» »

4096/768 * kbit/s adsl

4096/768 * kbit/s adsl

yoo ::

Živ
Zanima me ce je to dejansko stanje download/uploud 4096/768 * kbit/s od adsl-a se pravi 512 kb download in 96 upload-a.zelim mnenje od tistega ki ima ta paket.

L.p:)) :D 0:)

[SkA] ::

V službi smo ga imeli nekaj časa,.. dokler nismo šli na 2mbit/768kbit. Nam je delovalo s polno paro kot bi moralo. Kako bo pa tebi ti pa ne znam povedati. Odvisno od razdalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

MUC ::

Za upload na 768 ti lahko povem da je povprečeno 83-85K, ima pa špice preko 90-100K.

DL je baje okoli 475K na 4mbps, tega ti pa ne morem potrdit iz prve roke.

[SkA] ::

Mimogrede..ne vidim ravno poante spraševati po tem kako deluje. Ker je vse skupaj popolnoma odvisno od tvoje linije oziroma razdalje od centrale.

MUC ::

Če je linija ISDN je linija OK, če nisi predaleč pa lahko dobiš omenjeno hitrost. Ko jo pa 1x imaš pa deluje povsem enako kot nekomu drugemu.... logično ali se vam ne zdi?!

[SkA] ::

Ja ni čist tko. Ti lahko gospoda od Siola/Telekoma pipco vklopi ampak ni nujno da bo signal dovolj dober za take prenose. Še posebej je to pri 2Mbit/768kbit paketu. 2mbita niti ni tako težko doseči za download, ampak še ne pomeni da bo tvoja linija sposobna 768kbit uploada. Zato pa tudi piše povsod, da dejanske polne hitrosti ne garantirajo - da pač samo pipco do konca odprejo.

Mr.B ::

Če si v BTC-ju definitivno UL ni tak kot bi moral biti.
Čisto odvisno je od obremenitve.
Pri nas imamo 4M/764k paket pa mi emule pri 20k UL-ja že serje. Graf ki bi moral biti ravna črta je posejan s špičkami.Doma kjer ima 2M/764k pakete pa je pri 50k še čisto raven, pa sem testno testiral iste datoteke, ki sem jih iz službe skopiral. Na ADSL paketu v službi sem sam direktno povezan gor, tako da mi noben ne jemlje UL-ja. No doma sem manj kot dva kilometra od telekoma, mogoče je to pomembno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

swar ::

Ma ne mors ti z emulo testirat uploada in downloada.Testiraj raje koko ti leti na freeweb.siol.net ipd strani,ftpje.

Mr.B ::

Swar, kako naj testiram QOS za UL na Siolovem ftp-ju. Ali lahko gor kot neznani pošljem podatke ali kaj. Jaz sem testiral UL DL preko dveh mojih mašin na netu!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki ::

Za UL testirat je emule še kar v redu. Takoj se ti obes tri kile in 67 dag l33cherjev :D

Hux ::

Upload je ze na fizicni meji tak da ti tesko pove kdo fixno stevilko. Odvisno od razdalje.
4M pa lahko v razdalji 3.5 km brez problema dobis v kolikor ni vecjih motenj. Ampak te ti vseeno nebo 512kB/s vleklo ampak nekje 476kB/s. Tukaj se se pogreski glede meritev ki so jih izvedli. Oni poskusajo 4096 not dobiti z overheadi.
Izkoristek povezave je cirka 93% placanega paketa. To tudi ni fixna stevilka in lahko varira vse od 80 kar dvomim mocno do nevem kolko tocno vendar ne 100%. Verjetno nekje okol 94% maximum.

Pa na emuli nebos uploada testirat mogo. Prevec povezav ti naredi da lahko se zmeris.

Predlagam ti tega. http://www.adslguide.org.uk/tools/speed...

Ta je pricizen kot svicarska urica glede uploada. Vsej do 512 dalje se nisem mogo preverit.

Moj TEST

Ta test je v mojem primeru.

'Actual Speed' is the amount of useful data that your connection can transmit/receive per second. The 'True Speed' figure includes an approximation of data overheads (non-useful data) and is estimated to be around 8%. 'True Speed' is for informational purposes only and is not used in any ISP rankings.


To pa pomei da je overhead nekje 8% placanega paketa. To je tudi tisto kaj sem iskal prej, kar probavam dopovedati Caqka ze par dni in Mucu temu ja ko je zgoraj postal ze vsej 1 leto.
92% izkoristek placane hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449385693 (2251) dussan
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26341511 (4501) mat_ko
»

5Mbit paket in zakaj ne dosegam te hitrosti?

Oddelek: Omrežja in internet
261902 (1353) bastadu
»

Širokopasovni dostop do interneta (tehnična plat ponudbe) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
526711 (5178) darkolord
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614735 (3914) marjanX

Več podobnih tem