» »

Antec me je negativno presenetu..

Antec me je negativno presenetu..

«
1
2

Black Dragon ::

Ker mi je šel Qtech 550W prekleto na k****, ker je bil preglasen, nestabilne linije, zanič za dober OC..., sem si kupil Antec truepower 480W.
OK vse zrihtam, vklopm comp in navijem svojega Bartona 2600+ na 2200Mhz (192FSB, množilniki 11.5...) in restart po vhodu v winse:( ...
Še ko sm uporablu qtecha mi je zdržu 5 min v winsih pol pa ga je zmankal... ampak da ta Antec 480W niti ne preide v winse pa je višek;( !!!
res ne zastopm zakaj tako dober PS pri 1917@2200 ne pride v winse???:|

ma kdo kakšno rešitev? Mogoče plata al rami delajo težave (sumim viking)

Moj sistem: Antec truepower 480W, Barton 2600+ (locked), viking PC 3200 512Mb singel, MSI K7N2 delta Nforce 2 Ultra 400, Liteon 811s, chiefteh dragon 4 venti na 5V...

Hvala za odgovor, ker ga res rabm:D

boštjan ::

linije napajača in timingi rama?

Black Dragon ::

Timing je 8 3 3 3.0 ali pa 8 3 3 2.5 li pa 7 3 3 2.5... ista zgodba

linije

5+ 4.99
5- -5.09
+12 11.79
-12 -12.03
+3.3 3.26

ko ga navijem je zrak topel skoraj vroč :(

Caligula ::

Ma a je to sploh mogoce !?!

>:D :D

Cak cak, te bo Freelancer potolazu, da to ni mogoce, ker mas dober napajalc in da to kar si napisu sploh ni mogoce in ne steje.

Sam dej tud res napis kok ti kej niha,.. pa kako ti kej pr drugih nastavitvah dela glede na prejsnjega,...

K cisti drek lih ne more bit. Lahk tud da si kej zabluzu v biosu pac pa si mal pozabu.
Sam nasploh se ne sekirat. Freelancer is near :D

Topel, skoraj vroc? :(

Pa to je se ena nemogoca stvari! Dragi napajalci delajo pri - 10C!
>:D

Sam dej ti res mal preveri Bios da nisi res kej narobe nastimal. epo se zberi, poglej pocasi VSE nastavitve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Black Dragon ::

ma ja Caligula mogoče sm kej zaj*** ampak če drugič pomislm pa nism sej jst sm sam PS menju in potem naviju v biosih...
Antec nism sumsu ker sem vedu da je good buy, zato sumim palto ali pa rame...

Black Dragon ::

hehe sej sm počasi navjal iz defolt nastavitev in potem dal na high preformance da so bli timingi nižji pa mi laufa nekje pr 1917@2151 nekako vredu sam ko dam pa 2200 pa restart:(

Boki_ ::

A si meru linije na molexu? Ker to je precej slabo. Rami pa nikakor ne bi mogli bit krivi, ker so 400MHz.
I'm back

Caligula ::

Ceprou jz ti skor ne verjamem. Anteca je treba worshipat. Antec je ziher kul. Ti si kriv. Kako si spoh upas podvomit v Anteca!?! :D
Ma dej kaj se sploh sekiras zdej ob tej uri. Pejt spat pa dej mir pa bos jutr zjutri lepo svez po jutranjem kakanju lepo videl da si pac nekaj v BIOSu zasral pa bo. Itak resetiraj cel bios najprej. Skratka najprej spat, pol kakat pol pa navijat pol pa porocat in sele pol, ce res ne bo slo, pol Freelancerju srce stret :)

Sam resno-ne mors vs zmatran teh stvari delat ker bos vidu da si neko butasto foro pac spregledu. Ker tolk beden pa spet ne more bit.

Black Dragon ::

Nism jih meru pač pc healt sm pregledu v biosih in ja linije so precej slabe, zrak je topel ko navijam,...
Vem da se mi je tudi dogajal ko sm mel na defolt nastavitve in sm gledu film (takrat sm še uporabljal qtech-a) mi je kr resetiral pa to pr defolt!!! pa qtech ma ma lload 16A 12+ linijo in mi ni blo jasn kako za vraga mi je restartu ko sm gledu film al pa špilu;(

Mah če niso rami (kar sm zadovoln) pa mora bit problem plata ampak vzroka pa ne vem...:O res čudn to mah plata ga mora srat ampak kva ji ne paše pa res ne vem...

Black Dragon ::

Mah ja grem spat :D pa bom flashu biose pa poročam...

frenk ::

najprej zmer napetost na molex-ih, pol poglej kje majo komponente mejo, pol navij do meje in poglej kolk nihajo linije...vse meritve morajo bit z molex-a...senzorji na plati ne štejejo:P

Black Dragon ::

OK frenk jutr bom meril napetosti in sem optimističen na rezultate:D >:D

glinik ::

Madona imate s temi napajalci smolo. Jaz imam enega "300W starca" že 4 leta. Pa dela kot ura, bolše kot Rolex >:D .

Vem pa kje prodajajo podobne "starce", če koga zanima? Zrihtam jih za 4000 sit (300W), rabljene seveda :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Black Dragon ::

Nemaram ljudi k majo stalno KROMPIR:D ;)

delfinus ::

Na kolk mas pa sploh voltazo Cpu-ja?

Black Dragon ::

Mislm da okli 1.60 oz. 1.65V se ti zdi premal?

delfinus ::

Da premal je VCore daj to ti na 1.8V pa testiraj.

Black Dragon ::

Aha hvala sm čist pozabu no pa bom to delal jutr zdej pa res spat:D bom jutr poroča...

glinik ::

Pod 1.775V se nimaš kaj menit! Z 1.6V bi ti rad klokal? Si že videl kje, da pije formula 1 6.4 L na 100km? :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Pod 1.775V se nimaš kaj menit! Z 1.6V bi ti rad klokal? Si že videl kje, da pije formula 1 6.4 L na 100km? :D

Zakaj pa stalni krompir?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

ronaldo ::

sem slisal da viking rami delajo tezave z nf2 ploscami, ce pa ne verjames si poglej tle:

http://mimovrste.domenca.com/najsi_100s...
opombo: nekateri uporabniki so poročali o težava ob uporabi Viking RAMov v kombinaciji z nForce matičnimi ploščami.

tak da je lahko tudi to problem, ampak tudi prenizka voltaza cpu-ja.

TribesMan ::

Black Dragon... eno vprašanje.

A je tvoja kišta zaprta al imaš odprto... Ker če je zaprta je možno da je problem v tem da ni dovolj prevetrena. In zakaj? Rekel si da si imel prej Qtec napajalnik ki je bil preglasen... no glede na to da je bil glasen je zelo verjetno da je imel velik pretok zraka. No Antec pa ima temperaturno kontrolirane ventilatorje, ki se večino časa vrtijo zelo počasi... in so zato tudi zelo tihi... sam je pol pa problem ker je pretok zraka manjši in temperatura v ohišju naraste.... Posledice so potem pa v tem da se CPU slabše navija...
To je standarden problem pri Antecih... Tako da je priporočljivo da imaš vsaj še nakaj ventilatorjev v kišti da je notranjost bolj hladna...

Za probo lahko samo odpreš kišto... če je zaprta seveda...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Se prav je treba, ker sam noce dost pihat, da bo kao tih, zmontirat vec ventov-po moznosti glasnih, da se sploh kej hladi?

jRk0 ::

jaz mam tudi 300W macron napajalnik pa bartona@ 210x10,5 pa dela ko sus:)pa visoke voltaze za rame, pa timminge navite pa eh:)

res pa da ni za visje OC-je vec primeren najbolj:\
You fuck up once, you loose two teeth.

TribesMan ::

Caligula... Čaki a nimaš ti na vrhu kište en velik 15cm vent??? Še spomnim se kako si hvalail kakšen napredek je ventilator v kišti... da je celo bolje kot vodno hlajenje... a ne?

Mislim da tvoje sarkastične pripombe niso potrebne... Lahko pa daš kakšen konstruktiven predlog.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Black Dragon ::

TribesMan imam 4 vente na 7V in lepo hladijo, konc koncev pa med testiranjem pustim gajbo odprto... qtech je bil dober odjemalec toplote, ampak presneto glasen in slab v preformancih ( nobene primerjave z Antecom, ker ga zmelje v testih), linije so presneto nestabilne in zelo nizke in konc koncev še stikala ni mel od uzadi... zato pač nakup anteca, ki pa me je presenetu (negativno)...
Ampak še zmer je lahko problem plata ali viking, kot je navedel ronaldo dela težave pri nforce 2 platah...
NB mlačno topel SB topel med testiranjem medtem ko box cooler mlačen...
Probaval sem timinge 5 3 3 2.5, 6 3 3 2.5 ... in FSB 188, 189, 190...
Zanimivo je bilo ko sem nastavil 6 3 3 2.5 in 188 FSB pa je prišlo lepo v winse in mi je Sandra pokazala preformance 3200+ pri 2170Mhz8-O namesto pri 2200Mhz kot je običajno, no in kot sem slutu mi je pr 3D marku 2001 se crknu comp:( bah ta plata in rami so za en kur** stalno jebejo:\ še tok dober PS pa mi crkne pr !917@2200;(

ma še kdo kakšno mnenje?
Mah zakaj me dons ni hotel povezat 4 ure na slo-tech server??? tudi po rofmataciji?:\

hvala

Black Dragon ::

glink me papa okli 1.7 pa nekje 1.725, pač mam naštiman na auto pa mi samo menja voltaže...

Wox ::

Ja, in kaj zdaj ker ne moreš naviti CPU-ja tako kot bi ga hotu, je kriv napajalnik? Ja pa kje za vraga si to pobral? Julija grem čez lužo in si nabavim za foro enga PC power & cooling in pol bom ful razočaran, ker svojga Bartončka ne bom mogu navit za več kot piškavih 1GHz. Matr ste eni čudni. A nisi pomislo, da je pri tem cel kup faktorjev, ki vplivajo na zadevo? Od napajalnega vezja na matični, veznega čipovja, RAMov itd. To ti je tak, kot da bi si na Yugota dal najboljše GoodYearke in pol jokal okoli, da zadeva nikakor ne šiba kot si mislu. Raje uporabi malo zdrave kmečke pameti.

Caligula ::

Jp. Ga mam. In zaradi njega ne rabim nobenega drugega pa se tisti na procesorju je na minimumu. Se mi oa zdi neumno, ce ma napajalc tko butasto nastavlene te zadeve, da pac zrtvuje temperaturo za tisino do te mere, da je itak pol treba hrupne resitve not dajat.

Black Dragon ::

Viharnik se zdej dobr zavedam da PS ni problem temveč plata ali pa viking...
Če še neveš bi se moral vsak Bartn 2600+ navit brez problema na 2200Mhz še posebej z antec-om in mi ni vseno če je 2100 ali 2050 jst hočem 2200 in . , pač dober OC... in jst ne rabim kmečke pameti pač pa mestno>:D
pač bo treba testirat vsako komponento posebej pri prijateljih...

TribesMan ::

Black Dragon... kiro plato pa maš ti... nisem še zsledil podatka o tem...

/edit: očitno sem slep :D v prvem postu piše... No ja plata je vidt OK... dej še nekaj naredi. Zanima me kako ti nihajo napetosti. Zalaufaj MBM5 in računalnik obremeni z Prime95... pol pa poglej v High/Low v MBM5 kako se obnašalo linije... zanimajo me vsi podatki za 3.3 5 in 12V linije (se pravi high/low in average)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Black Dragon kolk mas zdej Vcore? 1.725V? Daj to ti lepo na 1.8V pa nc bat. lp, D.

ginekolog ::

Halo, si pomislil, da maš pač tak cpu, ki ne dopušča dobrega navijanja ?!

To lahko kupiš best psu, plato, rame, vse, a z slabim cpujem (nesrečna roka) neboš navil stabilno. Tako pač je to ...


Spomnim se svojega celeron 466, šel je na max 500 pa da ga ubiješ. Lahko bi mu dal stabline 3V gor, pa ni šlo...
Divers do it deeper.

frenk ::

black dragon: a si že pomeru z voltmetrom?

Black Dragon ::

ja se in mi kaže +5V-->5.09V in +12V-->11.99V
medtem ko mi MBM 5 kaže +12V-->11.80V in 5V-->+5.02V

Black Dragon ::

To meritev sem naredil ko sistem ni bil stabilen oz. mi je prime95 pisal napake (1917@2170--->Sandra 2004) pri timingih 7 3 3 2.5 in 189 FSB... pač res ne vem kva naj zdej nardim:'(

Black Dragon ::

No pa še rezultati vzeti iz bios-a

2162Mhz
FSB 189Mhz
CPU Interface High preformance
FSB/DRAM Ratoi Auto
Memory timings manual
8 3 3 2.5

PC Healt status
Vcore 1.61V/1.64V ( in je čudno da ko povečam na 1.7V mi kr frizne ali pa ko mam na auto naštiman 1.7 in hočem povečat na 1.725 ali celo 1.8V spet frizne dioda kaže kot da brska po disku monitor pa kot vedno kaže no signal pač čudn tole z višanjem voltaže...:\ )
+3.3V 3.28V/3.34V
+5V 4.99V/5.02V
+12V 11.79V/11.73V
-12V -12.03V
-5V -5.04V
5VSB(V) 4.99V

PLATA JE: MSI K7N2 Delta link

frenk ::

kolk se pa kej mosfeti pregrevajo?...s temi meritvami na napajalniku si dokazal da maš dober napajalnik...samo še nihanja zmer z voltmetrom:)

Black Dragon ::

Hvala frenk spet si mi vlil upanje v Anteca:))
Nihanja so nizka za 0.01V oz. max. 0.02V, kokr se spomnem, bom pa še jutr meru...
mosfeti pa so mlačnotopli saj so prekriti z aluminijevimi rebri.
Pač se zavedam da bo plata lepo letela ven>:D ko zberem $...

Black Dragon ::

Jah se ginekolog se zavedam da sm zaj*** z nakupom plate pač smola,... mah sej bo sem pač optimisičen pri naslednji plati... (cilam na kralja--->EpoX>:D )

TribesMan ::

(cilam na kralja--->EpoX )


Dej ciljaj kam drugam... da se ne boš spet zaj...

Ja napajalnik zgleda super tako da problem je pomejem nekje drugje... išči naprej :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Black Dragon ::

TribesMan hvala za poste :)) , me pa še zanima kaj fali Epox-u?
Potem priporočaš Abit ali Asus?..., kokr jst vem so Epoxove plošče kralji navijanja in so izredno stabilne, hvaljdene blablabla>:D , pa kup frendov mi je priporočal Epox in tudi Abit.
Tvoje mnenje me zanima, pa če se ti da kratka razlaga zakaj.

Hvala in LP

frenk ::

Jest ti priporočam ali Abit, ali DFI Infinity...recimo da tudi ASUS:)...koneckoncev so tud epox vredu;)

Caligula ::

Za navijat definitivno DFI al pa Epox. Pr Abitu mors met sreco medtem, ko se Epoxi vsem solidno al pa super navijajo, Asus pa sploh ni za navijanje.

Black Dragon ::

Hmmm si bom malo pogledak DFI plate, čeprav sem sigurn da bom zbral Epox ali pa Abit..., tko da bom miren:D pri šponanju proca (bom kr produ 2600+ pa vzel Mobile 2500+8-) )

Hvala vsem (Caligula, frenk, TribesMan) za poste:8) :))

LP

TribesMan ::

Če ciljaš na Mobile barton potem je DFI nuja... Ta plata je zakon... visoki FSBji se dosegajo z levo roko... Mobilni barton pa itaq z lahkoto seka rekorde :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

DFI Infinity je zelo dobra kombinacija v navezi z mobilnim Athlonom XP. Nekaj uporabnikov foruma jo tudi ima in se jim res navija super. Malo je le vprašljiva kvaliteta vseh plat, saj je na začetku Gufy imel kar nekaj težav, če se še kdo spomni.

Zaupanja vredna je tudi že kar precej uveljavljena, če ne kar najbolj pogosta plata pri nas Abit NF7-S. Asusovo nForcko 2 A7N8X bi tukaj jaz na tvojem mestu črtal iz seznama, čeprav je nekako vodilni proizvajalec. V tem primeru ne nudi visokega navijalskega potenciala ravno zaradi premajhnih, voltaž, ki jih nudi.

Malecky ::

Kaj je pa problem z Abitko prit na 230-240mhz FSB?

Ste sploh pomislili da tip niti rama za take podvige nima in ga bo tezko nasel?

Kdaj DFI sele rata uporaben ker drugace je kurac od plate?

GUFY ::

DFI sploh ni za en kurc plata kot pravi Malecky. Men dela do 250 FSB-ja, kar mi za Abitko in istimi rami ni nikdar uspelo, stabilno seveda.

TribesMan ::

Definitivno DFI je plata ki omogoča trenutno največje FSB overclocke... vendar se strinjam z Malecky-em, malo ljudi na tem forumu ima RAMe ki bi bili sposobni dohajati to plato v overclockerskih podvigih... Ajde seveda se da skoraj z vsakimi RAMi pridt na 250MHz sam kaj ti pomaga če pa so timingi pol totalno ohlapni... Zavedat se moramo da je razlika med 2-2-2-5 in 3-3-3-8 vsajtoliko kot med 250MHz in 240MHz... raje pa še kaj več. 240MHz se da pa tud z abitko dosečt sploh če jo malo voltmodaš...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549553 (6174) MEDENA
»

Chieftec 360W...

Oddelek: Kaj kupiti
201345 (897) TribesMan
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663865 (3181) boštjan
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308748 (6476) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077079 (5211) mare87

Več podobnih tem