» »

Sharpova kaskada

Sharpova kaskada

1 2
3
4

fogl ::

Nevem zakaj kompresor od hladilnika ni ne bi bil za stalno delovanje. A potem če boš dal ti hlasilnik nekam na toplo, do bo moral ves čas delat se ti bo kar pokvaru al kaj? Najbolj škodljivo je ravno to vklapljanje in izklapljanje.
lp, klemen

slovencl ::

sharp, mi lahko poveš kako si sistem zatesnil ko si ga napolnil s plinom. A ni za to potebna ena posebna naprava, ki ti zvakumira in potem še zalota tisto cev? A si lotal z mehkim ali trdim lotom?

sharp ::

Na slikah če pogledaš so polnilni ventili in je isto kot pri avtomobilskih gumah,noter je ventilček in ko nafilaš plin ter odstraniš cev mora zadeva držati.Lota se vedno z 15% hardlot palicami Degussa,so pa drage (1 palica cca.350sit).Z mehkim lotom te pa prosim, da ne probavaš ker ko boš sistem zalavfal ti bo sigurno kakšno cev odtrgalo.

sharp ::

Sharp probi Aerogle (4mm izolira 100°C razlike mislm da). Sam problem je da je gotov drago k žafran.

Katero podjetje pa prodaja to in a je to kot pena al kaj?

PrimozR ::

Eh to je blo bl tko za zajebancijo. Mislm da ga v amrik delajo je pa vezan k blago. Pa še typo sm naredu, Aerogel. Uporabil so ga pa na enmu satelitu (tist k je šov v bližino kometa) da so se delci kometa zaril vanjga. V vseh ostalih materialih bi namreč delci v trenutnku izparel, v aerogel se pa zarinejo k topu nož v maslo :) Pa če me spomin ne vara telo v velikosti človeka tehta 1,3 Kg (tale podatek je najbl vprašljiv), zdrži pa težo avtomobila. To je blo enkrat davno v Nedeljcu.

PrimozR ::

No pa še ene par linkov:
Google search
Nasina stran o aerogelu
Firma ki to izdeluje


Slika delčka kometa v aerogelu.


Tole pa je prikaz toplotne izolacije aerogela. Voščenke se ne topijo, obstaja pa tudi slika, na kateri je neoškodovana roža, prav tako na aerogelu in ognju.


Pa še slika aerogela na satelitu/plovilu ki je bilo izstreljeno v sklopu Stardust misije. Delčki kometa so se zarili v ta aerogel.

Pa še zanimivost: 99,8% aerogela sestavlja zrak!

No upam da ste izvedeli kaj novega :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Pyr0Beast ::

Kompresorji, ki so namenjeni za daljše delovanje imajo večji izkoristek in boljše hlajanje. Drugače pa zadostuje en ventek odspred. :D

Smo enkrat delali raziskovalno nalogo o amonijaku, ki smo ga tudi utekočinili. Po tem, sem čez nekaj let odprl kompresor (razžagal). Olje je bilo prepojeno z amonijakom, vsa izolacija pa mi je razpala v prstih kot pesek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

frenk ::

Sam razmišljam o izvedbi nečesa podobnega, ampak imam težave predvsem z nabavo kompresorja...nikjer ne ebayu ne najdem primernega, pri nas pa tudi ne vem kje bi kupil samo kompresorje.


empor.si

sicer je pa tud z odpada vredu za začetek, ker če boš vse novo kupu boš ostal brez keša tko kot jest

billy ::

A tako dragi so novi kompresorji ali kaj?

Sem tudi jaz razmišljal o kakšnem odpadu za začetek ja..toliko da se naredi testna verzija :) kaj je pa potrebno paziti pri nakupu robe iz odpada?

Pyr0Beast ::

Emm, da delajo ?! :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Diplomat ::

Če ne veš na kaj moraš gledat raje ne kupuj rabljenih kompresorjev.
Politični odgovor zadovolji vsakega bedaka!

LittleDevil ::

sharp ali lahko pričakujemo kakšne nove slike...>:D

LP

sharp ::

Mal me zajebava kaskada tko da nič novega

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

steev ::

A to je pa z dušikom?:\
:|

..::Wacky::.. ::

Ziv!

Js mam en star kuhinjski hladilnik na raspolago, ki se vedno deluje.. se bi to dalo kako uporabit za hlajenje racunalnika?
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

Jaka83 ::

..::Wacky::..: Uporabi domišljija, seveda lahko ta hladilnik uporabiš za hlajenje računala, vprašanje je samo, kako efektivno ga boš uporabil. ;)

..::Wacky::.. ::

Na dan z idejami :D
tukaj prosim..
DFI/A64/Redline/7800GTX/2x160GbStrip/X-Fi/Logitech5500/ViewSonic/OCZModstream520

Myth ::

Samo 8-O 8-O !!
Pri tej temperaturi bi se še jaz rad hladil, da se nebi topil čez poletje. :8)
Kako kaj napreduje stvar?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

sharp ::

A to je pa z dušikom?:\

Še ne:D

Fantje tale mraz ubija winchesterja,preden sem prišel v windowse se je rebotal in tudi ko sem ga hotel naviti se je izklapljal :(
Tole je idle temp

load 2430mhz 1.8v

Ko sem odstranil izolacijo in blok je bilo videti malo ledu okoli socketa,mogoče se je zato rebotal bo treba probati še malo bolje izolirati.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

GUFY ::

Meni se pa zdi, da bi se tale wini bolje počutil na "samo" -40 stopinj celzija, saj vsi pravijo da imajo probleme z extremnimi temperaturami pri tem procu.

Tic ::

load 2430mhz 1.8v


A maš mal slab proc al se sam men zdi? Ker temparatura bo kar prava :)

gufy: kaj pa newcastli?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Jaka83 ::

Hmmm, to frekvenco še jst z vodo posekam. :| In to na S754 2800+ procu.

Somehow all this cascade sh** doesn't seem to pay off. ;(

DominusSLO ::

Jakoslav
Mislim, da sharp ni tolko glup, da bi navijal nestabilen procesor v ekstreme...

Pyr0Beast ::

Pa si probal z nižanjem voltaže? Ja, nižanjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jaka83 ::

DominusSLO: Nisi razumel mojega posta. Napisal sem, da se očitno kaskada ne splača za tele 64bitnike, ker že z vodo dosežeš lepe rezultate. Bolj je odvisno kakšen primerek procesorja dobiš, kot je že Tic omenil.

Jaz bolj mislim, da je tule problem nekaj drugega, ne pa procesor. Mogoče matična plošča ali celo ram.

sharp ::

Meni se pa zdi, da bi se tale wini bolje počutil na "samo" -40 stopinj celzija, saj vsi pravijo da imajo probleme z extremnimi temperaturami pri tem procu.

Ja wini ni ljubitelj mraza,čeprav se je z suhim ledom pri -60c počutil odlično.

A maš mal slab proc al se sam men zdi? Ker temparatura bo kar prava :)

Procesor dela stabilno na 2400mhz 1.5v zračno.Tako visoko voltažo sem uporabil zato,da sem videl približno kako kaskada zdrži pod loadom,sicer ni nevem kakšen load ampak vseeno.

Pa si probal z nižanjem voltaže? Ja, nižanjem.

Nisem in tud pomoje ni problem,ker sem nazadnje pri -60c uporabljal to voltažo pa je bilo v redu.

sharp ::

Ja možno je tudi matična plošča,da kakšen element povzroča nestabilnost zaradi mraza.

DominusSLO ::

jakoslav
Ne se sekirat, sej moj post ni bil mišljen tako zlobno, kot je izpadel:8)

Drugače pa itak, da se ne splača;) To je hobi...eni dajo 100k in več za grafo, eni zbirajo znamke, eni smo zadovoljni z vodnim... Vsekakor pa je sharpov hobi nekaj posebnega in si zasluži vse pohvale za izvedbo.

LP

Jaka83 ::

Absolutno! Sej pohvalil sem pa itak že, samo malo sem zdaj razočaran nad rezultati. :(

tiborrr ::

Ti posodim mojo Epox EP-9NDA3j platko? >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sharp ::

Hvala Tiborr :) ,ampak najverjetneje je proc:(sem potiho pričakoval da me bo mal jahalo.Bom ta teden probal malo spedenat kaskado tako da bom reguliral temperaturo,-80c pomoje da bi še moj wini oboževal:D

davids5a ::

Sharp
Nastavi kaskado na minus 40

pri tej moči še ne bo problema z kondenzom po 25 minutah. Za vileta je to ok.
If I can't have the best, I rahter choose nothing.

zbogi ::

Mene pa zanima kaj je najboljše uporabit za kondenzator. A bi kak cooler od avta prišel prav? Kje bi se dal dobit kej takega kot je uporabil sharp?

def0r ::

teh cooling masta

PrimozR ::

Um kaskado boš težko na -50°C kr tko spravu... Take temperature dosegajo eno-kompresorski sistemi, kaskade grejo pa tm do okol -100°C

Tic ::

Naredi slab stik med procesorjem in evapom :)
persona civitas ;>

Vlady ::

Zmanjšaj napetost kompresorjem in tlačilkam. In uporabi drug plin :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

sharp ::

Mene pa zanima kaj je najboljše uporabit za kondenzator. A bi kak cooler od avta prišel prav?

Tile avtomobilski hladilniki niso dobri namesto kondenzatorja,ne zdržijo pritiska in bi jih gotovo razneslo.
Drugače pa jaz kupujem v Emporju al pa Etisu.

Naredi slab stik med procesorjem in evapom :)

to ga mam tko al tko:D

Pyr0Beast ::

Izključi kompresor :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ru7 ::

...mene pa zanima, če boš prišel letos na NEST pokazat to čudo od hlajenja? >:D

zbogi ::

sharp, a lohk pogledaš ZS

sharp ::

zbogorgon imaš zs ;)

ru7: to je preštorasto za nest:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

LittleDevil ::

sharp je kaj novega glede kaskade?

LP

BladE_ ::

Da se jst neki prbijem :D !! OK -100 stopinj (jst bi tut to meu) sam me zanima kako je mozno da procesor sploh dela pr teh temperaturah? Ker notr so itaq tranzistorji in vem da (na primer) morjo met na tranzistorkem ojačevalcu tranzistorji svojo delovno temperaturo da dobimo najbolši rezultat!!

Ja sj vem da je pr racunalnikih za bolsi rezultat potrebno met cim manjso temp !!

Kako je s tem? ce kdo ve naj mal razlozi mogoc pa se koga zanima!!:D :D

LP
Akcija - Reakcija

zbogi ::

pri AMDijh je loterija (tko ko eno 5ko zadet) pri intelih 99.9% procov pri -200 boota normalno.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

JIM22 ::

zbogi: a pri recimo -60C, botajo vsi AMD 64? Tako da imaš kompresorsko za 24/7.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

zbogi ::

ej jim, po XS postih majo amdji velike probleme z tok nizkimi tempi, recimo pri venicih pa SDjih tam na oko, pol se jih ne bo zbootal kar je nizje od -10 do -30°C. Z opteroni, kolikor gledam je še večlji problem, tam pri -10° jih ma kr velik resne probleme, ne bootajo, višji FSB ne gre ipd. Tak da zna bit kr loterija. Sam je tak, če se ti enkrat zbudi pri tok nizki temp, pol se vedno.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

JIM22 ::

A če imaš kompresorsko in imaš dost nizke temp., kak pol recimo zmanjšaš(povečaš ubistvu) temp.?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Nejc Pintar ::

zmanjšaš kompresijo:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

fras ::

Men se je moj venice hlajen s suhim ledom zbootal pri -78 celzija
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo -100°C kaskadno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232763 (1756) tiborrr
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622757 (13630) LittleDevil
»

CPU cooler -59 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
705988 (3930) sharp
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929684 (21317) AlesZ
»

cl 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
874680 (3281) LittleDevil

Več podobnih tem