» »

Problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+

Problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+

megane ::

Imam problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+. Plošča prepozna procesor pravilno a ko pride do windows-ov oz. ko je že v windowsih se sistem obesi ali pa se ponovno zažene. To se dogaja z ali pa brez jumperja za določitev FSB frekvence na 166Mhz. Nastavitve so vse na defalult vključno z množilnikom in voltažo procesorja. Preizkusil sem že več verzij BIOSA vključno z najnovejšo verzijo ter nastavitve voltaže. Žal ne pomaga nič.
Če kdo ve kaj bi lahko bila rešitev naj mi prosim odgovori. Hvala!
Spodaj sem napisal specifikacije sistema:

PSU DC OUTPUT MAX 300W (+5V--25A; +3,3V--15A; -5V--0,6A; -12V--0,6A; +12V--12A; +5VSB--2,0A)
Windows ME in XP dual boot
EP-8RDA+ REV 1.1
AMD Barton 3000+
Inno GE-FORCE 4 Ti 4200
PQI 2X256MB 333Mhz RAM
IBM Deskstar 15GB
WD Caviar BB 80GB
PIONEER DVD-ROM
TEAC CD-RW
MAXI TV 3 (PCI TV CARD)
PCI MODEM
2X80mm FANS ONE IN ONE OUT

BIOS PC Health Status info.:
CPU temp.----50°C
SYSTEM temp.----28°C
Vdd-------1,56V
Vcore----1,66 Default
Vdimm--2,57V
+5V------4,86V
+12V---12,58V
-12V----12,77V
-5V-------5,35V
VBAT----3,18V
5VSB----5,48V


[moderator: v prihodnje piši takšne naslove tem, da bo iz njih razvidna vsebina teme...]
  • spremenilo: bastadu ()

morphling1 ::

Tale napajalnik ima bolj boge podatke sploj 12V linija ima samo 12A, kar je za današnje pojme malo.
Imaš kar konkreten sistem, kot prvo Barton 3000+, potem pa dva diska, dve optični enoti, TV kartico in Modem, se pravi kar nekaj lepih odjemalcev.
Jaz sem skoraj 100% da je problem v napajalcu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

some1 ::

Si mogoce imel navit proc. ko si instaleral win.Men se je tut to dogajalo, potem pa sem odvil, se enkrat dal win gor pa je delalo.
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

megane ::

Proc ni bil navit to se je zgodilo že takoj ko sem vstavil nov procesor noter. morphling1 hvala za tvoj nasvet upam, da je res problem v napajalcu. Sicer bom pa počakal še za kakšen nasvet.

Highlag ::

Si delovanje spomina preveril s kakšnim programom? Npr. memtestom?
http://www.memtest86.com/

megane ::

Spomin je preverjen že od prej z starejšim procesorjem z memtestom na frekvenci 333Mhz.

bmandelj ::

jaz bi poizkusil z drugo grafiko
sem imel podobne probleme pa sem zamenjal grafiko in dela (inno sux)
lahko pa je seveda tudi napajalnik

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

megane ::

Poizkusil sem z starim GeForcem 2 a problem ostaja.

WhiteWolf ::

Se nekdo tukaj ki zelo zelo sumi napajalnik.

megane ::

Ali bi tale napajalnik zadovoljil potrebe ENHANCE ATX1140H 400W 13.920SIT. Prosim za nasvet pri nakupu.

megane ::

Poizkusil sem vse, tudi zamenjavo rama v dimm slotih in samo eno palčko rama v slotu a ne pomaga. Kupil sem nov PSU Chieftec HPC-420-302DF (420W) a ne pomaga. Ni več rebootov ampak ko je sistem pod stresom se mnitor sam od sebe ugasne ali pa programi začnejo izvajati napake v *.dll datotekah. MemTest program po dveh urah in 2000% coverage ne zazna nobene napake. PRIME95 mi že po drugem testu javi napako. Sistem zgleda, da deluje stabilno pri 143Mhz FSB(sync) čez to se pojavljajo napake. Po nekaterih forumih pravijo, da je voltaža Vdd 1,56V premajhna za stabilno delovanje pri 166Mhz ali več.
Hvaležen bi bil za katerikoli predlog za odpravo tega problema

morphling1 ::

Čakaj malo kakih 143 MHz? Daj lepo naloži bios optimalne nastavitve in restartaj pa potem povej če ti sistem ne dela stabilno. 166 MHz je default tega procesorja in tudi na 8RDA ne bo nobenih težav s to nastavitvijo (tudi 1.56V VDD je popolnoma dovolj za to.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

megane ::

Saj če naložim optimalne nastavitve tako, da je frekvenca FSB 166Mhz se mi dogaja, da je sistem nestabilen. Če pa frekvenco v biosu zmanjšam postaja sistem stabilnejši. Zgleda, da je nekaj narobe.

megane ::

Danes sem se odločil, da poizkusim še z zadnjim ukrepom svežo namestitvijo OS Windows XP. A žal nisem prišel daleč, namreč že pri izbiri namestitvene particije je namestitev javila napako IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL in zaustavila nameščanje OS, da ne bi leto »poškodovalo« sistem. Pred namestitvijo sem odstranil vse PCI kartice (predvsem zaradi kakšnega konflikta) tako je ostala v plošči samo grafična kartica ter priklopljena 2 diska in 2 optični enoti.
Če ima kakšen kako idejo ga prosim, če jo sporoči.

morphling1 ::

Po tem sodečl gre za slab spominski modul.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

megane ::

Še preden sem se lotil ponovnega nameščanja sistema sem opravil preizkus z čisto novim spominskim modulom a ne pomaga!

Eleven ::

Kako maš pa kej frekvenco ramov naštimano?
A maš na auto ali na by spd?
Na tvojem mestu bi jaz probal:
CPU 11X200
Ram by SPD

Tilen ::

ce pa je ram ze itaq slab :)
Sicer pa ce si mel nove rame not, saj ni nujno da so bli dobri ;)

megane ::

Množilnik je zaklenjen rame sem imel na auto in by spd a ne pomaga.

Eleven ::

Kako to da je množilnik zaklenjen?
Jaz mam mojega Athlona 2100 na 11X200!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bsodi (problem) 2 jurja dam tistmu k odpravi 2 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232086 (1292) NighthawkSLO
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131992 (15597) K0K0
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292037 (1609) boštjan
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653971 (2987) cole-22
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231763 (18590) OwcA

Več podobnih tem