» »

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim!

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim!

«
1
2

Death Knight ::

Odlocil sem se za nakup novega napajalnika, ker je stari ze skoraj "na kolenih". Imam naslednjo konfiguracijo: P4 2400/533@2808mhz, 512 RAM PC3200 TwinMOS WinBond, Disk Maxtor 120GB, Geforce 4 Ti4200@310/600. Rad bi procesor se bolj navil, a mi moj dosedanji 300W napajalnik tega ne dopusca vec saj mi napetost (nastavljeno imam na 1,625V) niha vsake dve sekundi na 1,69 pa spet pade na 1,60 pa na 1,66... Skoki so zelo veliki. V racunalniku imam naslednje zadeve, ki mu odzirajo moc: disk, 2 venta na stranici (12cm in 8cm), pekac, DVD, hladilnik na procesorju rabi napajalnje preko molex kabla.

Skratka iscem en res dober vsaj 400W napajalnik z dobrimi linijami +12V, 5V, in 3,3V za kaksnih 15.000sit. Vec ne, ker mi finance trenutno ne dopuscajo.


Najlepsa hvala za vas trud.

some1 ::

Mislm da je blo o tem ze dost napisanega, lahko bi mal pogledu po forumu!
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

Death Knight ::

Iskanje mi ne dela. Povezava mi sploh ne dela, ko uporabim funkcijo iskanje.

Vseeno prosim za pomoc.:'(

GUFY ::

Chiftec 420W, cena je pa cca 14500 SIT. :D

frenk ::

še en glas za chiefteca:)


ga imam in mi ga še ni uspelo pravt na kolena:)

S-Master ::

tretji glas za Chiefteca ! :D
traktor ti matr jebal !!

mloncar ::

četrti glas za Chiefteca
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

krucymucy ::

peti glas ... je pa cena 15.500 in ne 14.500 ... hm no ja razen ce ga kje res poceni dobis.

Eleven ::

Enhance

TribesMan ::

Tudi sam niham nekje med Chieftecom 420W (slabih 15kSIT) in Antec TP430W (24kSIT). Razlike navzven za nepoznavalca elektonskih komponent skoraj da ni, razen v precej višji ceni Anteca, ki pa je poplnoma upravičena ko pogledamo vse lastnosti ki jih ima ta napajlec. Recimo poseben reguliran izhod na katerega priklopimo ventilatorje, +12V in +5V izhod na zunanji strani ohišja, kamor lahko enostavno priklopimo disk ali kaj podobnega preko podaljška.
Glavna prednost pa je da imajo vse linije ločeno regulacijo. To v končni fazi pomeni da je vsaka linija posebej regulirana glede na porabo na njej, pa tudi to da 3.3V in 5V liniji nista odvisni ena od druge, pri vseh ostalih napajalnikih zasledimo podatek kolikšna je maksimalna obremenitev 5 in 3.3 linije skupaj, pri antecu so te linije ločene in popolnoma neodvisne, kar se pozna v manjšem nihanju napetosti ter posledično boljši stabilnosti napajalnika v navitem stanju. Tudi efekt da obremenjeni 12V ali 5V linija puščata posledice ena na drugi se pri Antecu ne pozna. (To je tisto, če se procesor napaja iz +12V linije bo +5Vlinija rahlo nad specifikacijami in obratno če je obremnjena 5V linija). Pač tehnološko veliko bolj napreden napajalnik, ki zahteva svojo ceno. Sicer nikoli ne boš opazil razlike med tema napajalnikoma, če ne boš ekstremno navijal. V primeru pa da misliš na kake OC podvige pa vseeno premisli o Antecu... Pa še z vlotmodom lahko kontroliraš vsako linijo posebej... to je tudi veliko vredno.

No sej jest točno vem da je Antec boljši vprašanje je samo ali sem pripravljen dat 10kSIT več samo zaradi tistega 1% boljšega OCja... bo treba še pošteno premislit. Zgleda da bi bilo dobro narediti en primerjalni test teh dveh napajalnikov...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

čiftek:D

Death Knight ::

Huh. Mi lahko kdo od vas pove specifikacije tega Chiefteca, ki ga omenjate? Kje bi se ga dalo dobiti? Napajalnik kupujem zaradi navijanja sistema. S tem napajalnikom, ki ga imam (300w) lahko spravim procesor v še nekako stabilno stanje pri 2808mhz in napetosti 1,625V. Rad bi sel tam do 3ghz (to je FSB 166mhz pri mojem procesorju) in bi rad videl, da bi bila napetost stabilna kot je treba. Kajti sedaj mi niha kot hudic. Bi bil ta Chieftec dovolj za te podvige?

boštjan ::

HPC-420-302DF,samo boš ta napajač moral odpret in mu navit +12V linijo

Death Knight ::

boštjan: odpret in navit +12V linijo? Kako, zakaj, lahko kaj unicim?

boštjan ::

to, zanimanje si že pokazal:) .Lahko si malo nepazljiv in te teta elektrika malo pošlata;220V>:D .No v tej temi smo imeli diskusijo o tem, read it. Aja pa kišto imej prižgano in kontroliraj dvig napetosti v BIOSU.

S-Master ::

dobiša ga pa v JAE


www.jae.si :D
traktor ti matr jebal !!

boštjan ::

al pa AGT in mimovrste

Death Knight ::

Pa se da linijo +12V zelo povecati? Mogoce kdo ve kaksna je cena 460W napajalnika Chieftec, ki ima +12V linijo 30A?

S-Master ::

tisti na mimovrste ni DF ampak je navaden...ogromna razlika... kupi v JAEtu

na koncu mora pisat DF
traktor ti matr jebal !!

TribesMan ::

Dones sem malo pogledal na Enermax-ovo domačo stran in sem opazil da so začeli izdajat ATX napajalnike, ki so bili prej bolj v privilegiju serverjev. Zadeve imajo dve ločeni +12V liniji. Eno samo za napajanje matične plošče in procesorja, drugo pa za napajanje periferije... Zelo dobra lastnost, ki se mora še kako poznati pri navijanju... Sam ti napajalniki so spet v cenovnem razredu Anteca ali česa podobnega... Tu mač dineros.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

LittleDevil ::

Koliko pa ima napajalnik chieftec konektorjev za diske pa cd-rome?

boštjan ::

4 pin molexov maš 9

mloncar ::

neki bi uprašu.. ..prejšn tedn sm kupu chieftekou napajalc 420W, prej sm meu pa od sunny tech 300W! biuši je meu en vet, pa se je kr čutl de izpihuje zrak ven iz napajalca, pri novem pa se skor ne čuti (zelo malo piha), je to normaln??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

GUFY ::

Ja>:D

boštjan ::

zlo tiha sta venta v čifteki

Death Knight ::

Niste mi odgovorili na moj zadnji post. Zanima me ali je na trgu se kaksen drug napajalnik iste kvalitete kot chieftec 420W, le, da ima mocnejso linijo +12V? Pa da je v rangu 15.000 sit. Hvala.

boštjan ::

malce dražji je enermaxov 365W PSU za 16500 v AGT

Death Knight ::

Vsaj 400W bi rabil in dobro +12V linijo. Zahtevam prevec za okoli 15.000sit?

GUFY ::

Za to ceno je Chiftec 420 W BEST BUY!

slamc ::

quote:
tisti na mimovrste ni DF ampak je navaden...ogromna razlika... kupi v JAEtu

na koncu mora pisat DF


Tisti v mimovrste JE DF.
SEm ga prejsni mesec nabavu

ISTE ::

Kaj pa enhance 400w-13.000 mlacom, in kaj ce chieftek 420w ni df- a se mu ne da spreminjat napetosti al kaj?:\

Death Knight ::

Zelo zelo me moti tistih 18A pri +12V liniji.Se kaksen napajalnik v istem cenovnem razredu, ki se bolj izkaze?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

tistih 18A se zelo hitro izkaže stabilnih,ko jo naviješ,le mirna roka je ptrebna in molitev,da te ne strese.

GUFY ::

blink: Ne vem zakaj pa sploh sprašuješ, če ti naši nasveti čisto nič ne pomenijo.;((
Skoraj vsi, ki so odgovorili v tej temi imamo ta napajalec, saj je za ta denar, kot sem že enkrat napisal BEST BUY. Lahko pa dodaš še kakšnik 10 k pa kupiš ANTEC-a ampak izbira je tvoja.

Sam imam zelo navito mašino pa imam ta napajalc ( Chiftec 420 W) in sem z njim zelo zadovoljen.

Death Knight ::

GUFY: sprasujem zato ker imam sedaj napajalec 300W za 15A linijo +12V in je hudicevo zajebana glede navijanja. Preprosto se bojim, da bom kupil prazen nic.

boštjan ::

blink,zelo dobro,ampak zelo dobro preberi še 1x to temo,v njej vsi govorimo v prid tega PSU,tako da je možnost da kupiš škrat robo, skoraj enaka NULI. pri no name trafah jaz ne bi navijal.

TribesMan ::

blink ne se sekirat... moj "400W" napajalnik ima na 12V po podatkih 12A toka... pa dela Barton na 2600MHz stabilno... Za Chiefteca se sploh ne bojim da ne bi bil dovolj močan...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Death Knight ::

Vredu. Prepricali ste me. Bom v ponedeljek narocil zadevo:D

kuglvinkl ::

enermaxov 365W PSU

Tale PSU izpljune okoli 417W ;) .
Your focus determines your reallity

Tic ::

Kaj pa tole ali pa tolele?

Odkar imam anteca (tp430w) , če bi kupoval ponovno, kupil prav to ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Death Knight ::

Kje so pa kaksni podatki za ta dva napajalnika? Samo vem, da je 350W, drugega nic.

Death Knight ::

boštjan: se da chieftecu zelo povecati 12V linijo z navijanjem?

kuglvinkl ::

blink, hočeš rečt, da si tolk nesposoben, da ne najdeš podatkov na domači strani? :\ 8-O
Your focus determines your reallity

Alexius Heristalski ::

Torej, če potegnemo črto: Chieftek 420W je primeren tudi za ekstremne podvige (240mhz fsb, ipd.).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

blink,da,samo pazi,ker se ti posledično tudi +5V linija navija in če bo preveč se zna kaj nepredvidljivega zgodit,pazi pri navijanju teh linij.pa ne delaj na slepo,ampak mej vse prižgano in v biosu spremljaj voltaže

DjTonic ::

Ja tisti enermax 365W ima do 417W peak moči. Zelo presenetljivi so tudi Vantec napajalniki, poglejte si Tole stran, pod specifikacije.

boštjan ::

me prav zanima koliko bi VAN-470A prišo v cool pc

GUFY ::

Mislm kr neki, blink sprašuje za napajalc DO 15.000 SIT, vi mu pa ponujate zedeve k so tud do 10.000 SIT dražje. 8-O 8-O 8-O

boštjan ::

enermax 365W pride okoli 17k,za vanteca pa me samo tak zanima

TribesMan ::

Tile Vanteci niso nič posebnega. Imajo skorajda identične podatke k napajalniki od Chiefteca... Edino Peak Power podatke imajo ful visoko navite, sam to itaq nima nobene vrednosti... Šteje sam True Power... peak je isto kot podatek o moči računalniških zvočnikov 250W PMPO... v resnici da pa 10W...

Pa najbrž so še dražji tile Vanteci... Tako da priporočam nakup Chiefteca... Tud sam ga bom vzel, ker se mi zdi da težko najdeš kej boljšega za ta denar... Antec ja pa pol next level... tudi po ceni.

A kdo ve kaj je z enermaxi? A majo tud ločeno regulacijo z vsako vejo, al so standarden design ala Chieftec in podobno, ker cena je bolj podobna Antecu...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727735 (16281) LittleDevil
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302183 (1712) Boki_
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535425 (4824) TribesMan
»

Chieftec napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
964499 (3279) Stallone
»

kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
121790 (1613) Fury

Več podobnih tem