» »

Barton 2600+ pići miško!

Barton 2600+ pići miško!

TribesMan ::

Torej zadeva je nanesla na to da sem nabavil 2600+ Bartona. No prvi vtisi so božanski. Zadevo trenutno testiram na 2560MHz in je po 3h urah testiranja še vedno stabilna. Ubistvu precej več kot sem pričakoval po vseh teh zaklepanjih in še nevem kaj. No zadeva je še v fazi testiranja in Burn Upa... tako da rahlo upam na 2600MHz, ker trenutno ne verjamem da bi napajalnik zdržal, saj +12V linija dobesedno skače med 11.3V in 12.1V... čist extreme. +3.3 se nahaja nekje med 3.4v in 3.7v. +5 pa je dokaj stabilna pri 5.1V... Tako da po menjavi napajalca bom najbrž lahko malo spustil Vcpu, saj moram zdaj zaradi nihanja (+-50mV zaradi nihanja +12V linije) držat precej visokih 2.05V.

No tle je še en skrin šot za cedenje slin... tole se bo testiralo čez noč potem pa da weedmo al je ta proc zakej al nej:



Še stepping:

AXDA2600DKV4D T819537L30872
AQZFA 0348VPAW

Glede na visoko serijsko cifro (872) sem pričakoval krizo... sam zgleda da so večje cifre boljše...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
  • zavarovalo slike: OwcA ()

TribesMan ::

Najbolj hecna reč pri vsem skupaj pa je da se med testiranjem v foldingu prov sliši kdaj je zadeva zaključila naslednji frame... saj se ventilatorji, ko se procesor med framei razbremeni za par sekund, hitreje vrtijo, ko pa je proc spet v akciji jih pa zamori... LOL:D >:D ;((

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

in hladiš s ?

morphling1 ::

LOL, tega se tud jaz spomnim na starem Maxpower napajalniku, ko je stokal ob obremenitvah :D
Sicer pa cool, če dela 2560 100% stabilno znaš verjetno celo ujeti 2.6GHz, kar je za Bartona zelo dobro
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Z wodo, s čim pa...

Woda & Antizmrz...

morphling: indeed...

Pa da ne bo kdo mislil da gre za kakšen ultra hardcore napajalnik... zadeva je "400W" napajalec za 5kSIT... pač ghetto do konca... pol sem ga pa še z ohišja vzel, tako da še bolj ubogi zgleda. Slika:



LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

njok ::

Lusten cipek. ;) Kaj pa mnozilnik?

TribesMan ::

Množilnik je zaklenjen, sam tle itaq nimam kej dost praskat, saj je CPU narejev v 48. tednu... torej krepko preko meje.
Je pa čip prestal overnight testiranje s foldingom in zaenkrat stabilen ko skala. Tako da prec ko pridem domov iz službe bom poizkusil na 2600MHz.

Pa napajalnik ja... bo treba... čim prej...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Pohvale za super dosežek!
Kje si kupil to zverinico?8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

EnaA, še na dom so mi ga poslali... oziroma v službo. Trenutno so na zalogi, pošiljka je prišla v ponedeljek... tako da je velika verjetnost da dobiš podoben procesor...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mile ::

moj enermax 350W tudi klecne ob 100% obremenitvi mojega Tbreda 1700+@2300MHz 2.15V , se prav lepo slisi na ventilatorjih

-neo- ::

Kolk mas pa kaj temperature??
k jst mam 2500+ bartona tud kupljenega v enaa.
trenutno ga furam na 215*11. najvec je pa blo 225*11-mam pa transcend rame z winbond cipi!-prakticno noname!!! za 9000sit!!>:D

Alexius Heristalski ::

TribesMan, si kupil tega?

lp
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

nena malo pretiravajo,delovanje pri 2,13GHz,no saj vem da sega dat navit,samo za tiste ki ne navijajo,je to zavajanje

S-Master ::

popravek: kupil si ga v mimovrste :\
traktor ti matr jebal !!

GUFY ::

Pa si le dobil dobrega Bartona, sam vidim da moraš imeti kar na visoki voltaži da je zadeva stabilna.>:D
Moj rabi za cca 0.15V manj za isto frekvenco.:D

Ali imaš sedaj kaj nižje temperature, k maš Lado priključeno?

TribesMan ::

Temperature se gibljejo med 37°C in 39°C, odvisno ob kateri uri gledaš... ponoči je manj, ker ni nobenga v sobi pa se shladi. Vendar imam v uporabi samo 2 92mm Zalmanova ventilatorja, ki sta priključena direktno na +5V linijo. Zato so temperature mogoče malo visoke. Pač zelo mi je všeč neslišnost. Trenutno imam v sistemu samo 3 ventilatorje odvite na minimalne obrate tako da je zadovoljstvo popolno... Seveda je vse to z Lado... Sicer spet sumim nekaj svinjarije v vodnem bloku, saj je lada prvič v akciji in je zato najbrž še kakšna svinjarija našla pot v blok... To sumim zato ker se je razlika med temp vode in temp procesorja po vgradnji lade povišala iz 14°C na 17°C, to se mi je nazadnje zgodilo ko je bila v bloku svinjarija...

Aleksius: Kupil sem točno tega...

bostjan: kaj pretiravajo z 2.13GHz? Kje pa sploh to piše? Ker nisem nič zamirkal...

GUFY jah napetost je precej visoka samo to gre predvsem na račun slabega napajalnika, ki posledično z nihanjem 12V linije kvari kvaliteto procesorjeve napetosti... Tako da z malo boljšim napajanjem sigurno posegel še višje... sicer pa v končni fazi tvoj proc pride do nekje 2650MHz z 2.15V, vsaj tako vidim na unem tvojem screenshotu. Bom moral še sam malo preizkusiti višje frekvence... Mislim da z mrzlim zrakom in boljšim napajalnikom zlahka pridem do 2700MHz... Vsaj za tolk časa da postavim en dober rezultat z mojim R8500... recimo Top3 bi mi blo kar všeč...

Za konec še ena slika za LOL:



Katastrofa dobesedno...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: TribesMan ()

Alexius Heristalski ::

2.13ghz 2600+ je po moje Tbred-B, na pa Barton. Saj ti imaš Bartona, to se po steppingu vidi, ampak podatki na strani so za Tbreda. Morda jih lahko obvestiš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

Alexius Heristalski,sem pol malo poštudiral in prišel do zaključka,da gre za T-Breda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728742 (17288) LittleDevil
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15410009 (6630) MEDENA
»

Antec me je negativno presenetu.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543643 (3126) Black Dragon
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291960 (1429) cbelica
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533842 (3057) Karaya 52

Več podobnih tem