» »

Sharpova kaskada

Sharpova kaskada

1
2
3 4

iNN ::

8-O 8-O 8-O OWNED :)
==

neoto ::

Eno vprašanje za strokovnjaka: Koliko priključkov ima kompresor in zakaj se še tisti dodatni uporabljajo?

sidd ::

svaka čast ne 8-O
kr tak dalje >:D

sharp ::

Uh kako dober občutek je doma spet zbijati po tipkovnici:D
w1n5uck3er:hvala za objavo novice ,sem počaščen:D članek bo na slo-techu
zlabo:moja je :P ,a fotr dela v Etisu?
neota:En priključek je sesalni,drugi tlačni in tretji je servisni skozi katerega se polni plin
Ostali::) hvala

zlabo ::

Eh ne dela v Yulonu (če mogoče veš kje je to:P )
Vglavnem je kar nekaj časa gledal tole tvojo zadevo, celo pod priljubljene sem mu mogu dat:D
No pol pa prav: "Fant je car, tole se ne lot kr vsak, sam nevem kaj mu bo v računalniku tistih -100°C":D sem mu mogu pol še razlagat kaj je extremen OC...

Edin prav da mogoče boš mel problem z cevmi ker naj bi pokale, ker niso pregrete8-O

sharp ::

Ja vem kje je Yulon.Aja, vem kaj je mislu,nekateri zvari izgledajo kakor bi bili hladno zavarjeni ampak pomoje bodo zdržali.;)

V-i-p ::

sharp, nisi mi odgovoril ;) Je to mišljeno kot 24/7 hlajenje? Thnx...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Alexius Heristalski ::

Men se zdi, da je že enkrat povedal, da ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sharp ::

V-i-p:sory:8) ne ni mišljeno kot 24/7 ker bil račun za elektriko zelo visok in moral bi imeti kupljen oljni odstranjevalec,ki samodejno vrača olje v kompresor.Zdaj moram to delati ročno.

zlabo ::

Aja, vem kaj je mislu,nekateri zvari izgledajo kakor bi bili hladno zavarjeni ampak pomoje bodo zdržali

Jaz UPAM da bodo;)

Drugače pa sharp, ali sedaj v kratkem lahko pričakujemo kakšen extremni rezultat?

sharp ::

Bo ko bo :( malo berem po xtremu in tile wc niso preveč navdušeni nad mrazom :O

burkiburke ::

dobesedno kul zadeva 8-) . čestitam.

BlueFire ::

Ava, zakon zadeva 0:)

Diplomat ::

Stvar res dobro izgleda, sam mal mi ni jasn kaj boš nucu tko nizke temperature, a ne bi bilo dovolj da bi uporabil CO2?
Sam vseeno svaka ti čast.

LP
Politični odgovor zadovolji vsakega bedaka!

overlord_tm ::

Stvar res dobro izgleda, sam mal mi ni jasn kaj boš nucu tko nizke temperature, a ne bi bilo dovolj da bi uporabil CO2?


Za slavo :D . Najhladnejši slovenec :D

jRk0 ::

Je super in vsaka ti cast. Ampak 150k za to...potrata denarja
You fuck up once, you loose two teeth.

Diplomat ::

eh

Mene ne zanima slava mene zanima zakaj to rabi, K bi rad naredu sistem ki je optimiziran, pa ga sprašujem o CO2 ju da vidim njegovo mnenje
Politični odgovor zadovolji vsakega bedaka!

PrimozR ::

CO2 (dry ice) ni za stalno (no...). Tole bi teoretično loh zalaufu pa šu za 10 dni na morje
s CO2 pa z LN2 tega ne morš narest. Morš skos zraven dajat.

Diplomat ::

Ja in ne. Rad bi naredu sistem kjer bi bla skoz expanzija in kompresija prisotna. Se pravi komprimiranje na 3 bare in expanzija na 1 bar in to v bloku procesorja. Zanima me sam v kake temperature bi pršu če bi co2 uporabu. Na papirju je ideja že prisotna, sam zbiram še podatke kok bi se to obrestovalo.:\
Politični odgovor zadovolji vsakega bedaka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Diplomat ()

sharp ::


Je super in vsaka ti cast. Ampak 150k za to...potrata denarja


Jah jaz imam računalništvo za hobi in pač hobiji stanejo,ampak men ni žal denarja za to in tudi nisem se rodil z zlato žlico v riti ampak imam službo in pač kar mi ostane dam v ta hobi:)

DominusSLO ::

sharp
Kdaj planiraš "zamrzovanje" procesorja? >:D

mare87 ::

Yeah, lets see some action >:D ;).

sharp ::

Vau malo napredka sem naredu :(




Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

sharp ::

Ja in ne. Rad bi naredu sistem kjer bi bla skoz expanzija in kompresija prisotna. Se pravi komprimiranje na 3 bare in expanzija na 1 bar in to v bloku procesorja. Zanima me sam v kake temperature bi pršu če bi co2 uporabu. Na papirju je ideja že prisotna, sam zbiram še podatke kok bi se to obrestovalo.:\

Co2 bi bila tudi moja izbira,če nebi dobil ethylena.Problem pri co2 je,da je uporaben samo v avtokaskadi ali 2 stopenjski kaskadi(moja kaskada),potem vrelišče je -79c ampak mislim da pri -56c co2 zmrzne in ga je treba mešati z propanom,da mu zmanjšamo ledišče in dosežemo -79c ali še manj.Temperature bi bile nekje med -65c in -70c pod obremenitvijo ampak to je odvisno od hladilnega sistema.Kar se tiče komprimiranja na 3bare bi moral co2 hladiti na -65c da bi imel takšen tlak na tlačni strani.

sharp ::

Mami, kdaj se bo nehal 8-O

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

PrimozR ::

OMFG! Dej že hitr tole na proc, hočmo rezultate :D Aja 20° si prdobu sam zarad izolacije al je še kej druzga botrovalo temu?

_Dejan_ ::

lepo da se temperature nižajo:D
Še mal pa bo -150°C
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

T(he) Boss ::

Fina zadevica to :D, jaz bi tudi rabo kaj takega, da ne bi rabo cakat mrzlega vremena ;)

ZaX_OCZ ::

Sharp 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O genij...:)
Ammm.... Jst

sharp ::

pipi: ja samo izolacija ,ampak je debela samo 13mm in je zmrznila8-O ,bo treba še enkrat izolirat.Me skrbi kako bo z kondenzacijo na plati.

neoto ::

Ono električno folijo za ogrevanje okoli cevi napelji... (oz. okoli izolacije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

Diplomat ::

Kar se tiče kondenzacije ti lahk dam rešitev, polakiri plato.


LP
Politični odgovor zadovolji vsakega bedaka!

Vlady ::

Čas da se lotič extremnega navijanja, hlajenje že maš extreme >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

balocom ::

ampak je debela samo 13mm in je zmrznila8-O ,bo treba še enkrat izolirat.Me skrbi kako bo z kondenzacijo na plati.

Prejšne leto so mel pri leku enga prek študenta zaposlenga da v največji vročini razbija led z cevi po katerih je šlo nihov a nevemkaka tekočina.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

zlabo ::

Prejšne leto so mel pri leku enga prek študenta zaposlenga da v največji vročini razbija led z cevi po katerih je šlo nihov a nevemkaka tekočina.


Verjetno tekoč dušik. Vem k sem bil tud sam velik v leku med počitncam. Pri +30°C take sveče da sam gledaš..
Drugač pa mi je foter reku k dela v eni drugi fabrki in majo tud tekoč dušik da je to odlično za hladit pjačo. Namreč ko so meli piknik polet so v 200l sod nalili vodo in nametali ta led not. Not pa pir. Baje je bil odlično hladen vseh 9ur pa še vseen bi zdržal kšno urco ali dve:D

Lp, zlabo

Tilen ::

Huh, noro, cestitke.! Upam, da bos v taksnem tempu nadaljeval in da bodo extremni rezultati vidni cimprej. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaka83 ::

zlabo: Še bolš bi pa nardil, če bi v tisto vedro dal še mal soli, ker pol to tvori mrazotvorno tekočino. To smo imel ravno zadnjič pri predavanjih pri kemiji. Sicer na prvi pogled ni logično, ampak če poznaš malo kemijske teorije in zakone o prehajanju energije, pol ti je jasno. Mi smo samo 8-O .

Nejc Pintar ::

hm, H2O+NaCl ma večjo toplotno prehodnost ane...
Lahko je biti prvi, če si edini!

timj010 ::

ja mislim da še pa še zmrznilo verjetno nebi ker bi v bistvu dodal sol
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT

Pyr0Beast ::

2/3 led 1/3 sol zmrzne pri okoli -21°C

Pa slučajno veste zakaj nuca lek tekoči N, sam tda ne bo kaki dajal jezika na to. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Tic ::

Moderatorje nagovarjam za razglas te teme.
persona civitas ;>

zlabo ::

Pa slučajno veste zakaj nuca lek tekoči N, sam tda ne bo kaki dajal jezika na to

kolikor jaz vem ne uporabljajo tekočega, ker je takoj za cisterno tudi uparjalnik...
Če te zanima lahko koga vprašam.

Lp, zlabo

LittleDevil ::

sharp ali si že kaj stestiral zadevo?

LP

PrimozR ::

Sharp probi Aerogle (4mm izolira 100°C razlike mislm da). Sam problem je da je gotov drago k žafran.

Pyr0Beast ::

Poliuretanska pena je tudi kar dobra.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Zlabo, vi te lepo prosil, če lahko vprašaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zlabo ::

No model je kemik in čisto točno neve, je pa rekel da se ga rabi veliko za kakšna izpihavanja, to seveda v plinasti obliki, nekaj pa lahko tudi za hlajenja. Moram dobiti koga z točnejšimi informacijami, kakega proizvodnega delavca, sej nekaj jih poznam, sam jih bol malo vidm.
Čeprav kolko se jaz spomnim, je bilo kar veliko cevk z dušikom vidt, mislim da so blo skoraj pri vsakem kotlu ali mešalcu, pa nevem zakaj:8)

Torej če dobim kšne bl točne info. ti sporočim:)

LP, zlabo

billy ::

Sam razmišljam o izvedbi nečesa podobnega, ampak imam težave predvsem z nabavo kompresorja...nikjer ne ebayu ne najdem primernega, pri nas pa tudi ne vem kje bi kupil samo kompresorje.

Zatorej me zanima, če bi bil vsak kompresor iz hladilnika (hladilne skrinje?) dober? Ker potem bi samo šel na odpad ali pa preko bolhe nabavil neko staro robo...

Jok3r ::

Kompresorji iz skrinje niso uporabni, ker niso za stalno delovanje. Skrinja deluje samo nekaj casa da se shladi na doloceno temparaturo nato pa ugasne za nekaj casa itd... :)

billy ::

Kje pa se potem dobijo uporabni kompresorji? Jaz nikjer na najdem nič :(
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo -100°C kaskadno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232775 (1768) tiborrr
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622885 (13758) LittleDevil
»

CPU cooler -59 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
706051 (3993) sharp
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929859 (21492) AlesZ
»

cl 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
874734 (3335) LittleDevil

Več podobnih tem