» »

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1

«
1
2

WhiteWolf ::

Ta plošča ima možnost nastavljanja napetosti chipseta, pa se poceni je (25k)! Pa me zanima, ce je ze kdo ima, in do kako visokih FSB-jev ste kaj prisli?

Ker potem bi mojo ABITKO NF7-S rev2.0 prodal in nabavil to platko! Ker mi gre na kurac pri Abitu ta undervolt voltaz (mam CHIEFTEC HPC420) , pa nekompatibilnost z rami (2*512 Twinmos Winbond CH5 ne dela stailno nad 200). Me zanima ce je kaj bojle pri tej epox plati! Ce ze ne zarad drugega, bi jo pa menjal zaradi undervolta, ker mors proc. nastavit visjo voltazo kot pri epoxu.

R@C@ ::

Evo jest mam NF7-S R2 sosed pa ma Epox 8RDA+ 2.1, pa ti zadnjo plato odsvetujem ker same probleme dela s tistim Led displayem..... sem se zajebavu dva dni da je to shodil, pa še zdej ma neke zaostanke pri nalaganju!

m.i.h.a. ::

Jo je kateri kupil?
Predvsem me zanima kako se obnese, ker jo mislim tudi jaz kupiti.

Tarzan ::

Jaz jo imam in je precej dobra plata. Tisti LED display pa je izredno dobra zadeva, ki bi jo moral tudi Abit posvojit.

kuglvinkl ::

Tarzan: je na plati MCP ali MCP-T?
Your focus determines your reallity

Lazy ::

Jaz sem tudi nabavil Epoxovo 8rda+ ploščo in sem imel hude probleme z njo. Nazadnje sta po tem , ko je bil bios "zaflašeran", odpovedala inegrirana omrežna in zvočna kartica. Tudi prvotni rami niso bili kompatibilni...

Na epoxa se ne bom nikoli več obrnil, čeprav je res, da sem naletel na mino.

Tarzan ::

Se mi zdi da je MCP-T, nisem pa iz te plate dajal dol coolerjev, ker je iz Mlakoma in jo bom čim bolj pustil nedotaknjeno za primer če crkne>:D .
Če sem prav seznanjen so Epox 8RDA3+ plate narejene z MCP in 8RDA+ na MCP-T.
Aja, plata ima Firewall, kar je dokaz, da ima plata MCP-T right?

Pogledal bom pa bolj težko, ker je kišta pri sosedu, kjer bo postavljena kot dodaten pomožni server ;) . Če je nujno, lahko pogledam...

Tarzan ::

Aja, kar se RAMa tiče mi pa Corsair gor dela na 210MHz v Dual načinu, medtem ko pri Abitki (v 2.0) klecne pri 200MHz že v Single Channel DDR.

Moram nabavit nekje en kvaliteten, kompatibilen RAM!;(

kuglvinkl ::

Ja, nujno je. :) Mislm, da ti piše v control panel nforce + aida 32 ima verjetno podatke.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

v CPU-Z zavihek mainboard pod southbridge piše ali je MCP-T ali ni.

Zheegec ::

Saj povsod piše da ima MCP-T, mislim da še na Mlacom strani.
Če ima samo MCP, potem je to kriminal prve vrste 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Gor imam linux :D
Obstaja kakšen program v linuxu (console only), v katerem lahko to na easy pogledam?

Drugače pa, ali ni res, da na plati ni firewire-a, pri MCP southbridgih? Plošča ima firewire, tako da sem prepričan da gre za zmogljivejšo izvedbo plate ;)
Bom pogledal če ma Gentoo kaj podobnega kot AIDA 32, čeprav dvomim

frenk ::

če je imela 8rda+ rev1.1 MCP-T, zakaj bi mela zdejšna revizija MCP??:\ :D

Tarzan ::

My thoughts exactly!
Kolikor jaz vem, je prišla potem ven 8RDA3+, ki pa ima MCP

m.i.h.a. ::

Ja tako je. 8rda3+ ima MCP, 8rda+ pa MCP-T.
S tem, da ima slednja še soundstorm (8rda3+ ga nima), škoda je edino da ta nima SATA. Ampak za takšno ceno res ne moreš imeti vsega.
Do koliko pa kaj seže FSB (kje ima mejo, maksimum) na 8rda+ rev 2.1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

jRk0 ::

torej, kaj je boljse kupit.
8rda+ rev2.1 al 8rda3+ al nf7-s?
:)

vse majo firewire, a?
You fuck up once, you loose two teeth.

kuglvinkl ::

Zakaj me zanima? Ker je ET na AOA izjavil, da ima rev 2.2 MCP!. In me zanima kdaj so prešaltal.
Your focus determines your reallity

gamer ::

js jo mam in ni blo s plato nobenih problemov, tazn z rami, ki so twinmos ch-5 2x512mb, rame sm končno prpravu do tega da delajo na 200fsb s predpisanimi timingi tko da se za enkrat ne bom kej preveč igrou... če ne druzga morm en drug kuler gor dat na procesor, ker tale serijski je mal čudn, ampak presentljivo tih... drgač je pa moja prva izkušnja s tole plato lepša kot z nf7s(1.2 rev), vse sm sestavu in je kuj delal, za razliko od nf7, k sm se pa še mal bl zafrkavu z rami,
mislm pa da tile twinmosi potrebujejo en ornk burn-in da delajo normalno, k sm jih tapru en ted furu na 166, pol sm pa dau na 200 in je zadeva za razlkio od enga tedna prej delala stabilno,


ok js mam dost nakladanja, če ma kdo kšn uprašane... shoot:D

frenk ::

pomoje se je mal zmotu:\...kolikor jest vem morjo met vse revizije isti SB in NB...naj bi bile le majhne razlike v postavitvi in kvaliteti elemnetov:\

gamer ::

na domači strani od epox-apiše da ma platam mcp-t, če ga nima, lohka skupinsko tožmo epox, zarad zavajanja, pol bomo pa še mal zaslužil :D

m.i.h.a. ::

8rda+ revizija 2.1 ima ziher MCP-T, za revizijo 2.2 pa sem tudi jaz prebral na AOA da naj bi imela MCP.
Jaz bom verjetno kupil kar 8rda+ rev 2.1, ker je abitka (nf7-s) predraga, asuska a7n8x-x mi premalo ponuja, gigabyte nima lukenj ob socketu,...
Zanima me katere biose imate kaj na plati 8rda+, najnovejše al katerega prejšnjega?

Kako je pa kaj z rami na 8rda+, ker več kot berem forume, več vidim, da niso vsi kompatibilni. V čem je fora? Jaz mislim dat gor Twinmos (navaden in ne Twister) oziroma kateri rami ne delujejo na tej plati in zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

cole22 ::

gamer!Na kok si nastimu timinge da ti dela na 200 FSB??Ker men ne dela,sam na 166 dela pa se to je zbercn pri timingih!Mam pa 2×512 twinmos!Aja pa se zanima me na kok mas procesor nastiman,ker men so rekl na servisu kao da ce nimas ram in procesor oboje na 200 da dela slabs kot npr da mas oboje na 166!No jst mam zdej oboje na 166.
AMD Athlon 2600+ FX5900 2×512 TWINMOS SEAGATE 120GB 7200 8MB Creative Audigy Epox 8rda+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole22 ()

Tarzan ::

Pri meni Abit NF7-S F.0 ne deljuje dobro s Corsair XMS 3200C2, na Epox pati deluje pa tudi do 210MHz s precej lepo zategnjenimi timingi. Poskusil sem na dveh Abitkah, ampak tam je bil najvišja možna frekvenca, kjer je RAM še stabilen (single ali dual channel) 200MHz.

gamer ::

dau sm na 2.5-4-4-8, vse ostalo ni stabilno, kar so na žalost tudi privzete nastavitve-aka garantirane s strani twinmosa, tako da z reklamacijo ne bo nič... se pač ne navijajo na nf2ultra čipsetu...

cole22 ::

gamer dj mi sam povej kako je to s tem dam mors met rame pa procesor nastiman oboje na isto naprimer na 200 Mhz da dela uredu.ker kao ce ni na isti frekvenci da dela slabs.Kako je stem?Jst mam procesor na 166 rame bi dou pa na 200!No sprasujem ker sm pri teh stvareh se bol novinc tko da ... :8) Helppp!
AMD Athlon 2600+ FX5900 2×512 TWINMOS SEAGATE 120GB 7200 8MB Creative Audigy Epox 8rda+

frenk ::

če oboje ni na isti frekvenci bo delal tolk hitr kolkr je počasnejša frekvenca...daj cpu tud na 200 ampak multiplier pa zmanšej, tako da bo končna frekvenca ista kot trenutna;)

cole22 ::

Ok dj ti to men mal bol po domace povej ker mi ni nc jasn ok to da dam na 200 mi je jasn sam da nj "multiplier pa zmanšej, tako da bo končna frekvenca ista kot trenutna" Kot sm ze omenu sem pri teh stvareh se zacetnik in bi prosil ce mi lahko bol podrobno razlozis!Ce nism prevec zahtevem. :D

LP
AMD Athlon 2600+ FX5900 2×512 TWINMOS SEAGATE 120GB 7200 8MB Creative Audigy Epox 8rda+

m.i.h.a. ::

Množilnik dej na 10.5 oziroma 10 in potem zvišuj FSB (postopoma), tako da boš prilezel do 200MHz (FSB).

frenk ::

jap točno tako

cole-22 ::

Uffff kr neki!No zdej sm tko naredu!(Ce sm ga kj polomu mi prosm povejte)

system performance (expert)
cpu clock ratio (defolt)
fsb frequency (182)
cpu inter..(optimal)
memory frequency (auto)
resulting frquency (182)
memory timings (expert)
timingse sm dal pa na 11, 3, 3, 2.5 (idin tko je delal)

No iz Athlona 2600+ na 2275MHz 182×12.5

Vec kot 182 FSBja ni slo se je skos racunalnik resetiru ker niti nevem na kerih timingih bi probal tko da bi bil zelo vesel ce mi se kj svetujete!Aja pa se to!A ce napils procesor a se kj temperatura dvigne??Ker jst sm dvignu za 200MHz pa je ista temperatura kot prej mogoce kaksna stopinja vec!

kajzer ::

Cole js mam isti proc pa mi tut gre sam do 2280MHz (mel sm ga že tut na 2300 sam več pa ni šo). Trenutno mam na 10x227 z voltažo 1.8V.

Tugo ::

Cole... nope, nisi jih zastopil ;)
množilnik (multiplier) daj na 10x ali maximalno na 10.5x... ti ga imaš na 12.5x!!!
potem pa zvišuj frekvenco. boš videl, da prideš na 200!
probaj in poročaj!

lp, T.

cole-22 ::

Kaj pa kj timingi???Kaj kej priporocate ker mene full zajbavajo!Na kok mate vi kej nastimane?Kajzer???No bom probal na 10 ali 10.5!In bom pol porocal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

frenk ::

timinge daj na default, pomnoževalnik pa na 10

cole-22 ::

Pomnozevalnik sem dal na 10 in na 10.5,timinge pa na optimal in ni delal.Potem sem jih se mal spreminju in vedno se mi je racunalnik sesu!CPU voltage regulator sm dou na 1.8!Zdej vec nevem kako nj probam!Se ks predlog???

Tugo ::

Cole: Maš ti ram PC3200 ali PC2700? Vem, da je Twinmos, ampak lahko, da ti že zarad tega noče delat. Če nimaš PC3200, potem si najprej RAM nekje sposod, tolk,d aveš, da je RAM tist, k te muči...
če imaš ram PC3200, potem pa tkole... Vem, da sem mel jst tut ene probleme z množilniki... če se ne motim ravno z 10, 10.5... za štos probaj dat množilnik najprej na 8x in RAM na 200... timingi... 2.5-3-3-X... X naj bo vsaj 8 pa bo isto kot 11 ali več, edino možno bi bilo, da bi na več kot 8 delalo... lahko jih daš tut na 11... napetosti... CPU pri množilniku na 8x lahko pustiš na 1.65V... RAM... Zdej nevem, ampak jst jih na 200MHz furam na 2.5V, vem pa, da mi lepše delujejo pri višjih frekvencah, če imajo nižjo napetost, zato bo mogoče 2.66 ali 2.70 največja napetost. Ne pretiravaj z napetostjo!!! Probaj najprej tole, potem pa naprej... pa povej kater RAM imaš! Twinmos 2x512M, ampak na kateri frekvenci naj bi delal! so PC3200 ali PC2700??? Joj kolk nabijam s temi frekvencami :)))) Upam, da jih nisem spregledal, ker jih nism vidu!

lp, T.

cole-22 ::

Mam 3200!!!Pa se neki voltazo mam jst no do zdej sm jo mel predn sem zacel pilt ram pa CPU na defolt!Kot sm ze prej omenju mene te timingi res je...o ker idin na 11 3 3 2.5 dela na 166 CPU in 166 ram!Pa nerazumen te najbol kaj mi hoces povedat a nej sam ram visam ali CPU in stem tudi ram!Pa ce bom dal mnozilnik na 8× potem bom FSP Mogu dt na 280 ce bom hotu da bo npr. 2200..MHz.No sj mogoce sm mal zakompliciru :8) Uglavnem jst bi da bi imel procesor npr okol 2300 MHz ram pa na 400 MHz.Upam da me zdej razumes.Ma ce mi zdej na to kar sm napisu se enkrat poves.Upam da nism prevec zahteven!

LP

frenk ::

cole-22: a pa si ti prebral vse članke glede navijanja?

cole-22 ::

Vse clanke?Nevem kere clanke mislis!Ce na splosno sprasujes potem je odgovor ne!Nevem zakaj si me to prasal?Preberem to kar najdem in kar mi lahko drugi pomagajo (v tem primeri vi)

frenk ::

čisto na levi imaš link do člankov, pol pa not poišč članke o navijanju...tm velik pametnega zveš, poleg tega ti pa ni treba čakat na odgovore:)

WhiteWolf ::

Cole: Ko sm js mel 2*512 Twinmos/Winbond ch5 PC3200 sm mogu ce sm hotu da deluje stabilno na 200 nardit takole:

Voltaza ramov je bla 2.8V,
Timingi so bli takile: 8,3,2,2.5 (ce se prav spomnim, lahka da je blo tud 8,3,2,2)

To je to. Enostavno se ch5 ocitno ne zastop najboljs z NF2. Jaz sem potem prodal en ploscek in imam sedaj 1*512 tega rama, ta dela na 213 pri 11,3,2,2 pri 2.8V.

Hec je v tem, da men ram ni delo stabilno na default voltazi rama in default timngih na 200 kot bi moral. Oz dela le v tretjem slotu (tisti slot ki je sam). Ko sm probal rame druge firme so delal v vseh slotih vredu. Pac nekompatibilnost.

cole-22 ::

Ja frenk hvala za nasvet samo to kar mene zanima glih manjka ;( So osnove navijanja 1 jst bi pa rabu osnove navijanja 2 :) No useen hvala!

cole-22 ::

No ce ima se kdo ksn pameten predlog nj ga ne spara :D :D

Tugo ::

Cole: zakaj 8x? če veš, da gre procesor do frekvence vsaj 2G, potem lahko ugotoviš še do kolk gre FSB... zato izbereše en nizek množilnik in potem višaš FSB... s tem veš kje te omejuje FSB in kje celotna frekvenca... to je vse :)
zdej pa... zakaj nisi že naredu testa pri 8x množilniku? :)))
POROČAJ!

WhiteWolf: Jst mam take rame, kot si jih imel ti. Twinmos/Winbond 2x256M CH5... na 220 MHz NE delajo stabilno, ampak po mojem zaradi Vdd, ki je še vedno na okrog 1.6V ;) torej bo treba Vdd MOD narest, potem pa naprej ustvarjat... na 200MHz v Dual načinu delajo 100% stabilno na 7-3-2-2.0 @ 2.5V. Nič dodatno hlajeno ali karkoli drugega! Ta test so prestali poleti, ko se je CPU potil pri cca 55C. V ohišju je bilo pa tudi zelo vroče! Mogoče je samo to, da se tvoji palčki med sabo ali pa z matično nista najbolje razumela.

lp, T.

cole-22 ::

No zdej pa tko neeee dela!Visal sem mnozilnik od 8 do 12 pa se je vedno racunalnik resiteral!Od 10.5-12 je naprimer najdlje delal da sem recimo lahko enkrat test 3dmarka opravil drugic ze ni slo ;(( Timingi cim so nizji mn dela npr.8 3 3 2 mi sam zacne piskat,11 3 3 2.5 neki casa dela sam pol tut crkne!Pa se en uprasanje zakaj nj mnozilnik nedam vec kot 10.5 to mi je nekdo tukaj omenil ker npr. men na 12 al pa 12.5 dela najdl casa.No zdej pa glavno uprasanje!Pa ne se smejat!! ;( Ta voltaza k nj bi jo visu pa nizu al zdej jst nevem kje je to al pa se pri men to neda dat tok k mi vi pravte.A je to tm k je tut za gravicno za foltazo stimat??CPU voltage regulator?To se men zdi da je to to.Ker men gre sam do 2.200V vec ne!Ce jst gledam pravo stvar.Ker drugje nevem kje bi blo!Pa se enkrat ne se smejat :8)
Tugo helppp!!!

The B ::

:D Sej se čist mal smejim no! Ok tko. Frekvenca procesorja je produkt frekvence fsb in množilnika. Ti zdej ne veš kera stvar ne dela. Loh procesor ne dela, loh ram, loh pa plata. Kako zvedt? Tko: najprej poisces najvisjo frekvenco pri kateri dela procesor. Da izločiš ostale spremenljivke daš fsb na 166 (al pa neko podobno nizko cifro), timinge rama na by spd in pol dvigas množilnik do kolikor gre. Ko postane sistem nestabilen rahlo zvišaš napetost procesorja (vcore) in paziš na temperaturo. Tko zveš do kam gre procesor. Pol daš pa množilnik na neko zlo mejhno raven in višaš fsb (sinhrono z ramom). Napetost ramov (vdimm) daš lahko takoj na največ (to je verjetn 2.9V). Ko sistem postane nestabilen dobiš mejo plate in rama. Ko veš ta podatka veš do kam se lahko navije tvoj sistem.
P.S.: Prej sm pozabu oment da ko postane sistem nestabilen pri višanju fsb lahko povišaš še napetost plate (vdd) če to plata seveda podpira (moja ne). To spet stabilizira sistem.
P.P.S.: PAZI na temperature. Procesor ne več kot do ene 55°C. Za plato pa ne vem kok je varno.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

cole-22 ::

Ok zdej si me se bol zmedu! :\ Ampak bom probu ce mi bo kj ratal!Sem pac se nov v tem:D

Tugo ::

Cole, to kar je hotu povedat The B, bom jst povedu mejčkn drugač... sicer sem pa že :)

mogoče bo že samo tale stavek zadosti pripomogel k razumevanju...
IŠČEVA MAXIMALNO FREKVENCA PROCESORJA (CPU) IN MAXIMALNO FREKVENCO RAMA!!!

Fcpu... frekvenca procesorja
M... množilnik (multiplier)
FSB... frekvenca RAMa... DDR dela z dvakratno FSB... primer: FSB=166MHz, Frekvenca RAMa je torej 333MHz... oz. če bi ti hotel imet FSB na 200MHz, bi delal ram zato na 400MHz...
še formula:
Fcpu=M x FSB to je FORMULA!!!!!
x... sej veš, krat ;)
1.) FSB veš, da dela 100% stabilno na 166MHz, zato povečuješ množilnik... recimo v tvojem primeru si imel 12.5... še celo FSB si imel na 182MHz in ti je delalo 100% stabilno... to pomeni, da je trenutno max. stabilna frekvenca 2275MHz... to je MAXIMALNA FREKVENCA PROCESORJA!!!
2.) zdej pa ker ne veva do kolk gre največ FSB, si izbereva en nižji množilnik, zato ker sme bit produkt FSB in množilnika M največ 2275MHz!!! izbereva množilnik recimo 10... to pomeni, da bi šla lahko s FSBjem do 227MHz, da bi bil CPU še stabilen. kar pa ne pomeni, da bo RAM stabilen pri tej frekvenci...
3.) množilnik imaš torej na 10... včeraj sem imel na matični 8RDA+ probleme z množilnikom 9!!!! mogoče pa tut na 9.5, ampak nisem siguren... FSB večava iz 166 proti 200... pri tem moraš vedeti, da boš moral večati zakasnitve... mislim, da je Winbond na Twinmosih deklariran nekako 8-3-3-2.5 pri 2.7V... meni deluje na 200MHz pri 7-3-2-2.0 in na 2.5V... je zelo tečen z napetostjo in mi deluje bolj stabilno pri nižjih napetostih... spustiš lahko timinge na recimo 11-4-4-2.5 in napetost daš na malo več kot 2.5V... probaj s to nastavitvijo najprej na recimo 182MHz... tolk, da vidiš, da ti tukaj tudi dela vse, kot z bolj zategnenimi timingi... potem počasi višaš frekvnenco... recimo na 190, 195, 200... lahko probaš bit pa tko tečn kot jst in daš na 200MHz in mora delat... ker drugač bi pop... ok ne bomo zdej o men :P

POVZETEK:
1.) množilnik na 10
2.) timingi na 11-4-4-2.5
3.) napetost Rama na 2.66V
4.) Frekvenca FSB: 182-200MHz
5.) test različnih frekvenc in stabilnost!
6.) vmes vrži en ali oba uča še na temperaturo CPUja, samo tolk, da vemo kje se gibljejo temperature ;)
7.) POST na Slo-Tech, da vemo kje si in kaj je s tabo...
8.) če si šel iz LJ proti MB in pristal v Kopru si nekje zgrešil... vsaj men se zdi... razn, če so se od včeraj spremenile lokacije po Sloveniji...

lp, T.

cole-22 ::

Tugo morm se ti zahvalt ker si se tok potrudu pa lepo napisal!! :)
No bom tut jst probu mal po..... :P da bo koncno kj delal!
Bom porocal!

LP

Tugo ::

ni panike, ti sam zrihti, da ti bo delal, pa bo vse poplačan ;)

lp, T.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412011 (1219) george141
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382675 (1611) DimmniBurek
»

Je 200 MHz FSB problem ?????

Oddelek: Navijanje
171231 (991) OZZY
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329035 (5498) AtaStrumf
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231770 (18597) OwcA

Več podobnih tem