Za svasanje je zazeljeno ce je oxy/acetilen, pa najbolje da sam svasas k je treba nestetokrat preverit, ce kje spusa!!!! Glede opilkov je ql ce pol vse ksup preden povezeš na en kompresor mal zašoltaš pa da se mal tlaka nardi pa vn spiha, pa seveda je treba pazit da ne pride vlaga v sistem.

Reso ::

SoNgOkO:kot sem gledal tvoj water chiller ni toliko velik, glede na to da ima na sebi še dvoje hladilnih reber in rezervar za hladno vodo. Koliko je pa širok in dolg kompresor od kakšne skrinje? Kot sem gledal nek kompresor bi ga lahko spravil v ohišje.

frenk ::

reso: če ti kompresor, evaporator, kondenzator, filter, txv, ter ostale cevi uspe spravt v big tower si pa majstr...ponavad je že kompresor prevelk za ohnišje, kaj šele kondenzator...če pa mislš met v istem ohišju še comp je pa že skor nemogoče...ampak se da:)...najbol če tko nardiš kot ma prometeia al pa wapochill...nardiš škatlo in jo daš pod comp

sharp ::

Mal skomin :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Dr.SmaSh ::

Ce si nabavim to se lahko poslovim od vseh lan partyev v prihodnosti...

Stvar izgleda grdo...in to mi ni vsec 8-)
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

SoNgOkO ::

Hej hej!

Od kerga so tisti deli na sliki gor??? Kukrkol ze kondenzor/evaporator je definitivno premajhen!!!

Stvari je nemogoce spravit v big tower ohisje (v kolikor zadevo delate kvalitetno) racunat je treba na evaporator + secondary coolant + posoda + izolacija. Ohisje je vsekakor preozko!!!!

BTW: ko je stvar enkrat koncana izgleda super. Dr.SmaSh ne vem kaksno saro si ti vidu vendar vsekakor nisi mojega sistema vidu!!!!
Zadeva ni namenjena za lan partije HALO kompresor ma okol 20kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SoNgOkO ()

madmitch ::

Takle hec je okoli 20k Sit. Morda bo pa to tudi koga pritegnilo in se bo opogumil. Če ste prijazni, vam bodo fantje naredili tudi spiralo za hlajenje medija. Dal sem sicer povezavo na enega Danfosa, cena, ki sem jo navedel pa velja za Siemens ali Elektrolux, je pa zadeva skoraj identična tako po karakteristikah kakor tudi po dimenzijah.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SoNgOkO ::

Madmitch: a cel condensing unit pride 20K??? V Etisu sm gledal podobno enoto kot je na sliki na podlagi Danfosovega kompresorja is serije SC18, vendar je bila cena okoli 80K Sit. Vem, da je danfos zelo drag, vendar take cenovne razlike????

LP!

frenk ::

ja men se tud zdi da si se mal zmotu...ker ze kompresor pride vec kot 20k pa tud ce je od zastave:D

morphling1 ::

Ah 80k je too much. Sicer pa tale na linku ni najboljši ker je na Propan R290, treba gledat R134a ali r404a.
Mene bi zanimali tile "Black Star Condensing Units (fan-cooled)"
Condensing Units R22 LBP recimo model SC18CMX zgleda vsaj meni zelo zanimovo, pri temperaturi uparjalnika -45°C ima kapaciteto hlajenja 205W, perfect.
Ali pa recimo ta serija: Condensing Units R404A/R507 LBP
Model SC18CLX
Me res zanima kake so pri nas cene, ker takle kombo je super, majhen kompakten samo še THX pa uparjalnik na cpu pa maš zadevico, ki je boljša od Prometeie. Edin za kontroling je treba še poskrbeti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SoNgOkO ::

Morphling: 80K v bisvtu ni too much, ker na zalost so cene take sem se sam preprical. V kolikor se veddno ne verjames poklici v Etis!!

morphling1 ::

Ma v bistvu je, ker manjka še kar nekaj stvari. Koliko močbo zadevo si pa gledal ? Če pride kit komplet mislim da Vapota okoli 400$ potem bi taka zadeva morala bit pri nekem distributerju dosti manj, lahk pa da majo samo tako navite cene.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929681 (21314) AlesZ
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646264 (5001) LordWorm
»

Waterchiller za obstojece vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101653 (1509) frenk
»

Peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421661 (1116) Vesoljc
»

Water chiller

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191457 (1201) madmitch

Več podobnih tem